Michael Giacchino - Dawn / War Of The Planet Of The Apes (2014/2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#46 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 07, 2014 13:14 pm

danek, wczoraj mi mówiło, że w Polska ni ma :) muszą popracować na tą regionalizacją trochę :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#47 Post autor: Kaonashi » pn lip 07, 2014 13:43 pm

Technicznie bez zarzutu, wejścia perkusjonaliów też spoko, ale na tym plusy się kończą. Bez filmu brzmi to niesamowicie sucho, w dodatku takiego prawie 80-minutowego czerstwego kloca nie idzie przesłuchać na raz, a już na pewno nie w pełnym skupieniu. Przypadło mi do gustu jedynie druga połowa "Along Simian Lines", ale to za zdecydowanie za mało. Myślałem, że chociaż "Planet of the End Credits" zaoferuje coś ciekawego, no ale tu znowu po perkusjonaliami nic specjalnego nie ma. Jestem na nie.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#48 Post autor: Adam » pn lip 07, 2014 21:12 pm

ale suchar. słuchać się nie da i uszy bolą. pojechał jeszcze mocniej hałasem niż w rozwleczonym Carterze :( technicznie może to i ładne, ale do słuchania się to to nie nadaje... bez oceny bo nie mój klimat.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#49 Post autor: Mystery » śr lip 09, 2014 00:00 am

Giacchino i Reeves będą odpowiadać na pytania na reddit "July 9 at 8 PM". O której to po naszemu i pod jakim linkiem będzie można to zobaczyć?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#50 Post autor: Templar » śr lip 09, 2014 00:03 am

Tutaj będzie:

http://www.reddit.com/r/IAmA

z tego co widzę na Twitterze Michaela to chodzi o czas wschodni, także za 2 godziny, o 2:00.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#51 Post autor: Mystery » śr lip 09, 2014 00:06 am

Strasznie chaotyczny ten reddit, rozumiem, że całość będzie można gdzieś później oblukać?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#52 Post autor: Templar » śr lip 09, 2014 00:08 am

Tak. A tak w ogóle to nie za 2 godziny, a za 26 godzin, bo tak spojrzałem szybko na datę w zasobniku systemowym, a przecież w USA jest jeszcze nadal 8 lipca :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#53 Post autor: Mystery » śr lip 09, 2014 08:35 am

Ciekawy artykuł o scorze, nagrano 115 minut muzyki z 89 osobową orkiestrą i 70 osobowym chórem, okazuje się również, że perkusjonalista Giacchino Emil Richards grał nie tylko w Star Treku Goldsmitha, ale i oryginalnej Planecie Małp z 1968. Do tego nieco o tematach, instrumentach, w tym odpowiednio spreparowanym fortepianie, nietypowym ustawieniu orkiestry czy powstawaniu scoru, który Michael napisał w 15 dni.
http://www.filmmusicsociety.org/news_ev ... 70814.html

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#54 Post autor: kiedyśgrześ » śr lip 09, 2014 10:19 am

ale familiada, ile razy podczas odsłuchu widziałem Jacka umierającego w okolicznościach przyrody na przemian z łzawiącymi dzieciakami z tej nieudanej powtórki E.T. i te tanie sztuczki z chórem... ehh... już widzę piąteczki u znawców :)

ps. i niech ktoś podpowie Michaelowi na tym Q&A, że 500 repetycji chórowych, czy smyczkowych riseów w jednym score to nie jest good idea, raczej lack of any idea :)

ps2. goldszmitowe wycieczki z fortepianem były fajne i te inne perko przeszkadzajki... ale to mało trochę

ps3. temat nawet fajny, ale czy Apes Movie w ogóle potrzebuje jakiegoś tematu? :)

Mystery pisze:... że perkusjonalista Giacchino Emil Richards grał nie tylko w Star Treku Goldsmitha, ale i oryginalnej Planecie Małp z 1968
u Elfmana w Małpach chyba też grał?
Obrazek

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#55 Post autor: hp_gof » śr lip 09, 2014 11:56 am

Ktoś mi może wskazać, gdzie w scorze jest "The Noble Apes Theme", o którym mowa w artykule? Bo zanim do tego dojdę, to minie trochę czasu ;) Ewentualnie inne tematy, które tu się pojawiają. teraz będę katował ten score więcej razy, to sobie od razu znajdę.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#56 Post autor: Mystery » śr lip 09, 2014 19:25 pm

Za score wezmę się porządnie po filmie, który mam nadzieję zobaczyć już w piątek, a ten "The Noble Apes Theme" to zapewne ten z klipu z soundclouda "Planet of the End Credits", gra też w "The Great Ape Processional" czy lirycznie, w poświęconym mu "Past Their Primates".
https://soundcloud.com/sony-soundtracks ... f-the-apes

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#57 Post autor: Mystery » czw lip 10, 2014 17:12 pm

Templar pisze:Tak. A tak w ogóle to nie za 2 godziny, a za 26 godzin, bo tak spojrzałem szybko na datę w zasobniku systemowym, a przecież w USA jest jeszcze nadal 8 lipca :P
Przejrzałem pobieżnie i w sumie nic ciekawego, no może tylko to, że z racji, że Reeves wyreżyseruje również następną część, Michael też najpewniej do Małp powróci.

MichaelGiacchino
And if Matt asks me, I will return to anything Matt asks me to return to.

Matt_Reeves
Wait! I am asking him right now!

MichaelGiacchino
I'm saying yes!

:wink:

A film już jutro i jak na razie na RT czy metacritic prezentuje się nie najgorzej :wink:

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#58 Post autor: hp_gof » czw lip 10, 2014 17:21 pm

Jutro idę na 12.00 na Małpy. Obejrzałem pierwszą część (zaległą) i średnio mi się podobała, za to zwiastun drugiej zapowiada już nieźle rozkręcone widowisko :D Teraz słucham któryś raz z rzędu score'u, wyłapuję ten główny motyw we wszystkich możliwych aranżacjach, najlepiej się oczywiście prezentuje w End Creditsach, aczkolwiek jestem nim nieco zawiedziony. W sensie że przypomina mi trochę (tak maciupeńko) Super 8. Ale jest taki prosty, mało charakterystyczny, oczywiście jak dochodzi chór, to jest świetny. Jest jeszcze drugi motyw, nie wiem jak go nazwać, ale chyba towarzyszy scenom akcji. Się go zinterpretuje po filmie. Są ładne momenty na tym albumie, ale całość jak na Michaela wypada średnio. Podejrzewam, że w filmie będzie cacy. Ale do zeszłorocznego Star Treka to mu dużo brakuje. Podejrzewam, że dopiero w następnej części Michael rozkręci się na maksa.
PS. Templar, jaki kraj tym razem hakowałeś, bo te reklamy co się włączają, to mi brzmią na jakiś szwedzki :P

Mefisto

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#59 Post autor: Mefisto » czw lip 10, 2014 20:37 pm

Giacchino fail - czemu nie ma World's Worst...?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#60 Post autor: Templar » czw lip 10, 2014 20:46 pm

Przesłuchałem już parę razy w lepszej jakości i chóry znaczniej bardziej wyraziste, bo wcześniej to ich tak dobrze wszystkich nie słyszałem. Ogólnie jestem zadowolony, mogłoby być krótsze co prawda. Najbardziej to mi się podoba muzyka akcji, jest po prostu mocarna, coś takiego potężnego to by się w Godzilli przydało :P Jutro się wybieram do kina rano, to zobaczę jak to się w filmie sprawdza.
hp_gof pisze:PS. Templar, jaki kraj tym razem hakowałeś, bo te reklamy co się włączają, to mi brzmią na jakiś szwedzki :P
Zgadza się, Szwecja. Ale dziwne, że u Ciebie włączają się reklamy po szwedzku, bo u mnie dostosowują się do posiadanego IP niezależnie od tego na jaki kraj zostało założone konto. Także ja zawsze słucham na polskim, bo wtedy tylko Premium reklamują, a w innych krajach to różnie bywa, w Niemczech to fragmentami promowanych piosenek napierdalali to trochę wkurzało podczas odsłuchu. A tak poza tym, to od poniedziałku score jest już dostępny na naszym Spotify, także nie musisz już z tamtego konta korzystać :P No i jak ktoś ma Premium to może w 320 kb/s posłuchać :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ