HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#541 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 19:49 pm

Zacznijmy od pytania, kto normalnie wydaje płytę na baterie...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#542 Post autor: Adam » śr lis 19, 2014 19:56 pm

amerykanie to dośc mało mądry naród co wszyscy wiedzą więc mnie to nie dziwi :P

do mojego w/w postu jeszcze jedno - zauważmy że nigdzie nie ma oficjalnego stanowiska Hansa i wytwórni że ten track będzie wydany w ogóle i w jakiej formie - to była tylko jego prywatna wiadomość do znajomego, którą ten znajomy opublikował na fanowskiej stronie w komentarzu (czy Hans jest zadowolony z takiego obrotu sprawy ze swoją odpowiedzią, to już inna sprawa, mnie to wali akurat, nie mój problem bo ja prywatnych rozmów z kompozytorami na net nie wklejam). I ja obstawiam że plan był taki - wiedzieli że tego nie wydadza fizycznie tylko dadza za darmo, standardowa edycja i kolekcjonerka miały wyjśc jednoczesnie ale im wyskoczył problem z boxem - wiec teraz siedzą cicho bo pół netu liczy że ten track będzie jednak w boxie i się napala by go kupic (nie wszyscy zainteresowani przeczytali info od Hybrida, co oczywiste). I ja stawiam że oni w momenci premiery boxu jednoczesnie wydadza za free to dokowania i będzie koniec historyjki. a że postąpienie tak z tym trackiem było ze strony Hansa chamską zagrywką wobec słuchaczy, nastawieniem na pr/marketing i szum, to już tylko jego prywatne morale. miał do tego prawo, ale ludzie teraz do wylewania żali mają dokładnie takie samo albo i większe.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#543 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 20:14 pm

Hans wie, że to, co powie Hybridowi wyląduje na h-z.com. Najprawdopodobniej sam tam w ogóle bywa, a i chyba mu się komenty zdarzały (pod bootlegami). Najprawdopodobniej nie wie, jakie materiały Hybrid ma, ale to co innego, a w niektórych przypadkach nawet i prokurator.

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#544 Post autor: Cisek » śr lis 19, 2014 20:24 pm

Adam pisze:I ja obstawiam że plan był taki - wiedzieli że tego nie wydadza fizycznie tylko dadza za darmo, standardowa edycja i kolekcjonerka miały wyjśc jednoczesnie ale im wyskoczył problem z boxem - wiec teraz siedzą cicho bo pół netu liczy że ten track będzie jednak w boxie i się napala by go kupic (nie wszyscy zainteresowani przeczytali info od Hybrida, co oczywiste). I ja stawiam że oni w momenci premiery boxu jednoczesnie wydadza za free to dokowania i będzie koniec historyjki. a że postąpienie tak z tym trackiem było ze strony Hansa chamską zagrywką wobec słuchaczy, nastawieniem na pr/marketing i szum, to już tylko jego prywatne morale. miał do tego prawo, ale ludzie teraz do wylewania żali mają dokładnie takie samo albo i większe.
Adam, sorry, ale to co piszesz to jakieś popadanie w teorie spiskowe. Mam nadzieję, że całym tym postem żartujesz z zamieszania, bo nie wierzę, że można coś takiego wymyślić ;).

Jestem pewien, że dość szybko dowiemy się co było powodem, gówno wpadło w wiatrak i na pewno będą chcieli posprzatać. Ale jeśli już dzielimy się teoriami to moja na brak tracka jest taka - Zimmer z Nolanem konstruując tracklistę nie chcieli robić zbyt wielu repetycji tego samego tematu i na płytę wybrali aranż bardziej pasujący do całości / ten, który sami preferują. Z całym szacunkiem - płyta nie jest muzycznym streszczeniem filmu (a przynajmniej nie w pierwszej kolejności), jest autonomicznym dziełem. Ich wybór artystyczny, a oburzeni niech zagłosują portfelem i tyle. Decyzja o wypuszczeniu utworu cyfrowo za free to najrozsądniejszy kompromis między nienaruszaniem spójności płyty jako zamkniętego dzieła, a uspokojeniem wściekłych tłumów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#545 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 20:28 pm

Co próbuję mu wytłumaczyć od czterech stron, ale on musi mieć swoje teorie z dupy.

hp_gof

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#546 Post autor: hp_gof » śr lis 19, 2014 21:08 pm

Muszę zacytować fragment wypowiedzi Hansa z bookleta Interstellar, bo mnie to rozbroiło (na temat organów):
"A vast, crazy, dizzyingly complex maze of pipes, levers and keyboards surrounding the organist - sitting like an astronaut in his chair - with switches and pedals at his feet."

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#547 Post autor: Tomek » śr lis 19, 2014 21:21 pm

LOL, jakie teorie spiskowe, jaki hejt, jaka wściekłość, jaki cyrk, jakie wielgaśne liczby. Nawet najbardziej twardogłowi fanatycy tracą wiarę, krytykują i skaczą z okien. Normalnie, chyba jesteśmy świadkami największego twistu w historii muzyki filmowej :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#548 Post autor: Adam » śr lis 19, 2014 21:23 pm

i bardzo dobrze 8) może zaczną szanować ludzi którzy chca płacić za fizyczne wydania. a hejt to masz na fb i zagranicznych forach, a nie tu.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10224
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#549 Post autor: Ghostek » śr lis 19, 2014 21:36 pm

Ja pierdziuu. Dziesięć stron pierdzielenia o jednym tracku, którego klona mamy zresztą pod koniec utworu Mountains.
A wydanie regularne zdecydowanie wystarcza. No może dorzuciłbym jeszcze do tego fragment Imperfect Lock i kawałek No Need To Come Back. I finał.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#550 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 21:42 pm

Flying Drone. Oraz First Step jako singla :mrgreen:

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#551 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 21:54 pm

Tomek pisze:LOL, jakie teorie spiskowe, jaki hejt, jaka wściekłość, jaki cyrk, jakie wielgaśne liczby. Nawet najbardziej twardogłowi fanatycy tracą wiarę, krytykują i skaczą z okien. Normalnie, chyba jesteśmy świadkami największego twistu w historii muzyki filmowej :P
Oczywiście, a nawet więcej. Jeśli jakaś decyzja wydawnicza ci się nie podoba, to pojedź po nim osobiście jako człowieku i nazwij nieuczciwym chamem, bo czemu nie.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#552 Post autor: Tomek » śr lis 19, 2014 21:58 pm

Klona tego tracku w jeszcze dokładniejszej wersji mamy przecież w "Day One Dark" :) I nie dociera do nich to co Paweł pisał, że wersja w filmie prawdopodobnie jest jakąś robotą montażową a decyzje o doborze materiału na płytę podstawową zapadły dużo wcześniej (przecież Zimmer nagrał ten score już w kwietniu!). I na pewno nie były podyktowane tymi urojonymi teoriami spiskowymi, jakie tu co niektórzy radośnie tworzą.

Nie, bo oni chcą to mieć i już! :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 02, 2005 20:25 pm

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#553 Post autor: Patryk » śr lis 19, 2014 22:15 pm

Wracam po latach na forum, bo o Hansie w takiej formie to już dawno zapomniałem i ciekaw byłem Waszych wrażeń, a tu dramaty na kilkanaście stron. Podoba mi się. :D

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#554 Post autor: Paweł Stroiński » śr lis 19, 2014 22:26 pm

I jeszcze wyjdzie, że na desperacji to kleili do sceny z dem i odrzutów (np. jakieś głośniejsze/ostrzejsze Mountains alternate), bo w ostatniej chwili się zorientowali, że tam jest muza potrzebna...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - INTERSTELLAR (2014)

#555 Post autor: Adam » śr lis 19, 2014 22:52 pm

zmontowali z wydanych, bo tam to wejście jest z Mountain,to prawda. prawie takie samo. "prawie", bo w Mountain jest lżejsze. więc na chwile obecną to najlepsza wersja z dobrym audio, bliska oryginałowi ale bez takiego powera aż - no czyli coś jak prażanie :mrgreen:

biedni fani nie mogą się doczekać to tracą czas i pocą się nad montowaniem tego samemu :( najwazniejsze że track oryginalny wyjdzie za jakiś czas
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ