ALAN SILVESTRI - AVENGERS 1, 3, 4

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#151 Post autor: Wojteł » wt maja 01, 2018 15:40 pm

Adam pisze:
pt kwie 27, 2018 13:22 pm
lis23 pisze:
pt kwie 27, 2018 13:19 pm
kto potrafiłby zaadaptować i powiązać z sobą te istniejące już tematy: Iron Mana, Capa, Thora, Strażników, Strange'a, Spideya i Avengers + nowe tematy, temat dla Thanosa, itp.
Ale to NIE jest decyzja kompozytora :!: Marvel nie chce płacić tantiem, więc tego nie robią. T
Adam, weź mi wytłumacz dokładnie, komu niby mieliby płacić tantiemy, skoro każdy w branży mówi o tym, że to STUDIO ma wszelkie prawa do muzyki i nut? No chyba, że ktoś sobie przygotuje jakiś sprytny kontrakt, ale nie sądzę, żeby sobie te prawa zastrzegł każdy jeden kompozytor piszący dla Marvela. Przecież to nawet Horner mówił, że teoretycznie studio X mogłoby go pozwać, gdyby użył tego samego tematu w muzyce do filmu studia Y (a że w praktyce nikt o to nie dawał jebania, bo woleli mieć z Royem dobre układy, to inna sprawa). Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest chyba sprawa Goldenthal v. Bates, ale to nawet Richard Bellis mówił o niej jako o ewenemencie.
Wawrzyniec pisze:
wt maja 01, 2018 14:59 pm
Wojtek pisze:Score mocny, film jeszcze mocniejszy i dramatyczny,
Tak na poważnie? To tylko czekać aż Marek i Koper pochwalą ten film to wiedz, że coś się dzieje :shock:

No ale co w tym dziwnego? Marvel zazwyczaj robi solidną robotę, ten film nie jest wolny od wad (generalnie połowa plotu potoczyłaby się inaczej, gdyby część postaci nie zachowywała się jak idioci, ale w przypadku niektórych z nich to leżało w ich charakterze). Solidna robota i dobry przykład "subverting expectations" w przeciwieństwie do The Last Jedi. Dałbym mocne 7/10, co w przypadku takiego filmu jest naprawdę dużym osiągnięciem, bo łatwo mi sobie wyobrazić, jak ten film staje się jednym wielkim pstrokatym clusterfuckiem w rękach innego filmowca.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#152 Post autor: Adam » wt maja 01, 2018 15:59 pm

Wojtek pisze:
wt maja 01, 2018 15:40 pm
Adam, weź mi wytłumacz dokładnie, komu niby mieliby płacić tantiemy, skoro każdy w branży mówi o tym, że to STUDIO ma wszelkie prawa do muzyki i nut?
No i? Przecież to naturalne, że ekstremalnie rzadko kompozytorzy mają DZIŚ prawa do muzyki i nut. ALE nie ma to wpływu na to, że tantiemy za swoje prace mają wypłacane w większości przypadków. Każde puszczenie w radiu, każda projekcja w tv, VOD, itd, to jest konkretny zarobek dla kompozytora. Dziś RCP często robi scory tylko za tantiemy, robiąc je za darmo - ot taki marketingowo-sprzedażowy szantażyk dla producentów, dlatego tak się to gówno rozpleniło, bo producentom to pasuje, wydają mniej na produkcję wówczas.. Wiem to wprost od kompozytora pracującego w USA a który był na FMF. W PL ta praktyka była już dawno, możesz pogadać na FMF z polskimi twórcami ile razy dostawali propozycję angazu ale bez gaży :P

A Wawrzyn widzę bawi się w Lisa - nie widział film, a już wie że nie może się podobać i nie jest dobry :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#153 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 01, 2018 16:23 pm

Adam pisze:
wt maja 01, 2018 15:59 pm
A Wawrzyn widzę bawi się w Lisa - nie widział film, a już wie że nie może się podobać i nie jest dobry :mrgreen:
Nie no jestem już na tym forum z 10 lat (wiem przerażające :shock: ) i po części znam niektóre filmowe gusty użytkowników, tak jak wiem, że Koprowi prawie nic się nowego nie podoba, dla Marka aby oglądać blockbustery trzeba mieć popcorn zamiast mógzu, pomijając Gwiezdne wojny Disney'a, które są dobre itd. I po prostu Wojtek sam jest bardzo powściągliwy co do osiągnięć współczesnej kinematografii rozrywkowej, to byłem trochę zaskoczony. Ale mimo wszystko bardzo ładnie, grzecznie i merytorycznie wytłumaczył i sprawy nie ma.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#154 Post autor: Adam » wt maja 01, 2018 16:31 pm

Wawrzyniec pisze:
wt maja 01, 2018 16:23 pm
dla Marka aby oglądać blockbustery trzeba mieć popcorn zamiast mógzu, pomijając Gwiezdne wojny Disney'a,
i to jest właśnie parodią tych hambitnych :P wszystko złe i popkorn, ale odgrzewane star warsy (czyli definicja popkornu) są zajebiste :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
#FUCKVINYL

Arthur.Flowerkis

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#155 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt maja 01, 2018 17:22 pm

A zastanawiałem się, gdzie ten narzekający użytkownik Lołrens z KMF, który tu działa jako Wawrzyniec, twierdzący, że Marvel nie uśmierci Naprawdę żadnego bohatera - w filmie na stałe zginęło co najmniej dwóch.
Teraz czytam, że nie widział a już narzeka, że niedobry?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#156 Post autor: lis23 » wt maja 01, 2018 17:23 pm

Wawrzyniec pisze:
wt maja 01, 2018 14:59 pm


To proste: Iron Man, to Ramina (wiem, wiem ghostwritting Hansa), Thor to od Doyle'a, zaś Kapitan Ameryka, to jako ten dawny przed zamrożeniem Silvestriego, a współczesny Kapitan to Jackmana ostinato.
Jeśli już, to Iron Man Tylera z trójki.
Tak na prawdę, wystarczyłoby dać muzykę Giacchino dla Strange'a (ma sporo scen, w tym świetną walkę w finale) oraz dla Pająka (tutaj naprawdę niewiele, bo nie ma on tylu scen) a dla całej reszty przyszykować nowe tematy + temat Thanosa i byłoby git. Tymczasem, tu nawet ta chwalona przez Alana tematyka Avengers prawie nie istnieje. Mmy ścianę muzyki, z której nic nie wynika i nic nie zapada w pamięć, poza samą końcówką.
Sam film, bardzo dobry, ja już byłem dwa razy i może będzie trzeci :)
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2018 17:27 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Arthur.Flowerkis

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#157 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt maja 01, 2018 17:27 pm

Wojtek pisze:
wt maja 01, 2018 15:40 pm

nie jest wolny od wad (generalnie połowa plotu potoczyłaby się inaczej, gdyby część postaci nie zachowywała się jak idioci, ale w przypadku niektórych z nich to leżało w ich charakterze).
Jeśli chodzi o postać
Spoiler:
, to owszem jego charakter taki jest, ale nawet gdyby nie zrobił tego, co zrobił pod wpływem emocji, to i tak to nic by nie dało i by nie wygrali tego starcia.

A postać Draxa jest i musi być komiczna - tak jak w komiksach, wiec tego za minus nie można traktować, a nawet za dodatkowy plus.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#158 Post autor: lis23 » wt maja 01, 2018 17:32 pm

Drax jest mocno zmieniony względem komiksowego originu: tamten Drax to człowiek, Arthur Duaglas, zamordowany wraz z żoną i córką przez Thanosa i ożywiony przez ojca Thanosa w celu zabicia Szalonego Tytana, czego dokonuje w sadze "Anihilacja":

Obrazek

Gdyby filmowy Drax był takim badasem, byłoby ciekawie, niestety, zmieniono mu origin i pochodzenie, oraz charakter.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wt maja 01, 2018 17:33 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#159 Post autor: Adam » wt maja 01, 2018 17:32 pm

Arthur.Flowerkis pisze:
wt maja 01, 2018 17:27 pm
A postać Draxa
prawdziwy Drax był tylko jeden 8)

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#160 Post autor: lis23 » wt maja 01, 2018 17:50 pm

Nowy zwiastun "Ant Man and the WASP":

https://www.youtube.com/watch?v=UUkn-enk2RU

Ciekawe, jakie będą nawiązania do IW? (scena po napisach i
Spoiler:
).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Arthur.Flowerkis

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#161 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt maja 01, 2018 18:28 pm

lis23 pisze:
wt maja 01, 2018 17:32 pm


Gdyby filmowy Drax był takim badasem, byłoby ciekawie, niestety, zmieniono mu origin i pochodzenie, oraz charakter.
Spoiler:

Dzieki za info- akurat znam origin komiksowego Draxa i wiem, że na przestrzeni tylu lat większość tych bohaterów i tak nieustannie ewoluowała i nadal ewoluuje.

Filmowa wersja nie musi się pokrywać z komiksowa, ale ostatnio udało mi się zdobyć komiks o Warlocku, gdzie tworzy Straż Nieskończoności i tam jest postać Draxa prawie podobnego do tego filmowego - James Gunn musiał czerpać inspiracje z tamtego okresu.
W komiksowych Strażnikach z 2008, już też jest inny - bardzie "hardcore", doświadczony, który swoje przeżył. Właśnie jak piszesz taki Drax bez "comic relief" też mógłby być ciekawy, zwłaszcza jego konfrontacje z Thanosem (większa determinacja, naciski na innych bohaterów, by ułatwili mu zgładzenie tytana, może próba wyrwania serca Thanosa, jak było w komiksach?)

Peter zachował się właśnie po ludzku,taki ma temperament, tak wielu by się zachowało, tylko widzowie
Spoiler:
A propos muzyki - w filmie genialna, tworzy klimat, a theme Thanosa, to chyba stanowi utwór "Porch".

Arthur.Flowerkis

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#162 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt maja 01, 2018 18:44 pm

lis23 pisze:
wt maja 01, 2018 17:50 pm
Nowy zwiastun "Ant Man and the WASP":

https://www.youtube.com/watch?v=UUkn-enk2RU

Ciekawe, jakie będą nawiązania do IW? (scena po napisach i
Spoiler:
).

A może
Spoiler:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13113
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#163 Post autor: lis23 » wt maja 01, 2018 19:53 pm

Heh, też oglądałem live Oscara ;)
Mam nadzieję, że po vol3 Gunna, Strażnicy trochę się zmienią - po konfrontacji z Thanosem, Quill uzna, że trzeba się na poważnie zabrać za ochronę Galaktyki i formuła serii ulegnie zmianie i ewoluuje w bardziej epickim kierunku, a la run DnA, pojawi się stała baza na Knowhere i Cosmo :)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#164 Post autor: Adam » śr maja 02, 2018 12:13 pm

Marek Łach, czekamy!
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: ALAN SILVESTRI - AVENGERS 3 & 4 (2018-2019)

#165 Post autor: Wojteł » śr maja 02, 2018 17:45 pm

Tak swoją drogą, istnieje jakieś logiczne wyjaśnienie in universe, dlaczego
Spoiler:
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

ODPOWIEDZ