Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#136 Post autor: Templar » sob kwie 05, 2014 02:27 am

Jest już recka Pawła:

http://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=1604

8) No cóż, nic dodać, nic ująć :)



Mefisto pisze:To nie był on, ale rozumiem skąd przekonanie, bo koleś miał bardzo podobną aparycję do jego postaci z Oh brother.
Na pewno to nie on? Bo oglądając drugi raz film przyglądałem się uważnie wszystkim postaciom w tej scenie i też byłem przekonany, że to Clooney.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#137 Post autor: hp_gof » sob kwie 05, 2014 10:04 am

To na pewno nie Clooney. A co do recki Pawła wypiszę swoje uwagi w komentarzu pod ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#138 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 24, 2014 00:16 am

W sumie już tyle zostało o tym filmie i muzyce powiedziane, że od siebie mogę jedynie skopiować mą opinię z KMFu:
Teraz cztery!

Na początku miałem trochę obawy, czy styl Wesa Andersona mi się już nie przejadł i bałem się, że w tym filmie otrzymamy jego przesyt. Na szczęście jednak tak się nie stało i na filmie bawiłem się świetnie, głównie też dzięki świetnym kreacjom aktorskim. Ralph Finnes rządzi, ale i Willem Dafoe był świetny i tak można wymieniać. Miło też było zobaczyć F. Murraya Abrahama wreszcie w jakimś dobrym filmie.
W ogóle namnożenie świetnych gwiazd wyszło filmowi bardzo dobrze i każdy otrzymał tyle czasu ile trzeba.

Mnie oglądało się ten film dlatego też tak miło, gdyż widzę, że kręcony był w między innymi W Saksonii, w Dreźnie i Görlitz. Miło było patrzeć na lokalizacje, w których samemu się było. Jakby co turystycznie polecam te regiony i miasta!

Bardzo ładny film i przyjemność oglądania, ale podobnie jak przy innych filmach Andersona nie wiem czy będę do nich wracał. Ale jako, że w kinie bawiłem się dobrze (choć może oczekiwałem jeszcze więcej) to dam wysoką ocenę.
Z soundtrackiem też muszę się jeszcze dokładniej zapoznać. W filmie brzmiało to bardzo ładnie, bardzo żywo, bardzo skocznie, rytmicznie i przebojowo, ale niestety jakoś jakiegoś tematu przewodniego nie wychwyciłem. Mimo wszystko jestem w stanie zrozumieć zachwyty nad tą muzyką, gdyż ma ona prawo gwarantować sporo rozrywki i banana na twarzy.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#139 Post autor: Paweł Stroiński » czw kwie 24, 2014 00:23 am

Drugie zdanie twojego posta (nie cytatu z KMF-u, z którym się po części zgadzam, choć nie znam stylu Andersona aż TAK dobrze) doskonale wyraża to, o co w tym score chodziło :)

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#140 Post autor: Arthur » wt kwie 29, 2014 22:42 pm

Desplat znów wzrusza. 4,5+/5

Serce raduje się na takie dźwięki. Alexandre "au soleil" Desplat !
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#141 Post autor: Marek Łach » śr kwie 30, 2014 11:01 am

Cieszę się, że Tobie też tak się podoba. :) Moim zdaniem pod względem inscenizacji i dawkowania dramaturgii niektóre sekwencje w tej ścieżce są zbliżone poziomem do kulminacji "The Ghost Writera" (oczywiście przy uwzględnieniu nieco innego ciężaru gatunkowego). W każdym razie "flow" realizacyjny, dawkowanie napięcia i konstrukcja tych fragmentów to prawie taka znakomitość jak "The Truth About Ruth". Z mojej strony większej pochwały nie można otrzymać. ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#142 Post autor: Paweł Stroiński » śr kwie 30, 2014 11:25 am

Dla mnie, z powodów wymienionych w recenzji, jest to jak na razie score roku.

Mefisto

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#143 Post autor: Mefisto » wt cze 10, 2014 15:36 pm

Dobra wiadomość, wydanie amerykańskie filmu ma polskie napisy i lektora (lossless DTS-HD Master Audio 5.1). Zła - w dodatkach nie ma nic o muzyce, ani w ogóle nic specjalnego.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#144 Post autor: Marek Łach » wt cze 10, 2014 15:39 pm

Ciekawe czy będzie zachowane świetne tłumaczenie kinowe...

hp_gof

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#145 Post autor: hp_gof » wt cze 10, 2014 16:52 pm

O! Jeśli polskie wydanie będzie wyglądać tak (nie lubię tej wersji plakatu):
Obrazek
to wybieram amerykańskie z różowym hotelem :)
Obrazek
Mam nadzieję, że nie będzie blokady regionalnej...
PS. Zakładam, że brałeś to stąd? http://www.blu-ray.com/movies/The-Grand ... 19/#Review
Mam wątpliwości czy to nie czasem pomyłka i nie zrecenzowali przypadkiem jakiegoś europejskiego wydania... Bo na amazonie standardowy zestaw języków: angielski, hiszpański, francuski. Zobaczymy.
Co do muzyki, duża strata... Może trzymają materiał na wydanie Criterionu? W ogóle dodatki są już dawno dostępne na youtubie. Po prostu wkleili wcześniejsze reportaże i już :(

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#146 Post autor: Koper » wt cze 10, 2014 17:15 pm

Film obejrzany, muzyka w filmie wypada znakomicie (czasem może aż jej za dużo, ale to akurat można przeboleć), kreując wraz z bajecznymi kadrami wymyślone państwo, nadając mu swoim brzmieniem oryginalnego charakteru. Rytm czasem przypominał mi Moonrise Kingdom, acz to chyba już taka specyfika współpracy Desplat-Anderson. Zgodzę się z Markiem, że było tu kilka świetnych sekwencji pod względem dramaturgicznym czy też budowania/dawkowania napięcia. Jeden z lepszych scorów tego roku, z tym że należy on do nielicznych ścieżek, które choć wywarły na mnie świetne wrażenie w obrazie, to za cholerę nie mam chęci katować ich na płycie. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Mefisto

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#147 Post autor: Mefisto » wt cze 10, 2014 18:15 pm

hp_gof pisze:Mam nadzieję, że nie będzie blokady regionalnej...
zestaw języków wyraźnie mówi, że nie ;)
Bo na amazonie standardowy zestaw języków: angielski, hiszpański, francuski. Zobaczymy.
Prędzej amazon ma babola, bo tam wpisują z rozpędu podstawy.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#148 Post autor: Wawrzyniec » wt cze 10, 2014 19:44 pm

Koper pisze:Jeden z lepszych scorów tego roku, z tym że należy on do nielicznych ścieżek, które choć wywarły na mnie świetne wrażenie w obrazie, to za cholerę nie mam chęci katować ich na płycie. :)
W sumie pod tym względem to się mogę podpisać rękoma i nogami. W filmie świetnie, ale na płycie przesłuchałem z pary razy i niby był to mile spędzony czas, ale jakoś nie tęsknię do tej płyty.

I w sumie to ciekawy zbieg okoliczności, że wraz z pojawieniem się filmu w dobrej jakości "ekhm wiadomo gdzie", nagle i pojawiły się komentarze odnośnie filmu i jak muzyka się w nim sprawuje.
Ja sam byłem na The Grand Budapest Hotel w kinie i to już spory czas temu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Odp: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#149 Post autor: Marek Łach » wt cze 10, 2014 19:48 pm

A niektórych natchnął świeży komentarz pod recenzja Pawła ;)

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Alexandre Desplat - The Grand Budapest Hotel

#150 Post autor: Szczypior » wt cze 10, 2014 19:55 pm

No, jeden pisze, że film jest głupi, a drugi, że mądry :P

ODPOWIEDZ