Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#136 Post autor: Adam » ndz paź 29, 2017 07:29 am

Bez spoilerów:

Kapitalny sezon, mroczniejszy i z większą ilością akcji niż pierwszy, oraz większa ilością świetnych efektów specjalnych - widać że mieli większy budżet. 2 ostatnie odcinki epickie i pełne emocji i wzruszenia, swoje apogeum osiągające w ostatnich 20 minutach finałowego odcinka. :o :cry: Całościowo S2 podobał mi się, a na pewno wciągnął, bardziej niż S1. Dostaliśmy kontynuacje wszystkich wątków i wyjaśnienie tego, czego nie wyjaśniono lub pominięto w S1. No i te fajne inspiracje ET i Obcym 2... :wink:

Ocena na RT rośnie - już 94 % :shock:

Score gra poprawnie, momentami dobrze, ale odnoszę wrażenie, że więcej jest utworów tych bonusowych z cyfrowej wersji deluxe (czyli mniej słuchalnego underscoru), niż z regularnego wydania. Piosenki jak zawsze kapitalnie podłożone i znów grają pierwsze skrzypce, no ale to było oczywiste.

Polecam też po polsku długi dokument Beyond.. (trailer wyżej) - jest to aż 7 odcinków po 30 minut każdy nt. powstawania i produkcji serialu - rozmowy z obsadą i twórcami przy okrągłym stole (coś jak The Hollywood Reporter Roundtable), oraz wiele scen i filmów zza kulis.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#137 Post autor: Mystery » ndz paź 29, 2017 09:52 am

Zacznę jak skończę Mindhunter. A % na RT jeśli chodzi o seriale to nie ma co się sugerować, baza recek takowych jest mała i prawie każdy serial mający trochę recenzji ma tam 90%-100%, wystarczy spojrzeć na tylko dziś emitowane, Poldrak, Vice Principals, Ray Donovan, wszystkie 100%, no ale nawet bez tego drugi sezon ST zapowiada się pysznie :)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#138 Post autor: Wawrzyniec » ndz paź 29, 2017 13:12 pm

Jakoś nie zrozumiem chyba tych ścieżek :? Wiem, wiem, że się sprzedają świetnie i nie przeczę tym danym jakie podaje Adam. Ale nawet ten drugi sezon muzycznie mnie wymęczył i nie widzę/słyszę w tej muzyce nic specjalnego. Żadnej myśli przewodniej, jakiegoś głębszego pomysłu, po za tym, że są RETROSYNTHY :!: :!: :!: Ani jakieś chwytliwe melodie, po prostu brzmi to jak zabawa na RETROSYNTHAMI :!: :!: :!: Cóż będą hipsterze, ale ja naprawdę nie rozumiem :? Ja nie rozumiem :?: :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#139 Post autor: Adam » ndz paź 29, 2017 13:44 pm

Ale nikt nie twierdzi że to super score :) Ot lżejszy od jedynki co zauważył NAWET Mefi i sprawniejszy w słuchaniu. Wersję Deluxe radzę omijać :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#140 Post autor: Adam » sob lis 04, 2017 10:28 am

wydanie EU Invady będzie w jewelu, czyli troszkę się będzie gryzło na półce z kartonikiem z S1 (jak wyda w USA to Lakeshore nie ogłosili jeszcze, ale z S1 było wtedy na odwrót - w USA był jewel, w EU kartonik):

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#141 Post autor: Mystery » pn lis 06, 2017 16:55 pm

O ile umuzycznienie pierwszego sezonu uważam za amatorkę i uscorzanie po omacku, to drugi sezon pokazuje, że duet ten jednak się czegoś przez ten rok nauczył. Muzyka jest już bardziej profesjonalna, umiejętniej działająca w obrazie, bogatsza, wchodząca na więcej rejonów elektroniki i ambientu i niektóre utwory przynosiły mi na myśl Martineza, Badalamentiego, a nawet Yamaoke. Nadal nie jest to nic specjalnego, ale jest lepiej, słucha się przyjemniej, choć ilość nadal działa na niekorzyść. Klimat w serialu robi konkretny i to na wielu płaszczyznach, od liryki, po grozę, także nie jest źle, panowie są młodzi, niedoświadczeniu, wciąż nabywają fachu w muzyce filmowej, taki Djawadi dopiero po paru sezonach Gry o Tron się obudził, a tu mamy już drugi sezon i porządną robotę, także nic, tylko teraz czekać na trzeci ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#142 Post autor: Adam » pn lis 06, 2017 17:00 pm

Dokładnie.

I jeszcze ważną rzeczą do częściowej obrony pierwszego sezonu jest fakt, że duet nie miał nic wspólnego z kształtem muzyki w S1 serialu. Oni zrobili muzę na zasadzie concept albumu i oddali cały "bank" twórcom i to oni zrobili z tą muzą, którą dostali co chcieli. To było zaznaczane w wywiadach, a wielu hejterów (w tym Broxton) się czepiało braku identyfikacji dramatycznej, brak identyfikacji z postaciami i obrazem itp itd. A jak miały one się pojawić, gdy kompozytorzy nie mieli nic wspólnego z ilustrowaniem gotowego serialu, a zrobili po prostu przed jego powstaniem concept album?

W 2 sezonie dostali więcej swobody i już mieli wspływ na brzmienie w odcinkach - co zdecydowanie już słychać, jak napisał też wyżej Myster. Progres jest duży i jest dobrze. No i mądrze wydano album z S2 :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#143 Post autor: Koper » wt lis 07, 2017 17:57 pm

Tym niemniej nadal niczego zajebistego tam nie stwierdzono i dużo lepiej wciąż wypadają piosenki. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#144 Post autor: Mystery » wt lis 07, 2017 18:14 pm

Na upartego początkowe "Walkin’ in Hawkins" i "Eulogy" można by było podciągnąć pod zajebiste, choć w sumie nie, są tylko fajne ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#145 Post autor: Koper » wt lis 07, 2017 18:27 pm

A co jest fajnego w Walin in Hawkins? To brzmi jak jakaś nijaka muzyczka ze starej gierki... To drugie trochę lepsze już, ale w sumie najbardziej jak już to mi się "Soldiers" podobało.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#146 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 07, 2017 22:42 pm

Mam tutaj trochę sytuację na zasadzie dziecka co uczy jeździć się na rowerze. I potem jak dziecko przejedzie te dwa metry sam bez pomocy, to naturalnie bijemy brawa i cieszymy się z jego postępów, nawet jeżeli po przejechaniu tych dwóch metrów, przewróciło się na bok. To "Walkin' in Hawkins" jest OK, ale szczerze to mało co z tego pamiętam. Tak jak z jedynki kojarzyłem wyłącznie kopię z Martineza.
Cóż to chyba nigdy nie będzie moja bajka.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#147 Post autor: Kaonashi » wt lis 07, 2017 22:50 pm

Mam tutaj trochę sytuację na zasadzie dziecka co uczy jeździć się na rowerze. I potem jak dziecko przejedzie te dwa metry sam bez pomocy, to naturalnie bijemy brawa i cieszymy się z jego postępów, nawet jeżeli po przejechaniu tych dwóch metrów, przewróciło się na bok.
No, czyli jak u chłopaków z RCP.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#148 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 07, 2017 22:51 pm

Ale ich stary jest spoko, więc to jeszcze co innego. :wink: :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#149 Post autor: Adam » pt lis 10, 2017 14:55 pm

wykona live z rozdania nagród Ascapu

youtu.be/VdDWSREDqBE
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Kyle Dixon, Michael Stein & VA - Stranger Things (TV)

#150 Post autor: Adam » sob lis 11, 2017 11:29 am

CD w jewelu w naszych sklepach od 8.12.

Winyl 2xLP od 2.02.2018, chyba że ktoś chce wcześniej z USA, to tam będzie od 22.12 :

Obrazek
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ