Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#136 Post autor: lis23 » wt cze 04, 2019 14:56 pm

Wojtek, ale TLJ NIE BYŁ ani porażką finansową, ani artystyczną (recenzje były dobre), więc Disney nie ma w tym wypadku nie musi znajdywać żadnych argumentów, że film się nie sprzedał, bo sprzedał się i to nieźle. To "Solo" był pierwszą porażką Disneyowskich Gwiezdnych Wojen i to po tym filmie, Disney i Lucasfilm podkulili ogon, zamiast uczyć się na błędach. Kurczę, ja nie chcę kolejnych podróży w przeszłość, czy to filmowych, czy serialowych, chcę wiedzieć, co było po "Powrocie Jedi" i przed "Przebudzeniem Mocy" i po "Rise of the Skywalker", a nie znowu Imperium, itp.

Nie oglądałem "Gry o Tron" po pierwszym sezonie, który mnie znudził (choć zamierzam jednak nadrobić) ale tu też jest hejt na twórców, żeby nie robili filmów z uniwersum Star Wars, więc ten hejt jest wszędzie i jest stale obecny, są petycje, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#137 Post autor: Wojteł » wt cze 04, 2019 17:46 pm

TLJ odnotował spadek zarówno w stosunku do TFA jak i R1. 1.3 mld zysku to wciąż potężny wynik, ale Disney na pewno liczył na więcej. W dodatku na RT ocena publiczności było w granicach 50%, więc już wtedy Disney zaczął zwalać winę na toksycznych fanów - to czy musiał, czy nie, to nie ma znaczenia, bo to, że Johnson zaczął wdawać się w pyskówki na twitterze z fanami, a JJ Abrams powiedział, ze ten film się nie spodoba tylko tym, którzy boją się kobiet, jest faktem - pogugluj i sprawdź sobie daty. Mogli mieć wyjebane, ale widać ich ten wynik finansowy i niskie oceny wśród publiczności zabolały. Zwalanie wszystkiego na toksycznych fanów zaczęło się na długo przed Solo. No i właśnie wygląda na to, że te pyskówki w dużej mierze zaszkodziły Solo, bo jeśli komuś się nie podobał się dany film, to czy pojazdy twórców, którzy wyzywają widzów od dzieciuchów i mizoginów zachęcą go do obejrzenia następnej odsłony franczyzy? Chyba nie :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#138 Post autor: hp_gof » wt cze 04, 2019 18:40 pm

Dobra, wypad z tym offtopem, lepiej poczytajcie, co Misiek ma do powiedzenia na temat Godzilli na swoim blogu ;)
http://www.bearmccreary.com/#blog/blog/ ... t-classic/

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#139 Post autor: Mystery » wt cze 04, 2019 19:23 pm

Szkoda, że tylko o piosence.

hp_gof

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#140 Post autor: hp_gof » wt cze 04, 2019 19:56 pm

Szkoda, że nie o Last Jedi ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#141 Post autor: Kaonashi » pn cze 10, 2019 06:36 am

Niezły rozrzut na rotten - 40% krytycy, 85% widownia.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#142 Post autor: Pawel P. » pn cze 10, 2019 12:23 pm

Jeśli ktoś się zastanawiał nad kupnem tego tytułu w Polsce, to już się nakład wyczerpał i jest tylko w Empiku, gdzie kupiłem po tym, jak Świat Książki anulował moje zamówienie. Zapewne bardzo szybko i w Empiku będzie niedostępny.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#143 Post autor: Ghostek » pn cze 10, 2019 12:49 pm

Biorąc pod uwagę jak cienko film radzi sobie w b.o., to tym bardziej trza się spieszyć. Po drugim weekendzie niespełna 300mln $, co pozwala sądzić że jednak w okolicach 400mln się całość zatrzyma.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#144 Post autor: Adam » pn cze 10, 2019 15:39 pm

Pawel P. pisze:
pn cze 10, 2019 12:23 pm
Jeśli ktoś się zastanawiał nad kupnem tego tytułu w Polsce, to już się nakład wyczerpał i jest tylko w Empiku, gdzie kupiłem po tym, jak Świat Książki anulował moje zamówienie. Zapewne bardzo szybko i w Empiku będzie niedostępny.
Tak, to samo z Shazamem miałem w ŚW - zauważcie, że te oba CD nie są wydaniami na EU, tylko sprowadzane z USA z paskiem klejącym na górze i "made in mexico" na folii.

Jak Aquaman - WaterTower tłoczy teraz minimalne nakłady, rozsyłają częściami do danych krajów i do widzenia cały rzucie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#145 Post autor: lis23 » pn cze 10, 2019 16:19 pm

Byłem zdziwiony, jak zobaczyłem ten pasek u góry, jak w płytach z USA - czyli, teoretycznie, taki Empik czy ktoś tam mógłby sprowadzać i wydawać płyty z USA, które nie wyszły u Nas, czy to tylko taki jednorazowy wybryk?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#146 Post autor: galljaronim » pn cze 10, 2019 16:32 pm

lis23 pisze:Byłem zdziwiony, jak zobaczyłem ten pasek u góry, jak w płytach z USA - czyli, teoretycznie, taki Empik czy ktoś tam mógłby sprowadzać i wydawać płyty z USA, które nie wyszły u Nas, czy to tylko taki jednorazowy wybryk?
Coraz częściej się z tym spotykam. Ostatnio tak było w Shazamie. To też WTM. Wygląda na to, że sprowadzają ze Stanów. Takie tytuły trzeba brać od razu jeśli nie są tłoczone w Europie, bo potem tylko zostają zagraniczne sklepy. Osobiście nie lubię tego zabiegu, bo raz że ciężko się to ściąga, a dwa z reguły zostaje klej na pudełku. Po co takie zabezpieczenie skoro i tak jest folia?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#147 Post autor: Adam » pn cze 10, 2019 20:11 pm

To nie jest zabezpieczenie :) taka forma pakowań jest w USA standardem od połowy lat 90 - tam płyty CD w sklepach układane były jak domino obok siebie w pionie, dlatego przerzucając płyty po to masz tu ten górny pasek by wiadomo było jakie to cd, bez podnoszenie i wyciągania. Większość wytwórni w USA już z tego zrezygnowała, ale te największe dalej tak robią ze standardowymi jewelami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1152
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#148 Post autor: galljaronim » pn cze 10, 2019 20:27 pm

Adam pisze:To nie jest zabezpieczenie :) taka forma pakowań jest w USA standardem od połowy lat 90 - tam płyty CD w sklepach układane były jak domino obok siebie w pionie, dlatego przerzucając płyty po to masz tu ten górny pasek by wiadomo było jakie to cd, bez podnoszenie i wyciągania. Większość wytwórni w USA już z tego zrezygnowała, ale te największe dalej tak robią ze standardowymi jewelami.
Wszystko rozumiem. Ale trzeba to tak od razu kleić. Wystarczyłby jakiś papierek położony z góry pod folią. A tak to trzeba użyć gorzkiej żołądkowej żeby wyczyścić te pozostałości po kleju[emoji12]

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#149 Post autor: Adam » wt cze 11, 2019 00:17 am

Na FSM już płaczą, Amazon ma już CD-R. Czyli nakład się sprzedał w mniej niż 2 tyg.. Masakra jak umierają scory na CD.. za chwilę tylko preorder w ciemno da gwarancję kupna jako taką.
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Bear McCreary - Godzilla: King Of The Monsters (2019)

#150 Post autor: Jedi-Master » wt cze 11, 2019 06:00 am

Tłoczą teraz niskie nakłady by wszystko sprzedać, w dzisiejszych czasach gdzie rządzą streamingi, produkt cyfrowy i winyl to i tak lepiej aniżeli ma CD wogóle nie być jak np: Black Panther. Co Marvelowi szkodziło wypuścić jakies 1000-1500 sztuk, przy tej pozycji i tak by błyskawicznie zeszło. Jakichś analityków rynku d/s sprzedaży chyba mają i mogą oszacować ile sztuk i jakiego scoru im pójdzie, ewentualnie pomyśleć o zrobieniu jakiegoś niedużego dodruku, a nie w ten sposób nakład Sold Out to tylko CD-R. CD z filmówką nie wymrze tak szybko, ale only Digital Download, only Stream, only Vinyl, albo właśnie takie małe nakłady po które trzeba ustawiać się od razu w kolejce jak po pieczywo przed świętami by pózniej nie brakowało.

ODPOWIEDZ