Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.

Twoja ocena Man of Steel

5 - score roku, tylko Hans tak potrafi!
2
6%
4 - bardzo dobre, Hans w formie i z jajem
6
18%
3 - solidno-przeciętne, ale Flight jest w dechę
10
30%
2 - rozczarowujące, nie o takiego Zimmera walczyliśmy
12
36%
1 - katastrofa (opcja broxtonowo-clemmensenowo-southallowa)
3
9%
 
Liczba głosów: 33

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#16 Post autor: Agent » pt cze 07, 2013 22:11 pm

"What You're Going To Do Wen You Are Not Saving The World" (An Ideal of Hope) i Arcade zapowiadają się na jedne z highlightow płyty Man of Steel 8)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#17 Post autor: DanielosVK » pt cze 07, 2013 22:26 pm

Akurat o ile "An Ideal of Hope" brzmiało wg mnie świetnie, tak "Arcade" brzmi dla mnie tanio i tandetnie. Ostinato z automatu, jakieś proste brzdęki dęciaków i wszystko zapętlone, jakby to napisał ktoś z podwładnych Zimmera, a nie sam Zimmer.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#18 Post autor: Agent » pt cze 07, 2013 22:35 pm

DanielosVK pisze:Akurat o ile "An Ideal of Hope" brzmiało wg mnie świetnie, tak "Arcade" brzmi dla mnie tanio i tandetnie. Ostinato z automatu, jakieś proste brzdęki dęciaków i wszystko zapętlone, jakby to napisał ktoś z podwładnych Zimmera, a nie sam Zimmer.
Jeśli chodzi o taniośc i tandetę to na pewno początek i koniec utworu Arcade.
Natomiast środek utworu, gdzie słychać smyczki i deciaki (choc szkoda, ze przepuszczone przez komp) brzmia dynamicznie, intensywnie, a do tego cięzko (by nie powiedziec przytlaczajaco).
Chodzi mi o motyw rozpoczynajacy sie od 0:55 --> https://soundcloud.com/theirishavenger/arcade-fan-made
Z checia posluchalbym juz calosci.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#19 Post autor: DanielosVK » pt cze 07, 2013 22:38 pm

No to jest właśnie to ostinato, o którym mówiłem. Jak dla mnie, tanie i nieciekawe.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#20 Post autor: Agent » pt cze 07, 2013 22:41 pm

Mnie nawet troche przypadlo do gustu. Fakt, ze jest na jedne kopyto ale moze fajnie pasowac do jakiejs sceny lotu Supermana i mysliwcow usa. Technicznie arcade nie powala niestety. No ale taki An Ideal of Hope zapowiada cos fajnego w scorze.

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#21 Post autor: filold » pt cze 07, 2013 22:57 pm

Mnie najbardziej kupuje fragment 2:14-2:26, czekam na hejty;)

A Arcade leci w tym fragmencie na początku:

http://www.youtube.com/watch?annotation ... VVwa1N3TS4

Proponuję wyłączyć w 0:20, żeby sobie nie psuć zabawy w kinie

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1148
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#22 Post autor: galljaronim » sob cze 08, 2013 07:07 am

Ja niestety nie przeczytałem tego ostatniego zdania i chyba sobie zepsułem zabawę 8)
Ogólnie na pierwszy rzut ucha te dęciaki skojarzyły mi się z Backdraft, nie mówiąc już o tym, że rytm przewodni (że tak powiem), jak zresztą w większości utworów, zapożyczony został chyba z Króla Artura :D
Zobaczymy jak będzie brzmieć Arcade na płycie ( w końcu utwór ma ponad 7 minut).

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#23 Post autor: Marek Łach » sob cze 08, 2013 10:37 am

Zimmeryści zawiedli, więc wklejam link do najnowszego wywiadu z Collidera, głównie o MoS: http://collider.com/hans-zimmer-man-of- ... interview/ :P

Co ciekawsze passusy (zniszczenie planety Krypton, podejście muzyczne do Supermana/Clarka Kenta):
For instance, the scene where Krypton explodes — I don’t think it’s giving anything away, we all know that — the idea was huge, epic orchestral, because that’s what the images are, and I suddenly thought what if we go the other way. What if we stay focused on Mom. What is that? To save the world, to save your child, to give your child away, to send your child across the universe. What must you be feeling? I went for the smallest, just a single violin, middle e stradivarious, but that violin going for the epicness, we kept focusing in on the small, the personal. I try to just keep my eye on that, don’t ever let go of that, don’t ever let go of the characters.
Quite honestly my way into this movie, having grown up with Superman and knowing that Kyrptonite can kill him, I never thought about what else could kill him. I finally figured it out, it’s very simple: he has feelings. You can break his heart. That’s his vulnerability. He’s a decent man, or Kryptonian. This idea of wanting to be a part of the human race, that struggle that people have go through.
I’m absolutely happy with it now, the Clark Kent piano thing. Those few notes, I don’t even know how many I did. I kept doodling around with it, so much so that my music editor, who I hope sees this, said to me, “I hope we can get through one meeting without having to listen to the new Clark Kent theme.” I knew what I wanted to say, I just didn’t know how. It’s this weird thing. I just came off Dark Knight Rises, and I was at my most darkest and whatever, and now you have to get this other under your fingers.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#24 Post autor: Mystery » sob cze 08, 2013 10:53 am

Marek Łach pisze:Zimmeryści zawiedli, więc wklejam link do najnowszego wywiadu z Collidera, głównie o MoS: http://collider.com/hans-zimmer-man-of- ... interview/ :P
Nie trzeba było wszystkich banować :P :wink:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#25 Post autor: Templar » sob cze 08, 2013 15:49 pm

Mystery pisze:Nie trzeba było wszystkich banować :P :wink:
:mrgreen:


A o tym wywiadzie to Wawrzek wspomniał wczoraj w temacie Lone Rangera :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#26 Post autor: filold » sob cze 08, 2013 23:27 pm

Pojawiły się kolejne utwory z płyty:

- Oil Rig - "Łułułup łup łup łup łup" do rozbijania schabowych, ale słucha się mi tego całkiem nieźle, po 1 minucie robi się troszkę ciekawiej, aczkolwiek dalej łupie;)
- Sent Here For a Reason - rozwinięty temat fortepianowy z początku "An Ideal of Hope", pojawia się zarówno w wersji na fortepian, jak i w bardziej dostojnej (nie mam pojęcia co ją wygrywa), jeżeli się nie mylę, to jest tutaj trochę grania w wykonaniu tych elektrycznych gitar stalowych
- Krypton's Last - jakiś nowy temat się pojawia zalatujący mocno "Aniołami i Demonami", zakończony mocnym uderzeniem (aczkolwiek bez rewelacji)
- This Is Clark Kent - na początku powtórka z tematu fortepianowego, a później przechodzimy powoli do tematu "heroicznego" na perkusję, który jednak nie rozwija się w całości, a wspomaga nas w tym duży arkusz blachy

Dodatkowo DNA i Flight pojawiły się b. dobrej jakości razem z nimi

Awatar użytkownika
bladerunner22
Zdobywca Oscara
Posty: 2803
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 14:16 pm

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#27 Post autor: bladerunner22 » ndz cze 09, 2013 01:55 am

temat naprawdę spoko, ale póki co reszta jak wyżej kolega opisał raczej nie napawa optymizmem
Jedna z najpiękniejszych piosenek Lady Pank :

''Zabić Strach''

Awatar użytkownika
filold
Kserujący nuty
Posty: 346
Rejestracja: sob gru 26, 2009 16:25 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#28 Post autor: filold » pn cze 10, 2013 07:26 am

Płyta jest dostępna do odsłuchu na Spotify (wersja standard) oraz w sieci publicznej (wersja deluxe 160 kbps)

Awatar użytkownika
Agent
Zdobywca Oscara
Posty: 2049
Rejestracja: śr cze 29, 2011 10:02 am

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#29 Post autor: Agent » pn cze 10, 2013 08:34 am

Nawet na CBM pojawiło się info i link do pełnego albumu na YT

http://www.comicbookmovie.com/superman_ ... s/?a=81210

hp_gof

Re: Hans Zimmer - MAN OF STEEL -- temat merytoryczny

#30 Post autor: hp_gof » pn cze 10, 2013 17:45 pm

Przesłuchałem całość, nie najgorzej się tego słuchało, czuć że w filmie powinno się sprawdzić, niezaprzeczalnym highlightem i moim ulubionym utworem jest oczywiście "Flight", a reszta niestety na jedno kopyto i powtórka z Incepcji, Aniołów i demonów etc. Więc na razie 1-2 utwory lecą u mnie w kółko, motyw główny cacuszko, ale to za mało; może się jeszcze rozkręcę, może po obejrzeniu filmu mnie coś oświeci. Może jestem uprzedzony do Hansa, a może po prostu stawiam mu wyżej poprzeczkę. Moja opinia oczywiście nic nie znaczy; chyba nie mam zimmeroreceptorów w moim organizmie, żeby odbierać te bodźce, które do mnie facet wysyła ;)

ODPOWIEDZ