Christophe Beck - Ant-Man

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#106 Post autor: Ghostek » śr lut 15, 2023 07:08 am

Mystery pisze:
wt lut 14, 2023 19:58 pm
Na RT póki co tylko 63% po zaledwie 70 reckach, także blisko drugiego zgniłka w MCU po Eternals :wink: Dla porównania pierwszy film miał 83%, a drugi 87%. Kasowo chyba też nie będzie. Jedynka uzbierała 519 mln, dwójka 622 mln, tu pewnie liczy się na więcej, ale jak to zarobi pieniądze ostatniego Thora (760 mln) to chyba będzie sukces, ale jakoś tego nie czuję. Kiepskie zapowiedzi, kampanii zbytnio nie zauważyłem, otwarcie z racji tego, że film startuje praktycznie wszędzie, a konkurencji zbytniej nie ma może być dobre, ale pierwsze opinie nie napawają optymizmem by ludzie szturmowali kina w kolejnych tygodniach, ale zobaczymy :wink:
Ja nie widzę tu przestrzeni do jakiegokolwiek zarabiania.
Prawda jest taka, że jakość produkcji w MCU leci na pysk od początku czwartej fazy. Tylko Spidey się wybił i zarobił sporo, ale to głównie przez wzgląd na sentyment względem poprzednich kreacji pajączka. Nie wiem czy tak budowane uniwersum ściągnie do kin dzikie tłumy na kolejnych Avengersów. Chyba trudno będzie o wyniki finansowe na poziomie Endgame czy nawet Infinity War.

DCU pod wodzą nowych szefów też się jakoś specjalnie nie zapowiada. Ogólne wrażenie to takie, że kino komiksowe jest w stanie rozkładu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#107 Post autor: Adam » śr lut 15, 2023 08:19 am

Napisz, że co miesiąc film superbohaterski w kinie. Lisu przyjdzie i napisze w pierwszym zdaniu, że nie masz racji, a w drugim sam wymieni na ten rok 10 filmów, zaprzeczając sobie i potwierdzając że dobrze napisałem , że średnia wychodzi praktycznie taka rocznie :mrgreen:

A nie wspomniałem jeszcze o serialach które też co chwile wychodzą…

Kocham to forum 8)
Ghostek pisze:
śr lut 15, 2023 07:08 am
Prawda jest taka, że jakość produkcji w MCU leci na pysk od początku czwartej fazy. Tylko Spidey się wybił i zarobił sporo, ale to głównie przez wzgląd na sentyment względem poprzednich kreacji pajączka.
I dokładnie tak jest. Zjazd i zmęczenie materiału, oraz widzów, jest widoczne.
Ostatnio zmieniony śr lut 15, 2023 10:04 am przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#108 Post autor: Mystery » śr lut 15, 2023 10:04 am

W stanie rozkładu, to może za mocne słowa, ale ewidentnie zaczyna się coś sypać, co dobrze pokazał 2022, gdzie najbardziej kasowa ekranizacja komiksowa zajęła dopiero 4 miejsce w całorocznym zestawieniu światowego box office. Oczywiście filmy te nadal dobrze się sprzedają, 4 filmy z Top 10 to wciąż komiksowe obrazy, ale przy zarobkach każdego odczuwalny był niedosyt i od ich postawy oczekiwano jednak więcej. Jednym z czynników, że brakuje w puli pewnej kwoty pieniędzy jest niewątpliwie streaming. Ludzie dobrze wiedzą, a wręcz przyzwyczaili się, że filmy Marvela i DC prędko trafią na D+ i Max, co dobrze oddaje właśnie Top 2022 - w pierwszej 5, aż 4 filmy (Avatar, Top Gun, Dominion, Minionki) leciały tylko w kinach i nikt nie myślał, że Top Guna obejrzy za miesiąc na TV.

Drugi z czynników i skupię się już tylko na Marvelu to jakość. Ewidentnie ta nowa faza multiwersum i połączenie jej z serialami im nie pykła. 4 faza była mocno rozwleczona, chaotyczna, przedstawiała nowe postaci, ale za wiele z tego póki co nie wynikło i tak naprawdę potencjał tego całego wieloświata został ledwo co liźnięty, głównie w Lokim i Doctorze, może Spajdim, ale w każdym i tak w inny sposób. Feige sam przyznał, że w minionej fazie mocno eksperymentowali i mieszali gatunkami, ale tym raczej zrazili niektórych odbiorców, którzy byli bardziej przyzwyczajeni, do efektu domina, który prowadził ich do Endgame, a co mieliśmy w 4 fazie? Niepotrzebny spin-off o Czarnej Wdowie, kolejny film o Thorze i Panterze, do tego oba słabsze od poprzedników. Wprowadzono Shang-Chi i Eternals, ale jakoś nie słychać o ich kontynuacjach. Do tego całe mnóstwo seriali, których głównym zadaniem było wprowadzenie kolejnych bohaterów jak Ms. Marvel czy She-Hulk, choć mam nadzieję, że ta nie wyjdzie poza swój serial, bo to by była katastrofa :wink: Tak więc ta 4 faza wg mnie średnio im wyszła, babrali się w niej dwa lata, a tu nagle przyśpieszymy bo kolejne Avengers za pasem, Avengers na które póki co w żaden sposób nie zostaliśmy przygotowywani. Sam 4 fazę traktowałem jako okres przejściowy, między tym co było, a tym co będzie i myślałem, że w kolejnej wrzucą ten 5 bieg, ale jak widzę, po ocenach nowej Mrówki, gorzej chyba zacząć nie mogli.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#109 Post autor: Adam » śr lut 15, 2023 10:06 am

Najbardziej mnie boli, że Gunn dostał kukułcze jajo, bo przesyt Marvelowy i to co napisał Mystery, odbije się na całym kinie superbohaterskim w tym na Gunnie i jego planach w DC.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#110 Post autor: Mystery » śr lut 15, 2023 10:29 am

A co do ilości filmów supebohaterskich to jednak cały czas powstaje ich bardzo dużo. Prawdą jest, że rocznie robi się wiele innych filmów, w USA 163 obrazy zarobiły w kinach ponad 1 mln $, ale liczba blockbusterów do których zaliczają się adaptacje komiksów jest już ograniczona, a tam proporcje pomiędzy produkcjami są zbliżone i w 2023 prawie połowa wszystkich wielkich filmów to ekranizacje komiksów. Tak więc jak widać producenci wolą wydać kasę na kolejną ekranizację komiksu, niż jakiś inny film i w sumie nie ma co się dziwić. Póki widownia dopisuje, ludzie chcą je oglądać, a kasa płynie, te nadal będą powstawać.

Tak na oko przybliżona lista filmów z budżetem 100, 150+ w 2023.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania
Shazam! Fury of the Gods
Guardians of the Galaxy Vol. 3
Spider-Man: Across the Spider-Verse
The Flash
The Marvels
Blue Beetle
Kraven the Hunter
Aquaman and the Lost Kingdom

vs

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
The Super Mario Bros. Movie
Fast X
The Little Mermaid
Transformers: Rise of the Beasts
Elemental
Indiana Jones and the Dial of Destiny
Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One
Oppenheimer
Dune: Part Two
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes
Wish
Wonka

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#111 Post autor: Ghostek » śr lut 15, 2023 15:00 pm

Mystery pisze:
wt lut 14, 2023 13:08 pm
Obrazek

1. Theme from “Quantumania” (2:33)
2. We Should Be Dead (2:21)
3. What Is This Place? (1:48)
4. Skies of Axia (2:44)
5. The Hunter (4:24)
6. Fifty Shades of Kang (3:23)
7. Quantum Nexus (3:16)
8. The Conqueror (6:17)
9. Through the Storm (3:14)
10. Sting Operation (2:17)
11. Honey, I Shrunk the Energy Core (3:02)
12. Look Out For the Little Guy (2:11)
13. He’s Kang, He Saw, He Conquered (1:23)
14. Sting Low, Sweet Variant (3:41)
15. Like Father Like Daughter (1:09)
16. Kang Bang (3:19)
17. Alien Ant Harm (2:29)
18. Threnody for a Reformed Dick (2:21)
19. Lang vs. Kang (2:49)
20. Don’t Let Go (2:17)
21. Hymenoptera (2:32)
22. Holes – David Dastmalchian (0:44)

https://music.apple.com/nz/album/ant-ma ... 1671624068

22 kawałki, godzinka z minutką, kolejny fajnie skrojony albumik się szykuje, a sama tracklista niemal jak u Giacchino :wink:
Troszku jednak wieje nudą. Dopiero pod koniec się rozkręca, ale też bez zachwytów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#112 Post autor: Mystery » śr lut 15, 2023 17:23 pm

Jest trochę tej marvelowskiej przebojowości, ale ogólnie dosyć posępna atmosfera, no i jak dla mnie za mało nowości, ten odwrócony temat Ant-mana brzmi podobnie do swojego pierwowzoru, a muza tego wymiaru jak i Kanga jakaś taka anonimowa, liczyłem na ciekawsze brzmienia i jakieś lepsze nowe tematy, ale muza i tak na przyzwoitym poziomie poprzednich części.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#113 Post autor: Ghostek » pt lut 17, 2023 13:37 pm

Na RT suma ocen krytyków to już 49% i dalej spada. Widownia 84, ale jeszcze godzinę temu było dwa punkty wyżej, więc tendencja będzie spadkowa. Ciekawe czy przebije w ocenach czerstwy Eternals :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#114 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2023 13:55 pm

Tylko te oceny widowni to głównie z kosmosu i będą spadać, bo nawet fani kręcą nosem i nazywają film jedną z najsłabszych produkcji MCU.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#115 Post autor: qnebra » pt lut 17, 2023 14:27 pm

Słuchałem sobie spoilerów i się nie dziwię, że opinia zarówno wśród krytyków jak i widowni leci w dół. Wręcz można twierdzić, że Marvel potrzebuje klapy finansowej jak kania dżdżu. I nie mówię o klapie pokroju "Wakanda Forever", gdzie film się ledwo zwrócił na zero, tylko o klapie takiej jak "Lightyear".

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#116 Post autor: lis23 » pt lut 17, 2023 14:40 pm

Z tego co czytałem to najbardziej czepiają się, że nie ma żadnej nowości ale czy Marvel potrzebuje nowości?
Filmożercy napisali w swojej recenzji:
W aspekcie czysto rozrywkowym obraz Reeda leży bardzo blisko niemal wszystkich pełnych metraży Fazy IV. To w końcu ten sam dobrze znany narracyjny schemat, który z powodzeniem sprawdził się w ostatnim „Thorze”, „Doktorze Strange’u” czy każdej z części „Strażników Galaktyki”.
Czyli, co? Strażnicy to też złe filmy? Ja tam bardzo lubię obie części Ant Mana i jeśli trójka będzie podobna to dla mnie będzie ok. Wydaje mi się, że chyba Kang za bardzo zawyżał oczekiwania co niektórych wobec tego filmu.
Ja do kina idę dopiero w niedzielę, 2D z napisami dopiero o 20:30 i o 22:00 ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#117 Post autor: Ghostek » pt lut 17, 2023 18:00 pm

Ant Man Kwantomania na jednym zdjęciu po seansie

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#118 Post autor: Mystery » pt lut 17, 2023 23:24 pm

Ghostek pisze:
pt lut 17, 2023 18:00 pm
Ant Man Kwantomania na jednym zdjęciu po seansie

Obrazek
Co ciekawe, scenarzysta Kwantomanii pisze też scenariusz do Avengers: The Kang Dynasty...

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#119 Post autor: Ghostek » sob lut 18, 2023 08:24 am

Mystery pisze:
pt lut 17, 2023 23:24 pm
Ghostek pisze:
pt lut 17, 2023 18:00 pm
Ant Man Kwantomania na jednym zdjęciu po seansie

Obrazek
Co ciekawe, scenarzysta Kwantomanii pisze też scenariusz do Avengers: The Kang Dynasty...
Kompletnie nie kupuję tego świata kwantowego, a Kang to dupa, a nie antagonista. Jakiś obrażony na świat czarny Kylo Ren.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13108
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Christophe Beck - Ant-Man

#120 Post autor: lis23 » sob lut 18, 2023 10:43 am

Czyli mi film się spodoba, bo podoba mi się dwójka ;)
Ogólnie, lubię tych aktorów, lubię aktorów, jestem fanem Michaela Douglasa od czasu "Ulic San Francisco", Pfeiffer też dawno na ekranie nie było, oczekuję więc po prostu kolejnego Ant Mana, a nie jakiejś rewolucji czy wstępu do kolejnych Avengersów, tak samo jak dwójka była takim oddechem po "Infinity War".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ