Michael Giacchino - Jurassic World Trilogy

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#91 Post autor: Adam » pt cze 15, 2018 12:01 pm

sam zacząłeś absurdalną dyskusję jednocześnie wielbiąc kompozytora który nic nie robi tylko siedzi w swoim comfort zone :P na szczęście ludzie mądrzy już widzą że Olek obniża loty, co widać po recenzjach.. a z Gjaczinem jest na odwrót.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#92 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 12:18 pm

Ja zacząłem dyskusję? To Ty wywołałeś Desplata do tablicy, zresztą nie pierwszy raz, bo zawsze wykorzystujesz jego nazwisko, żeby udowadniac jakieś dziwne tezy, które nie mają pokrycia w faktach, o tutaj dokładnie zacząłeś, wcześniej ani słowa nie pisnąłem o Olku: http://www.filmmusic.pl/forum/viewtopic ... 81#p294981

Serio? "Nic nie robi, siedzi w swoim comfort zone", "Obniża loty, co widać po recenzjach"? Bosz, jakbym sluchał propagandy TVPiS. :mrgreen: Nie będę tego komentował, bo jawnie trollujesz.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#93 Post autor: Adam » pt cze 15, 2018 12:24 pm

a jak mam nie zaczynać, gdy widzę post osoby która wielbi kompozytora siedzącego w comfort z one i biorącego te same projekty stale, jednoczesnie twierdząc że najbardziej obecnie płodny i rozchwytywany kompozytor, który jednocześnie podnosi poprzeczki z każdym angażem robiąc potęzne scory, których Desplat w zyciu nie napisze, a do tego lepsze niż nawet sam robił do poprzednich filmów, odcina kupony... to jest absurd, bo Olek ostatnie scory miał jakie miał i to widać po reckach.. I błagam nie wyskakuj z argumentem że dostał Oskara, bo tam by nic nie napisał a by go i tak dostał, taki projekt..
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#94 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 12:45 pm

Polecam ci w takim razie poczytanie tych recenzji jeszcze raz, w przypadku desplatowskich masz łatwiej, bo w większości scorów wszystko masz ładnie zacytowane przeze mnie w odpowiednich wątkach ;) Nawet Godzillę za granicą chwalili, bo "potężny score", czego Ty oczywiście nie pamiętasz i co kwestionowałeś, bo akurat na naszym forum uznaliśmy w miarę zgodnie, że do geniuszu daleko.
Dla mnie siedzeniem w comfort zone jest ciągłe pisanie muzy do blockbusterów i animacji, owszem, Majkelowi większość z nich wychodzi, są przyjemne, ale coraz częściej słyszę w tym odcinanie kuponów. Widać wyraźnie, że obaj szukamy w muzyce czego innego - Ty szukasz pumpinu, funu i głośności, ja wolę chyba jednak różnorodność, miejscami subtelność i nazwijmy to "ekscentryczność".
A w ogóle to jedziesz po Desplacie jakby był najgorszym kompozytorem w Hollywood, kompletną lamą, która nic nie robi i nic mu się nie udaje, a tymczasem robi to na co ma ochotę, gra koncerty, kolekcjonuje nagrody, a nawet podpisuje kilkanaście okładek ściemniaczom, którzy zmieniają na jego temat zdanie co pięć minut :mrgreen: Kończ Waść, wstydu oszczędź.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#95 Post autor: Adam » pt cze 15, 2018 12:51 pm

ale ja po nim nie jadę bo to mój jeden z mistrzuni, stwierdzam tylko fakt że od 2 lat jest regres w jego pracach. Nowy Anderson? Najgorszy jego score dla tego rezysera. Mam dalej wymieniać te generic scory?

jeżeli szukasz czegoś innego w filmówce to nie słuchaj Majkela po prostu. chyba logiczne że to nie jest gość co plumka jak Olek stale.. jak nie chce deathmetalu to nie słucham Behemota, to chyba jasne, a nie czepiać się Majkela że robi potęzne symfoniczne scory które wychodzą mu po prostu świetnie.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#96 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 15:03 pm

Ależ ja lubię Majkela, tyle że akurat te dwie prace mi nie podeszły i je troszkę krytykuję. Tylko tyle. Nie dorabiaj do tego ideologii ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#97 Post autor: Adam » pt cze 15, 2018 15:04 pm

Ale to Ty dorabiasz pisząc bzdurę że odcina kupony :mrgreen:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#98 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 15:09 pm

Bo odcina. Nie wychodzi poza swoją comfort zone, niczym nie zaskaskuje w tych dwóch scorach. Ale jest ok.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#99 Post autor: lis23 » pt cze 15, 2018 15:12 pm

Na razie, "Fallen Kingdom" jest lepszy od poprzednika, którego specjalnie odsłuchałem sobie kilka dni temu, dla przypomnienia przed dwójką. Brakuje tu tylko takiego tematu jak tam, ale to jest inny film, już nie o parku i nie o wyspie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#100 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 15:13 pm

No mnie "mocarnego tematu" też brakuje, ale dziwnym trafem tutaj nikomu to nie przeszkadza, więc nie marudzę :P

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#101 Post autor: Mystery » pt cze 15, 2018 15:24 pm

lis23 pisze:
pt cze 15, 2018 15:12 pm
Na razie, "Fallen Kingdom" jest lepszy od poprzednika, którego specjalnie odsłuchałem sobie kilka dni temu, dla przypomnienia przed dwójką. Brakuje tu tylko takiego tematu jak tam, ale to jest inny film, już nie o parku i nie o wyspie.
Toż jest tu ten sam temat ;) Nowy temat w postaci hymnu, że tak to nazwę, trochę dziwny i niespotykany, ale ma moc, no i jest go całkiem sporo, gra w 10 trackach.

Jakby ktoś chciał, tematyczna rozbitka z JW fan, choć tym razem wszystko jest chyba klarowne:
Spoiler:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#102 Post autor: Adam » pt cze 15, 2018 20:00 pm

DINOmite score :!: :!: :!:
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#103 Post autor: Jedi-Master » pt cze 15, 2018 20:57 pm

Po nastepnych odsłuchach miazga no i "Raiders of the Lost Isla Nublar" :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#104 Post autor: Ghostek » pt cze 15, 2018 22:06 pm

Trochę creditsów z bookleta:

MUSIC COMPOSED & PRODUCED BY MICHAEL GIACCHINO
MUSIC EDITORS: PAUL APELGREN & JOE E. RAND
ORCHESTRATIONS BY JEFF KRYKA
SCORE CONDUCTED BY LUDWIG WICKI
SCORE RECORDED BY PETER COBBIN
SCORE MIXED BY KIRSTY WHALLEY & PETER COBBIN
DIGITAL SCORE RECORDIST: VINCENT CIRILI
SCORE EDITOR: LEWIS JONES
ASSISTANT ENGINEERS: GORDON DAVIDSON, PAUL PRITCHARD & MATT JONES
MUSIC PREPARATION: BOOKER WHITE
ADDITIONAL MUSIC PREPARATION: CURTIS GREEN & PIERRE DERYCZ
LIBRARIAN: JILL STREATER
ORCHESTRA CONTRACTOR: ISOBEL GRIFFITHS
ASSISTANT ORCHESTRA CONTRACTOR: SUSIE GILLIS
SCORING COORDINATOR: MARIA GIACCHINO
SCORING ASSISTANT: DAVID COKER
SCORE RECORDED AT ABBEY ROAD STUDIOS, LONDON UK
SCORE MIXED AT SWEET THUNDER MIX ROOM, LONDON UK
MASTERED BY PATRICIA SULLIVAN AT BERNIE GRUNDMAN MASTERING

A co do filmu, to... oj średniaczek, średniaczek. Ale nie do końca rozumiem zarzutów, że muzyka cicho w nim gra. Może w bardziej jebutnych scenach rozpierduch, ale jest wiele momentów gdzie ostro daje.

Recka na dniach.
Obrazek

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Jurassic World 2: Fallen Kingdom (2018)

#105 Post autor: hp_gof » pt cze 15, 2018 22:07 pm

By the way, słychać, że score nagrywany w Londynie (i to jeszcze przez Cobbina!). Bo już Iniemamocni to typowy, suchy Giacchino.

ODPOWIEDZ