HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#46 Post autor: qnebra » pt cze 07, 2019 13:13 pm

Mając taką grupkę oddanych fanbojów kupujących wszystko co wyda i ma napis "Hans Zimmer" na okładce? Będzie CD.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#47 Post autor: lis23 » sob cze 08, 2019 00:39 am

Ghostek pisze:
czw cze 06, 2019 15:04 pm
Lisu, ale serię rozpoczął Kamen. A tego raczej trudno byłoby zatrudnić do czegokolwiek ;)
Kurka, tam mi się wrył ten Ottman, że zapomniałem o Kamenie, który był wtedy świeżo po współpracy z Metalicą i to słychać ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#48 Post autor: Adam » sob cze 08, 2019 08:35 am

Creditsy tego scoru mogą startować w konkursie na największe w RCP.. całe tu:

https://www.instagram.com/tinaguo/p/Byb ... kk8aec5hhv
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23150
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#49 Post autor: Mystery » sob cze 08, 2019 10:32 am

Były słabsze scory Hansa i X-menów, temat i Gap nawet się podoba, jednak całość trochę na jedno kopyto, brak różnorodności, wszystkie tracki z podobnym tempem i klimatem, grają na tą samą modłę, toteż zmęczenie materiału przychodzi szybko i mało satysfakcjonuje.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#50 Post autor: Paweł Stroiński » sob cze 08, 2019 12:38 pm

Adam pisze:
sob cze 08, 2019 08:35 am
Creditsy tego scoru mogą startować w konkursie na największe w RCP.. całe tu:

https://www.instagram.com/tinaguo/p/Byb ... kk8aec5hhv
Dwóch additionali, trzech orkiestratorów, czterech-pięciu solistów... nie, nie mogą.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#51 Post autor: Ghostek » sob cze 08, 2019 13:33 pm

No dokładnie. Widziało sie większe litanie.
Co nie zmienia faktu, że score lipa :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#52 Post autor: lis23 » ndz cze 09, 2019 00:34 am

Cóż, film nie jest taki zły, ale ... jest strasznie beznamiętny i bezpłciowy.
Widać, że to miały być dwa filmy, z innym złoczyńcą, itp. W ogóle nie ma tu relacji pomiędzy bohaterami, nie ma rozwiniętego związku Scotta z Jean, nie poznaliśmy dobrze tych nowych, młodych Mutantów, itp.
Pierwotnie miały to być dwa filmy, które wprowadziłyby kolejnego, silnego przeciwnika ale nikt nie wiedział, kiedy i czy Disney kupi Foxa i czy to już na prawdę koniec, a kiedy się dowiedzieli, było już za późno i trzeba było przerobić dwa filmy na jeden, a że cały finał był pozostałością po starej wizji, po pokazach testowych postanowiono nakręcić cały trzeci akt od nowa.

Muzyka jest taka, jak film: bezpłciowa, beznamiętna i strasznie zamulająca, w kółko to samo, bez tematu. Tu nie ma nawet tego charakterystycznego dla serii otwarcia filmu z tematem Ottmana lub Powella, nic.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#53 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 09, 2019 12:11 pm

Boże, ja wszystko rozumiem, ale jak można nie słyszeć tematu, skoro w zasadzie nie ma momentu, żeby ten score go nie wałkował?!

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#54 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 09, 2019 12:12 pm

lis23 pisze:
sob cze 08, 2019 00:39 am
Ghostek pisze:
czw cze 06, 2019 15:04 pm
Lisu, ale serię rozpoczął Kamen. A tego raczej trudno byłoby zatrudnić do czegokolwiek ;)
Kurka, tam mi się wrył ten Ottman, że zapomniałem o Kamenie, który był wtedy świeżo po współpracy z Metalicą i to słychać ;)
Kamen miał duży problem z tym filmem, bo podszedł do niego tradycyjnie, a Singer mu wyciął heroiczny temat. Ciekawe, czy coś z tej starej wersji score się zachowało.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9825
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#55 Post autor: Wojteł » ndz cze 09, 2019 18:50 pm

To prawda, jest temat, i to naprawdę ładny, bo Brahms umiał fajne melodie pisać xD
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#56 Post autor: mixon » ndz cze 09, 2019 20:26 pm

Chappi na sterydach, ale tragedii nie ma..

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#57 Post autor: Ghostek » ndz cze 09, 2019 20:33 pm

Tragedia to jest w box office w USA. 30 baniek na otwarcie i sto na świecie to lipton.
Obrazek

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#58 Post autor: qnebra » pn cze 10, 2019 05:08 am

No cóż, pozytywne recenzje, premiera nie przesuwana półtora roku, producent nie odcinający się od filmu, reżyser debiutant z doświadczeniem w reżyserii. Dziwne rzeczy.

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#59 Post autor: Gieferg » pn cze 10, 2019 07:11 am

Na plus fragmenty scen akcji pod koniec (te w których nie ścierają się ze sobą telepaci i inni, którzy używają swoich mocy na zasadzie wyginania rąk i twarzy w grymasie zatwardzeniopodobnym), w kilku miejscach muzyka (ale całościowo bym jej nie nazwał dobrą) i... Fassbender. Tak trochę.

Na minus wskakujący dość często chamski, telewizyjny look, wszystko co się wiąże z postacią Chastain (wsadzenie do tego filmu
Spoiler:
wyszło totalnie z dupy) i to, że film nijak nie pasuje do tego co było we wcześniejszych. Scott i Jean to dalej miscasty dekady ale Sansa miała przynajmniej dobre momenty.
Wiadomy tekst Mystique - kompletna żenada.

Całość się snuje, dłuży i przynudza, lepiej jest dopiero pod koniec ale też bez rewelacji. Nie jest to jednak tak wkurzający film jak ostatni Predator czy Terminator.

Jeszcze jeden problem tego filmu - tu w sumie nie ma komu kibicować. Ekipa się składa z postaci których nie było kiedy i za co polubić (no chyba, że ktoś lubi Bestię Houlta, mi on wisi), kto by mógł pokozaczyć, zostaje od niechcenia wyeliminowany, Mystique
Spoiler:
, scenarzyści robią co mogą, żeby widz przez większość seansu nie lubił Xaviera, więc w sumie zostaje kibicować Magneto, który ma najwięcej dobrych momentów.

Koljena rzecz - jeśli ktoś narzekał, że Phoenix (moc/postać/istota, whatever) jest niespójna między X2 a Last Stand, że coś tam wygląda inaczej... w porównaniu z tym, jak dokładnie na tym samym polu DP się gryzie z Apocalypse to jest mały pikuś. W ogóle ten film wygląda jakby zrobili go zupełnie inni ludzie, którzy o poprzednich filmach coś tam tylko słyszeli.

Poza tym nic tu nie budzi specjalnych emocji
Spoiler:
i potem dokładnie ta sama sytuacja z finałem. Who cares? Nawet ostatnia scena, która w założeniu miała być fajnym nawiązaniem, klamrą czy czym tam jeszcze, wywołuje u mnie wrażenie z cyklu "no, coś tam próbowali, szkoda, że nie wyszło".
Spoiler:
DOFP i Logan powinny były zamknąć tę serię.

5/10, ale pamiętam, że z Apokalipsy wychodziłem konkretnie poirytowany, a tutaj średnio znudzony i raczej obojętny. Szkoda, że kończą tę serię takim słabym pierdnięciem. Jakbym zapłacił full price to bym żałował wydanej na kino kasy.

Spoilery:
https://www.youtube.com/watch?v=w0s9mUXhHZ8

W punkt.


PS. Origins jest od tego zdecydowanie lepsze, Apocalypse na podobnym poziomie.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#60 Post autor: Ghostek » pn cze 10, 2019 23:52 pm

Film dało się nawet obejrzeć, choć nic kompletnie z niego nie wynika. Czuć że sporo przy nim grzebali i nie do końca się wszystko składa, ale niech się tam nad tym rozwodzą ci, którym bardziej idzie znajdowanie detali. W każdym razie dialogi jakby w usta wciskane frazesy - czasami ostro wkurzały, innym razem spływało co mnie jak po kaczce.

Za to muzyka nie spływa tak, jakbym tego oczekiwał po wcześniejszym wysłuchaniu soundtracku.
No tak napastliwej ilustracji od czasów Dunkierki nie słyszałem. Hans wypełnia tu absolutnie każdą sekundę, absolutnie nic nie mając ciekawego do zaoferowania. Można przez te 15-20 minut godzić się na nieustanne zarzynanie tematu głównego z tematem Phoenix na zmianę, ale po godzinie (a co dopiero mówić po dwóch) ma sie już tego serdecznie dosyć. Adam powinien się cieszyć, że muza głośno podłożona, ale ja nie widzę powodów do zadowolenia. Bo ani o klimatu nie buduje (zdaje się jakby obraz starał się swoje, a muza swoje), ani też nie daje wsparcia dramaturgicznego. Takie sztuczne podbijanie tempa i kreowanie teledyskowego widowiska.
A i jeszcze jedno. Jeżeli oglądając film słyszysz samplowaną orkiestrę, to wiedz, że nie jest dobrze z tą muzą.

Oczywiście album to osobna historia. Można z niego czerpać pewną przyjemność, pod określonymi warunkami. Jakimi? O tym pewnie niedługo na stronie się rozpiszę...
Obrazek

ODPOWIEDZ