Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#196 Post autor: qnebra » pn kwie 28, 2014 00:50 am

Wojtek pisze:
hp_gof pisze:Poza tym gdzie w Godzilli chcesz wokalistkę?! Co najwyżej chór ;)

No co ty, przecież gdzieś od czasu Gladiatora w każdej dramatycznej scenie (zwłaszcza śmierci) na chama wciskana jest wokalistka z new ageowskim wyciem

Bo to panie nastrojowe jest i klimatyczne, gdy usłyszysz pan zawodzącą wokalizę, to jesteś pan pewien, że ktoś umarł. Gdyby nie ta wokaliza nie byłoby pewności, że komuś się zmarło na ekranie.

Osobiście wolałbym wersję z butami: "Spadły mu obydwa buty, trup jak nic."

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#197 Post autor: hp_gof » śr kwie 30, 2014 20:39 pm

Zobaczcie co zainspirowało reżysera muzycznie w Godzilli ;) Jest nawet Penderecki!
http://www.empireonline.com/features/ga ... a-playlist
As you’ll see, Alexandre Desplat gets a high score, so it was a dream come true when he agreed to compose music for the movie.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#198 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 30, 2014 20:44 pm

Jest i Cienka czerwona linia :)

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#199 Post autor: Cisek » śr kwie 30, 2014 23:49 pm

To ja jeszcze wkleję oryginalne strony z Empire dla porządku :).

W ogóle świetny jest nowy numer, w całości poświęcony reżyserom, gdzie każdy przygotował dla czytelników coś innego i niepowtarzalnego. I tak Edgar Wright prezentuje najważniejsze dla niego filmy, Spielberg wraca do rekwizytów i scenariusza Szczęk, Whedon zdradza korespondencję mailową z Marvelem przy okazji drugich Avengersów, Del Toro zaproponował niepublikowane szkice koncepcyjne z Labiryntu Fauna. W materiale Finchera o Siedem można zobaczyć zdjęcie paragonu na 32 dolary za spaghetti do słynnej sceny :). Z muzycznych ciekawostek znalazło się miejsce dla Johnie Woo i jego top 10 utworów (Cinema Paradiso, 2001: Odyseja kosmiczna itd.).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#200 Post autor: hp_gof » czw maja 01, 2014 00:05 am

Jezu, nie dość, że Birth i Syriana, to jeszcze inspirował się Tree of Life :mrgreen: Ciekawe ile z tej inspiracji będzie w filmie ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#201 Post autor: qnebra » czw maja 01, 2014 00:12 am

Pewnie tyle, co Godzillę obchodzi czy właśnie nie niszczy przypadkiem filharmonii. Chociaż z drugiej strony można się spodziewać po tym reżyserze, że te inspiracje miały jakiś wpływ.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#202 Post autor: Paweł Stroiński » czw maja 01, 2014 00:23 am

Awangarda, ambient, minimalizm, liryka, pierdolnięcie.

Bardzo eklektyczny wybór i bardzo pokazujący świadomość muzyczną tego reżysera, która jest dużo lepsza niż dużej części starszych od niego :) .

Jeśli choć połowa tych inspiracji została podesłana Desplatowi... to będzie geniusz. Jeśli tych pięć "źródeł" połączono w jedno spójne dzieło (choć najmniej się spodziewam ambientu :mrgreen: ), możemy mieć jeden ze score'ów roku.

Jeden z, ponieważ Grand Budapest Hotel trudno będzie przebić.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#203 Post autor: hp_gof » czw maja 01, 2014 03:07 am

Weź się może nie podniecaj tak bardzo... ;)
Powyższa playlista pokazuje tylko tyle, że wybór Desplata był świadomy i celowy. I teorie spiskowe Adama tu nie mają nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#204 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 07:41 am

wreszcie jakaś sensowna opinia Duxa w morzu tego hajpu :P :

http://film.org.pl/kmf/trailer/godzilla ... ler-53972/
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#205 Post autor: qnebra » czw maja 01, 2014 08:34 am

Szkoły i tak pójdą :P

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#206 Post autor: hp_gof » czw maja 01, 2014 10:39 am

Czy ja wiem, czy rozsądna? Po pierwsze krótka i oprócz narzekania, że "za dużo potworów" to nic w niej nie ma. A mnie się podobał bardziej zwiastun azjatycki, te pierwsze mnie troszkę nie przekonywały, bo zbyt wiele nie pokazały. A GOD-zilla będzie pokazywana (-y) :D z różnych perspektyw, w końcu to wielki potwór, więc będą pewnie na początku widoki z perspektywy maluczkiego człowieczka, jak i w całej okazałości. Na razie to mamy takie wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#207 Post autor: Koper » czw maja 01, 2014 10:45 am

hp_gof pisze:Czy ja wiem, czy rozsądna? Po pierwsze krótka i oprócz narzekania, że "za dużo potworów" to nic w niej nie ma. A mnie się podobał bardziej zwiastun azjatycki, te pierwsze mnie troszkę nie przekonywały, bo zbyt wiele nie pokazały. A GOD-zilla będzie pokazywana (-y) :D z różnych perspektyw, w końcu to wielki potwór, więc będą pewnie na początku widoki z perspektywy maluczkiego człowieczka, jak i w całej okazałości. Na razie to mamy takie wróżenie z fusów.
A dla mnie kompletnie odwrotnie. Pierwsze trailery wiele nie pokazywały, więc były intrygujące. W tym ostatnim mamy jakieś monster wars, więc jak rzadko zgadzam się z opinią KMFu.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#208 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 11:46 am

ciekawe czy Bay robił tu dokrętki lub jako kreatywny konsultant :mrgreen:
#FUCKVINYL

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#209 Post autor: Oliver » czw maja 01, 2014 12:02 pm

Trochę wkurza mnie ta playlista Godzilli opublikowana na Empire. Ktoś kto zna muzykę filmową i jest z nią od wielu wielu lat ma świadomośc wtórności zjawiska jakim jest komponowanie muzyki do filmów hollywoodzkich a te wszystkie akredytacje do ujawniania procesów twórczych kompozytorów marki Desplata jest pod względem kulturalnym zjawiskiem pejoratywnym. Nie jestem przeciwny demokracji i internetowych ceregieli bo to jest fajna ciekawostka, ale pod względem emocjonalnym to wszystko traci na wartości.

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#210 Post autor: hp_gof » czw maja 01, 2014 12:05 pm

Templar, tak się tylko upewnię, Ty masz dostęp do australijskiego itunesa? :D Bo tam faktycznie podobnie jak w Niemczech score jest dostępny od 9-ego ;) I tak jak mówiłeś, dzięki różnicy w strefie czasowej to u nas nawet 8-ego :D Czyli za tydzień <3 A klipów jak nie było, tak nie ma...
Oliver - przecież ta playlista to tylko muzyka, którą reżyser się katował kręcąc film, wcale nie musiała mieć dużego wpływu na to co ostatecznie skomponował Desplat. A jak jest naprawdę, to się przekonamy już wkrótce ;)

ODPOWIEDZ