Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13574
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#436 Post autor: Kaonashi » pt kwie 18, 2014 01:28 am

lis23 pisze:
Paweł Stroiński pisze:
Nerd.. Nerd to ktoś taki jak my, ma jakąś dziwną pasję, którą rozwija ciągle (u Parkera to jest fizyka, u nas muzyka filmowa), trochę siedząc przy tym we własnym świecie. Tzw. no-life, często woli np. przeczytać kolejną książkę o fuzji jądrowej (nie do końca właściwa aluzja do drugiego filmu Raimiego, gdzie Peter Parker pisze pracę na temat tego, kto się stanie Doctorem Octopusem) niż pójść ze znajomymi na imprezę. Może być społecznie dość niezręczny :)
Yes, cały ja ;), ja w ogóle nie lubię chodzić na imprezy ;)
Lisie, jak będę w Sosno to Cię wyciągnę na piwo :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#437 Post autor: Wojteł » pt kwie 18, 2014 02:44 am

Wawrzyniec pisze:Peter Parker w filmach Webba jest nerdem. :? Mi tam bardziej wygląda na hipstera i akurat takiej muzyki hipsterzy nie słuchają.
Nerdy tym bardziej
Paweł Stroiński pisze:Tak, bo każdy hipster fascynuje się fizyką i ma problemy ze skleceniem dwóch zdań w rozmowie z dziewczyną...
W sumie z dziewczynami mają dużo większe problemy, niż z chłopakami w gay clubie :P


Przesłuchałem ten score i musiałem sobie wieczorem urządzić kurację złożoną z wódki jabłkowej, malibu, kilku piw i kamikaze. Co mogę powiedzieć, to to, że temat Electro mi się podoba - co prawda ten cały dubstep i elektropierdy zwyczajnie wkurwiają, ale podobają mi się dęte drewniane i ten wokal, ale głównie za sprawą fajne rytmiki (ten wokal można by zastąpić jakimkolwiek instrumentem i też by brzmiało spoko, bo fajnie akcenty są rozłożone). W sumie nikt nie zwrócił na to uwagi, ale spora część scoru rytmicznie przypomina mi poczatek Frost-Nixon. Poza tematem electro i trochę banalną trąbką reszta scoru to padaka. Może napiszę coś więcej, jak mi się wyrówna poziom krwi w alkoholu :P


Btw. Lisu - zastanawiam się/ po co Ci ciągle te jebane/ slashe/ tego się kurwa czytać nie da/ pomijam już Twoją ortografię a właściewie/ jej/ brak/ ale kurde nie maltretuj naszych oczu/ błagam
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Cisek
Asystent orkiestratora
Posty: 469
Rejestracja: pt lip 09, 2010 10:03 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#438 Post autor: Cisek » pt kwie 18, 2014 03:00 am

Paweł Stroiński pisze:Ale np. Joker (napisany na wyraźne życzenie Nolana), byłoby fajnie usłyszeć, skąd ten pomysł.
Chciałem doprecyzować - zastanawiasz się skąd pomysł na temat Jokera w ogóle czy na temat Jokera pobrzmiewający w TASM2? Pytam z ciekawości bo ostatniej pracy Niemca słuchałem tylko pobieżnie i zaciekawiło mnie czy on (Joker) tam gdzieś jest :).
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#439 Post autor: Paweł Stroiński » pt kwie 18, 2014 09:36 am

Chodziło mi o Jokera w ogóle.

Ale fragmenty Jokerowe są w materiale Electro, posłuchaj np. pierwszego kawałka.

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#440 Post autor: Oliver » pt kwie 18, 2014 12:10 pm

Paweł Stroiński pisze:Zimmera interesuje głównie akceptacja reżysera poszczególnych kawałków. Moim zdaniem bardzo dobrze widać do w Spidermanie 2, gdzie poza Electro nie jest wcale tak bardzo daleko od tego, co zrobił Horner. Nie jest to zupełne odcięcie się od muzycznego świata Hornera, raczej rozszerzenie. Więc wcale nie jest tak "nieklasycznie", jak twierdzisz.....
I reżyser ma w tej kwestii zdanie czy pójsc w kierunku uwspółcześnienia muzyki względem pierwszej części.

To co Paweł piszę odnośnie postaci Petera Parkera ma absolutną rację. Metodologicznie Zimmer tworząc oprawę muzyczną do filmów ( już od czasów współpracy z Christopherem Nolanem) jest szczególnie zainteresowany psychologią postaci, gdyż kino superbohaterskie bardzo poszło do przodu w kierunku zachowania pozorów realizmu, które stało się wiodącą kwestią przy tworzeniu tego typu filmów, ale jednak Spider-Man to nie Batman Nolana i nie Superman Snydera, więc otrzymaliśmy luźno frywolną muzykę opartą na kliszach gatunkowych muzyki młodzieżowej i to był cały koncept przy tworzeniu muzyki do The Amazing Spider-Man 2.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#441 Post autor: Adam » sob kwie 19, 2014 12:45 pm

ma ktoś możliwośc wybadania sprawy czy przypadkiem wersja deluxe 2cd na usa nie jest w steelboxie albo czy to pudełko zbiorcze różni się od wersji eu?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#442 Post autor: Adam » ndz kwie 20, 2014 06:34 am

Adam pisze:ma ktoś możliwośc wybadania sprawy czy przypadkiem wersja deluxe 2cd na usa nie jest w steelboxie albo czy to pudełko zbiorcze różni się od wersji eu?
ponawiam. Paweł help? :)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#443 Post autor: hp_gof » ndz kwie 20, 2014 09:43 am

Ja patrzyłem na ebayu, wygląda jakby i amerykańskie i tajwańskie wyglądały jak europejskie, aczkolwiek nie jestem pewien.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#444 Post autor: Adam » ndz kwie 20, 2014 09:54 am

wiesz... Hobbit czy MOS też "wyglądały" a wszyscy wiemy jaką żenadę odwalili w wersjach EU :P stąd wolę się upewnić przed zakupem, by kupić wersję z najlepszym dostępnym pudełkiem :)
#FUCKVINYL

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#445 Post autor: Oliver » ndz kwie 20, 2014 14:59 pm

Obsada :

Johnny Marr
Pharrell Williams
Junkie XL
Mike Einziger
Andrew Kawczynski
Steve Mazzaro

Nie ma już Balfe!! :mrgreen:
Adam pisze:wiesz... Hobbit czy MOS też "wyglądały" a wszyscy wiemy jaką żenadę odwalili w wersjach EU :P stąd wolę się upewnić przed zakupem, by kupić wersję z najlepszym dostępnym pudełkiem :)
Moje tekturowe wydania do Hobbitów są niestety w fatalnym stanie. Mam problem z wyciąganiem płyt i porozdzierało mi się pudełko na rogach. Szkoda słów.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#446 Post autor: Ghostek » ndz kwie 20, 2014 17:33 pm

Sformułowanie "special" w świetle ostatnich wydań odnosi się chyba do ludzi, którzy wykładają kasę na te buble... Ludzichcących zasmakować dodatkowego materiału, ale kosztem gównianej oprawy. :)
Obrazek

Oliver
Szofer w RCP
Posty: 232
Rejestracja: czw paź 17, 2013 01:10 am

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#447 Post autor: Oliver » ndz kwie 20, 2014 17:36 pm

Dokładnie. Ja tylko tym się kierowałem przy zakupie. Chciałem miec więcej materiału i wybrałem special edition.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#448 Post autor: Adam » pn kwie 21, 2014 16:04 pm

handlujcie z tym 8) :

Obrazek

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#449 Post autor: Paweł Stroiński » pn kwie 21, 2014 16:32 pm

Oliver pisze:
Paweł Stroiński pisze:Zimmera interesuje głównie akceptacja reżysera poszczególnych kawałków. Moim zdaniem bardzo dobrze widać do w Spidermanie 2, gdzie poza Electro nie jest wcale tak bardzo daleko od tego, co zrobił Horner. Nie jest to zupełne odcięcie się od muzycznego świata Hornera, raczej rozszerzenie. Więc wcale nie jest tak "nieklasycznie", jak twierdzisz.....
I reżyser ma w tej kwestii zdanie czy pójsc w kierunku uwspółcześnienia muzyki względem pierwszej części.

To co Paweł piszę odnośnie postaci Petera Parkera ma absolutną rację. Metodologicznie Zimmer tworząc oprawę muzyczną do filmów ( już od czasów współpracy z Christopherem Nolanem) jest szczególnie zainteresowany psychologią postaci, gdyż kino superbohaterskie bardzo poszło do przodu w kierunku zachowania pozorów realizmu, które stało się wiodącą kwestią przy tworzeniu tego typu filmów, ale jednak Spider-Man to nie Batman Nolana i nie Superman Snydera, więc otrzymaliśmy luźno frywolną muzykę opartą na kliszach gatunkowych muzyki młodzieżowej i to był cały koncept przy tworzeniu muzyki do The Amazing Spider-Man 2.
Zimmer koncentruje się na psychologii postaci, kiedy tylko może, w ciągu całej swej kariery, nie tylko w kinie Nolana.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Hans Zimmer - The Amazing Spider-Man 2 (2014)

#450 Post autor: lis23 » śr kwie 23, 2014 16:03 pm

Pojawiła się krótka recka filmu na Stopklatce:

http://stopklatka.pl/wiadomosci/-/11873 ... iera-nigdy

jest też małe co nieco o muzyce:
Za muzykę w dziele odpowiedzialny był Hans Zimmer. Nie można mu odmówić kompozytorskiego kunsztu, jednak osobiście jestem zwolennikiem utworów Danny'ego Elfmana z trylogii Raimiego. Tam również lepsze wrażenie robiły kawałki Sum 41 i Chada Krougera, niż imprezowy Kid Cudi ze swoim „Pursuit of Happiness".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ