Michael Giacchino - Dawn / War Of The Planet Of The Apes (2014/2017)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#31 Post autor: Templar » czw lip 03, 2014 12:24 pm

Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#32 Post autor: Mystery » czw lip 03, 2014 13:01 pm

Brzmi ciężko, niewygodnie i z całą masą perkusjonalii, czyli tak jak chciałem i ogólnie klipy są bardzo w stylu poprzedniej kolaboracji Giacchino/Reeves czyli "Let Me In", sporo melancholijnej liryki na przemian z mrocznym i brutalnym graniem wraz z sporą dawką motywów i chórów i tak jak tam, przy podobnych gabarytach, szykuje się nam też nie lada wymagająca przeprawa :)

Chyba złamie swoją zimową tradycję i odświeżę sobie "Let Me In" latem :P

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#33 Post autor: Templar » czw lip 03, 2014 22:36 pm

Coś nie wrzucili score'u na australijskiego iTunesa, chyba trzeba będzie poczekać z odsłuchem całości do poniedziałku :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#34 Post autor: Mystery » sob lip 05, 2014 10:42 am

Z tego co pokazuje spotify, a potwierdza Imdb, ostatni utwór, prawdopodobnie grający w scenie po napisach końcowych, skomponowany jest przez Griffitha Giacchino, syna Michaela :)

Klipy od Sony:
https://soundcloud.com/sony-soundtracks ... f-the-apes

No i te brzmią już bardzo dobrze. Gorilla Warfare, mogło by się równie dobrze nazywać Godzilla Warfare, niech Olo słucha i się uczy :P :wink:

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#35 Post autor: Marek Łach » sob lip 05, 2014 13:27 pm

Nie będzie to łatwe, popcornowe słuchadełko, co mnie bardzo cieszy. :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#36 Post autor: Templar » sob lip 05, 2014 14:34 pm

Tak po pierwszym odsłuchu, ciężkie to, cięższe niż Godzilla, ale jest sporo ciekawych elementów, klimat jest, pewnie w filmie będzie to brzmiało bardzo dobrze. Za dużo muzyki akcji nie ma, ale za to jest naprawdę świetna, najbardziej to mi się póki co spodobał kawałek "Enough Monkeying Around", a w dalszej kolejności "Gorilla Warfare" oraz "Planet of the End Credits".
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#37 Post autor: Mystery » sob lip 05, 2014 20:38 pm

Templar pisze:najbardziej to mi się póki co spodobał kawałek "Enough Monkeying Around", a w dalszej kolejności "Gorilla Warfare" oraz "Planet of the End Credits".
Całości chyba już dziś nie ogarnę, ale przesłuchałem te trzy i mówiąc małpim żargonem, banan nie schodził mi z buzi :wink:
Marek Łach pisze:Nie będzie to łatwe, popcornowe słuchadełko, co mnie bardzo cieszy. :)
Tak postawiłeś przecinki, że ciężko odczytać intencje :wink: ale jak na razie nawet popcornowym geekom się podoba :P
http://www.soundtrackgeek.com/v2/soundt ... -the-apes/

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#38 Post autor: muaddib_dw » ndz lip 06, 2014 12:18 pm

Przesłuchałem sample, bardzo dobra muza, czuć klimat małpiej planety. W kilku kawałkach dosłownie jakby Jerry maczał w tym palce np . Monkey to the City. Motyw główny super, zwłaszcza w końcowej suicie z chórem - łzy mi naszły do oczu jak to wjechało! Giacchin ciekawie wykorzystał chóry, czasami jak np. w The Lost City of Chimpanzee niczym Williamsa w Bliskich Spotkaniach czy Wojnie Światów. Action score wysokiej próby! Ładna liryka.
Marek Łach pisze:Nie będzie to łatwe, popcornowe słuchadełko, co mnie bardzo cieszy. :)


Dokładnie, ponadto biorąc pod uwagę ile się na płycie dzieje, nie przeraża mnie jej długość.
Mystery pisze: Gorilla Warfare, mogło by się równie dobrze nazywać Godzilla Warfare, niech Olo słucha i się uczy :P :wink:
Doszedłem do tego samego wniosku, do kontynuacji przygód jaszczurki powinni zaprzęgnąć Michaela.

Oj trzeba się wybrać do kina i usłyszeć muzę z obrazem, będzie miazga!

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#39 Post autor: Kaonashi » ndz lip 06, 2014 14:09 pm

Templar pisze:Tak po pierwszym odsłuchu, ciężkie to, cięższe niż Godzilla, ale jest sporo ciekawych elementów, klimat jest, pewnie w filmie będzie to brzmiało bardzo dobrze. Za dużo muzyki akcji nie ma, ale za to jest naprawdę świetna, najbardziej to mi się póki co spodobał kawałek "Enough Monkeying Around", a w dalszej kolejności "Gorilla Warfare" oraz "Planet of the End Credits".
Jakby ktoś podrzucił jakiegoś linka to by się zobaczyło ile to tak naprawdę warte :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#40 Post autor: Templar » ndz lip 06, 2014 16:44 pm

Spodobało mi się też "Primates for Life", choć jak tego słucham to zawsze mi się przypomina scena z Cartera, w której leciało "Carter They Come, Carter They Fall", trochę podobny jest stylem ten utwór do tamtego (drugiej części), ale kopia to mimo wszystko nie jest. Ogólnie z każdym odsłuchem coraz lepiej mi się słucha tego albumu.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#41 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 06, 2014 18:34 pm

Kaonashi pisze:Jakby ktoś podrzucił jakiegoś linka to by się zobaczyło ile to tak naprawdę warte :)
Ja też bym nie pogardził, jak i też do wszystkich najnowszych soundtracków, jakie się teraz ukazały ;)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

hp_gof

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#42 Post autor: hp_gof » ndz lip 06, 2014 21:28 pm

Przesłuchałem na razie tylko raz, bo nie mam za bardzo czasu. Generalnie dziwi mnie ta ciągła uszczypliwość w kierunku Desplata i wciskanie go jako punktu referencyjnego do każdego scoru w tym roku ;) W każdym razie małpy jak na Michaela wyszły przeciętnie. Widocznie muszę się bardziej wsłuchać. Momenty jakieś są, ale muszę je lepiej wyłapać. Na film na pewno pójdę. Muszę jedynkę sobie jeszcze przypomnieć.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#43 Post autor: Mystery » ndz lip 06, 2014 23:12 pm

Póki co, przesłuchałem raz na spotify co by wiedzieć z czym się będzie miało do czynienia, może jeszcze raz się obada jak wyjdzie na itunes, ale przesłuchiwać i wgłębiać się póki co nie będę, co by nie znać ścieżki na pamięć przed obejrzeniem filmu ;) A na razie napiszę tylko tyle, że najbardziej podoba mi się małpi motyw, którego nie potrafię przestać nucić, no i jeszcze te aranżacje. Po tym co usłyszałem, w "Enough Monkeying Around" i stwierdziłem, że lepiej się nie da.... to co się wyprawia w "Planet of the End Credits" to już istne szaleństwo :P

A Rise polecam odświeżyć, sam to niedawno uczyniłem, podobnie jak pozostałe filmy serii i już nie pamiętałem wielu ważnych dla sequela rzeczy, np wątku Koby, który będzie odgrywał w "Dawn" ważną rolę.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#44 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 07, 2014 12:46 pm

hej a kiedy to będzie dostępne w "Polska" :?: myślałem, że w poniedziałek spokojnie łyknę to z ffshrine, a tu zonk :cry: :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Michael Giacchino - Dawn Of The Planet Of The Apes (2014

#45 Post autor: Templar » pn lip 07, 2014 13:02 pm

Jest już normalnie dostępne na naszym Spotify.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ