JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#31 Post autor: MichalP » śr wrz 13, 2017 00:50 am

Wracajac do wlasciwego tematu.

Czekam na The Last Jedi (jeden z niewielu filmow na ktory pojde jednak do kina), trailer mnie do konca nie przekonal ale z materialow prasowych wynika ze mieli kilka fajnych pomyslow i wierze w Johna Williamsa. Juz przy TFA pokazal, ze pomimo zmiany swojego nastawienia do pisania muzyki (jego ostatnie prace) swietnie sie odnalazl w swiecie Gwiezdnych Wojen - klimat, instrumentacja, wpadajace w ucho tematy i calkiem niezla muzyka akcji.

Jedna z niewielu sciezek gdzie na prawde chcialbym zobaczyc jakies oficjalne rozszerzone wydanie - a muzy nagral sporo. Marzy mi sie wydanie od Lali z szata graficzna od Titusa - takie wydanie jak A.I. Sciezka z filmu na 2 plytach i trzecia z alternatywnymi wersjami ale ulozona w porzadku chronologicznym. Pomarzyc warto. :)

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#32 Post autor: bladerunner22 » śr wrz 13, 2017 08:20 am

MichalP pisze:
śr wrz 13, 2017 00:50 am
Wracajac do wlasciwego tematu.
(jeden z niewielu filmow na ktory pojde jednak do kina),
:mrgreen: 8) 8)
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#33 Post autor: Kaonashi » śr wrz 13, 2017 10:51 am

MichalP pisze:
śr wrz 13, 2017 00:04 am
Ja osobiscie mam dosc takiego podejscia - multimedialne doswiadczenie - zeby zrozumiec o co chodzi w filmie trzeba sobie przeczytac komiks, obejrzec krotkometrazowke w internecie i przeczytac dwa tomy ksiazek - ehhhh :roll: Lenistwo autorow scenariusza.
Też mnie to strasznie wnerwia. Pamiętam, jak kiedyś wdałem się w dyskusję z kumplem, fanbojem SW (w tym TFA), i jak zacząłem mu wypunktowywać wady scenariusza, to ten zaczął wyskakiwać, że gdzieś w jakimś komiksie to wszystko jest przecież kawa na ławę wytłumaczone i żebym sobie poczytał. No zajebiście. :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#34 Post autor: Adam » śr wrz 13, 2017 11:17 am

a tam też Fordowi się nie chciało grać? :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#35 Post autor: bladerunner22 » śr wrz 13, 2017 12:18 pm

Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#36 Post autor: lis23 » śr wrz 13, 2017 19:08 pm

Wawrzyniec:
No właśnie oto chodzi, że NIE MUSIAŁ. Niby się mówi jakie prequele były złe, ale swoje zarobiły.
No to lecimy:

"Star Wars Episode I The Phantom Menace" - box office Mojo:

- Domestic:$474,544,677
- Foreign: $552,500,000
- = Worldwide: $1,027,044,677

"Star Wars Episode VII TAhe Force Awaknes" - box office Mojo:

- Domestic: $936,662,225
+ Foreign: $1,131,561,399
= Worldwide: $2,068,223,624

Teraz łapiesz różnicę?
Przypomnę, że "Mroczne Widmo" pojawiło się szesnaście lat po "Powrocie Jedi" a "Przebudzenie Mocy" tylko dziesięć lat po "Zemście Sithów". Pomimo wizualnego przepychu i wielu nowości, widzowie jednak uznali, że to E VII jest ich filmem, tą kontynuacją, na którą czekali.
A co do Lucasa, to zakończył on tę historię i nie wiem jak wyglądałyby jego kolejne części, gdyby takie miały być, ale na pewno byłyby oryginalniejsze. I wolałbym zobaczyć je ze słabym aktorstwem, drętwymi dialogami, ale za to z fantazją i rozumieniem Campbella.
Taaa ...
Tylko "Mroczne Widmo" da się oglądać jako dzieło kompletne, dobrze zaplanowane, wyważone, nieźle zagrane i z dobrymi efektami specjalnymi. "Atak Klonów' ma tragiczny scenariusz, aktorstwo, dialogi, od których puchną uszy i nierówne efekty specjalne. Do tego Lucas fatalnie prowadzi aktorów. "Zemsta Sithów" jest lepsza ale na prawdę dobra jest sama końcówka, czyli ostatnie 15-20 minut.

Michałp:
No wlasnie ze mogli jechac na nostalgi - przeciez mogli pokazac jak Han i Leia sa ze soba, jak powstaje nowa republika i tepi resztki imperium, jak Luke tworzy nowy zakon i wtedy w polowie filmu wprowadzic jakiegos zupelnie nieznanego bad guya i zakonczyc to jakims mocnym akcentem w postaci przegranej bitwy przez republike.
Nie mogli, ponieważ aktorzy są już po prostu za starzy, żeby opowiadać to, co się wydarzyło po bitwie o Endor. To mogą pokazać w spin-offach, a nie w głównej sadze.
Ja osobiscie mam dosc takiego podejscia - multimedialne doswiadczenie - zeby zrozumiec o co chodzi w filmie trzeba sobie przeczytac komiks, obejrzec krotkometrazowke w internecie i przeczytac dwa tomy ksiazek - ehhhh :roll: Lenistwo autorow scenariusza.
A czy w przypadku "Nowej Nadziei" nie było podobnie?

- nic nie wiemy o Rebelii i o Rebeliantach
- nic nie wiemy o Imperium
- nic nie wiemy o Imperatorze
- nie wiemy nic o Rycerzach Jedi i o ich Zakonie
- nic nie wiemy o legendarnej Wojnie Klonów

Lucas po prostu wrzuca widza w sam środek opowieści i konfliktu i podobnie zrobiono przy okazji TFA. Tło nie jest istotniejsze od bohaterów.

P.S:
(jeden z niewielu filmow na ktory pojde jednak do kina)
Ja ten rok całkowicie zawaliłem ... Mam Unlimited ale nie chce mi się chodzić samemu do kina ... :? Przez siedem lat chodziłem do kina z siostrą (stawiałem jej bilet ;)) a teraz nie mam z kim chodzić i przegapiłem z 10 filmów, które chciałem obejrzeć ... Wiem, dziwne, ale jak się idzie samemu to nie ma z kim pogadać o filmie po seansie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#37 Post autor: Kaonashi » śr wrz 13, 2017 21:17 pm

Lisie, słyszałeś o czymś takim, jak inflacja? :]
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#38 Post autor: lis23 » śr wrz 13, 2017 21:27 pm

Słyszałem ale czy była ona aż tak duża?
Mimo wszystko wydaje mi się, że pęd na TFA był większy niż na TPM, choć u nas lepiej było podczas premiery EI - książkowa adaptacja i albumy towarzyszące filmowi wyszły na czas, a teraz powieść wychodzi pół roku po premierze a albumy wybiórczo lub wcale.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#39 Post autor: Kaonashi » śr wrz 13, 2017 21:31 pm

http://www.boxofficemojo.com/alltime/adjusted.htm

Star Wars: The Force Awakens $961,143,200
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace $802,874,300

Różnica jest już dużo mniejsza (ale to i tak przelicznik tylko z tego, co obydwa filmy zarobiły w Ameryce).
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#40 Post autor: MichalP » śr wrz 13, 2017 21:41 pm

- nic nie wiemy o Rebelii i o Rebeliantach
- nic nie wiemy o Imperium
- nic nie wiemy o Imperatorze
- nie wiemy nic o Rycerzach Jedi i o ich Zakonie
- nic nie wiemy o legendarnej Wojnie Klonów
Wiem o co ci chodzi, ale wtedy kiedy Gwiezdne Wojny weszly do kin nie bylo zadnej innej czesci wiec jakos ta niewiedza nie robila roznicy. Teraz mamy 6 poprzednich czesci wiec kazdy ma tam jakies oczekiwania i chyba jednak chcialby zeby cala historia miala jakas plynnosc :)

A jezeli chodzi o wiek Hana i Lei to wciaz by mogli troche przylukrowac ich cala historie po ROTJ i powiedzmy ustawic to na zasadzie ich powrotu do akcji z emerytury - zdecydowali sie po prostu rozpierniczyc wszystko w dodatku nic dodajac w zamian. No i niestety ze smiercia Carrie Fisher :cry: maja teraz bardzo ograniczone pole manewru.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#41 Post autor: lis23 » śr wrz 13, 2017 22:37 pm

Akurat to, co zrobili z Hanem i z Leią mi się nie podoba i wolę ich los z tzw. "Legend".
W sumie to Han tak jakby wrócił z emerytury, choć na krótko (przy okazji wyszedł na tchórza i świnię, który ucieka od żony i syna z powodu niepowodzeń rodzicielskich) a Leia nigdy na nią nie przeszła.

Mogli niby odmłodzić głównych bohaterów, tak jak Kurta Russella w GofGv2 lub odtworzyć cyfrowo, jak Leię i Tarkina? w RO, ale wtedy także część fanów by narzekała, więc nie da się wszystkich zadowolić. Jednak pełną ocenę losów Luke'a, Hana i Lei będzie można ocenić po premierze E IX.

Swoją drogą, jeśli idzie o efekty specjalne to Disney nie nadużywa usług ILM - np. efekty do obu części "Guardians of the Galaxy" robiło aż dwanaście studiów, a do innych filmów Marvela robiła je nawet Weta. Nie jestem pewien, czy tylko do "Age of Ultron" efektów nie robił ILM? Może też do "Strange/a"?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#42 Post autor: qnebra » czw wrz 14, 2017 12:01 pm

ILM pracowało jak najbardziej nad "Age of Ultron" i "Doctor Strange", ogólnie maczają palce w niemal wszystkich filmach Marvela, niemal, bo na przykład "GotG vol. 2" już nie robili. Ilość efektów specjalnych jaka wchodzi obecnie w niemal każdy film jest tak wielka, że po prostu niemożliwością jest zrobienie wszystkiego przez jedno studio.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#43 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 14, 2017 12:47 pm

lis23 pisze:
śr wrz 13, 2017 19:08 pm
Wawrzyniec:
Taaa ...
Tylko "Mroczne Widmo" da się oglądać jako dzieło kompletne, dobrze zaplanowane, wyważone, nieźle zagrane i z dobrymi efektami specjalnymi. "Atak Klonów' ma tragiczny scenariusz, aktorstwo, dialogi, od których puchną uszy i nierówne efekty specjalne. Do tego Lucas fatalnie prowadzi aktorów. "Zemsta Sithów" jest lepsza ale na prawdę dobra jest sama końcówka, czyli ostatnie 15-20 minut.
W "Mrocznym widmie" wyścig ścigaczy do tej pory prezentuje się dobrze, podobnie jak pojedynek z Darthem Maulem, do dnia dzisiejszego zalicza się do jednych z lepszych. Scenariusz "Ataku klonów" pod względem historii nie jest zły.Wiadomo dialogii, to co innego ale Lucas zawsze potrafił opowiadać historię i cały motyw ze śledztwem Obi-Wana jest ciekawa. A i nawet w słabszej części trafiają się mocne sceny jak Anakin zabijający Tuskenów, czy rozmowa Obi-Wana z Dooku. Plus jest z scena z Deathsticks. :)
A "Zemsta Sithów" to moja ulubiona część Sagi, a więc naturalnie, że dla mnie tam jest wiele lepszych momentów niż tylko ostatnie 15-20 minut. Ba już sam początek z bitwą, kiedy przez pierwsze minuty kamera bez cięcia podąża za myśliwcami jest świetna. Cały początek z lądowaniem na Coruscant jest świetny. A potem wszystkie sceny z IanMcDiarmidem, oczywiście z najlepszą sceną w prequeli, czyli Operą :!: Ale naturalnie mamy jeszcze inne mocarne sceny, jak ogłoszenie Imperium i rzeź na Mustafar. Obi-Wan żegnający się z Anakinem i wyruszający za Greviousem, itd. I oczywiście piękna scena z patrzeniem, która też jest dowodem, że Lucas lepiej sobie radzi z opowiadaniem historii samym obrazem. Chociaż z nowu w przypadku Opery dialogiem też wyszło.
A tutaj ta piękna scena i naturalnie muzyka Johna Williamsa robi mega robotę tutaj:

youtu.be/hoXNXSpmng

Ogólnie pod względem ładunku emocjonalnego, to Zemsta Sithów to czołówka.

lis23 pisze:
śr wrz 13, 2017 19:08 pm
A czy w przypadku "Nowej Nadziei" nie było podobnie?

- nic nie wiemy o Rebelii i o Rebeliantach
- nic nie wiemy o Imperium
- nic nie wiemy o Imperatorze
- nie wiemy nic o Rycerzach Jedi i o ich Zakonie
- nic nie wiemy o legendarnej Wojnie Klonów

Lucas po prostu wrzuca widza w sam środek opowieści i konfliktu i podobnie zrobiono przy okazji TFA. Tło nie jest istotniejsze od bohaterów.
To nie do końca tak jest, plus jest też różnica kiedy po raz pierwszy wchodzimy do pewnego świata, a nie jak już odwiedzamy go po raz 7 (!). A zresztą to nie jest tak, że nic nie wiemy o świecie i konflikcie.
Mamy IMPERIUM, gdzie już sama nazwa wskazuje, że mamy do czynienie z potężną siłą. Zresztą pierwsza scena w filmie, mała fregata ścigana przez ogromnego niszczyciela. I to już widzimy jak prezentują się siły, widzimy kto jest underdogiem itd. I co trzeba więcej wiedzieć o Rebelii i Rebeliantach. Mamy Imperium i wybucha w nim Rebelia, wystarczy jako informacji.
A co trzeba wiedzieć o Imperatorze? Skoro jest Imperium, to ktoś musi stać na jego czele.
Jak nie wiemy nic o Rycerzach Jedi i Ich Zakonie, toż to Obi-Wan opowiadając Luke'owi o mocy opowiada wszystko jak trzeba. Dawno temu rycerze Jedi strzegli pokoju w Dawnej Republice zanim pojawiło się Imperium. To wystarczy jako informacja.
A co do Wojny klonów to też nie musimy wiedzieć o niej więcej, była kiedyś jakaś legendarna wojna. Skoro byli rycerze to musieli gdzieś walczyć.
Tak sam jak krótka scena na pokładzie Gwiazdy Śmierci informuje nas o rozwiązaniu Senatu.
To są krótkie momenty, krótkie informacje, które w zupełności wystarczą i człowiek zaczyna rozumieć ten świat.
Zaś w The Force Awakens też wchodzimy w środek konfliktu, ale kogo z kim? OK First Order jest spadkobiercą Imperium, ale gdzie rządzi? Jest Republika, ale jaką ma władzę, chyba niedużą skoro First Order stać na posiadanie lepszych broni od Imperium. Skoro to walka Republiki z First Order to skąd jest Resistance? I skoro nazwali się Ruchem Oporu, to nie powinni być ruchem oporu do obecnej władzy, czyli Republiki? I dlaczego nie są po prostu armią Nowej Republiki. A właściwie gdzie rządzi Republika, gdzie First Order?
I najważniejszy problem, wchodzimy do świata już ustalonego, szczególnie po Powrocie Jedi i dlatego też tym bardziej te wszystkie wydarzenia nie robią sensu.

Mówię to wielu osobom, zaraz oglądać po raz kolejny The Force Awakens obejrzyjcie sobie A New Hope.

P.S. Narobiliście mi smaka na muzykę z Gwiezdnych wojen, odpalam Zemstę Sithów. :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#44 Post autor: lis23 » sob wrz 30, 2017 18:20 pm

qnebra pisze:
czw wrz 14, 2017 12:01 pm
ILM pracowało jak najbardziej nad "Age of Ultron" i "Doctor Strange", ogólnie maczają palce w niemal wszystkich filmach Marvela, niemal, bo na przykład "GotG vol. 2" już nie robili. Ilość efektów specjalnych jaka wchodzi obecnie w niemal każdy film jest tak wielka, że po prostu niemożliwością jest zrobienie wszystkiego przez jedno studio.
Nad "Guardians of the Galaxy" pracowało aż 13 studiów od efektów specjalnych:

Moving Picture Company, Framestore, Luma Pictures, Method Studios, Lola VFX, Cantina Creative, Sony Pictures Imageworks, CoSA VFX, Secret Lab, Rise Visual Effects Studios, Technicolor VFX, Proof i The Third Floor.

Przy vol 2 pracowały studia:

Framestore, Weta Digital, Trixter, Method Studios, Animal Logic, Scanline VFX, Lola, Luma i Cantina Creative. Framestore zajmuje się efektami przy tworzeniu postaci Rocketa.

Co do TLJ to film ma trwać aż 150 minut, więc muzy powinno być sporo.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: JOHN WILLIAMS - STAR WARS: EPISODE VIII - THE LAST JEDI (2017)

#45 Post autor: Adam » pt paź 06, 2017 12:50 pm

score będzie w digipaku jak poprzedni.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ