Downton Abbey - John Lunn

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Downton Abbey - John Lunn

#1 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 13, 2013 16:47 pm

Obrazek

DOWNTON ABBEY
01. Downton Abbey – The Suite [07:09]
02. Love And The Hunter [03:18]
03. Emancipation [02:15]
04. Story Of My Life [01:57]
05. Fashion [01:19]
06. Damaged [05:25]
07. If You Were The Only Girl In The World – Alfie Boe [03:47]
08. Preparation [03:26]
09. Such Good Luck [02:30]
10. Us And Them [01:53]
11. Violet [01:56]
12. A Drive [01:03]
13. An Ideal Marriage [02:43]
14. Roses Of Picardy – Alfie Boe [03:55]
15. Telegram [01:44]
16. Deception [02:51]
17. Titanic [02:10]
18. A Song And A Dance [01:30]
19. Did I Make The Most Of Loving You – Mary-Jess [04:18]


DOWNTON ABBEY – THE ESSENTIAL COLLECTION
01. Downton Abbey: The Suite [07:09]
02. Love and the Hunter [03:18]
03. Emancipation [02:16]
04. Story of My Life [01:58]
05. Did I Make the Most of Loving You – Mary-Jess [04:14]
06. Nothing to Forgive [02:34]
07. Fashion [01:19]
08. Damaged [05:24]
09. New World [01:51]
10. I’ll Count the Days – Rebecca Ferguson [02:41]
11. The Fallen [03:01]
12. A Glimpse of Happiness [02:03]
13. Elopement [04:44]
14. Preparation [03:26]
15. Us and Them [01:53]
16. Patrick [01:52]
17. Deception [02:50]
18. A Dangerous Path [03:13]
19. With or Without You – Scala & Kolacny Brothers [04:34]
20. Violet [01:55]
21. An Ideal Marriage [02:45]
22. A Song and a Dance [01:28]
23. Every Breath You Take – Scala & Kolacny Brothers [04:27]



Wow i jeszcze raz WOW! :shock: Cóż za niezwykle piękna muzyka :!:
Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie znam serialu, czego się bardzo wstydzę, gdyż podobno jest bardzo dobry. :oops: Tak samo jak też wcześniej nie wiedziałem kim w ogóle jest John Lunn.
Właściwie to na ten soundtrack trafiłem podczas moich ostatnich poszukiwań, ładnych, dostojnych soundtracków, często z gatunku plumpscore. I w sumie dostrzegam, że nalepszym miejscem do szukania takich dostojnych, klasycznie pięknych score'ów jest Wielka Brytania i tak też trafiłem na ten soundtrack.

Istnieją dwa wydania. Sięgnąłem co prawda po album The Essential Collection, niż to popularniejsze wydanie, ale wprost nie mogłem się oderwać od słuchania tej muzyki, która wprost porywa swoim pięknem, emocjami, tematami i wykonaniem.
W ogóle główny motyw od razu wbił mi się w pamięć i ciągle go tam mam.
Najlepiej od razu dam jako przedsmak główną suitę, aby można było wiedzieć z jakiego typu muzyką mamy do czynienia:

http://www.youtube.com/watch?v=n7ULKKJ5UpI

I niech ktoś mi powie, że nie brzmi ta muzyka wspaniale.

Świetnie wypada też oparta na głównym temacie piosenka, którą wykonuje Mary-Jess:

http://www.youtube.com/watch?v=iJqRi1dvlHQ

Może nie grzeszy ona oryginalnością i nie odkrywa niczego nowego i pewnie co niektórzy wyrafinowani, profesjonalni recenzcenzi doszukają się merytorycznie czegoś i owego, ale dla mnie to naprawdę bardzo ładna muzyka, do której chce się wracać. Wczoraj jak przesłuchałem ją za pierwszym razem, tak następnie jeszcze 3 kolejne razy, nastąpiły.
Według mnie ta muzyka zasługuje na trochę uwagi i z lekkim bólem, może nie pretensjami, ale może bardziej żalem stwierdzam, że jakoś nikt nie zwrócił na ten jakże wartościowy soundtrack uwagi. :? :(

Osobiście o ile moje zdanie ma jakąś wartość i znaczenie, polecam ten soundtrack. Bardzo polecam!
Dziękuję uprzejmie za uwagę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Downton Abbey - John Lunn

#2 Post autor: Mystery » pn maja 13, 2013 18:07 pm

Serial świetny, ale z sezonu, na sezon robi się coraz większa telenowela, choć jak ktoś lubi klimaty "Remains of the Day" czy "Gosford Park" jest to pozycja obowiązkowa, szczególnie pierwszy sezon.
A muza dobra, w obrazie nieco repetytywna, ale album jest ładnie sklecony i słucha się tego przyjemnie, także jak ktoś jeszcze nie zna to i ja polecam :wink:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#3 Post autor: Templar » pn maja 13, 2013 18:12 pm

W Iron Manie 3 serial się na chwilę pojawia, Happy jest wielkim fanem :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Downton Abbey - John Lunn

#4 Post autor: Kaonashi » pn maja 13, 2013 20:01 pm

Przesłuchałem tę suitkę. I w sumie miłe brzmienia, ale nie zostaje to zbyt w pamięci. Piosenka dużo lepsza.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#5 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 13, 2013 20:26 pm

Templar pisze:W Iron Manie 3 serial się na chwilę pojawia, Happy jest wielkim fanem :mrgreen:
Proszę ile ten serial i score ma wspólnego z "Iron Manem 3". Np. ja gdyby nie "Iron Man 3" pewnie nigdy nie sięgnąłbym po ten soundtrack. :wink:
Mystery pisze:Serial świetny, ale z sezonu, na sezon robi się coraz większa telenowela, choć jak ktoś lubi klimaty "Remains of the Day" czy "Gosford Park" jest to pozycja obowiązkowa, szczególnie pierwszy sezon.
Ile to ma mniej więcej sezonów i po ile odcinków. Tak się zastanawiam, czy sobie nie zacząć oglądać?
Mystery pisze:A muza dobra, w obrazie nieco repetytywna, ale album jest ładnie sklecony i słucha się tego przyjemnie, także jak ktoś jeszcze nie zna to i ja polecam :wink:
Czyli jednak trochę więcej osób zna ten soundtrack. Można się spytać, który soundtrack Ty słuchałeś? To pierwsze wydanie, czy The Essential Collection? Ja jak wspomniałem, tylko to drugie i się zastanawiam, czy jest sens sięgać po to inne wydanie?

Tutaj na zachętę, jeden z lepszych utworów na płycie. Chwyta za serce:

http://www.youtube.com/watch?v=bzfcI29wJdk
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
ludi
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 67
Rejestracja: pt sie 17, 2012 12:51 pm

Re: Downton Abbey - John Lunn

#6 Post autor: ludi » pn maja 13, 2013 20:58 pm

Ach, Downton! Iście przecudowna kompozycja, która tak mocno wypełnia serial, że nie sposób nie przenieść się w serialowy świat już przy temacie głównym. Polecam jako fan wszystkiego co brytyjskie i kostiumowe, a do złaknionych podobnych muzycznych przeżyć dorzucam twórczość Adriana Johnstona (piekielnie niedocenianego!)
Ile to ma mniej więcej sezonów i po ile odcinków. Tak się zastanawiam, czy sobie nie zacząć oglądać?
W oczekiwaniu na sezon czwarty, po 7-8 odcinków na jeden, większość godzinnych, szybko idzie.

Słuchałem tylko normalnego wydania, na moje ucho, obejmuje on Sezon 1 i 2. W trzecim jest parę nowych aranżacji, ale tematycznie niewiele nowego. Ale chętnie sprawdzę to Essential.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#7 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 13, 2013 21:23 pm

ludi pisze:Ach, Downton! Iście przecudowna kompozycja, która tak mocno wypełnia serial, że nie sposób nie przenieść się w serialowy świat już przy temacie głównym. Polecam jako fan wszystkiego co brytyjskie i kostiumowe,
Właśnie też mam jakąś fazę na brytyjsko-kosiutmową muzykę i Abbey Downton to na razie jedno z moich najlepszych "odkryć" :)
ludi pisze: a do złaknionych podobnych muzycznych przeżyć dorzucam twórczość Adriana Johnstona (piekielnie niedocenianego!)
To fakt i sam tutaj próbowałem spopularyzować Adriana Johnstona, ale zostałem wyśmiany. Ale chyba nawet założę dla niego osobny temat, skoro kiedyśgrześ, prawie dla każdego osobny temat zakłada.

ludi pisze:Słuchałem tylko normalnego wydania, na moje ucho, obejmuje on Sezon 1 i 2. W trzecim jest parę nowych aranżacji, ale tematycznie niewiele nowego. Ale chętnie sprawdzę to Essential.
O bardzo dobrze. Będę mógł dzięki temu wiedzieć, czy znając Essential jest sens zabierać się za normalne wydanie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#8 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 14, 2013 12:37 pm

O proszę, żyłem przez tyle lat w ignorancji i nawet nie wiedziałem, że za ten score John Lunn dostał nagrodę Emmy:

http://www.youtube.com/watch?v=U397FsWFKo4

Dobrze wiedzieć i może to innych jeszcze bardziej zachęci do obadanie tej bardzo ładnej muzyki.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Downton Abbey - John Lunn

#9 Post autor: Mystery » pt gru 11, 2015 19:23 pm

Obrazek

Disc 1:

1. Downton Abbey – The Suite
2. Story Of My Life
3. Love And The Hunter
4. Preparation
5. Such Good Luck
6. Did I Make The Most of Loving You
8. Violet
9. I’ll Count The Days
10. Fashion
11. Us And Them
12. The Fallen
13. Elopement
14. The New Gladiators
15. A Dangerous Path
16. Escapades 1
17. A Glimpse Of Happiness

Disc 2:
1. A Grand Adventure
2. Duneagle
3. Not One’s Just Desserts
4. Life After Death
5. Marmalade Cake Walk
6. A Mother’s Love
7. The Hunt
8. Nothing Will Be Easy
9. Down in China Townton
10. Escapades 2
11. Brancaster
12. Goodbye
13. It’s Not Goodbye It’s Au Revoir
14. The New Gladiators
15. Modern love
16. Ambassador Stomp
17. The Butler And The Housekeeper
18. Two Sisters
19. End Of An Era

Jakoś przespałem to wydanie z highlightami z wszystkich 6 sezonów, ależ szykuje się uczta, choć szkoda, że nie wstrzymali się z tym do finałowego świątecznego odcinka. W ostatnim sezonie było sporo nowej bardzo dobrej muzyki, no i już wspaniałe "The New Gladiators" leci na spotify 8)
https://www.youtube.com/watch?v=MLfYCsX-QHk

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#10 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 12, 2015 23:46 pm

Oh boy Oh boy Oh Boy! Będzie czego słuchać. Ja jeszcze nie wiem jak się finałowa muzyka prezentuje, gdyż ostatni sezon czeka na oglądnięcie z mamą jak się pojawię w Rzeszowie. Ale już się nie mogę doczekać. I teraz nie wiem, czy trochę nie żałuję, że tak się pospieszyłem z zakupem jedynego wtedy dostępnego soundtracku. Z drugiej strony dzięki temu mam autograf. :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Downton Abbey - John Lunn

#11 Post autor: Mystery » czw sie 22, 2019 22:25 pm

13 września wyjdzie score z kinowego filmu :)

Obrazek

1. A Royal Command
2. Pillar of the Establishment
3. Gleam and Sparkle
4. God Is a Monarchist
5. Two Households
6. Incident at a Parade
7. Sabotage
8. Maude
9. Honour Restored
10. Never Seen Anything Like It
11. Not Entirely a Bad Night
12. May I?
13. Taking Leave
14. Resolution
15. You Are the Best of Me
16. Sunset Waltz
17. One Hundred Years of Downton

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Downton Abbey - John Lunn

#12 Post autor: Adam » czw sie 22, 2019 23:11 pm

Lunn to posiadacz rekordu Guinessa wśród kompozytorów - na 10 wydanych płyt na krzyż w karierze z 8 ma ten sam tytuł na okładce :mrgreen: :wink:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#13 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 27, 2019 01:22 am

W sumie niedawno w kinie przed "Once Upon A Time in Hollywood" po raz pierwszy zobaczyłem do filmowego Downton Abbey i wygląda to na przestylizowane i pewnie też jak ostatnie odcinki ostatniego sezonu, będzie to przesłodzone. I wiadomo kilkusetletnia babka dalej będzie mnie intrygować, ale z drugiej strony to Maggie Smith... I właśnie ja bardzo lubię ten serial, lubię ten świat, lubię te postacie i oczywiście w kinie się pojawię, aby jeszcze raz je zobaczyć!

Z czasem niektóre postacie w serialu z czasem zaczęły irytować, że ciągle były takie same. I przynajmniej ten zwiastun pokazuje, że tutaj tak będzie, ale nie wiem, czy ja bym chciał, aby byłe one inne. Nie, ja chyba właśnie chcę, aby te postacie były takie jakie je zapamiętałem. Widzę też, że do II wojny światowej nie dojdą i pozostaną w "bezpiecznych regionach" takiego wydarzenia jak wizyta króla. Ale niech tak będzie! Niech będzie to wszystko grzeczne, bez większego i dramatycznego konfliktu, niech będzie z cukierkowo-słodkim zakończeniem! A niechaj postacie będą takie same. Niechaj Lady Mary droczy się z Lady Edith. Niechaj Carson będzie nadąsany, pani Patmore gadatliwą kucharką, Anne i Pan Bates kochającą rodziną z problemami przeszłości, a Thomas Barrow, ma złowieszczo palić papierosa. I choć współcześni twórcy, pewnie chętnie by widzieli aby nagle Robert Crawley w trakcie eleganckiej kolacji wyciągnął broń i zaczął strzelać do wszystkich, to jednak ja właśnie liczę, że się nic nie zmieni. I będzie to po prostu jeden bardzo długi odcinek Downton Abbey, który nie będzie się niczym szczególnie różnił.

Tak samo jak liczę, że John Lunn nie zaszeleje za bardzo z oryginalnością i zaserwuje mi te same znane melodie i niech się nawet nie bawi w nowe aranże. Niech przepisze, skopiuje co trzeba z serialu. Niechaj będzie jak było dawniej w serialu, który chętnie oglądałem z mamą i który zakończył się super słodkim, cukierkowym happy endem, dla każdej postaci. I mnie się to zakończenie bardzo podobało. I tutaj też chcę aby wszystko było piękne, słodkie, uprzejmie, kochane z dużą dawką pięknego brytyjskiego akcentu.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Downton Abbey - John Lunn

#14 Post autor: Mystery » wt sie 27, 2019 10:22 am

Filmu jakoś szczególnie nie jestem ciekawy, na pewno nie na tyle by walić od razu na niego do kina, tak jak serial kiedyś obada się w domowym zaciszu, za to soundtracka z wielką chęcią posłucham, dawno już nie słuchałem tej muzyki i bym do niej powrócił, a w filmowej wersji może być to ciekawe doświadczenie i tu akurat liczę na nowości, choć tym razem ma być to muzyka z dwugodzinnego filmu, a nie składanka szlagierów z kliku sezonów, bądź całego serialu, dlatego z równością materiału może być różnie, ale Lunn to zdolny twórca i ufam, że na film kinowy postara się jeszcze bardziej, wszak dotychczas dla kompozytora telewizyjnego będzie to wielka okazja.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Downton Abbey - John Lunn

#15 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 27, 2019 16:31 pm

Zabawne jest tylko że mi podczas FMFu Lunn osobiście powiedział, że od orkiestry zdecydowanie bardziej woli tworzyć muzykę elektroniczną, gdyż daje mu większą wolność i możliwość eksperymentowania.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ