Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#31 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 14, 2014 14:26 pm

DanielosVK pisze:Bawią mnie te jęki w sumie, tak jakby przy filmie Hans koniecznie musiał siedzieć sam. Fakt jest faktem, w wypadku Zimmera taka ilość "pomocników" wzbudza od razu wątpliwości co do jakości (choć niekoniecznie), ale sam fakt, że zrobili to w kilka osób w formie bandu to nic złego przecież. ;)
Adam pisze:internety znów żygły hejtem... więć przypomnę że mistrzunio przy Spajdim 2 jeszcze nic nie spieprzył. to się dopiero co najwyżej może okazać.
Witajcie w "Contrauniversum" :!: Rzeczywistość, w której wszystko dzieje się na opak: Osoby, które zwykle broniły przed przedwczesnym ocenianiem i broniły samego Hansa, tym razem go krytykują. Zaś osoby, które nie pomijały żadnej okazji, aby coś skrytykować, czy też zbrechtać, teraz proszę o wstrzemięźliwość i niczego nie przekreślają. Oto Contruniversum :!: :!: :!:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#32 Post autor: DanielosVK » pt mar 14, 2014 14:31 pm

Udowodnij mi, że kiedykolwiek krytykowałem Hansa za coś, czego jeszcze nie zrobił.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#33 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 14, 2014 14:36 pm

Przedwczesne ocenianie to raczej domena Adama, to fakt. Ale nie uwłaczając Ty też raczej wychodzisz z założenia, że lepiej w ogóle się nie nastawiać, gdyż jeszcze się człowiek zawiedzie jakimś generic scorem ;)
I oczywiście ja Waszego zachowania nie potępiam, ale dziwować mam się chyba prawo? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#34 Post autor: DanielosVK » pt mar 14, 2014 14:48 pm

Założenie jest takie, że niczego się po Zimmerze już nie spodziewam. Ale nigdy (chyba, że w ramach żartu) go nie cisnąłem za prace, których jeszcze nie słuchałem. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#35 Post autor: Paweł Stroiński » pt mar 14, 2014 14:51 pm

Ja też mam tak, że się nie nastawiam na nic. I to od żadnego kompozytora, jak zostanę bardzo miło zaskoczony (ostatnio Monuments Men, po prostu świetny fun!), to lepiej dla mnie :) .

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#36 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 14, 2014 15:02 pm

Bardzo się chwali takie podejście, gdyż jest ono zdrowo-rozsądkowe i bardzo profesjonalne. Z drugiej strony widząc "Hans Zimmer & The Magnificent Six" to raczej ciężko przejść obojętnie i nie nastawiać się na nic. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#37 Post autor: Paweł Stroiński » pt mar 14, 2014 15:10 pm

Ale Hans zawsze pracował podobnie, tylko teraz napisał piosenki zamiast suit. Dla mnie nie to jest potencjalnym problemem tej ścieżki. Boję się, że mu odbije na inne sposoby, a to mu się zdarzało.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#38 Post autor: Wawrzyniec » pt mar 14, 2014 15:39 pm

Ale ja wiem, jak Zimmer pracuje i wiem, że grupie raźniej, ale raz dochodzi też jeszcze kwestia kto jest w tej grupie i dwa, że nagle dochodzą do tego jakieś piosenki. Plus niedawna współpraca przy tym albumie Pharella Williamsa GIRL czy inne dziwne zachowania. Nie chciałbym używać słów "odbija", ale wiele rzeczy i czynników układa się w naprawdę przerażającą całość. I przynajmniej mnie ta układanka, którą z tych puzzli układam, mocno niepokoi i smuci...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#39 Post autor: Paweł Stroiński » pt mar 14, 2014 19:14 pm

Dla Hansa najważniejsze jest to, jak się tworzy. Jakbyś mu zjechał np. Man of Steel, to by ci z oburzeniem odpowiedział: "Ale album się świetnie sprzedał i świetnie się bawiłem".

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#40 Post autor: Agent » sob mar 15, 2014 13:58 pm

Paweł Stroiński pisze:Dla Hansa najważniejsze jest to, jak się tworzy. Jakbyś mu zjechał np. Man of Steel, to by ci z oburzeniem odpowiedział: "Ale album się świetnie sprzedał i świetnie się bawiłem".
No dobra, co nie znaczy, że muzyka do MoS jest "najwyższych lotów" ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#41 Post autor: Paweł Stroiński » sob mar 15, 2014 14:01 pm

Dla kogo?

Bo to, że albumy się świetnie sprzedają, jest dla niego ważne nie tylko finansowo i traktuje to tak naprawdę jako wyznacznik jakości. Bo nieważna dla niego jest opinia człowieka, który pewnie płytę dostał za darmo i może z nią zrobić co chce, ale to, że ludzie wydają na JEGO twórczość swoje ciężko zarobione pieniądze.

Ja się z tym podejściem nie do końca zgadzam, co prawda, ale warto by było próbować gościa choć trochę zrozumieć. Nie, żeby ktokolwiek chciał, bo po co. Negatywne recenzje go, jakby co, bolą i to bardzo. I nie ma do nich zbyt dobrego podejścia, ale cóż, nikt nie jest doskonały.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#42 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 15, 2014 14:32 pm

W kolejnym odcinku...

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#43 Post autor: Templar » sob mar 15, 2014 14:42 pm

A ja uważam, że Hans ma sporo racji w swoim podejściu, najważniejsze to, żeby on sam był zadowolony, a w drugiej kolejności jego fani. Co ma na siłę dostosowywać się do osób, którym coś nie podoba i tym samym robić muzykę, przy której ciężko będzie mu się pracowało, byle dostać 5 u jakiegoś np. Clemmensena? :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#44 Post autor: Wawrzyniec » sob mar 15, 2014 14:45 pm

Templar pisze:A ja uważam, że Hans ma sporo racji w swoim podejściu, najważniejsze to, żeby on sam był zadowolony, a w drugiej kolejności jego fani.
W pierwszej kolejności powinno się reżyserowi i filmowcom podobać. A co do tego, że sam album jest trzeciorzędny to ja akurat nie mam zamiaru polemizować. Tyle, że akurat (wiadomo przedwczesna ocena) to coś zapowiada się bardziej jak jakaś płytka jakiegoś zespołu, a w drugiej dopiero kolejności jako score. Ale mogę się mylić i może otrzymamy super geniusz.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#45 Post autor: Paweł Stroiński » sob mar 15, 2014 14:46 pm

Hans stara się teraz tak dobierać projekty, by móc pracować bezpośrednio z reżyserem i nie musieć użerać się z producentami. Jasne - nie zawsze mu to wychodzi (po co w tej sytuacji brał Piratów 4 to pytanie godne komisji Macierewicza).

ODPOWIEDZ