The Lord of the Rings Complete recc - pytanie

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
kubq
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 22:30 pm

The Lord of the Rings Complete recc - pytanie

#1 Post autor: kubq » ndz cze 11, 2006 22:35 pm

Jedno Pytanie.... CZy ktoś wie KIEDY dokładnie albo mniej więcej
Howard Shore lub wydawca filmu LotR wydadzą Kompletną muzyke z Dwóch wież ?!?!

film-o-znawca
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 30, 2006 23:01 pm
Lokalizacja: From Hell

#2 Post autor: film-o-znawca » pn cze 12, 2006 11:42 am

tak około 5 dni przed końcem świata ;D

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#3 Post autor: Tomek » pn cze 12, 2006 20:37 pm

Bądźmy poważni :)

Jak na razie nie ma takich informacji, ale pewnie okres od wydania jednej części do drugiej nie powinien być dłuższy niż 2 lata. Tak mi się zdaje...
Obrazek

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#4 Post autor: Marcin Bensz » pn cze 12, 2006 23:37 pm

Nie mogę się już doczekać pełnego wydania z TTT i ROTK. Zwłaszcza z tego ostatniego. Motyw erupcji Orodruiny i szarży Rohirrimów o wschodzie słońca na polach Pellennoru muszą zostać wydane i basta. ;-)

film-o-znawca
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 34
Rejestracja: wt maja 30, 2006 23:01 pm
Lokalizacja: From Hell

#5 Post autor: film-o-znawca » pn cze 12, 2006 23:59 pm

Marcin Bensz pisze:...muszą zostać wydane i basta. ;-)
raczej nie IMHO

jednak optymizm to nie grzech, a i mniejsza podatność na depresje, więc chyba warto ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10225
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#6 Post autor: Ghostek » wt cze 13, 2006 08:17 am

Ja stawiam na końcówkę 2006 roku. Zrobią premiery CR do każdej z części w rocznym odstępie jak to było z filmami i z płytami DVD extended edition. :]
Obrazek

Marcin Bensz
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 97
Rejestracja: wt maja 31, 2005 12:20 pm

#7 Post autor: Marcin Bensz » wt cze 13, 2006 10:18 am

Tomasz Goska pisze:Ja stawiam na końcówkę 2006 roku. Zrobią premiery CR do każdej z części w rocznym odstępie jak to było z filmami i z płytami DVD extended edition. :]
Zgadzam się. Tak będzie.

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings Complete recc - pytanie

#8 Post autor: Łukasz Waligórski » śr cze 14, 2006 09:09 am

kubq pisze:Jedno Pytanie.... CZy ktoś wie KIEDY dokładnie albo mniej więcej
Howard Shore lub wydawca filmu LotR wydadzą Kompletną muzyke z Dwóch wież ?!?!
Już na początku lipca w Poznaniu odbędzie się Seminarum Kompozytorskie Instytutu Rozbitek, a na nim będzie producent muzyki do LOTR - możecie jego zapytać :wink:

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#9 Post autor: Łukasz Waligórski » pn lip 03, 2006 22:55 pm

Rozmawiałem z Paulem Bruckiem, który jest producentem muzyki do LOTR i potwierdził że rozszerzone wydanie muzyki z Dwóch Wież (podobne do tego z FOTR) jest planowane na grudzień 2006, a z kolei Powrót Króla w grudniu 2007. Poza tym niedługo ma zostać wydana książka niejakiego Richarda Adamsa poświęcona powstawaniu muzyki do LOTR... Podobno będzie ona oparta na rozmowach jakie Adams prowadził z Shorem przez niemal miesiąc.

Tak z ciekawości zapytałem go także czy faktycznie Wojciech Kilar był zatrudniony przy LOTR i... stwierdził że nic o tym nie wie! Początkowo byli brani pod uwagę: John Williams, James Horner, Danny Elfman... dopiero później zdecydowano się na Shore'a... Podobno Kilara nie było na tej liście.

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#10 Post autor: Tomek » pn lip 03, 2006 23:16 pm

Łukasz Waligórski pisze:Rozmawiałem z Paulem Bruckiem, który jest producentem muzyki do LOTR i potwierdził że rozszerzone wydanie muzyki z Dwóch Wież (podobne do tego z FOTR) jest planowane na grudzień 2006, a z kolei Powrót Króla w grudniu 2007. Poza tym niedługo ma zostać wydana książka poświęcona powstawaniu muzyki do LOTR....

Tak z ciekawości zapytałem go także czy faktycznie Wojciech Kilar był zatrudniony przy LOTR i... stwoerdził że nic o tym nie wie! Początkowo byli brani pod uwagę: John Williams, James Horner, Danny Elfman... dopiero później zdecydowano się na Shore'a... Podobno Kilara nie było na tej liście.
Z tego co wiem, Jackson brał pod uwagę Kilara, ale ten nie miał czasu ze względu na pracę nad mszą. Czytałem kiedyś wywiad z Kilarem, że mu Van Damme proponował pracę przy The Quest i z początku był nawet entuzjastycznie do tego nastawiony ale potem spasował projekt (chyba nie wiedział do końca kto to Van Damme :D)

A z tym wydawaniem książki to już przesada. Wiem, że zaraz spadną na mnie gromy, że jestem przeciwko promowaniu muzyki filmowej, ale ile można nabijać kasę na jednym i tym samym temacie?!?! Zachłanność ludzka nie zna granic. Owszem, zyskuje na tym Shore, ale może odpocznijmy już od tematyki LOTR-owskiej...
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#11 Post autor: Koper » pn lip 03, 2006 23:24 pm

LOTR? Jakie LOTR? A co to LOTR? Liga Obrony Tubylców Rozmaitych?

:P ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10225
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#12 Post autor: Ghostek » wt lip 04, 2006 01:38 am

Wiedziałem. Polityka wytwórni jest taka przewidywalna...

Co do tej książki. Myślę,że jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie zanim lud ochłonie po Władcy. Zanim to nastąpi trzeba liczyć się z ciągłymi próbami zdarcia kasy z ludzi. W sumie sam pomysł książki jest poroniony, bo w bookletach dołączonych do wydań Complete Recordings dowiedzieć się można o produkcji wystarczająco... Ale cóż, pieniądz rządzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#13 Post autor: Paweł Stroiński » wt lip 04, 2006 13:38 pm

To nie jest przypadkiem Douglas Adams? Na forum www.moviemusic.com jest dotyczący tych wydań dział na forum (prawie 600 wiadomości, codziennie się rozrasta), na którym Adams (Doug Adams) się często wypowiada, mówiąc o tym jak idzie cała produkcja, chociaż wielu szczegółów cały czas ujawniać nie może (np. daty wydania przed oficjalną informacją prasową, a mówi, że już ją ustalili).

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#14 Post autor: Łukasz Waligórski » wt lip 04, 2006 14:05 pm

Paweł Stroiński pisze:To nie jest przypadkiem Douglas Adams? Na forum www.moviemusic.com jest dotyczący tych wydań dział na forum (prawie 600 wiadomości, codziennie się rozrasta), na którym Adams (Doug Adams) się często wypowiada, mówiąc o tym jak idzie cała produkcja, chociaż wielu szczegółów cały czas ujawniać nie może (np. daty wydania przed oficjalną informacją prasową, a mówi, że już ją ustalili).
Jasne że Doug Adams... nie wiem czemu napisałem wyżej Richard... pewnie dlatego że było już dość późno :lol: Masz rację. O niego chodzi.

ODPOWIEDZ