Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#106 Post autor: hp_gof » pt maja 31, 2019 18:06 pm

Ok, w filmie jest nieco lepiej. Tzn. jest tak jak mówiłem, czołówka i zakończenie to piosenki, ale na szczęście na początku przy tytule filmu wcisnęli krótszą wersję Meet the Pets. Film jest nieco słabszy od jedynki, a największą głupotą (i tu się zgadzam z zagranicznymi recenzentami) było zrobienie trzech słabych opowieści rozgrywających się równolegle. Naprawdę, nie będę spoilerował, aczkolwiek z drugiej strony tak naprawdę nie ma co spoilerować, bo nic głębokiego się nie dzieje. Historia jest prosta jak drut. Więc poza trzema motywami muzycznymi, o których wspominałem: Liam, Snowball i Siergiej (a w zasadzie nie Siergiej, a Hu - albo jeden i drugi) dochodzą jeszcze trzy melodie, które już teraz rozgryzłem: jedna to melodia cyrkowa, druga to motyw Koguta, trzecia to motyw miłosny Gidget/Bridget i Maksa (szkoda, że Olek nie wykorzystał telenowelowego tematu z pierwszej części). Więc okazuje się, że baza tematyczna jest nawet solidna, problem polega na tym, że te tematy nie mają się gdzie rozwinąć, cały film jest poszatkowany, a oprócz piosenek jest użyty nawet fragment tematu Supermana Williamsa i... Marsylianki :D To już druga animacja Olka, w której użyta jest Marsylianka ;) No ale cóż, po Illumination nie ma się co spodziewać poziomu Pixara... Olek zrobił co mógł. I tak jak mówi Adam, nawet jakby wydali CD, to bym nie kupił.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#107 Post autor: Ghostek » pt maja 31, 2019 20:17 pm

Uff, jakoś przebrnąłem, choć łatwo nie było. Ściana dźwięku nie lepsza niż Godzilla, choć wiadomo, że w innym stylu ;)
Generalnie na jedno, dwa przesłuchanie i raczej nie do stawiania na półce w formie CD, więc może i lepiej że nie tłoczyli. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#108 Post autor: Mystery » pn cze 03, 2019 15:27 pm

Jakimś szczególnym fanem jedynki nie byłem, ale i tak wypadała lepiej od dwójki. Tutaj jakby krok wstecz, przesłuchałem dwa razy i niestety za wiele nie zostało, bardzo ilustracyjna muzyka, bez tematyki poprzednika, do tego mało znośna i charakterystyczna, jakby już ktoś wypuścił TS4 :wink: A tak na serio, to już chyba rzeczywiście lepiej poczekać na nowego Newmana :) Po słabszym 2018, Desplat i ten rok zaczyna nie najlepiej, no ale w 2019 będzie się liczyć głównie nowy Polański.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#109 Post autor: Adam » pn cze 03, 2019 20:29 pm

Mystery pisze:
pn cze 03, 2019 15:27 pm
no ale w 2019 będzie się liczyć głównie nowy Polański.
w którym pewnie będzie z 12 minut muzyki :wink:
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#110 Post autor: hp_gof » pn cze 03, 2019 22:16 pm

Adam pisze:w którym pewnie będzie z 12 minut muzyki :wink:
Widziałeś zdjęcia z planu? Już sama scenografia pokazuje rozmach historyczny. A jak jeszcze Olek powiedział w wywiadzie Pawłowi P. że to arcydzieło, to jest na co czekać ;)
Mystery pisze: Jakimś szczególnym fanem jedynki nie byłem, ale i tak wypadała lepiej od dwójki. Tutaj jakby krok wstecz, przesłuchałem dwa razy i niestety za wiele nie zostało, bardzo ilustracyjna muzyka, bez tematyki poprzednika, do tego mało znośna i charakterystyczna, jakby już ktoś wypuścił TS4 :wink:
W jedynce Olek miał lepiej wyeksponowane tematy i bardziej swobodnie się nimi bawił. W dwójce praktycznie odciął się od tematów pierwszej części (bo w sumie trzeba przyznać mu rację, że w dwójce one nie mają racji bytu) i wymyślił kilka nowych. Ale te są już mniej charakterystyczne, film ma chaotyczną strukturę i wyszła taka rozczłonkowana ilustracja. Ale po kilku odsłuchach i obejrzeniu filmu przekonałem się do kilku kawałków. Co nie zmienia faktu, że nawet jakby wydali CD, to raczej bym nie kupił ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23260
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#111 Post autor: Mystery » pn cze 03, 2019 22:16 pm

w którym pewnie będzie z 12 minut muzyki :wink:
Na szczęście Roman nie będzie się już bawić w teatr telewizji, a że znów sięga po Harrisa, to poprosimy o powtórkę z Ghost Writera :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#112 Post autor: Adam » pt cze 21, 2019 13:32 pm

a jednak będzie CD i to w digipaku - 22.07
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Secret Life of Pets 1&2

#113 Post autor: Ghostek » pt cze 21, 2019 14:55 pm

Coś ten BackLot się ostatnio mota ostro. To nie wydają, później zmieniają zdanie, albo sprawę bierze w swoje ręce Intrada... Burdel na kółkach...
Obrazek

ODPOWIEDZ