HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1145
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#31 Post autor: galljaronim » śr cze 05, 2019 15:23 pm

Mystery pisze:Trzeba mieć zainstalowaną aplikację i dopiero wtedy ze stronki odtworzyć w iTunes.
Ok. Dzięki!

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2977
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#32 Post autor: qnebra » śr cze 05, 2019 16:05 pm

Spadło embargo na recenzje tego filmu, a te nie są zbyt optymistyczne. Muzyka Hansa jest jedynym chwalonym elementem.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#33 Post autor: Paweł Stroiński » śr cze 05, 2019 16:24 pm

Biorąc pod uwagę, że parę miesięcy temu opinie z wewnętrznych branżowych pokazów były, że "wszyscy, którzy przy tym pracowali, powinni się wstydzić", to 16 procent na RT to I TAK dużo :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#34 Post autor: Adam » śr cze 05, 2019 21:51 pm

Czy ktoś pamięta by jakiś film superhero będąc nakręconym był opóźniany przez 1,5 roku? Bo ja nie. Każdy wiedział od dawna że to jest gówno. Zmiana reżysera po nakręceniu, newsy w prasie - takiego szamba nie dało się ukryć czy schować pod kapeluszem. Jaki by tu Hansik nie był, i tak będzie lepszy niż ten film. Pewnie dlatego wziął angaż ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#35 Post autor: Ghostek » czw cze 06, 2019 13:13 pm

Mhroczna Finiks już się rozlazła po świecie. Zatem słuchamy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#36 Post autor: Ghostek » czw cze 06, 2019 14:30 pm

Nie będzie chyba żadnym zdziwieniem jeżeli napiszę, że jak dla mnie to najgorszy paździerz w muzycznej serii X-Men. "Ten czuć, kiedy trzech jego wychowanków robiło lepsze rzeczy do tej serii niż ichsiejszy miszcz."
I nie chodzi mi tutaj o sam album, bo jeżeli wyrzucimy z pamięci okoliczności i kontekst filmowy tej muzyki, to jest to nawet satysfakcjonujące na pewnych płaszczyznach słuchowisko. Klimatyczne, utrzymane w troszkę nolanowsko-batmanowym stylu z domieszką specyficznej epiki rodem z MoSa oraz elektronicznego eksperymentatorstwa jak w Inferno. Gdzieś to można zaakceptować i jakoś to dosłuchać bez bólu, ale jako muzyka filmowa i to jeszcze w zestawieniu z tym, co robili Ottman, Jackman, Powell i Kamen... No sorry, Hans.
A te (bałkańskie?) zawodzenie w kiepsko zmiksowanym tle... WTF?
Ciekawi mnie teraz ton i montaż tego filmu. Bo jeżeli faktycznie poszli w kino quasi-snyderowe, to jeszcze ta muza jakoś tam się zaprezentuje. Choć z drugiej strony, pewnie w filmie będzie zupełnie co innego niż tu na albumie. Zobaczymy...
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#37 Post autor: lis23 » czw cze 06, 2019 14:58 pm

To, o czym Piszesz:
Klimatyczne, utrzymane w troszkę nolanowsko-batmanowym stylu z domieszką specyficznej epiki rodem z MoSa oraz elektronicznego eksperymentatorstwa jak w Inferno.
To są (dla mnie), najgorsze cechy współczesnego Zimmera (choć tutaj akurat sam początek nie jest zły, zobaczymy, jak dalej) i szkoda, że na koniec serii nie kończy jej Ten, który ją muzycznie rozpoczął, czyli Ottman (zapewne po Jego temacie nie ma tu nawet śladu?).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#38 Post autor: Ghostek » czw cze 06, 2019 15:04 pm

Lisu, ale serię rozpoczął Kamen. A tego raczej trudno byłoby zatrudnić do czegokolwiek ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#39 Post autor: Adam » czw cze 06, 2019 20:11 pm

Ależ marna muzyka, nie ma tu żadnego tematu nawet.. Myślałem że nie może być gorzej niż Inferno, ale tam był przynajmniej pierwszy track z tym chwytliwym wejściem 8-bitowycvh syntezatorów, który to lubię.. Tutaj nawet nie zauważyłem kiedy się skończyło.. Praca bezpłciowa, beż żadnego pomysłu, do tego wszystko brzmi jak u XSa z sampli. Spodziewałem się chujni, więc w sumie spłynęło to po mnie jak po kaczce, odkreślone, czekamy na inne Hansiki. na półce szkoda miejsca na to, ale nie ma co przeżywać, nie pierwsza i nie ostatnia wtopa mistrzunia.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#40 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 06, 2019 20:55 pm

No nie, akurat początek score'u to niby co, jak nie temat? A jestem na drugim kawałku.

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1145
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#41 Post autor: galljaronim » czw cze 06, 2019 23:37 pm

Po drugim przesłuchaniu jest ciut lepiej. Chciałbym polubić ten soundtrack, ale to co zaprezentował tutaj Hansu było grane już pińćset razy. Dla młodych fanów, którzy pokochali Zimmera po Incepcji może to być fajne, ale dla starych wyjadaczy już niestety nie. Oczywiście są dobre momenty, ale gubi się to wszytko w odmętach suspensu. Temat główny OK, ale ten oparty na rytmie tematu z Armagedonu w pewnym momencie zaczyna nużyć mimo wałkowania go w różnych aranżacjach. No i co tu dużo mówić - jest banalny i łatwo było przewidzieć jakie nuty będą następować po sobie. Na pewno na plus wstawki z wokalizą, które dają odpocząć od naparzania. Przy odrobinie odpowiedniego nastawienia można z tego czerpać jakaś przyjemność. Ciekawe jest nawiązanie do starego-młodego Zimmera w utworze czwartym gdzie w tle słychać mruczące rify, co przywodzi na myśl Twierdzę albo Fana. W mrocznym suspensowym graniu można też dostrzec podobieństwa do jednego z pierwszych soundtracków Zimmera - Paperhouse. Jeszcze pewnie wrócę do tego scoru, bo jak pisałem ma ciekawe momenty. Takie 2.5 - 3 za całość mógłbym postawić. Ciekaw jestem jeszcze drugiej płyty z utworami ze szkicownika. Jestem zdania, że jest lepiej niż w Inferno. Podobnie jak większość z Was nie miałem wygórowanych oczekiwań, więc rozczarowania nie ma. Jako stary wyjadacz czekam teraz na Króla Lwa, mimo że będzie to odgrzewany kotlet, ale przynajmniej z bardzo dobrego schabu.



Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#42 Post autor: Paweł Stroiński » pt cze 07, 2019 00:21 am

Więcej ode mnie jutro, ale jedna uwaga. Moim zdaniem nie szukałbym po Man of Steel i Inferno. Dużo szybciej byśmy znaleźli wiele nawiązań Chappie.

W tematyce to czysty oldschool Zimmerowski. Nawet parę klasycznych nawiązań, których dawno nie było się pojawia. Lepsze niż sądziłem, ale to nie mówi wiele :mrgreen:

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#43 Post autor: Jedi-Master » pt cze 07, 2019 09:23 am

CD będzie ?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58146
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#44 Post autor: Adam » pt cze 07, 2019 09:34 am

Zapowiedzieli, że tak, ale to było przed premierą filmu i jego przyjęcie może powtórzyć sukces wydania np. Godzilli Arnolda czy Batmana & Robina Goldenthala..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10189
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - DARK PHOENIX (2019)

#45 Post autor: Ghostek » pt cze 07, 2019 12:45 pm

To jest Zimmer. Najbardziej rozchwytywany płytowo kompozytor filmowy. Choćby najgorsze gówno zrobił to i tak będzie CD bo sprzeda się w milionach.
Obrazek

ODPOWIEDZ