Szukam ścieżek

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#16 Post autor: Tomek » pt lip 28, 2006 09:12 am

Łukasz Waligórski pisze:Inna sprawa jeżeli chodzi o pojedyńcze utwory... Na moje oko to już ociera się o piractwo. Nie chcę uchodzić ze jakiegoś świętoszka, bo swoje w tej kwiestii też mam za uszami, ale daleki jestem od zbierania utworów na forum... Jeżeli szukasz tylko poszczególnych utowrów to jest raczej logiczne że nie znajdziesz żadnej legalnej kompilacji z nimi, tylko liczysz że ktoś Ci je jakoś prześle... i na mój gust to już nie jest zbyt mšdre. Nie dość że sam się przynajesz tym do piractwa (bo raczej wybrakowanej płyty nie kupiłeś w sklepie), to jeszcze zachęcasz do niego innych...
Pojedyńczy utwór to piractwo ale cały album to już nie...? Coś tutaj logika siada Łukasz... ;) Czyżby za długie przebywanie na tym przeklętym upale? :D
Mariusz Tomaszewski pisze:Czy ja tobie czy komukolwiek innemu ze środowiska czegoś odmówiłem na slsk? Proszę, pomyśl następnym razem, zanim coś napiszesz.
Nie Mariusz, i dziękuję za kilka pozycji, które mam od Ciebie. Jednak nie zawężaj "środowiska" do ludzi siedzących na soulseeku. Jest wielu fascynatów i kolekcjoenrów muzyki filmowej, którzy nie słyszeli o soulseeku i nie udzielają się "publicznie/sieciowo". Zirytowały mnie w tej dyskusji Wasze sarkastyczne pyskówki. Gość się pyta o coś i potrzebuje pomocy - mało to takich zapytań na tym forum lub na s.pl? Jeżeli chcecie pomóc to pomóżcie (na privie oczywiście), jeżeli nie to nikt was nie zmusza do jakiegoś wysyłania itd. itp. i odpowiadanaia. I każdy ma prawo do zadania takiego pytania. Po to istnieją takie fora dyskusyjne. Jeżeli chcecie jakiejś dyskusji na poziomie to zachęcam, ale niestety zauważam, iż przeważnie Wasze wypowiedzi ograniczajš się do prowokacji albo kpiarstwa. Zachowujecie się tak jakbyście byli jedynym, elitarnym źródłem "rzadkiej/rarytasowej" muzyki filmowej. I nie jestem absolutnie zawistny o to co posiadasz - nie wiem skąd ten pomysł...
Thedues pisze:Dokładnie Tomku, zamieniłeś się w działacza z samoobrony czy cuś...?? a To że środowisko jest toksyczne wiadomo od dawna, ale niektórych nie można przekonać... Bo niestety ślepo patrzą w swoje ideały;)
A tam, przesadzasz :) Środowisko nie jest toksyczne, możliwa jest w nim normalna egzystencja, która jest możliwa przy odrobinie życzliwości. Niech podam ostatni trywialny przykład, gdy Ł. Remiś stworzył sklep internetowy z polską muzyką filmową - jedyne co tutaj widziałem to krytyka bo "ceny za wysokie"...
Thedues pisze:Oj nie rób z siebie aniołka;)
Absolutnie nie robię :) Wy też nie róbcie... 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#17 Post autor: Łukasz Waligórski » pt lip 28, 2006 10:16 am

Tomek pisze:
Łukasz Waligórski pisze:Inna sprawa jeżeli chodzi o pojedyńcze utwory... Na moje oko to już ociera się o piractwo. Nie chcę uchodzić ze jakiegoś świętoszka, bo swoje w tej kwiestii też mam za uszami, ale daleki jestem od zbierania utworów na forum... Jeżeli szukasz tylko poszczególnych utowrów to jest raczej logiczne że nie znajdziesz żadnej legalnej kompilacji z nimi, tylko liczysz że ktoś Ci je jakoś prześle... i na mój gust to już nie jest zbyt mšdre. Nie dość że sam się przynajesz tym do piractwa (bo raczej wybrakowanej płyty nie kupiłeś w sklepie), to jeszcze zachęcasz do niego innych...
Pojedyńczy utwór to piractwo ale cały album to już nie...? Coś tutaj logika siada Łukasz... ;) Czyżby za długie przebywanie na tym przeklętym upale? :D
Z tego upału to chyba Ty mnie nie zrozumiałeś :wink: Cały album możesz kupić w sklepie, lub na jakiejś aukcji - zakładam że Mefisto pytając o te albumy właśne takich informacji oczekiwał (pomijąc bootlegi). Z kolei pojedyńczych utworów w sklepie nie kupisz, chyba że na iTunes, pomijając już to w jakie sposób Mefi zdobył wybrakowane albumy...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#18 Post autor: Tomek » pt lip 28, 2006 11:20 am

Łukasz Waligórski pisze:
Tomek pisze:
Łukasz Waligórski pisze:Inna sprawa jeżeli chodzi o pojedyńcze utwory... Na moje oko to już ociera się o piractwo. Nie chcę uchodzić ze jakiegoś świętoszka, bo swoje w tej kwiestii też mam za uszami, ale daleki jestem od zbierania utworów na forum... Jeżeli szukasz tylko poszczególnych utowrów to jest raczej logiczne że nie znajdziesz żadnej legalnej kompilacji z nimi, tylko liczysz że ktoś Ci je jakoś prześle... i na mój gust to już nie jest zbyt mšdre. Nie dość że sam się przynajesz tym do piractwa (bo raczej wybrakowanej płyty nie kupiłeś w sklepie), to jeszcze zachęcasz do niego innych...
Pojedyńczy utwór to piractwo ale cały album to już nie...? Coś tutaj logika siada Łukasz... ;) Czyżby za długie przebywanie na tym przeklętym upale? :D
Z tego upału to chyba Ty mnie nie zrozumiałeś :wink: Cały album możesz kupić w sklepie, lub na jakiejś aukcji - zakładam że Mefisto pytając o te albumy właśne takich informacji oczekiwał (pomijąc bootlegi). Z kolei pojedyńczych utworów w sklepie nie kupisz, chyba że na iTunes, pomijając już to w jakie sposób Mefi zdobył wybrakowane albumy...
Kto wie :D Może faktycznie za dużo słońca :) Przecież wiemy o co chodzi... ;) - Mefisto tych pozycji nie dostanie ani w sklepie ani na aukcji (na bank na polskich portalach aukcyjnych takich 'rarytasów' się nie znajdzie)... Te rzeczy chodzą tylko na p2p lub mogą być osiągalne dzięki życzliwości osób trzecich.
Obrazek

Mefisto

#19 Post autor: Mefisto » pt lip 28, 2006 16:30 pm

to mój ostatni post w tym temacie, bo widzę, że dyskusja z wami nie ma najmniejszego sensu :roll:
Mariusz Tomaszewski pisze:Tobie się nie chce wysyłać, ale mnie się ma chcieć? Nie miałem na myśli pm na forum. Każdy ma do każdego numer gadu (a jesli nie ma, to żadną sztuką jest zdobycie takowego), więc co za problem spytać się na gadu? Tylko proszę, nie wyjeżdżaj mi z tym, że w ten sposób mogłeś się zwrócić z prośbą do każdego i w ogóle... Bo jeszcze raz piszę, forum nie jest do załatwiania takich spraw.
na forum jest w tej chwili 127 użytkowników - nie zamierzam wysyłać do każdego z nich osobnego pw, tym bardziej, że jak wiadomo regularnie odzywa się ten, kto chce. Jeśli idzie o gadu, to nie jesteście jedynymi ludźm i na tym świecie i do kogo mogłem, wiedząc czym dysponuje, do tego się zgłosiłem. Zresztą nie zamierzam truć wam dupy na gadu pojedyńczo, skoro mogę to dać do wiadomości ogółu - zajrzy każdy, pomoże ten kto chce.
Thedues pisze:No cóż niektórzy idą za rozwojem techniki niektórz wręcz przeciwnie;)


no tak, bo piszę do was za pomocą maszyny do pisania :roll:
Jeżeli mu nie pasuje, to przperaszam, ale najwidoczniej może szczęścia szukać gdzie indziej. My mu niestety nie pomożemy.
biorąc pod uwagę ścieżki, o które pytam, to te źródła, jakkolwiek by na nie nie patrzeć są i tak mało pomocne - zresztą taka pomoc jest o kant dupy potłuc
Ale co ma Ci przesłać to co on sciągnał?!?!
Bo Ciebie się nie chce za przeproszeniem ruszyć tyłka;)??
aha, więc on ściągnął, ale to mnie się oskarża o piractwo - do tego przez osoby, które przynajmniej połowę swoich "zbiorów" dostały od znajomego lub przez ww emule i inne p2p to raz
dwa, chyba nie czytasz dokładnie moich postów (ale czego ja wymagam) - napisałem przecież, że nie żądam od nikogo, żeby mi to podał na tacy pod noc. To po prostu info dla życzliwych, których tu najwyraźniej nie ma.
P.S do Pana Mefisto;) skąd pan ma w takim razie wydanie expanded, róznych scieżek, które ukazują się na muzykafilmowa.pl??? Czyżby pan zakupił owe scieżki?!?!? Jeśli tak to poprosze o linka do nich bo sam jestem zainteresowany;)
ach, więc nagle przeszliśmy na "pan" - widać niedaleko spada filmmusic od soundtracks.pl - rośnie druga elyta lepszych i gorszych
A skąd mam ścieżki to się nie zamierzam tłumaczyć i podawać historii każdej z nich. Chcesz pomóc, to pomóż, inaczej się po prostu nie wtrącaj albo skasuj temat, jak Cię to boli.

I jeszcze jedno, co wystawia wam piękny rachunek na człowieczeństwo:
ktoś rejestruje się na forum i od razu zakłada temat w stylu "pomóżcie, co to za piosenka" "co to za utwór" "czy ktoś wie z jakiego filmu", co z reguły można bardzo łatwo znaleźć przez google czy imdb i serwisy muzyczne - wystarczy chcieć przeznaczyć na to 5 minut. Taki post zostaje założony, migiem dostaje odpowiedź satysfakcjonującą i dany użytkownik znika.
Ja jako tako związałem się z tym forum na dłużej (ale widzę, że niepotrzebnie), po czym po jakimś czasie zakładam topik o poszukiwanych przeze mnie, naprawdę trudno dostępnych tytułach (i przy okazji paru ścieżkach - Łukaszu, przyznaj się w jaki sposób Ty zdobyłeś swoje soundtracki, hmm? Bo o ile sobie przypominam to dość sporo dostałeś ode mnie :evil: ), na których szukanie przeznaczyłem już sporo czasu w życiu - a do tego nie zamierzam szukać ich non-stop, bo mam też inne zajęcia - i w zamian otrzymuję: kpinę, posądzenie o piractwo przez bractwo cnotek i brak taktu.
I mógłbym was jeszcze zrozumieć, gdyby treść mojego posta przedstawiała się tak:
"Joł ziomy! Chcę takich to a takich ścieżek, jak macie to dajcie: to mój mejl" etc
ale, że mój post bym na zasadzie: kto przeczyta i zechce pomóc to ok, a reszta może olać, mało mnie to boli, toteż dziękuję bardzo za wszelkie udzielone wsparcie. Tyle z mojej strony.

Awatar użytkownika
Mariusz Tomaszewski
Szofer w RCP
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 21:04 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20 Post autor: Mariusz Tomaszewski » pt lip 28, 2006 16:50 pm

Udzielam się w tym temacie po raz ostatni (stąd rozmiary), bo po prostu nie warto, szkoda czasu. Ale drogi Tomeczku, zrobię to specjalnie dla ciebie, bowiem widzę, że upał ci nie służy. Tak więc po kolei ci to wszystko wyjaśnię:
1. Napisałeś, że wchodzimy w pyskówki i albo chce się pomóc, albo nie. No więc Przemek wyraźnie takową pomoc Mefisto udzielił. Podał mu źródła, skąd może zdobyć poszukiwane materiały. Przepraszam, jeśli to za mało, to niech pytający/proszący sprecyzuje swoją prośbę, że interesuje go tylko link do danego tracku, wysłanie go mailem, albo najlepiej by było, gdyby wszystko to wypalić na płytkę DVD i wysłać do domu. No ja czegoś nie rozumiem; to komu ma bardziej zależeć, proszącemu czy odpowiadającemu na daną prośbę?
2. To Mefisto pogardził tymi źródłami, a ty włączyłeś się do rozmowy krytykując mnie i Przemka, więc to ty wystąpiłeś niejako w roli Robin Hooda, który musiał ratować biednego Mefisto nie mającego szans w starciu z takimi tyranami jak ja czy Przemo. Do tego przyłączył się jeszcze zły Lord Waligórski i zaczęło się pandemonium.
3. Skoro Mefisto nie uznaje p2p jako źródła posiadania muzyki, to chwała mu za to. Przykład godny do naśladowania. Myślę, że gdyby w USA się o tym dowiedzieli, od razu dostałby wizę do kraju mlekiem i miodem płynącego. Pomijając już wybrakowane albumy, to ja się tylko spytam, skąd ów zacny recenzent posiada w swoich zbiorach recenzowane przezeń wszelakiej maści bootlegi, expanded, complete itp.
4. Na koniec zostawiam najważniejsze. Takich spraw nie załatwia się na forach! Jeśli tak robi konkurencja, to idźcie sobie do nich tak robić. Fajnie jest śmiecić w czyjejś piaskownicy... Obecnie trwa nagonka na strony sportowe, są zamykane hurtowo. Powód... Bo mają zdjęcia piłkarzy, bo korzystają z herbów ich ukochanego klubu bez pozwolenia, bo umieszają tabele i kalendarz rozgrywek, za który od tego sezonu trzeba srogo płacić. I w błędzie jest ten, kto myśli, że można to przenieść na forum i będzie po kłopocie. Forum to integralna część strony i wtedy w najlepszym wypadku zamykane jest samo forum. Muzyka obecnie jest na cenzurowanym w necie. Wydaje się być kwestią czasu, gdy ktoś się przyczepi o legaloność tego czy tamtego. Niestety ale w takim świecie żyjemy, a prawo UE pozwala na bardzo wiele w tej materii. I nie piszcie mi, że to nie ma sensu, bo taka strona jak s.pl czy fm.pl służą za reklamę dla całej gałęzi rozrywki, więc po co zamykać coś takiego. Ja to wiem! To nie ma sensu, ale jakoś nikomu do tej pory działania pozbawione logiki nie przeszkodziły jeszcze w niczym. Po co zatem prowokować los i wychylać się? Szukasz czegoś, masz coś, co komuś innemu się podoba - super. Ale po jaką cholerę się z tym afiszować?

Mam nadzieję, że moje stanowisko stało się teraz jasne jak słońce. Cały sarkazm jaki zawiera się we wszystkich wypowiedziach jest niczym innym jak częścią mnie samego. Nie zamierzam nikogo obrażać, ja taki po prostu jestem :P Nigdy nie potrafiłem słodzić bez powodu i to się raczej nie zmieni. Więc trzeba panowie nieco podnieść swoją tolerancję na krytykę, bo jak na razie zachowujecie się jak rozkapryszone panienki w okresie pokwitania :P Łatwo, gdy ci ktoś pisze: 'super tekst', 'wspaniała recka', 'jesteś rewelacyjny', 'kocham cię, zróbmy sobie dziecko' :P Gorzej, gdy ktoś wytknie ci jakiś błąd. Są tacy, którzy nie robią sobie nic z krytyki (są ponad to), inni naprawiają od razu nawet najmniejsze pomyłki zawsze tłumacząc się niewyspaniem, zabieganiem itd. (w końcu im się normalnie nic takiego nie przytrafia), inni jeszcze odpowiadają ogniem na ogień. Jesteśmy ludźmi (chyba, co do poniektórych wciąż się waham :P) i każdemu może się przytrafić jakiś błąd. W moich oczach takowy właśnie popełnił Mefisto, a ty Tomku jako człowiek miłosierdzia postawiłeś chęć pomocy nad zdrowy rozsądek. Nie ma nic złego w tym, że chcesz komuś pomóc. Problem leży gdzie indziej, i w tym miejscu powinno już być jasne, gdzie.

PS. Pozdrawiam i życzę miłego dnia 8)
PS2. W ostatnim akapicie wszelkie podobieństwo do osób prawdziwych było zamierzone :P
Seksowny redaktor portalu www.filmmusic.pl :P

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#21 Post autor: Thedues » pt lip 28, 2006 17:11 pm

Mefisto pisze:no tak, bo piszę do was za pomocą maszyny do pisania
Już w latach 80 można było nabyć pierwszy domowy pecet:P
Mefisto pisze:biorąc pod uwagę ścieżki, o które pytam, to te źródła, jakkolwiek by na nie nie patrzeć są i tak mało pomocne - zresztą taka pomoc jest o kant dupy potłuc
Sorry, ale Ty chyba mija się z celem!! Najpierw pytasz o pomoc, odpowiedziałem jak mogłem a teraz, że to można o kant dupy?! Przepraszam bardzo, ale czy ja rozmwiam z dzieckiem?!?
Mefisto pisze:aha, więc on ściągnął, ale to mnie się oskarża o piractwo - do tego przez osoby, które przynajmniej połowę swoich "zbiorów" dostały od znajomego lub przez ww emule i inne p2p to raz
dwa, chyba nie czytasz dokładnie moich postów (ale czego ja wymagam) - napisałem przecież, że nie żądam od nikogo, żeby mi to podał na tacy pod noc. To po prostu info dla życzliwych, których tu najwyraźniej nie ma.
p2p to nie jest piractwo,jak chcesz to przeczytaj wiecej na ten temat. Gdyby tak było Soulseek dawno by już nie istniał... Wystarczy trochę angielskiego znac aby rozszyfrować skrót. Jeśli nie chcesz nie korzystaj czy ja Ci czegoś bronie...?
Mefisto pisze:ach, więc nagle przeszliśmy na "pan" - widać niedaleko spada filmmusic od soundtracks.pl - rośnie druga elyta lepszych i gorszych
A skąd mam ścieżki to się nie zamierzam tłumaczyć i podawać historii każdej z nich. Chcesz pomóc, to pomóż, inaczej się po prostu nie wtrącaj albo skasuj temat, jak Cię to boli.
A już nie rób z siebie ofiary, że ze swojej strony napisałem do Ciebie per Pan. To jak wolisz LORDZIE, SIR?!? Przecież to jest śmieszne
A widzisz nasz posądzasz o piractwo, a sam boisz się przyznać i to jest chyba najbardziej żenujące...
Dla Twojej informacji, to ja jestem tutaj TYM co dużo może... Nie wyganiaj mnie z mojego podwórka...
Chciałbyś abym skasował abyś obwieścił, że niczym się nie różnimy od s.pl ehhh Twoje niedoczekanie
Mefisto pisze:I jeszcze jedno, co wystawia wam piękny rachunek na człowieczeństwo:
Ciekawe jakie Tobie wystawia:P
I jeśli masz się zachowywać jak dziecko w piaskownicy to przepraszam bardzo, ale bawić sie z Tobą nie będziemy....
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#22 Post autor: Łukasz Wudarski » pt lip 28, 2006 17:29 pm

I ja się wypowiem. Smutne jest, że tylo skandal może rozruszać forum. Tyle.
Why So Serious !?

Zablokowany