John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#511 Post autor: hp_gof » sob gru 19, 2015 14:48 pm

Jakby co, to ten zwykły deluxe tutaj jest najtaniej ;) 52,90 zł + darmowa wysyłka do salonu
http://www.swiatksiazki.pl/muzyka/star- ... s-4906497/

PS. Z każdym kolejnym odsłuchem podoba mi się coraz bardziej :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#512 Post autor: Ghostek » sob gru 19, 2015 14:52 pm

Jak pożyje jeszcze 4-5lat (czego mu życzymy), to będzie mógł się wykazać. ;)
Obrazek

hp_gof

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#513 Post autor: hp_gof » sob gru 19, 2015 15:05 pm

Z ósemką nie powinno być problemu, bo ma premierę w połowie 2017 roku, czyli za nieco ponad pół roku będzie musiał się z powrotem wziąć do roboty :P

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1436
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#514 Post autor: Pawel P. » sob gru 19, 2015 15:12 pm

Moje pozytywne wrażenia po spotkaniu z ta muzyką w kinie i pierwszym czy drugim przesłuchaniu płyty uległy pewnej modyfikacji. Treaz, słysząc całość piąty czy szósty raz, już nie uważam, że to jest bardzo dobry Williams. Teraz nabrałem wrażenia, że...

... mamy do czynienia z arcydziełem! Bogactwo tej muzyki, melodyczne i orkiestracyjne, niesamowita mnogość użytych tematów oddających najszerszą skalę możliwych emocji, strachu i napięcia, piękna i wzruszenia, doskonałe wyważenie nostalgii, akcji, mroku i komedii, sprawia, że nie tylko jest to dla mnie bezsprzeczny numer jeden w tym roku, ale także jeden z ulubionych soundtracków w całym panteonie SW.

A po głowie nie chodzi mi cały czas już tylko temat Rey, który uważam za jeden z genialniejszych w całym dorobku Johna Williamsa. Mam to samo z fugą dla Ruchu Oporu (March of the Resistance). Ale właściwie nie potrafię wśród 23 utworów wskazać jakiegokolwiek wypełniacza. Nawet w prostym temacie Kylo, mającym w sobie coś atawistycznego, niemal pierwotnego.

Gdybym oceniał, to w skali JW 9,5/10, a w skali muzyki filmowej w ogóle.... 12/10 :)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#515 Post autor: WhiteHussar » sob gru 19, 2015 15:14 pm

4 raz już przesłuchuje. Jak na razie wpadły mi w ucho takie utwory jak : The Scavenger, Rey's Theme i The Jedi Steps and Finale . Ten nowy theme dla Rey jest chyba najlepszy utworem w Przebudzeniu Mocy bo reszta taka nijaka.

hp_gof

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#516 Post autor: hp_gof » sob gru 19, 2015 15:17 pm

Boże, opinie są skrajne :mrgreen: Najpierw oczekiwania, że będzie geniusz, potem rozczarowanie, że to nie tak miało być, potem racjonalizacja, że to jednak Williams, więc to jest dobre :D Jedni ogłaszają, że to jest geniusz, inni że tapeta i nijakość. Ach, ten Williams, budzi emocje! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#517 Post autor: Wojteł » sob gru 19, 2015 15:18 pm

A, brakuje mi na płycie muzyki z pierwszego trailera. Zresztą myślałem, że cały score pójdzie w takim stylu i będzie dużo mroczniejszy - te dysonujące, rytmiczne partie trąbek genialnie budowały napięcie, cudownie rozwiązane tematem głównym.

Dla porównania, w kinie jakieś 25 minut miałem okazję oglądać trailery przyszłorocznych blockbusterów i pewnym momencie zorientowałem się, że obrazki i światy przedstawione na ekranie się zmieniają, ale muzyka od 20 minut jest praktycznie identyczna - czyli Horns of Doom + perka a la Man of Steel. A narzekaliśmy na muzykę z trailerów jakieś 8 lat temu, gdzie jednak wśród tych chórów panowało jakieś zróżnicowanie.

Paweł, marsz to chyba jednak nie fuga ;) Chociaż Williamsowskie marszyki i fugi sprzed 40lat odznaczają się podobną melodyką, więc mi też takie skojarzenie towarzyszy, ale chyba jednak za mało tutaj mamy polifonii, by mówić o fudze
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

harvester84
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 18, 2013 16:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#518 Post autor: harvester84 » sob gru 19, 2015 15:35 pm

Mój Super Deluxe Edition czeka już na odbiór w Empiku ale nie wiem kiedy go odbiorę bo nie mam czasu podjechać :/

Z innej beczki co lepiej wziąć

całość w boksie który wychodzi w styczniu
http://www.swiatksiazki.pl/muzyka/star- ... s-4905819/

czy lepiej dopłacić i brać japońców
http://www.ebay.pl/sch/m.html?_odkw=&_s ... s&_sacat=0

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#519 Post autor: lis23 » sob gru 19, 2015 16:02 pm

harvester84 pisze:Mój Super Deluxe Edition czeka już na odbiór w Empiku ale nie wiem kiedy go odbiorę bo nie mam czasu podjechać :/

Z innej beczki co lepiej wziąć

całość w boksie który wychodzi w styczniu
http://www.swiatksiazki.pl/muzyka/star- ... s-4905819/
Heh, pisze że CD a na fotce winyle ;)
Ja dopiero w ub. roku zakupiłem cały pakiet ze starą trylogią, więc już nie będę zmieniał.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#520 Post autor: Ghostek » sob gru 19, 2015 16:11 pm

Lisu, te CDki mają desing winylowy. Tak samo było z wydaniem trylogii na 30-lecie.
Obrazek

hp_gof

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#521 Post autor: hp_gof » sob gru 19, 2015 16:24 pm

Ta bonusowa jest po prostu w tekturce, przynajmniej tak wygląda.
Ale równolegle jest wydanie winylowe i wygląda nieco inaczej:
http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Ultim ... wars+vinyl

Swoją drogą nie wiem co to za geniusz w Świecie Książki umieścił Star Wars w kategorii: klasyczna > instrumentalna > fortepian :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#522 Post autor: lis23 » sob gru 19, 2015 16:31 pm

Ghostek pisze:Lisu, te CDki mają desing winylowy. Tak samo było z wydaniem trylogii na 30-lecie.
Pff, moje CDki są brzydkie - takie jasne z napisem 20 Century.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#523 Post autor: Ghostek » sob gru 19, 2015 16:35 pm

hp_gof pisze: Swoją drogą nie wiem co to za geniusz w Świecie Książki umieścił Star Wars w kategorii: klasyczna > instrumentalna > fortepian :mrgreen:
Bankowo oglądał jakieś materiały z powstawania ścieżki i dowiedział się, że Williams komponuje przy fortepianie z ołówkiem w ręku ;)

Edit:
A po piątkowych wynikach (+120mln $) jest już wstępna prognoza wpływów za weekend, która wynosi ok 250mln $. Warto tylko zaznaczyć, że opiera się to na naturalnym spadku wpływów w sobotę i niedzielę, co wyraźnie podważał triumfalny pochód Jurassic World. Na potrzeby takowego robiono bowiem korekty w boxoffice aż dwukrotnie zwiększając ten pułap. Także całkiem możliwe że TFA 270-280 mln zgarnie w samych Stanach.
Oj chyba Avatar zostanie zdetronizowany z 1 miejsca światowego boxoffice ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#524 Post autor: Adam » sob gru 19, 2015 20:50 pm

to bankowo i to grubo zdetronizowany.

Co do empików - "dostępność w salonach" na ich stronie to gówno prawda. Dziś kupiłem wersję Deluxe (nie Super Deluxe) w krakowskim Krokusie o 18:00 - było wówczas 6 sztuk Deluxa i 3 Super Deluxa, oraz wchuj polskiej wersji której nie liczyłem. A na stronie twierdzą że tego nie ma u nich.

Super Deluxe różni się tylko tym że ma dodatkową obwolutę z odblaskowym napisem nałożoną na digipaka (tego samego co w zwykłym deluxe) oraz te dwie pocztówki. w obu wydaniach - digipack Deluxe i digipack SUper Deluxe, książeczka jest ta sama - otwarłem se oba więc wiem :D także porażka dopłacać przeszło 2 dychy wyłącznie za dwie pocztówki i dodatkową obwolutę na digipaka.

wersja w klasycznym pudełku jest tylko ta z polską okładką i tu zawartość książeczki również nie rózni się niczym, jedynie na tylniej okładce w rogu jest napis "pełne wydanie , polska cen"
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: John Williams - Star Wars: The Force Awakens (2015)

#525 Post autor: hp_gof » sob gru 19, 2015 20:57 pm

Masz jakieś zdjęcia tego polskiego wydania?

ODPOWIEDZ