R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#46 Post autor: Adam » śr lis 13, 2019 09:23 am

Adam pisze:
pt lis 01, 2019 10:53 am
Obrazek
1. New Queen
2. Black Widow
3. The Establishment
4. Charles
5. Aberfan
6. Sisters
7. Philip
8. Simple Harp
9. Stretched Choir
10. Bodies
11. Roddy
12. Princess
13. Mountbatten
14. Alice
15. Man on the Moon
16. Better for Everyone
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#47 Post autor: Adam » sob lis 23, 2019 11:32 am

Nie wiem jak Netflix to robi, ale S3 rzeczywiście miażdży. :o Na początku trzeba było się przestawić na nowych aktorów, oglądało się na początku trochę dziwnie z tego powodu, ale potem hipnotyzuje. 2/3 sezonu za mną. A w nastepnym sezonie wjadą premierka Thacher i Księzna Diana 8)

Muzyka zupełnie inna niż poprzednie sezony, najbardziej dramatyczna, z sporą ilością partii chóralnych w których charakterystyczną rzeczą są gardłowe "zawodzenia" przez prawie całe utwory w tle - gdy występują. Zimmera nazwisko wyleciało z czołówki. W obrazie sprawdza się to super, na płycie też można posłuchać, choć wiadomo ciężar gatunkowy robi swoje, brak radosnych melodii również. Generalnie całościowo najlepszy i najbardziej dojrzały muzycznie sezon. No i zawsze miło czytać jak koledzy po fachu odnoszą się do kogoś z dużym szacunkiem:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#48 Post autor: Adam » pn lis 02, 2020 08:54 am

CD - Sony Classical EU - 20.11.2020 :

Obrazek

1. War
2. Fairytale
3. The Diana Effect
4. Simple Harp Variation No. 1
5. Voices
6. Hereditary
7. The Whole Of Me
8. Commonwealth
9. Fred & Gladys
10. Daggers
11. Tremulus
12. Queen Vs PM
13. Simple Harp Variation No. 2
14. Your Royal Highness
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#49 Post autor: narkoman » czw lis 12, 2020 23:08 pm

Z racji tego, że premiera 4 sezonu i muzyki już za rogiem pozwolę sobie napisać kilka słów o poprzednich wydaniach muzycznych.

Ogólnie ciężko mi stwierdzić kogo wolę bardziej. Zarówno R.G.W + L.B tak jak i M.P. potrafią nieźle urzec swoimi kompozycjami. Każdy album też w pewien sposób się wyróżnia. Nie da się jednak ukryć, że dwa pierwsze od Williamsa i Balfa na spółkę ładnie się dopełniają, głównie przez powtarzające się motywy. Aczkolwiek to tez poniekąd zabija te albumy. Jak dla mnie muzyka z 2 sezonu dużo lepiej i ciekawiej się prezentuje niż z 1. Jest kilka naprawdę świetnych utworów, które prezentują się fenomenalnie. Są też dużo bardziej "widoczne" w gąszczu reszty. Bo przy pierwszym sezonie to było tak naprawdę tylko świetne "Duck Shoot" i długo długo nic. Co nie zmienia faktu, że muzyka z 1 sezonu też była całkiem w porządku. Z 2 sezonu po prostu się bardziej wybija i większą ilością utworów. Aleeeee...... motywy. Muzyka z 2 sezonu to niekiedy (niektóre utwory) po prostu kopiuj wklej te same motywy co przy pierwszym tylko i wyłącznie z drobnymi zmianami. Jak się je słyszy ciągle to zaczyna to denerwować. Jednakże to co dobija album i muzykę to ciągłe powtarzanie i wpieprzanie wszędzie motywu "Duck Shoot"! :evil: No po prostu miałem wrażenie na albumie i podczas oglądania serialu, że ten motyw przeruchali już na każda stronę i po prostu już rzygałem tą ich wtórnością. No bo ileż można. Pomimo tego nadal muzyka z 2 sezonu jest mi jakoś bliżej serca.

Przy 3 sezonie nastąpiła zmiana i... bardzo dobrze. Phipps to poniekąd powiew świeżości, ale także praktycznie kopalnia całkiem nowych i intrygujących motywów. Kompozytor wykonał świetną robotę. Jest dramatycznie, intrygująco i przede wszystkim niesamowicie przejmująco. Co prawda jego motywy też się powtarzają na przestrzeni sezonu (szczególnie motyw z utworu Phillip - tak btw świetny) to jednak nie tak często, a poza tym idealnie pasują do sceny. W sumie to przez taką zmianę scenerii zyskał tez sam serial. Na ekranie muzyka świetnie współgrała z obrazem, dopełniając go ale nie tłumiąc. W tym samym czasie była słyszalna i wybijała się prezentując ciekawe motywy. Na płycie również nie nudzi i prezentuje się świetnie. Wydawnictwo jest ciekawe, zróżnicowane i bardzo przyjazne do odsłuchu.

Co ciekawe w jednym odc. 3 sezonu pod koniec odcinka pojawiło się "Duck Shoot". Ciekaw jestem czy to grymas twórców czy chęć ustanowienia tego kawałka wręcz motywem przewodnim całego serialu i wszystkich sezonów? Ale wtedy bym wolał, żeby każdy z kompozytorów coś od siebie do niego dodał, albo nieznacznie przerobił czy coś? Tak, żeby dało się zobaczyć czy usłyszeć właściwie, że motyw ciągle się zmienia tak jak sama królowa i tak jak otaczający ją świat. No ale może za dużo wymagam. :mrgreen:

Tak czy siak czekam na 4 sezon i ciekaw jestem jak wypadnie muzycznie. :D

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#50 Post autor: narkoman » pt lis 13, 2020 00:38 am

Na YouTube wrzucono making-of z 4 sezonu. W tle leci bardzo ciekawy i ujmujący utwór. Ciekaw jestem czy to muzyka z serialu?


youtu.be/QjJB6-KfNNU

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#51 Post autor: Adam » wt lis 17, 2020 00:09 am

Tak, to z serialu.

Genialny sezon. W weekend całość połknąłem. Gdy wydaje się że wyżej już nie podskoczą, to oni znów przebijają poprzeczkę. To co w tym sezonie robi Anderson i ta praktycznie debiutantka (!) Corrin przechodzi ludzkie pojęcie. Śmiać mi się chciało jak niektóre pismaki kręciły rok temu nosem, że Anderson angaż dostała tylko dlatego, że twórca serialu, scenarzysta i producent to od lat jej facet (Peter Morgan). Od razu mówiłem, poczekajcie na efekt... Pewne Emmy będą aktorskie, a przed tą Corrin wielka kariera. Score świetny, fajne chóralne utwory, w tym ten wyżej, zobaczymy czy znajdą się na albumie. W serialu brzmiało to całościowo jeszcze lepiej niż w S3, ale część tematów Phippsowi wrzucili do S4 z S3. Dużo muzyki w tym sezonie i głośno podłożonej. Score w obrazie w tym S4 zdecydowanie najlepszy ze wszystkich. Zobaczymy jak na płycie będzie, premiera albumu w piątek.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#52 Post autor: narkoman » wt lis 17, 2020 17:35 pm

Adam pisze:
wt lis 17, 2020 00:09 am
Tak, to z serialu.

Genialny sezon. W weekend całość połknąłem. Gdy wydaje się że wyżej już nie podskoczą, to oni znów przebijają poprzeczkę. To co w tym sezonie robi Anderson i ta praktycznie debiutantka (!) Corrin przechodzi ludzkie pojęcie. Śmiać mi się chciało jak niektóre pismaki kręciły rok temu nosem, że Anderson angaż dostała tylko dlatego, że twórca serialu, scenarzysta i producent to od lat jej facet (Peter Morgan). Od razu mówiłem, poczekajcie na efekt... Pewne Emmy będą aktorskie, a przed tą Corrin wielka kariera. Score świetny, fajne chóralne utwory, w tym ten wyżej, zobaczymy czy znajdą się na albumie. W serialu brzmiało to całościowo jeszcze lepiej niż w S3, ale część tematów Phippsowi wrzucili do S4 z S3. Dużo muzyki w tym sezonie i głośno podłożonej. Score w obrazie w tym S4 zdecydowanie najlepszy ze wszystkich. Zobaczymy jak na płycie będzie, premiera albumu w piątek.
No to w takim razie czekam na muzykę! 4 sezonu jeszcze nie widziałem bo chcę najpierw dokończyć inne seriale, ale teraz po tylu pochlebnych opiniach mam mega parcie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#53 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 17, 2020 18:21 pm

A ja widzę, na IMDb, że oni to planują aż 6 sezonów tego serialu. :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#54 Post autor: Adam » wt lis 17, 2020 18:30 pm

S4 ma 98% na RT, o ok 10% więcej niż każdy z poprzednich sezonów 8)
Wawrzyniec pisze:
wt lis 17, 2020 18:21 pm
A ja widzę, na IMDb, że oni to planują aż 6 sezonów tego serialu. :shock:
A co w tym dziwnego? S4 się kończy rezygnacją Thacher. Więc mają kolejne ~25 lat do opowiedzenia akurat na 2 sezony.
W S5 i S6 będzie 5 ostatnich lat życia Diany m.in.
średnio podoba mi się natomiast wybór Diany na S5-6 - ta drewniana blondyna z Teneta mi z ryja nie pasuje do tej roli :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#55 Post autor: Adam » śr lis 18, 2020 21:07 pm

uuu krótki ten album z S4, tylko 43 min :( najważniejsze, że te chóralne utwory są, w tym ten z materiału wyżej. płyta bardzo ładna, Phipps skupił się bardziej na zamieszczenie tych bardziej nastrojowych traków. w sumie mimo krótkiej długości nie odczułem jakichś dużych braków, bo część muzyki w S4 i tak była z S3. Top 5 roku 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#56 Post autor: narkoman » pn lis 23, 2020 23:09 pm

Sezonu nowego jeszcze nie oglądałem, ale score przesłuchałem. Cóż mogę rzec. PIĘKNY! Doprawdy najlepszy score dotychczas. Phipps tutaj wgl z tymi chórkami wyskoczył jak szalony. Nie spodziewałem się czegoś takiego. No po prostu magia! Reszta utworów również prezentuje się świetnie! Score jest bardzo zróżnicowany co czyni go atrakcyjnym i niezwykle zajmującym słuchowiskiem. Ponadto mam wrażenie, że te utwory są tak ciekawie inaczej napisane niż dotychczas. Jakoś odczuwam takie wrażenie. Czasami słychać to w nieoczywistych połączeniach oraz bardzo ciekawych zabiegach. A emocje jakie muzyka przekazuje no kurde. Tak jak mówię. Jak dla mnie najlepszy score w dotychczasowej historii serialu. Sezon 3 był już pewnego rodzaju rewolucją w stosunku do dwóch poprzednich, ale teraz to jest dosłownie rewolucja. Muzycznie serial naprawdę przeszedł wspaniałą drogę. Duck Shoot i sezon 2 był dobry, ale 3 wniósł wiele nowego i innego grania. A sezon 4 to kolejny level. W porównaniu do muzy z 1 i 2 sezonu widać zmianę, ale i kontynuację. A u RGW i LB było zbyt wiele powtarzalności.

Sezon 4 (Phipps) > Sezon 3 (Phipps) > Sezon 2 (RGW+LB) > Sezon 1 (RGW+LB)

P.S. Ciekaw jestem kogo wybiorą do skomponowania muzyki do dwóch ostatnich sezonów?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#57 Post autor: Adam » wt lis 24, 2020 11:33 am

Just arrived ! 8) Jakie dziwne uczucie móc kupić fizyczny score z jakiejś nowości w tym roku... Bo w sumie uświadczyłem na razie tylko 2 takie albumy w tym roku, bo wszystko albo cyfrowe albo winyle :roll:

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#58 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 24, 2020 14:08 pm

Adam pisze:
wt lis 24, 2020 11:33 am
Jakie dziwne uczucie móc kupić fizyczny score z jakiejś nowości w tym roku...
Spieszmy się kupować soundtracki, tak szybko odchodzą. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#59 Post autor: Adam » wt lis 24, 2020 14:11 pm

nie odchodzą, a nie zostają w ogóle wydane na CD..
a to znaczna różnica :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: R.Gregson-Williams, Balfe, Phipps - The Crown (TV)

#60 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 24, 2020 14:12 pm

Odchodzą z rynku.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ