Michael Giacchino - Zootopia / Zootopia+

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Najlepszy score Walt Disney Animation Studios?

Czas głosowania minął ndz kwie 17, 2016 16:16 pm

Zootopia - Giacchino
3
30%
Big Hero 6 - Jackman
1
10%
Frozen - Beck
1
10%
Wreck-It Ralph - Jackman
1
10%
Winnie the Pooh - Jackman
0
Brak głosów
Tangled - Menken
3
30%
The Princess and the Frog - R. Newman
0
Brak głosów
Bolt - Powell
1
10%
Meet the Robinsons - Elfman
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 10

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#151 Post autor: Ghostek » wt kwie 26, 2016 14:56 pm

A już za kilka dni konkurs z możliwością zgarnięcia krążka ;) + Jungle Book też ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#152 Post autor: lis23 » wt kwie 26, 2016 15:07 pm

Za obie płyty dałem w sumie 100 zł, więc nie będę płakał ;) a na polskiej wersji piosenki Shakiry mi nie zależy, gdyż nie leży mi ona tak samo, jak te w polskim dubbingu " Księgi Dżungli ".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#153 Post autor: lis23 » śr kwie 27, 2016 20:28 pm

Ponoć wśród dodatków na BD będzie pięciominutowy dokument o muzyce ( " scoretopia " ) oraz, min. 28 minut niewykorzystanych scen ... Sporo, ciekawe, czy wszystko będzie w formie storybordów?



Deleted Characters (03:10)

Research: An Animal Adventure (09:55)

Zoology: The Roundtables, Hosted by Ginnifer Goodwin (18:15)
Animation (06:50)
Characters (05:45)
Environments (05:40)

Scoretopia (05:00)

The Origin of an Animal Tale (09:10)

ZPD Forensic Files (03:20)

Additional Scenes (28:10)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#154 Post autor: lis23 » wt maja 03, 2016 01:09 am

Pojawiła się recenzja soundtracku na FilmMusic.pl:

http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=2156

Znalazłem parę błędów, a raczej literówek, ale ogólnie jest ok :) , choć moja ocena byłaby odwrotna: 4 na CD i 3 w filmie, ale film widziałem tylko raz i nie miałem okazji wsłuchać się w muzykę, gdyż nie pełni ona tam wiodącej roli.
Mimo wszystko, mam pewne spostrzeżenia - pierwsze z nich dotyczy struktury tej pracy Giacchgino: czy nie Uważacie, że muzyka odzwierciedla tutaj stylistyczną niespójność tytułowej Zootopii? Na filmowe miasto składa się 12 dzielnic, różniących się pod względem klimatu jak i architektury ( mamy tu Nowy Jork, Chicago, San Francisko, Tokyo, Londyn, Paryż czy Berlin ) ale całościowo, na pierwszy rzut oka, tworzą one takiego stylistycznego " potworka ". Podobnie jest z muzyką: pojedyncze utwory ( nie wszystkie, tylko te stanowiące muzyczną ilustrację dla kolorytu miejscówek i postaci ) bronią się od strony stylistycznej i muzycznej, dając słuchaczowi fun, sambę, Buddyjski klimacik, a nawet namiastkę namiastkę klimatów Rosyjskich i Włoskich, to takie muzyczne miniaturki, które działają osobno ale całościowo tworzą swoisty kolaż, który trochę się rozmija, takiego muzycznego Frankensteina ;) Może taki był zamysł twórców, aby podkreślić ową stylistyczną niespójność miasta?

Druga rzecz dotyczy utworu " Work Slowly And Carry A Big Shtick ": filmowa scena z kultowymi już leniwcami trwa kilka minut ( trzy, cztery? ) i muzyka gra tam niemal przez cały czas, dzięki czemu filmowa wersja tegoż utworu jest bardzo fajna i mogłaby dorównać " The Naturalist " czy " Mr. Big " - gdyby tylko na albumie nie przycięto go do roli testera, utworu bez wyrazu i całkowicie zbędnego. Na prawdę nie rozumiem sensu takiego zabiegu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#155 Post autor: Adam » pt maja 06, 2016 10:16 am

jak to jest że Lisu newsy z muzycznego świata zauważa po tygodniu lub dwóch dopiero, a literówki w recce od razu? :P ;-) :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#156 Post autor: lis23 » czw maja 12, 2016 18:02 pm

Adam pisze:jak to jest że Lisu newsy z muzycznego świata zauważa po tygodniu lub dwóch dopiero, a literówki w recce od razu? :P ;-) :mrgreen:

a: - Nie siedzę w muzycznych newsach, tylko w filmowych i growych ;)

b: - Pracuję po 12h, więc czasami zobaczę / przeczytam coś z opóźnieniem

A tak swoją drogą to obciach z tym konkursem ... ja też wymieniłem wszystkie kinowe filmy Pixara, a trzeba było wymienić tylko " Zootopię " ;) Na szczęście, nie tylko ja poległem ;)

P.S; " Zootopia " wychodzi na BD/DVD już 20 czerwca ( dwa tygodnie po premierze w USA, co jest rekordem jak na Disney Polska i Galapagos, gdyż, np. taki " Dobry Dinozaur " ukazał się po sześciu miesiącach od kinowej premiery ), na BD wszystkie dodatki z wersji made in USA, w tym ten o muzyce, DVD bez dodatków.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#157 Post autor: lis23 » sob maja 21, 2016 10:33 am

Sceny niewykorzystane z wydania Blu-Ray:

https://www.youtube.com/watch?v=EMshB5s_9Lk

słychać sporo muzyki i tutaj nasuwa mi się pytanie: kiedy zatrudnili Giacchino? Sporo z tych scen to wczesna wersja scenariusza ( 2013 rok? ), więc albo kompozytor pracował nad filmem na długo przed ogłoszeniem jego nazwiska, albo później podłożyli jego muzę pod niewykorzystane sceny, choć skłaniam się do tej pierwszej wersji.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#158 Post autor: Koper » sob maja 21, 2016 11:24 am

Anonimowy ten score w filmie. Pamięta się z seansu tylko piosenkę Shakiry. Z Dżjakino ni jednej nuty. Nie wiem co ten temat ciągle robi u góry. Chyba Lisu na siłę podbija nie wiadomo po co. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#159 Post autor: lis23 » ndz maja 22, 2016 15:43 pm

Zależy, czego się oczekuje od muzyki filmowej. Nie w każdym filmie musimy mieć muzyczne " jebudu ", czasami mniej znaczy lepiej, a subtelność i różnorodność górują nad potężnym, orkiestrowym graniem. Dokument o muzyce:

https://www.youtube.com/watch?v=naKRnkwe6lE

Osobiście bardzo podoba mi się ta różnorodność instrumentaliów, którą na płycie słuchać i - moim zdaniem, jest to najbardziej różnorodna praca Giacchino do animacji.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23247
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#160 Post autor: Mystery » ndz maja 22, 2016 19:23 pm

lis23 pisze:Zależy, czego się oczekuje od muzyki filmowej. Nie w każdym filmie musimy mieć muzyczne " jebudu ", czasami mniej znaczy lepiej, a subtelność i różnorodność górują nad potężnym, orkiestrowym graniem. Dokument o muzyce:

https://www.youtube.com/watch?v=naKRnkwe6lE

Osobiście bardzo podoba mi się ta różnorodność instrumentaliów, którą na płycie słuchać i - moim zdaniem, jest to najbardziej różnorodna praca Giacchino do animacji.
Fajne, aż się zachciało powrócić do scoru, to materiał z blue?

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#161 Post autor: Koper » ndz maja 22, 2016 19:57 pm

lis23 pisze:Zależy, czego się oczekuje od muzyki filmowej.
Czegokolwiek bym nie szukał (wyrazistości, oryginalności, znakomitego oddziaływania w filmie), w "Zootopii" tego nie ma. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#162 Post autor: Adam » ndz maja 22, 2016 20:47 pm

świetny ten making of i z jajem. oby więcej tego typu filmików robili z kompozytorami.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13105
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#163 Post autor: lis23 » wt maja 24, 2016 17:53 pm

Mystery pisze: Fajne, aż się zachciało powrócić do scoru, to materiał z blue?
Tak, wyciekła cała płyta wraz z dodatkami, które są już na YT ( a przy okazji, sporo scen z pierwotnej wersji scenariusza, która zupełnie ni nadawała się dla dzieci ). Materiały kuszą, ale obejrzałem tylko sceny niewykorzystane ( niektóre świetne i aż żal, że nie znalazły się w filmie ) i ten materiał o muzyce, który też jest bardzo fajny.

Koper, ja po pierwszym odsłuchu tej partytury na Spotify też zrobiłem WTF? Zupełnie mi się to nie podobało, do momentu, gdy nie puściłem sobie MP3 na sprzęcie audio i dopiero wtedy dostrzegłem walory tej pracy, a przede wszystkim, bogactwo instrumentalne i świetną stronę techniczną.
Ogólnie, jeśli idzie o muzykę filmową, jestem raczej konserwatystą: - orkiestra symfoniczna, bez żadnych współczesnych naleciałości, żadnych gitar elektrycznych, itp. ( oczywiście, są wyjątki, jak Peter Gabriel, Vangelis czy Eric Sera ) ale tutaj ta różnorodność instrumentalna i brak rozgraniczenia na muzykę symfoniczną i współczesną, spisuje się idealnie. Pamiętam, że podczas odsłuchu na sprzęcie audio od razu w uszy rzuciła mi się gitara w " Walk and Stalk ", co widać na tym filmiku z BD, a niedawno dopiero wyłapałem, że ta policyjna melodia z przedostatniego utworu pojawia się nie tylko w " Hopps Goes ( After ) the Weasel ", ale także w " The Naturalist " i takie smaczki są tu na prawdę fajne.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#164 Post autor: Mefisto » wt maja 24, 2016 18:35 pm

lis23 pisze:do momentu, gdy nie puściłem sobie MP3 na sprzęcie audio
WTF lisu, WTF :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Zootopia

#165 Post autor: Koper » wt maja 24, 2016 18:50 pm

lis23 pisze:dopiero wtedy dostrzegłem walory tej pracy, a przede wszystkim, bogactwo instrumentalne i świetną stronę techniczną.
no ale jak się zgadzam, że to jest praca dobra technicznie. :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ