Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#121 Post autor: qnebra » ndz kwie 20, 2014 17:49 pm

hp_gof pisze:Jest to zawsze jakaś forma obrony. Równie dobrze moglibyście temu komentatorowi przyklasnąć :mrgreen:
Sam ten komentarz znalazłem przypadkiem. Patrzę się pod trailerem, tam wiadomo, standard i klasyka:
OMG!!!
King returnz
Gojira come back!!!
I cant wait
A tu nagle taki rodzynek. Najpierw się patrzę z osłupieniem, co to kutwa jest?! Czytam i oczom nie wierzę, takiego stężenia fanbojstwa nie widziałem na forum kiedykolwiek. Gdziekolwiek i jakkolwiek. W końcu myślę, wstawię na forum. Bez jakiegokolwiek podtekstu.

Na serio to chyba wszyscy tu w mniejszym lub większym stopniu lubią muzykę Aleksandra Desplata. Sam nawet pomimo preferowania gatunku zwanego "symfoniczną młócką" połączonej z grubymi pokładami atonalizmu i eksperymentów dźwiękowych cenię twórczość kompozytora pochodzącego z Francji. Mimo znajomości drobnego jej ułamka.

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#122 Post autor: Oliver » ndz kwie 20, 2014 18:05 pm

Pierwsze słysze, żeby takie komentarze pojawiały się na youtube!! :mrgreen:
Już lepiej tam nie wchodzic! :P

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#123 Post autor: muaddib_dw » ndz kwie 20, 2014 22:11 pm

Kaonashi pisze:E.T? A kto kogo miał zrzynać?

Raczej zarzynać chcieli Johnnyego, pozbawieni wenny komposerzy :wink:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#124 Post autor: Templar » ndz kwie 20, 2014 22:14 pm

qnebra pisze:Sam ten komentarz znalazłem przypadkiem. Patrzę się pod trailerem, tam wiadomo, standard i klasyka:

A tu nagle taki rodzynek. Najpierw się patrzę z osłupieniem, co to kutwa jest?! Czytam i oczom nie wierzę, takiego stężenia fanbojstwa nie widziałem na forum kiedykolwiek. Gdziekolwiek i jakkolwiek. W końcu myślę, wstawię na forum. Bez jakiegokolwiek podtekstu.
Dobra, przyznaj się, że sam napisałeś ten komentarz, żeby zrobić gównoburzę :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#125 Post autor: qnebra » ndz kwie 20, 2014 23:26 pm

Przez palce by mi nie przeszedł referat pochwalny na cześć Hansa, prędzej wolałbym się przebić przez kompilację "Dźwięki Oceanu by Balfe" i "All movies ambient by Reznor & Atikus" połączoną z "Amospheric Cliff Martinez".

Sam komentarz traktuję jako ciekawostkę zoologiczną.

Co do samej muzyki z filmu Godzilla, to spodziewam się masywnego, potężnego i epickiego plumkania na orkiestrę i chór.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#126 Post autor: Wojteł » ndz kwie 20, 2014 23:57 pm

Paweł Stroiński pisze:Dla mnie to nie jest tak cudownie zorkiestrowana praca. Debney w Cutthroat Island jest dużo lepszy na przykład. Ale i tak generalnie to typ muzyki, od której się ostatnio dość mocno odcinam. Im dalej "w las", tym mniej słucham takich ścieżek jak Arnold (za którym nigdy nie przepadałem i tak). Staję się coraz bardziej kontemplacyjny. Tradycyjna muzyka tego typu działa na mnie chyba tylko wtedy w tej chwili, kiedy tak jak Conan jest dużo lepiej zbalansowana niż... cokolwiek Arnold zrobił w karierze.

Taaa.. i dlatego co nie wejdę na fejsa, tam powiadomienie, że przesłuchałeś na spotify jakiegoś Briana :P
hp_gof pisze: Zresztą nie sądzę, żeby Desplat miał czas na zasłuchanie się w King Konga godzinami, żeby zapamiętać wszystko i zapamiętać. My, którzy słuchamy filmówki jak uzależnieni, wyłapujemy nawiązania/kopie/zżyny, na które kompozytorzy oczy wytrzeszczają, jak o tym słyszą.
Co do tej zrzynki, to na serio Oliver chyba teraz trolluje - po pierwsze Paweł ma rację, że brzmi to jak Szostakowicz, po drugie Williamsa miał gdzieś podobną progresję przy scenach z Voldemortem. Zresztą kurde, czepianie się o coś tak prostego jest bez sensu.
hp_gof pisze:Tu najlepiej przytoczyć minę Abla na pytanie Wojtka o zerżnięcie Kilara w Escape of Tomorrow :mrgreen:
No teraz to normalnie przebiłeś Wawrzka z tekstem, że zagiąłem i zbiłem Abla z tropu. Normalnie taką maskę strzelił

A teraz na serio: Po pierwsze, nie pytałem o zerżnięcie, tylko o inspiracje, a po drugie Abel z kamienną twarzą odpowiedział, że to ciekawe co ja mówię, bo on się inspirował czym innym. Tyle.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#127 Post autor: hp_gof » pn kwie 21, 2014 08:20 am

Wojtek pisze:Taaa.. i dlatego co nie wejdę na fejsa, tam powiadomienie, że przesłuchałeś na spotify jakiegoś Briana :P
Celna uwaga :mrgreen:
Wojtek pisze:No teraz to normalnie przebiłeś Wawrzka z tekstem, że zagiąłem i zbiłem Abla z tropu. Normalnie taką maskę strzelił
Oj, chciałem, żeby wokół tego narosła już jakaś legenda :mrgreen: A Ty taki skromny :P Przecież wiem jak było :P

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#128 Post autor: hp_gof » pn kwie 21, 2014 10:14 am

OMG! Wpiszcie sobie na twitterze hasło "godzilla desplat" i spójrzcie na tweeta Yonathana Vargasa :mrgreen: Tam jest link do nagranego na jakimś pokazie 5-minutowego klipu Godzilli z muzyką Desplata :mrgreen: Jak się Godzilla wyłania z oceanu chyba (chwilkę zerknąłem, całości nie oglądam). I chyba nie tylko ona jest w tej scenie... No większego niż fragment filmu spojlera to wrzucić nie mogłem :P Powiem tylko, że muzyka jest bardzo ilustracyjna, ale to też na klipie średniej jakości nie wszystko słychać. A teraz walczcie z pokusą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#129 Post autor: Cisek » pn kwie 21, 2014 11:05 am

Zerknąłem, nie walczyłem z pokusą, taka jakość klipu nie psuje frajdy, a raczej ją wzmaga - nie mogę się doczekać jak zobaczę te sceny w godziwych warunkach. Będzie Pacific Rim do kwadratu :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23261
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#130 Post autor: Mystery » pn kwie 21, 2014 13:13 pm

hp_gof pisze:
Wojtek pisze:Taaa.. i dlatego co nie wejdę na fejsa, tam powiadomienie, że przesłuchałeś na spotify jakiegoś Briana :P
Celna uwaga :mrgreen:
A ja dziś wchodzę na stronę "Big G Goes To Monster Heaven" na last.fm, a tam wśród "Najczęściej słuchane przez", PawelStroinski :mrgreen:
http://www.lastfm.pl/music/David+Arnold ... ter+Heaven

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#131 Post autor: hp_gof » pn kwie 21, 2014 13:15 pm

Przygotowuje się do porównań :mrgreen:

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#132 Post autor: bladerunner22 » pn kwie 21, 2014 13:19 pm

zajebisty bonus track, po prostu zajebisty, na pohybel z fanami Tylera !!
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#133 Post autor: Marcin » pn kwie 21, 2014 13:31 pm

Mystery pisze:A ja dziś wchodzę na stronę "Big G Goes To Monster Heaven" na last.fm, a tam wśród "Najczęściej słuchane przez", PawelStroinski :mrgreen:
Oj Paweł, Paweł, tak publicznie hejtujesz tego Arnolda, a tu co? Ukryty fanboj :mrgreen: Tak trzymać! A co do "Big G Goes To Monster Heaven", dobry wybór! Też ostatnio namiętnie tego słucham :mrgreen:
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#134 Post autor: Adam » pn kwie 21, 2014 13:33 pm

Wojtek pisze:Taaa.. i dlatego co nie wejdę na fejsa, tam powiadomienie, że przesłuchałeś na spotify jakiegoś Briana :P
8) way to go, Pawel ! :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - Godzilla (2014)

#135 Post autor: Paweł Stroiński » pn kwie 21, 2014 13:44 pm

mrcn24 pisze:
Mystery pisze:A ja dziś wchodzę na stronę "Big G Goes To Monster Heaven" na last.fm, a tam wśród "Najczęściej słuchane przez", PawelStroinski :mrgreen:
Oj Paweł, Paweł, tak publicznie hejtujesz tego Arnolda, a tu co? Ukryty fanboj :mrgreen: Tak trzymać! A co do "Big G Goes To Monster Heaven", dobry wybór! Też ostatnio namiętnie tego słucham :mrgreen:
Ten score chyba Last.fm nie bardzo ogarnia. Słuchałem Big G. tylko raz chyba :D No, przesłuchałem cały score Arnolda ostatnio i jak mi się nie podobał, to mi się nie podoba :mrgreen:

ODPOWIEDZ