RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#211 Post autor: bladerunner22 » ndz lip 21, 2013 15:18 pm

Wojtek pisze:
kiedyśgrześ pisze:Co do BRUMBBBBBBRUMÓW to przecież jakiś zawodowiec w którejś recce to nawet nazwał... zawodowo :P to sobie można pogooglować i zgromadzić zasób bezużytecznej wiedzy :P

septyma wielka

Mógłbyś podać źródło? Bo raz, ze to nie brzmi jak septyma, to dwa, że żeby to sprawdzić, zacząłem szukać nut do Min Heist Hemseya - wszędzie ten akord był grany albo jako C w oktawach, albo jako akord c-moll, nigdzie nie używano dysonansów.

to jest chyba septyma, na początku też miałem wąpliwości, bo doszukiwałem się kwinty :D . Zresztą ty powineneś wiedzieć lepiej , bo masz lepiej wykształcony słuch ode mnie 8) .

Poza tym fajnie by było jakby coś w tej kwestii napisał Althazan :) , bo on jest chyba najlepiej wykształconym muzycznie tutaj użytkownikiem forum , bo sam jestem ciekaw.
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#212 Post autor: Wojteł » ndz lip 21, 2013 15:44 pm

Zagraj se dwudźwięk na trąbce, to się dowiesz :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#213 Post autor: bladerunner22 » ndz lip 21, 2013 16:01 pm

Wojtek pisze:Zagraj se dwudźwięk na trąbce, to się dowiesz :P
Dzięki Wojtek , na Ciebie zawsze można liczyć 8) , spróbowalem zagrać nawet akord , ale mi nie wyszło 8) .
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#214 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 21, 2013 16:42 pm

bladerunner22 pisze:świetna recenzja Macieja , brawoo , jestem pod wielkim wrażeniem każdej nowej recenzji Djawadiego, po prostu genialna 8) .

Więcej analiz Ramina potrzebuje świat muzyki filmowej , mam nadzieję , że uzupełnisz brakujące ogniwa w jego dyskografii 8) .
Już tak się nie nabijaj. Tym bardziej, mam rozumieć, że niepotrzebne są recenzje muzyki do wielkiego blockbustera, czy też do jednej z najpopularniejszych serii w telewizji? Nie wspominając już, czy się to komuś podoba czy nie, ale Ramin Djawadi staje się coraz bardziej znaczącym kompozytorem w Hollwyood. Tak możecie sobie jęczeć i narzekać nad okropną teraźniejszością, ale taka jest prawda.

A co do BRRRRRRRAAAAAWWWWRWRRRMRMRMMRMRMMMMM!!!, to jestem ciekaw ile czytelników by zrozumiało gdybym nagle wyjechał z "septymą wielką", która z tego co wynika i tak BRRRRRRRAAAAAWWWWRWRRRMRMRMMRMRMMMMM!!! nie jest.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#215 Post autor: kiedyśgrześ » ndz lip 21, 2013 19:03 pm

Ja tam lubię takie wstawki Wawrzyniec, byle nie przynudzić za bardzo, tak jak taki jeden kolega od Adama :P

Ps. no i widzę Wawrzyniec, że nie zaprosisz Mieszka do kumpli na fejsie :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#216 Post autor: Templar » ndz lip 21, 2013 22:06 pm

Wawrzyniec pisze:Nie wspominając już, czy się to komuś podoba czy nie, ale Ramin Djawadi staje się coraz bardziej znaczącym kompozytorem w Hollwyood. Tak możecie sobie jęczeć i narzekać nad okropną teraźniejszością, ale taka jest prawda.
Powiedział Wawrzek narzekający na Tylera :P

A z Mieszkiem to się nawet częściowo zgadzam, bo to, że to gniot to dobrze prawi, ale już dalej, że np. muzyka z 3. sezonu GoT to czołówka 2013 roku to już tylko pozostaje się zapytać WTF? :P Choć ten GoT jest i tak znacznie lepszy niż to gówno dla ubogich :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#217 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 22, 2013 01:32 am

Hm, czyżby ktoś się wyoutował, że jest Mieszkiem? :P :wink: Sorry, ale chyba poza nim i Tobą to nikt twierdzi, że ten score to gniot. A skoro nawet Koper daje 3 to wiedz, że coś się dzieje. :P
kiedyśgrześ pisze:Ja tam lubię takie wstawki Wawrzyniec, byle nie przynudzić za bardzo, tak jak taki jeden kolega od Adama :P

Ps. no i widzę Wawrzyniec, że nie zaprosisz Mieszka do kumpli na fejsie :P
O jakie wstawki chodzi i co chodzi z kumplem na fejsie? Wybacz może to dlatego, że byłem ze znajomymi na paru drinkach, ale nie do końca rozumiem, o co chodzi? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#218 Post autor: Templar » pn lip 22, 2013 01:37 am

Wawrzyniec pisze:Hm, czyżby ktoś się wyoutował, że jest Mieszkiem? :P :wink: Sorry, ale chyba poza nim i Tobą to nikt twierdzi, że ten score to gniot. A skoro nawet Koper daje 3 to wiedz, że coś się dzieje. :P
Jak tak to Man of Steel wszyscy walą 1 albo 2, a tutaj takiemu kupsztalowi to nagle 3, no sorry, ale to jakiś żart, co tu jest niby ciekawego poza 1 i 3 kawałkiem? W miarę fajny temat jest, ale że MoS niby takiego nie miał? :P Powinno być na odwrót, to Pacific Rim powinien zgarniać 1 i 2, a MoS 3 :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#219 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 22, 2013 01:41 am

A mnie się podoba i "MoS" i "Pacific Rim" i nie podoba mi się Zimmerem przy "Spidermanie", ani cholera Zimmer przy kolejnym Batmanie, teraz razem z Superemanem. Od taki dziwny jestem. :P

Ale naprawdę "Pacific Rim" pod żadnym względem gniotem jest. Zresztą nawet jak się płyta nie podoba to trudno nie docenić tej muzyki w filmie.

A zresztą Mefisto dość podobnie jak ja myśli:

http://muzykafilmowa.pl/recenzja,806,pacific-rim.html
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#220 Post autor: DanielosVK » pn lip 22, 2013 12:06 pm

Templar pisze:Jak tak to Man of Steel wszyscy walą 1 albo 2, a tutaj takiemu kupsztalowi to nagle 3, no sorry, ale to jakiś żart, co tu jest niby ciekawego poza 1 i 3 kawałkiem? W miarę fajny temat jest, ale że MoS niby takiego nie miał? :P
Pacific Rim to po prostu równo przeciętna ścieżka. A MoS to wypadkowa między niezłymi tematami, nie najgorszą liryką, przeciętno-słabym underscorem i beznadziejną muzyką akcji. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#221 Post autor: Kaonashi » pn lip 22, 2013 16:34 pm

DanielosVK pisze:
Templar pisze:Jak tak to Man of Steel wszyscy walą 1 albo 2, a tutaj takiemu kupsztalowi to nagle 3, no sorry, ale to jakiś żart, co tu jest niby ciekawego poza 1 i 3 kawałkiem? W miarę fajny temat jest, ale że MoS niby takiego nie miał? :P
Pacific Rim to po prostu równo przeciętna ścieżka. A MoS to wypadkowa między niezłymi tematami, nie najgorszą liryką, przeciętno-słabym underscorem i beznadziejną muzyką akcji. :P
I zdecydowanie ten drugi rodzaj ścieżki (czyli w tym przypadku MoS) powinien bardziej ceniony, bo co nam z do bólu przeciętnego scoru...
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#222 Post autor: DanielosVK » pn lip 22, 2013 16:38 pm

Ale przeciętne jest przeciętne i dostaje przeciętną ocenę. A jakoś coś ma niezłe tematy i niezłą lirykę (ale tylko niezłą, a i tak nie mam jej za wiele) i chałturę w miejscu muzyki akcji, której z kolei jest zdecydowanie najwięcej to matematycznie szala przechyla się na negatywną stronę. Z resztą, ja obu ścieżkom stawiam 3/5 i ani jednej, ani drugiej doceniać nie zamierzam. Mam je w dupie. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#223 Post autor: Wawrzyniec » pn lip 22, 2013 17:00 pm

Tylko też już nie przesadzajmy tak z tą matematyką, gdyż co by tu nie mówić rozmawiamy jednak o muzyce.

Ja daję "MoS" 4/5 a "Pacific Rim" 3,5/5 i lubię słuchać obu soundtracków i przynajmniej coś oferują w przeciwieństwie do sporej bezbarwnej masy, która się w tym roku przetoczyła.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#224 Post autor: Koper » pn lip 22, 2013 17:03 pm

DanielosVK pisze:
Templar pisze:Jak tak to Man of Steel wszyscy walą 1 albo 2, a tutaj takiemu kupsztalowi to nagle 3, no sorry, ale to jakiś żart, co tu jest niby ciekawego poza 1 i 3 kawałkiem? W miarę fajny temat jest, ale że MoS niby takiego nie miał? :P
Pacific Rim to po prostu równo przeciętna ścieżka. A MoS to wypadkowa między niezłymi tematami, nie najgorszą liryką, przeciętno-słabym underscorem i beznadziejną muzyką akcji. :P
Wrong. Wypadkowa między średnimi tematami, przeciętną liryką, słabym udnerscorem, beznadziejną muzyką akcji i fatalnym brzmieniem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: RAMIN DJAWADI - PACIFIC RIM (2013)

#225 Post autor: Kaonashi » pn lip 22, 2013 17:06 pm

No to trója z tego nie wyjdzie za Chiny :P
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

ODPOWIEDZ