Michael Giacchino - Spider-Man Trilogy (2017/2019/2021)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#106 Post autor: Mystery » śr cze 28, 2017 20:59 pm

Adam pisze:
śr cze 28, 2017 19:12 pm
Ghosti, czekamy :)

Z komentarzy ludzi - jest osom, i znów nie ma marvelowej czołówki Gjaczina tylko od razu jego muza z filmu.. na kiego oni tym kompozytorom płacą za melodie do kolejnych faz, skoro potem 3/4 filmów i tak jej nie ma? :roll:
Dlaczego znów, póki co od początków swojego istnienia czyli przed Doktorem i Strażnikami była, a na Pająka Michael zapewne zastąpi ją swoją aranżacją tematu z serialu, zapewne specjalnie tu przygotowaną, pierwszy kawałek trwa dokładnie 37 sekund, czyli tyle co logo, na stronie z klipami którą linkowałem jest cały i właśnie go sobie puściłem pod logo z youtube i powiem tyle, będzie moc ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#107 Post autor: Radek » czw cze 29, 2017 10:18 am

Mystery pisze:
śr cze 28, 2017 20:05 pm
Przedpremierowo film będzie można zobaczyć w Polsce już za tydzień w środę 5 lipca, ale najprawdopodobniej tylko z dubbingiem... także i tak trzeba będzie czekać do 14 :P
Jeżeli ktoś jest z Warszawy to w kinie Atlantic jest seans z napisami. Tylko radzę się pospieszyć bo miejsc coraz mniej. :D

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#108 Post autor: Mystery » czw cze 29, 2017 10:45 am

Relacja o muzie po wyjściu z kina.
http://gosoundtracks.com/2017/06/28/fir ... giacchino/

Muzyczne spoilery:
I mamy potwierdzenie, że w logo Marvela gra "Theme from Spiderman (Original Television Series)" i wydaję mi się, że powód takiego zabiegu jest prozaiczny, otóż Spajdi wraca w końcu do rodziny Marvela i to jest powód tego uczczenia. Na napisach końcowych grają aranżacje tematu Spider-mana w różnych fikuśnych aranżacjach a'la End Credits Doctor Strange, mam nadzieję, że będą to te owe bonusy. Usłyszymy przez chwilę temat “Avengers” i prawdopodobnie Michael przygotował coś również dla Iron Mana.
Jak zwykle przed relacją z czerwonego dywanu można było posłuchać sobie fragmentów scoru z filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=cZAbi3xewhk

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10223
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#109 Post autor: Ghostek » pt cze 30, 2017 08:56 am

No i dobra. Po trzech odsłuchach można w końcu coś napisać.

Słuchając tego albumu bawiłem się przednio, ale do miana topowego produktu Giacchino trochę tu brakuje.

Zacznijmy od tematyki, która jest całkiem spoko, ale przebija się przez nią praktycznie całą twórczość Majkela. Tak samo zresztą jak i przez stylistykę. Słusznie zauważono, że pierwsza połowa to taki Speed Racer w bardziej slapstickowym wydaniu. Jednak zwraca uwagę większa zabawa z drewnem, co u MG nie zdarza się tak często. Mniej więcej od połowu albumu zaczyna to wracać na typowe dla niego tory: ostre tempo i sporo blachy. Mimo tego wszystko wydaje się pisane lekką ręką i brzmi to wybornie.
To co mnie uderzyło, to warsztatowe wpływy Elfmana - szczególnie w operowaniu trąbką. Nie wiem też do końca czy miks (ten suchy odarty z przestrzeni) nie jest również pokłosiem trzymania się tej elfmanowskiej stylistyki. Jak się szerzej spojrzy na ten problem, to i powracający temat Avengersów w jego aranżu jest tutaj też całkiem zasadny.

Generalnie, mimo przerażająco kiepskiej oryginalności, czas przy tym albumie mija jak z bicza strzelił. O funkcjonalność filmową raczej nie ma obawy, bo całość jest tak rozpisana i zmiksowana, że będzie tam pasowało jak rękawiczka do dłoni.

Oryginalność: 2/5
Estetyka: 4-/5
Fun: 4+/5
Film: Będzie spoko
Obrazek

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#110 Post autor: bladerunner22 » pt cze 30, 2017 11:31 am

Ghostek pisze:
pt cze 30, 2017 08:56 am
No i dobra. Po trzech odsłuchach można w końcu coś napisać.

Słuchając tego albumu bawiłem się przednio, ale do miana topowego produktu Giacchino trochę tu brakuje.

Zacznijmy od tematyki, która jest całkiem spoko, ale przebija się przez nią praktycznie całą twórczość Majkela. Tak samo zresztą jak i przez stylistykę. Słusznie zauważono, że pierwsza połowa to taki Speed Racer w bardziej slapstickowym wydaniu. Jednak zwraca uwagę większa zabawa z drewnem, co u MG nie zdarza się tak często. Mniej więcej od połowu albumu zaczyna to wracać na typowe dla niego tory: ostre tempo i sporo blachy. Mimo tego wszystko wydaje się pisane lekką ręką i brzmi to wybornie.
To co mnie uderzyło, to warsztatowe wpływy Elfmana - szczególnie w operowaniu trąbką. Nie wiem też do końca czy miks (ten suchy odarty z przestrzeni) nie jest również pokłosiem trzymania się tej elfmanowskiej stylistyki. Jak się szerzej spojrzy na ten problem, to i powracający temat Avengersów w jego aranżu jest tutaj też całkiem zasadny.

Generalnie, mimo przerażająco kiepskiej oryginalności, czas przy tym albumie mija jak z bicza strzelił. O funkcjonalność filmową raczej nie ma obawy, bo całość jest tak rozpisana i zmiksowana, że będzie tam pasowało jak rękawiczka do dłoni.

Oryginalność: 2/5
Estetyka: 4-/5
Fun: 4+/5
Film: Będzie spoko
czyli score roku ? :wink: nie no ten Giacchino to jakiś geniusz jest :D
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#111 Post autor: Mystery » pt cze 30, 2017 11:35 am

No to nieźle, tymczasem my zwykli śmiertelnicy możemy się zadowolić kolejnym kawałkiem, które udostępniło Sony ;)

Theme (from "Spider Man") [Original Television Series]
https://www.youtube.com/watch?v=PeX8TkHN6mE

Tutaj już podłożone pod logo:
https://www.youtube.com/watch?v=v2m7vCJ86fE

Pytanko ten przebojowy motyw https://www.youtube.com/watch?v=cZAbi3x ... u.be&t=382 występuje tylko w "Monumental Meltdown" ? a ten https://www.youtube.com/watch?v=cZAbi3x ... u.be&t=833 w "A Boatload of Trouble Part 1, 2" ?

Sam film zbiera bardzo fajne recenzje, także 7 i 14 przybywajcie ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#112 Post autor: Adam » pt cze 30, 2017 11:45 am

mówiłem Wam że to będzie najlepszy Spajdi 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10223
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#113 Post autor: Ghostek » pt cze 30, 2017 11:56 am

Ta przebojowa melodyjka to wariacja na temat główny Pająka :) W takiej formie już się nie pojawia (z tego co pamiętam). Kawałki High Tech Heist i Drag Racing mogą sugerować, ale to bardziej takie pastisze. Poza tym, nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale to zżynka z Howardowskich Bestii :)
W ogóle na całej długości płyty sporo takich fajnych melodyjek poukrywanych w świetnych aranżach, ale bez większego znaczenia dla całości. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#114 Post autor: Mystery » pt cze 30, 2017 11:59 am

A jest coś wykrywalnego co mogłoby być nutą dla Iron Mana? Myślałem, że właśnie któryś z tych motywów może takową być ;)
Aha i jeszcze chciałem zapytać co to za bonusy na końcu?

Tymczasem amazon wstawił takie foto, czyżbyśmy do płyty otrzymali mały upominek? :)
Spoiler:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10223
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#115 Post autor: Ghostek » pt cze 30, 2017 12:30 pm

No nie do końca bym to nazwał tematem Iron Mana, choć w utworze A Stark Contrast można by się czegoś takiego na siłę doszukiwać. Pewnie trza będzie film obadać, by zweryfikować.

Bonusów nie znam, bo dostałem tylko podstawowy materiał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10223
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#116 Post autor: Ghostek » ndz lip 02, 2017 17:51 pm

Okej, dokopałem się do bonusowych kawałków.
Pierwszy do minutowa z kawałkiem przyśpiewka z gitarowym leadem, a druga to kilkunastosekundowe fałszujące do re mi fa sol la si do ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23258
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#117 Post autor: Mystery » ndz lip 02, 2017 20:24 pm

Aha, czyli coś w stylu nieoczekiwanej wtf niespodzianki na sam koniec, niż czegoś bardziej wartościowego, szkoda, że to nie te aranżacje tematu przewodniego z End Credits, o których wspominałem, wkurzę się jak na napisach końcowych będzie jakaś fajna muza, której zabraknie na cd...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#118 Post autor: Adam » ndz lip 02, 2017 21:36 pm

czy ludzie w tym kraju są normalni, żeby na pokazy przedpremierowe w największej sieci kin w EU dawać tylko wersje z dubbingiem? :? 3 świat normalnie... :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10223
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#119 Post autor: Ghostek » ndz lip 02, 2017 21:42 pm

Jednym z głównych założeń polskich dystrybutorów jest przeniesienie widowni z kopii z napisami na te dubbingowane, więc nie dziwi taki obrót spraw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Spider-Man: Homecoming (2017)

#120 Post autor: Adam » ndz lip 02, 2017 21:43 pm

co? :? wsteczny analfabetyzm chcą robić czy jak?
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ