Guardians Of The Galaxy 1 / 2 / 3 (2014 / 2017 / 2023)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#16 Post autor: Adam » śr mar 26, 2014 21:28 pm

no jasne że chce, tylko załamka jak do filmów które są największymi hitami kasowymi hollywood, zatrudniają takie totalne lamy jak Heniu czy Bejts, a do tego filmy tej serii w ogóle nigdy nie słynęły z dobrej muzy... z kim ten biedny chłop Brajan ma tam konkurować? no więc siedzi i się śmieje... na score Stevena czekam w tej chwili najbardziej obok Bonda w 2015 roku. i oby nim zamieszał, bo to nie czasy gdy Barry robił pińcet Bondów w tej samej stajni, tym bardziej że Brajan to nie Barry no i czasy już nie te i mam nadzieje że nie będzie obskakiwał każdego nastepnego sequela w Marvelu (tylko jednocześnie nie chcę by jakieś lamy dostawały te projekty)..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#17 Post autor: Templar » czw mar 27, 2014 00:13 am

Adam pisze:a wielki bóg Marvela pan Wheadon, który tak pragnął Silvestriego, tak mu zrobił prawie laskę w książeczce, tak trzyma w łapach produkcje jakże wielkiego serialu Marvel's Agents Of S.H.I.T., że teraz nagle po takich cudownych kolaboracjach do Avengers 2 bierze Brajana - normalnie co za spodziewany ruch :P
Whedon przy każdym projekcie zmienia kompozytora, także nie bój żaby, Briana też wypierdoli jak będzie trójkę robił :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#18 Post autor: Wawrzyniec » sob kwie 19, 2014 14:28 pm

Tak w ramach przypomnienia, już trochę dawny wpis Jamesa Gunna na Facebooku:
Grateful to be working with my favorite composer, Tyler Bates, on Guardians of the Galaxy. Unlike most films, Tyler writes huge chunks of the score first so that I can actually film to the music. During action scenes and huge dramatic moments we blare the score on set so that the cast, crew, and camera can move in harmony with the music. Music is often an afterthought in film, but never for us. And everything Tyler’s done so far has been amazing!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#19 Post autor: Adam » pn kwie 21, 2014 16:14 pm

jak będzie score na poziomie pierwszych 300 to będę kontent.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#20 Post autor: Kaonashi » pn kwie 21, 2014 20:30 pm

Adam pisze:jak będzie score na poziomie pierwszych 300 to będę kontent.
WTF, Lol, Dafuq.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#21 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 24, 2014 12:31 pm

Chyba pierwsze sekundy score'u. Tak przynajmniej sądzę po tym co leci w tle. Wiadomo oryginalnością to nie grzeszy i jak to się tutaj mówi trochę generic:

http://marvel.com/guardians
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#22 Post autor: Mystery » czw kwie 24, 2014 18:08 pm

Bates i generic? Nie może być :P Nie wiem jak można mieć jakiekolwiek oczekiwania względem tego tytułu, a Adam się przejedzie się na tym tak, jak Turek na Conanie :P

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#23 Post autor: filold » czw kwie 24, 2014 18:42 pm

Niech jakaś dobra dusza powie z czego to jest zerżnięte, bo mam właśnie jeden z tych momentów, kiedy tak bardzo kojarzę kawałek, ale nie jestem w stanie go umiejscowić nigdzie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#24 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 25, 2014 12:36 pm

Mystery pisze:Nie wiem jak można mieć jakiekolwiek oczekiwania względem tego tytułu, a Adam się przejedzie się na tym tak, jak Turek na Conanie :P
Chyba nie Adam, a bardziej ja. :oops: Tak, tak wstyd się przyznać, ale interesuje mnie ten projekt. Jest to aktualnie jedyny film Marvela jaki mnie intryguje. Wiecie kosmos, przygoda i takie tam. Ale zapewne masz rację i muzycznie się przejadę. Chociaż score do "Super" nie był zły.
filold pisze:Niech jakaś dobra dusza powie z czego to jest zerżnięte, bo mam właśnie jeden z tych momentów, kiedy tak bardzo kojarzę kawałek, ale nie jestem w stanie go umiejscowić nigdzie.
Ja mogę się mylić, ale słyszę tutaj mocną inspirację Batmanami Hansa Floriana Zimmera.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#25 Post autor: Mystery » pt kwie 25, 2014 12:59 pm

Wawrzyniec pisze:Chyba nie Adam, a bardziej ja. :oops: Tak, tak wstyd się przyznać, ale interesuje mnie ten projekt. Jest to aktualnie jedyny film Marvela jaki mnie intryguje. Wiecie kosmos, przygoda i takie tam. Ale zapewne masz rację i muzycznie się przejadę. Chociaż score do "Super" nie był zły.
Filmu i ja jestem ciekawy (kojarzy mi się nieco z Firefly). A z Batesa żaden kompozytor, czego przecież sam nie ukrywa i może jakieś skromne rzeczy mogą mu wyjść ("Super"), ale chyba dobrze wiemy jak kończy się jego kontakt z bardziej epickim kinem (Watchmen, Conan), no chyba, że ktoś tu oczekuje poziomu 300, to może wtedy się nie zawiedzie. Jak na razie w najlepszym wypadku spodziewam się symfoniczno chóralnej sieczki a'la Sucker Punch, w najgorszym, kwiatków w stylu The Darkest Hour.

Mefisto

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#26 Post autor: Mefisto » ndz kwie 27, 2014 14:06 pm

Przy czym Guardianów zrobił właśnie twórca Super, więc jest jakaś nadzieja, że reżyser znowu wykrzesa z Batesa fajniejsze melodie, niż na ogół.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#27 Post autor: Adam » ndz kwie 27, 2014 19:47 pm

ale po co po latach dalej ten hejt na 300? gdyby nie zżynka z Goldenthala, którą wymusiło studio kalkulując sobie dobrze że nic na tym nie stracą, to każdy by piał z zachwytów..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#28 Post autor: Wawrzyniec » ndz kwie 27, 2014 20:15 pm

Pomijając zrzynkę z Goldenthala to przyznaję, że ta muzyka nawet się w obrazie dobrze spisuje. Chociaż na płycie mnie już męczy. "Super", a w szczególności" "The Way" to przyzwoite prace Batesa. O "The Way" to nawet poważnie rozmyślałem, aby recenzji nie napisać, ale chyba się rozmyśliłem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#29 Post autor: Kaonashi » wt kwie 29, 2014 14:35 pm

Wawrzyniec pisze: O "The Way" to nawet poważnie rozmyślałem, aby recenzji nie napisać, ale chyba się rozmyśliłem.
I dobrze, bo to że Bates odbił się od dna nie znaczy, że trzeba na to poświęcać czas :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Tyler Bates - Guardians Of The Galaxy (2014)

#30 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 29, 2014 20:47 pm

A może żeby pokazać, że potrafi czasami odbijać się od dna to czas poświęcać warto? Kto wie...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ