John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#31 Post autor: Adam » pn sie 12, 2019 17:20 pm

Johnson robi swoją trylogie. Dedeki robią co innego, inny projekt, nie powiedziano że to trylogia, tylko ze inny projekt filmowy nie związany z trylogia RJ - https://ew.com/movies/2018/02/06/game-o ... ars-films/ - także Lisu nie mieszaj, bo zrobiłem podsumowanie dobrze i treściwie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#32 Post autor: lis23 » pn sie 12, 2019 19:47 pm

Wiadomo, że powstaje jakaś trylogia ale nie wiadomo, czyja i były spekulacje, że twórcy "Gry o Tron" piszą scenariusz a Johnsom ma się zająć reżyserią, ale to plotki, bo na razie nic nie wiadomo o tych filmach, są tylko daty premier.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#33 Post autor: Wojteł » pn sie 12, 2019 23:02 pm

Adam pisze:
pn sie 12, 2019 16:55 pm

- po porażce Solo nie zrezygnowano z dealu z Dedekami, a przynajmniej nie było o tym oficjalnego infa do prasy j/w
Akurat w tym przypadku to ważniejsza niż porażka Solo była krytyczna porażka i fatalne opinie i zakończeniu GoT. Więc stąd mój sceptycyzm, że oficjalnie Disney mówi, że wszystko jest w porządku i że nie zmienia planów, ale równie dobrze za zamkniętymi drzwiami mogą srać w porty i czekać na kolejne ruchy DDków i Riana. Ale jasne, może mają wiarę i mimo wszystko ruszą z tymi projektami, podejmując ryzyko.
Adam pisze:
pn sie 12, 2019 16:55 pm
po porażce Solo a jeszcze przed premierą pierwszego sezonu Mandaloriana oficjalnie postanowiono zamówić 2 sezon i już trwają nad nim prace.
Mandalorianin zapowiada się zajebiście i mam na niego 12 razy większy hajp niż na TRoS :P
Adam pisze:
pn sie 12, 2019 16:55 pm
I takie są oficjalne newsy Lucasfilmu na dzień dzisiejszy.
Amen. Tylko podkreślę raz jeszcze: oficjalne. No ale zobaczymy, czy za pół roku sytuacja nie stanie kompletnie na głowie :P
lis23 pisze:
pn sie 12, 2019 17:10 pm
Myślę, że trzeba poczekać na przyjęcie tego nowego serialu na D+, tylko że ja czekam na to, co było po "Powrocie Jedi" a nie na kolejny powrót do czasów Imperium.
No to przecież to będziesz miał w Mandalorianinie, to ma się dziać po upadku Imperium i przed powstaniem Najwyższego Porządku :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#34 Post autor: qnebra » wt sie 13, 2019 06:32 am

Sam czytałem plotkę, że co prawda Lucas sprzedał Disneyowi cały swój kramik zwany Lucasfilm, lecz część praw zachował dla siebie. Jakieś 20, może 25%, szczególnie z tak zwanej OT. To by wyjaśniało dlaczego im tak sprawnie idzie eliminowanie postaci z OT.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#35 Post autor: Adam » wt sie 13, 2019 08:04 am

lis23 pisze:
pn sie 12, 2019 19:47 pm
Wiadomo, że powstaje jakaś trylogia ale nie wiadomo, czyja i były spekulacje, że twórcy "Gry o Tron" piszą scenariusz a Johnsom ma się zająć reżyserią, ale to plotki, bo na razie nic nie wiadomo o tych filmach, są tylko daty premier.
Czemu dalej mieszasz? :roll: Wiadomo że powstaje trylogia Johnsona z jego scenariuszem i on wyreżyseruje pierwszą cześć i to jest projekt BEZ związku z osobnym projektem Dedeków o którym nigdzie nie było napisane że to też trylogia - Dedeki mają swoją działkę i nie robią nic dla Johnsona. Ja pisze o faktach a nie plotkach z filmwebu. Masz wyżej link z prasówką lucasfilmu i wypowiedziami to sobie przeczytaj - Dedeki i Johnson to dwa osobne niezależne od siebie projekty. Napisał to oficjalnie Licasfilm więc po co powielać absurdalne plotki że Dedeki robią scenariusz Johnsonowi? Nie, nie robią. A to co robią, nie będzie reżyserowane przez Johnsona.
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#36 Post autor: Jedi-Master » wt sie 13, 2019 10:58 am

Sam czytałem plotkę, że co prawda Lucas sprzedał Disneyowi cały swój kramik zwany Lucasfilm, lecz część praw zachował dla siebie. Jakieś 20, może 25%, szczególnie z tak zwanej OT. To by wyjaśniało dlaczego im tak sprawnie idzie eliminowanie postaci z OT.
To by też wyjaśniało brak jakichkolwiek obcych znanych z epizodów 1-6

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#37 Post autor: Wojteł » wt sie 13, 2019 15:48 pm

Też o tym słyszałem, plotka wzorowana na modelu przyjętym przez podział prawo do Star Treka między CBS a Paramountem, przy czym tam też wiele rzeczy pozostaje w sferze domysłów i nieoficjalnych danych.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#38 Post autor: Wojteł » śr sie 14, 2019 14:31 pm

To tak w temacie plotki:


youtu.be/0XFY752_SJY
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#39 Post autor: lis23 » pt sie 16, 2019 15:59 pm

Są nowe plotki: serial o Kenobim na D+ ( McGregor negocjuje rolę ), twórcy "Gry o Tron" mogą dostać ostatecznie jeden lub trzy filmy, a Johnson ma pracować nad filmem, więc, chyba nie nad trylogią.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
bartex9
Spec od additional music
Posty: 690
Rejestracja: sob gru 25, 2010 00:55 am
Lokalizacja: Cracovia

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#40 Post autor: bartex9 » pn sie 26, 2019 15:03 pm

W sobotę Williams powiedział co nieco o E9 w Tanglewood:
I think 40 years now that George Lucas, who was the creator of Star Wars, made the first film that we did. Whoever would imagine that 40 years later we’d be doing what we’re doing? When we made the first film none of us had any idea that there was going to be a second film, all sorts of mysteries have been unraveled in the course of these.
At the present time I’m working on the ninth version of it. Which, it’s promised by Disney to be the last one, and it certainly will be the last one that I will do. And I told JJ Abrams, who is the director, ‘JJ, I will just sign a little bow on the box of this.’ It’s a fabulous film. You remember The Force Awakens, he did such a great job introducing the new cast, Adam Driver, Daisy Ridley. Which was so fresh, such wonderful comedy they did. And they’ve done it again in this one.

But JJ changes scenes a lot. And we’ve already recorded with the orchestra 100 minutes of music, which is a lot. And in the next month or so I have to do 40 more minutes, so I have to go back to California tomorrow to my other job.

But here is, not the 9th episode of Star Wars, although we’ll start it the same way, is the Main Title of the first film.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#41 Post autor: Pawel P. » pn sie 26, 2019 23:15 pm

lis23 pisze:
pn sie 12, 2019 15:17 pm
Nie wiem, czy to o tym mowa ale miał się wypowiedzieć brat Williamsa, który uczestniczy w nagraniu muzyki, że usłyszymy przekrój tematów ze wszystkich części od E I - obstawiam, że to będą napisy końcowe.
Nie sądzę, musiałby 20-sekundowe fragmenty poumieszczać. Będą się pojawiać w filmie, na prawach leitmotivów.

A ja mam cichą nadzieję, że mimo tych pożegnań z sagą etc. Williams napisze jeszcze jeden temat for an old friend, tak jak to zrobił w Solo - dla Obi Wana.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#42 Post autor: Adam » wt sie 27, 2019 10:39 am

Rey jest córką Imperatora, mówię Wam !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#43 Post autor: Wojteł » wt sie 27, 2019 16:35 pm

Raczej Dartha Maula, podwójny miecz świetlny nie kłamie, róbcie skriny.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#44 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 27, 2019 16:40 pm

Ale przecież już oni potwiedzili, że to tylko wizja.
Plus jaki ma sens podwójny miecz, który się potem składa?

A w ogóle to już nie wiem w którym wątku pisze się o Star Wars? Tutaj czy w filmowym?

P.S. Rey jest córką Conana, mówię wam.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: Episode IX - The Rise Of Skywalker (2019)

#45 Post autor: Wojteł » wt sie 27, 2019 16:41 pm

Luke i Anakin też mieli wizje, w takim razie Rey jest ich córką, 120% confirmed, róbcie skriny.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ