HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#196 Post autor: galljaronim » czw mar 17, 2016 21:28 pm

Ja czekam na wydanie Water Tower Music. Póki co nie słucham, chociaż korci mnie przeokropnie. Z drugiej strony opinie mnie zniechęcają. Hans jest najwyraźniej zmęczony kinem komiksowym. Ja osobiście czekam na jego udział w jakimś ambitnym, kameralnym, europejskim filmie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#197 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 18, 2016 02:37 am

Na razie przesłuchane raz i to o 2 w nocy, a więc nie mogło być mega głośno, co by mi sąsiedzi Polizei na głowę nie zwalili. Tak też na razie i bez znajomości filmu oceniam ten score na: "Meh". :|
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#198 Post autor: Mystery » pt mar 18, 2016 09:53 am


Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#199 Post autor: galljaronim » pt mar 18, 2016 11:00 am

Z tym że Man of Steal też miał u niego jedną gwiazdkę.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#200 Post autor: Adam » pt mar 18, 2016 11:27 am

This was by far the worst garbage I’ve heard from Zimmer in a long while. It was worse than MoS!

Buncha Trent Reznor/Atticus Ross-esque ambient clutter sprinkled throughout (practically ear-grating), a horrendous Batman theme, a mediocre Superman theme, repeat of the same damn tired motifs from the previous soundtrack that have become a borderline joke at this point (play this whenever something emotional happens), AND THE DRUMS!!!! OH DEAR GOD, THE PERCUSSION IS RELENTLESS.

Enough with the superhero films, Hans. I get it, the paychecks are fat and directors don’t seem to want anyone else, but sweet Jesus, Mary and Joseph, hand this schtick over to Desplat. GAAAAAAAH-LEEEEE.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#201 Post autor: WhiteHussar » pt mar 18, 2016 13:18 pm

Score dostępne na Spotify

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#202 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 18, 2016 13:20 pm

@Adam Dopiero co podważałes wiarygodność Southalla :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#203 Post autor: Adam » pt mar 18, 2016 13:42 pm

przecież to nie jego słowa :P Wawrzyniec fail :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5930
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#204 Post autor: kiedyśgrześ » pt mar 18, 2016 19:01 pm

znalazłem na Youtube kursik pisania tematów do Batmanów z którego korzystali Hansik z Dżingielem
autor jakaś Walker pierwsze słyszę :?

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... uKd9Bc#t=4

gotowy produkt z ryczącym chórem

https://www.youtube.com/watch?v=QGCLJ4B ... lpage#t=18

no a chłopaki z wykładu zrozumieli tyle, ryczący chór przypadł im do gustu :P

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... jxhaw#t=59
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5930
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#205 Post autor: kiedyśgrześ » pt mar 18, 2016 19:18 pm

swoją drogą Water Tower wywalił całą płytę na Youtube jak widzę, no wreszcie ktoś tu idzie po rozum do głowy :!:
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#206 Post autor: Wojteł » pt mar 18, 2016 19:20 pm

Nie no, to zawołanie na kwarty to nawet podobne do Hansowego tematu dla Wayne'a z trylogii Nolana, nawet się pierwsze dźwięki zgadzają, ale to chyba fakt tego, że zarówno Elfman, jak i Shirley pisali temat w tej samej tonacji, w której Zimmer wali 90% swoich anthemów :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Funky
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 107
Rejestracja: śr lis 25, 2015 20:14 pm

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#207 Post autor: Funky » pt mar 18, 2016 20:23 pm

Przesłuchałem temat Batmana i jest źle, kompletnie nijaki, bezbarwny. Jak można spieprzyć muzykę dla takiej postaci?. I to co zapodał Mystery z ''The Dark Knight Returns'' Drake`a to jest geniusz w porównaniu z Hansowym szajsem. Aż odechciewa mi się słuchać reszty :(
"Te diabelskie autobusy nigdy nie zjawiają się wtedy, kiedy potrzeba, chyba że jadą w przeciwnym kierunku." - Raymond Chandler

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: RE: Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#208 Post autor: galljaronim » pt mar 18, 2016 20:28 pm

Funky pisze:Przesłuchałem temat Batmana i jest źle, kompletnie nijaki, bezbarwny. Jak można spieprzyć muzykę dla takiej postaci?. I to co zapodał Mystery z ''The Dark Knight Returns'' Drake`a to jest geniusz w porównaniu do szajsu Hansa. Aż odechciewa mi się słuchać reszty :(
Joto czuła[emoji22]

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#209 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 18, 2016 23:04 pm

OK przesłuchałem z parę razy i nie jest jakoś wielce tragicznie. Znaczy się to prosta, żeby nie powiedzieć prostacka muzyka, ale w swojskiej atmosferze można ją spokojnie słuchać. I ja się domyślałem jak to będzie brzmiało co jest jednak dla mnie główną wadę, że jest to gorszy soundtrack od również krytykowanego "Man of Steel". Tam też muzyka była jaka była, ale w tej prostocie można było wyczuć fun, były klawe kawałki, wiadomo że to taki McScore był, ale czasami każdy z nas coś takiego wcina. Plus było świetne ryczące "Arcade", a tutaj... No właśnie tutaj za bardzo żadnych highlitów nie widzę. OK "Is She With You?" może też przez gitarę jakoś się wyróżnia i nawet nie wiem, czy bym nie wolał, aby cały score poszedł w kierunku takiej rąbanki z gitarami elektrycznymi.
Tu i tu jakiś moment się trafi, ale na razie to dość ulotny to score.

Przejdźmy jednak do najważniejszego, czyli "Motywu Batmana". "Men Are Still Good (Batman Suite)" pomijając już gejowski tytuł, to jakim cudem ten kawałek może się nazywać "Batman Suite", skoro właściwy temat Batmana to się dopiero, gdzieś od 6 minuty zaczyna rozkręcać, a wcześniej mamy temat Supermana. Czyli w Batman Suite mamy temat Supermana :?
Ale dobra przejdźmy już do tematu Batmana, który z czasem nawet wchodzi w głowę, ale słuchając go obawiam się o tego Batmana. Już parę razy pisałem, że na razie z zapowiedzi to ten Batman z zachowania mi zalatuje za bardzo typowy dresem, karkiem - taki Batdres. I w sumie słuchając tego motywu taki mi się właśnie obraz Batmana rysuje. Żaden tam tajemniczy mściciel, detektyw, Mroczny Rycerz, ale Batdres szukający zaczepki i lubiący bić. I tak jest ten motyw głośny prosty. W sumie to całe daaam dam dam dam, kojarzy mi się z karkiem na siłowni. I tak ta muzyka brzmi jak kark podnoszący ciężary na siłowni. Końcowe chórki i smyczki kojarzą mi się znowu ze strzykawkami ze sterydami wbijanymi w pośladki. I tak też otrzymujemy w sumie też to trochę syntetyczne brzmienie. W sumie jak na Batdresa to nawet ujdzie ten temat, ale nie wiem, czy ja jestem fanem takiego Batmana... :?
I w sumie taki jest ten temat, jak ogromny koleś na sterydach: Potężny, napakowany, ale jednak prosty chłop. I niby wszystko duże, ale jak się ściągnie majtki to pojawia się malutki siusiak. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER & JUNKIE XL - BATMAN VS. SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE (2016)

#210 Post autor: Koper » pt mar 18, 2016 23:27 pm

Wawrzyniec pisze:I niby wszystko duże, ale jak się ściągnie majtki to pojawia się malutki siusiak
i niech to starczy za podsumowanie całego tego wątku :mrgreen:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ