Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Mefisto

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#601 Post autor: Mefisto » śr kwie 30, 2014 14:43 pm

No tak, jeszcze brakuje żebym robił przekręty na film do kina :mrgreen:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#602 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 12:57 pm

widzieliście ten 25-minutowy koncert z afterparty? :o No ekipa pozamiatała :shock:

w ogóle ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz - Hansik ma od paru lat życiówkę w filmach w dużych projektach na których mu zależy, a to co mu wpada pomniejszego lub z przymusu to olewa. na dodatek te scory w których ma życiowkę partoli wydawniczo i ostatnio tylko incepcja i rush były wyjątkami od tej reguły.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#603 Post autor: Templar » czw maja 01, 2014 13:00 pm

Adam pisze:na dodatek te scory w których ma życiowkę partoli wydawniczo i ostatnio tylko incepcja i rush były wyjątkami od tej reguły.
I jeszcze Lone Ranger i TDKR, ja bym raczej powiedział, że jego najlepsze prace są zazwyczaj dobrze wydawane, a taki TASM2 to raczej wyjątek.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#604 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 01, 2014 13:01 pm

Adam pisze:widzieliście ten 25-minutowy koncert z afterparty? :shock:
Jam widział: Sex, Drugs & Filmmusic. 8)
Adam pisze:w ogóle ostatnio zauważyłem ciekawą rzecz - Hansik ma życiówkę w filmach w dużych projektach na których mu zależy, a to co mu wpada pomniejszego lub z przymusu to olewa.
To zależy co definiujemy jako duży projekt: Nolana filmy OK. Ale "Rush" np. względem innych filmów miał nieduży budżet i Howard też nie miał łatwo z zebraniem na niego kasy. A co do ogólnie wszystkich filmów na jakich mu ponoć zależy, no i tu różnie bywa.
Adam pisze: na dodatek te scory w których ma życiowkę partoli wydawniczo i ostatnio tylko incepcja i rush były wyjątkami. od tej reguły.
Ej TDKR mimo, że wolałbym jakąś wersję Deluxe jest bardzo porządnie wydane.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#605 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 13:04 pm

przecież to projekt zrobiony na siłę i to słychać, ot takie odrzuty z dwójki :) oceniam klasę niżej niż MOS czy AS2 w filmie. nie mówiąc o Rush czy Incepcji.

i z tego powodu nie czekam na Batman vs Supermen, bo to kolejny projekt na siłę z koleżeńskiej łaski. kreatywne i odmienne filmy dają mu powera na zrobienie super muzy. i nie ma tu przypadku w ostatnich powiedzmy 4 latach.

i tak, boleję że kolejna prawidłowośc - super muza w filmie - przekłada się na spartolone albumy, ale wolę coś takiego niż 10 odrzut z batmanów z kolei, albo dopisanie kilku nutek pomagierom i podpisanie się na okładce żeby reklama była.
#FUCKVINYL

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#606 Post autor: Oliver » czw maja 01, 2014 13:18 pm

Adam Krysiński o The Dark Knight Rises pisze:przecież to projekt zrobiony na siłę i to słychać, ot takie odrzuty z dwójki :) oceniam klasę niżej niż MOS czy AS2 w filmie. nie mówiąc o Rush czy Incepcji.
Dokładnie. Gdyby chociaż coś dorównało poziomem "Like A Dog Chasing Cars" a rzekomo najlepszy "Imagine The Fire" to kalka motywu z jedynki z napisów końowych w nowych elektronicznych szatach z przeciętnym tematem Underground Army, który jest zerżnięty z Green Zone Powella i tylko ten motyw Wayne Manor z wchodzącymi na końcu dysonansami nieco podnosi poziom tego utworu.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#607 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 01, 2014 13:26 pm

Adam pisze:przecież to projekt zrobiony na siłę i to słychać, ot takie odrzuty z dwójki :) oceniam klasę niżej niż MOS czy AS2 w filmie. nie mówiąc o Rush czy Incepcji..
Nie mogę się niestety zgodzić i gdyby to ode mnie zależało to chciałbym więcej takich "odrzutów" od Zimmera słyszeć. Dla mnie to akurat najlepszy score z całej trylogii. "Inception" lepsze, tak. "Rush" - lubię, ale TDKR wyżej cenię. Za to MoS, a co dopiero AS2 to nawet startu nie mają. Wtedy to Zimmer potrafił tworzyć muzykę. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#608 Post autor: lis23 » czw maja 01, 2014 13:34 pm

Adam pisze: Hansik ma od paru lat życiówkę w filmach w dużych projektach na których mu zależy
"Życiówkę" to On miał jakieś 15 lat temu (TTRL, Princess of Egypt, Gladiator, Ostatni Samuraj, Kod Da Vinci, itp), teraz to ma raczej "końcówkę" (Batman Begins, TDK, TDKR, Sherlock Holmes 2, PotC4,TASM2 i parę innych tytułów.
Ja rozumiem, że zachwycacie się tą muzą ale Paweł broni jej jak nie podległości zupełnie nie przyjmując do wiadomości, że komuś może się ona po prostu nie podobać, niezależnie od tego, jak działa w filmie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#609 Post autor: Oliver » czw maja 01, 2014 13:35 pm

Kłamiesz Wawrzyniec. Jesteś jak pinokio i widzę jak nos ci rośnie. :wink:
Nie wierzę w to, że tak cenisz TDK, że jesteś zobojętniony na Batman Begins i The Dark Knight i nie widzisz żadnych zalet i wad wszystkich Nolanowych Batmanów pod względem umuzycznienia. Jako recenzent tracisz na wiarygodności. :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#610 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 01, 2014 13:37 pm

Oliver pisze:Jako recenzent tracisz na wiarygodności. :wink:
Mam to gdzieś, plus ja Nolana nie recenzuję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#611 Post autor: Templar » czw maja 01, 2014 13:38 pm

lis23 pisze:"Życiówkę" to On miał jakieś 15 lat temu (TTRL, Princess of Egypt, Gladiator, Ostatni Samuraj, Kod Da Vinci, itp)
W szczególności ten Kod da Vinci był 15 lat temu :P
lis23 pisze:Ja rozumiem, że zachwycacie się tą muzą ale Paweł broni jej jak nie podległości zupełnie nie przyjmując do wiadomości, że komuś może się ona po prostu nie podobać, niezależnie od tego, jak działa w filmie.
Ja raczej widzę, że to Ty nie przyjmujesz do wiadomości, że ten score może się innym podobać i codziennie nam przypominasz, że kiedyś Zimmer tworzył dobre soundtracki, a teraz to samo gówno.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#612 Post autor: Adam » czw maja 01, 2014 13:42 pm

ehh i znów arkanoid w wykonaniu lisa :roll: robi się już serio parodia z tego :D
#FUCKVINYL

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#613 Post autor: Oliver » czw maja 01, 2014 13:44 pm

Wawrzyniec pisze:Mam to gdzieś, plus ja Nolana nie recenzuję.
Tak jakby film z muzyką nie był powiązany. :roll:
A filmy Nolana możesz śmiało recenzowac. Udowodniłeś to w recenzji Inception, Prestige, Insomnia na muzykafilmowa.pl że rozumiesz jego kino.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#614 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 01, 2014 13:55 pm

Adam pisze:ehh i znów arkanoid w wykonaniu lisa :roll: robi się już serio parodia z tego :D
Ja o tym wspomniałem, ale moja uwaga została usunięta. :P

Przy czym naturalnie lis ma prawo bronić swojej oceny i trzymać się jej kurczowo, tak jak i inni trzymają się swoich.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#615 Post autor: lis23 » czw maja 01, 2014 13:58 pm

Templar pisze:
lis23 pisze:
W szczególności ten Kod da Vinci był 15 lat temu :P

Od 15 lat wstecz tak gdzieś do 2006 r. ;)

Ja po prostu uważam, że jest to najgorszy Zimmer w całej jego karierze (tak, wolę Sherlocka Holmesa, czwartą część PotC czy nawet telewizyjną 'Biblię"), muzyka jest irytująca, sztuczna, plastikowa i sterylna, myślałem, że po takich wpadkach jak "X-Men First Class" czy "Iron Man 3" nie da się zrobić nic gorszego, jak widać, myliłem się, z tą różnicą, że nawet nudny IM3 ma dwa, trzy fajne tracki, nawet zeszłoroczny MoS ma coś do zaoferowania, tutaj nie ma nic, nawet główny temat nie został dobrze wyeksponowany na płycie - a przecież Zimmer jeszcze potrafi, o czym świadczy "Incepcia" czy "Long Ranger' ale tutaj wolał zrobić muzykę, jak dzisiejsze czasy, muzykę ery McDonalda, dla masowego odbiorcy, który nie ma żadnych oczekiwań.
Tyle z mojej strony i nie chce mi się już poruszać tego tematu, płyta zapomniana i wyrzucona z pamięci.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ