Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#301 Post autor: Wawrzyniec » sob lis 12, 2022 22:07 pm

Mam nadzieję, że na albumie znajdzie się jakieś porządne łubu-dubu, czyli jakiś ostry action-score. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#302 Post autor: lis23 » ndz lis 13, 2022 07:32 am

Z akcji najbardziej podobało mi się w kinie finałowe starcie bo było tam dużo afrykańskich rytmów ale ogólnie jest sporo wokaliz i bardzo dużo tych azteckich lub inkaskich rytmów i dźwięków.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#303 Post autor: Ghostek » ndz lis 13, 2022 11:27 am

Ludwig Goransson to rasowy biały murzyn :mrgreen:

Takiej afrykańskiej muzyki przemielonej przez popkulturowy młynek to żeśmy dawno nie słyszeli.
Oryginalnie? A jakże!
Przebojowo? Ni uja!
Także score do jedynki częściej będzie w użyciu niż ten eksperyment. Skądinąd ciekawy, ale dalej eksperyment.
A filmu boję się tykać. Skoro przed premierą krytyka piała, że to najlepszy film MCU jaki dotychczas powstał, to znaczy, że będzie jednym z najgorszych. Takie wrażenie w każdym razie pozostawiają po sobie poprzednie, do których doczepiano podobne łatki.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#304 Post autor: lis23 » ndz lis 13, 2022 11:38 am

Każdy film Marvela jest oceniany jako najlepszy film Marvela ;)
W tym przypadku jest lepiej niż w przypadku ciekawej części pierwszej ale np. na YT czy "Na Ekranie" film nie podoba się za bardzo krytykom i Youtuberom ale podoba się widzom. Ja jestem zadowolony, Namor jest świetny i choćby dla niego warto ten film obejrzeć + Shuri i Riri dają radę. Fajna jest też finałowa konfrontacja, gdzie bohater wykorzystuje swój spryt i wiedzę a nie siłę fizyczną.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#305 Post autor: Ghostek » śr lis 23, 2022 06:58 am

Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58230
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#306 Post autor: Adam » ndz lis 27, 2022 19:24 pm

Naciągany film, bez emocji, poprawny politycznie i rasowo, końcówka przewidywalna po 15 minutach seansu. No i myślałem że pomyliłem seanse i trafiłem przedpremierowo na Avatara 2 :lol: Score przeszarżowany mocno w filmie, w wielu scenach kompletnie nie pasuje i przeszkadza (góry w zimie na ekranie, a nawalają z głośników radosne afrykańskie przyśpiewy - serio?!) Oczywiście to nie wina Ludwiga, tylko oprawcy - pewnie sto razy zmieniali sceny do godziny przed premierą…

Piosenka Ruhany słaba - ale głównie przez to że to jest utwór kompletnie nie dla niej, nie jej styl, nie jej barwa… no ale musiała być oczywiście czarna wykonawczyni, to jej to wcisnęli. Bez szans w starciu z Gagą i Swift.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#307 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 27, 2022 21:00 pm

Adam pisze:
ndz lis 27, 2022 19:24 pm
Score przeszarżowany mocno w filmie, w wielu scenach kompletnie nie pasuje i przeszkadza (góry w zimie na ekranie, a nawalają z głośników radosne afrykańskie przyśpiewy - serio?!) Oczywiście to nie wina Ludwiga, tylko oprawcy - pewnie sto razy zmieniali sceny do godziny przed premierą…
Wiesz Kilimandżaro niby jest w Afryce. Chociaż co do podkładania muzyki to np. Tyler Bates w tych wywiadach promujących Pearl, nie podając dokładnie nazwy firm, ani filmów, powiedział, że przy tych najdroższych produkcjach nigdy mu nie zdarzyło się tak, aby muzyka została podłożona z myślą jak ją skomponował.
Adam pisze:
ndz lis 27, 2022 19:24 pm
Piosenka Ruhany słaba - ale głównie przez to że to jest utwór kompletnie nie dla niej, nie jej styl, nie jej barwa… no ale musiała być oczywiście czarna wykonawczyni, to jej to wcisnęli. Bez szans w starciu z Gagą i Swift.
Może pod względem jakości tak, ale my tutaj mówimy o Oscarach i tam Rihanna ma moim zdaniem największe szanse.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#308 Post autor: lis23 » pn lis 28, 2022 06:49 am

Adam pisze:
ndz lis 27, 2022 19:24 pm
Naciągany film, bez emocji, poprawny politycznie i rasowo, końcówka przewidywalna po 15 minutach seansu.
Nie zgodzę się, akurat mamy tutaj bardzo logiczny koncept, dlaczego lud Namora wygląda tak a nie inaczej i całość jest mocno zakorzeniona w realnym świecie i w jego kulturze i historii. Końcówka jest bardzo fajna, zauważ, że
Spoiler:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#309 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 28, 2022 21:32 pm

Dla mnie akurat film ma inny problem, który niestety staje się coraz częstszy u produkcji Disneya - znikoma siła obrażeń od ostrych przedmiotów. Już w Kenobim pokazano, że przebicie mieczem świetlnym nie zabija i nie jest niczym wielkim. I niestety to samo mamy tutaj. Mam tylko nadzieję, że oglądające to dzieci nie wpadną na pomysł, aby dźgnąć kolegę, koleżankę dzidą, tak jak to było na filmie. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#310 Post autor: Mystery » sob sty 14, 2023 23:42 pm

22 lutego na D+ dokumentalna seria "Voices Rising: The Music of Wakanda Forever".

youtu.be/T0VDr4WiJZQ

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#311 Post autor: Mystery » wt mar 14, 2023 18:08 pm

Dokument miał już swoją premierę, a naszym D+ ni ma :|

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Ludwig Goransson & VA - Black Panther 1 & 2

#312 Post autor: Mystery » śr mar 29, 2023 12:16 pm

Dokument właśnie wskoczył, 1.5 h rozbite na 3 odcinki.

ODPOWIEDZ