NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5401 Post autor: Wojteł » pn mar 13, 2023 03:18 am

Wawrzyniec pisze:
pn mar 13, 2023 02:15 am
Wykonanie piosenki z Everything Everywhere All at Once dość fałszujące. Chociaż w sumie i soundtracku nie daję rady przesłuchać w całości tej piosenki. :mrgreen:
Włączyłem stream w momencie, jak to śpiewali i się przeraziłem. Nie słuchałem score'u wcześniej, więc szybko obadałem oryginał. Wyprodukowane to i napisane tak, że to nie za bardzo miało prawo wyjść na żywo. Nie wiedziałem, że Mitski przy tym pracowała, chętnie to obadam, chociaz jeszcze dochodzę do siebie po stu minutach babilonu, a z tego co widzę, ten score jest jeszcze dłuższy. Pamiętacie jak sto lat temu narzekaliśmy, że Brian Tyler zapycha muzyką swoje płyty do ostatniej, 78 minuty pojemności CD?
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Neptune
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 36
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 17:41 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5402 Post autor: Neptune » pn mar 13, 2023 03:18 am

Kiedyś Cienka Czerwona Linia, Gladiator, Incepcja, Interstellar nie starczały na statuetkę. Teraz trzy nutki dronowe stykną. Dramat.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5403 Post autor: Wojteł » pn mar 13, 2023 03:52 am

Nominacja dla Johnsona w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany, bo jest to oparte na postaci, którą sam wcześniej stworzył od zera do poprzedniego filmu? No chyba, że to dlatego, że Edward Nortona gra Elona Muska :|
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5404 Post autor: dougan » pn mar 13, 2023 03:57 am

RRR za piosenkę.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5405 Post autor: dougan » pn mar 13, 2023 04:56 am

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33879
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5406 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 13, 2023 05:19 am

Dobranoc, czy też dzień dobry. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5407 Post autor: swordfish » pn mar 13, 2023 06:05 am

Dobrze, że wykonali wszystkie piosenki na scenie. "This is a life" i parówkowe palce Davida Byrne’a nie były złe. Bardzo podobała mi się wersja unplugged "Hołd My Hand" Lady Gaga. Prawie połowę piosenkę zaśpiewała tylko w towarzystwie fortepianu i dopiero pod koniec dołączyła gitara z perkusją. Mogłaby spokojnie wydać oficjalnie jako singiel tą wersję. Rihanna także była niezła.
Nasz osiołek nie wygrał, choć twarz Skolimowskiego mignęła parę razy. Na scenie pojawił się jednak filmowy osioł, ale ten z "The Banshees of Inisherin". Z polonicum odnotujmy syna Colina Farella, Henry Tadeusza. Matką jego jest Alicja Bachleda-Curuś. Kamera często pokazywała Colina z synem.
I Jimmy Kimmel z radością zakończył prowadzenie imprezy bez incydentu. Przez całą galę żartował z policzkowania sprzed roku. Zmienił jedynkę na tablicy odnotowującej incydenty jak w zakładach pracy ogłasza się liczbę dni bez wypadku.

Czy Hauschka jest drugim niemieckim kompozytorem po Zimmerze z Oscarem?

Jeśli chodzi o "R.R.R." jest pierwszą piosenką nagrodzoną z indyjskiego filmu. "Slumdog Milionaire" mimo, że jest filmem osadzonym z akcją w Indiach i zrealizowany w głównej mierze przez Hindusów, to jego twórcami i producentami są Brytyjczycy - zatem film brytyjski. Ale patrząc na pochodzenie kompozytorów, to jednak mamy drugiego Oscara za piosenkę dla Hindusa.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5408 Post autor: Adam » pn mar 13, 2023 08:32 am

Jeżu, jak dobrze że nie zarwałem nocy dla tej farsy. Te nagrody to już karykatura.

Wygrał film (meh) z, a jakże, silną, najinteligentniejszą ze wszystkich kobietą. Do tego jest jej mąż, a jakże, fleja i nieudacznik; oraz córka, a jakże, lesbijka. Jak takie kombo mogłoby nie wygrać, w sytuacji gdy nie było konkurencyjnego filmu, a jakże, o Holokauście?

Za film zagraniczny to dopiero chichot historii. Nagradzają Niemców za niemiecki film wojenny o wojnie, którą Niemcy sami wywołali.

Za piosenkę nagradzają jakieś hinduskie disco-polo, a za muzykę film, w którym nie ma muzyki, tylko sound design psujący wszystkie sceny i nie pasujący do obrazu.

Dlatego właśnie od jakiegoś czasu nie oglądam Oscarów na żywo. Z tego co czytam, to w tym roku nawet Tom Cruise i James Cameron je olali, nie pojawiając się osobiście na gali, mimo kilku nominacji na ich koncie…

Nie ma jeszcze żadnych protestów, że czarnoskórych pominięto? Bo czekam z popcornem…
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5409 Post autor: Mystery » pn mar 13, 2023 09:30 am

swordfish pisze:
pn mar 13, 2023 06:05 am

Czy Hauschka jest drugim niemieckim kompozytorem po Zimmerze z Oscarem?
I to drugi Oscar dla Niemca z rzędu :wink: A Oskary zdobywał kiedyś Waxman, który urodził się w Chorzowie, który był wtedy jednak niemiecki.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5410 Post autor: Pawel P. » pn mar 13, 2023 10:08 am

Adam pisze:
pn mar 13, 2023 08:32 am
Dlatego właśnie od jakiegoś czasu nie oglądam Oscarów na żywo. Z tego co czytam, to w tym roku nawet Tom Cruise i James Cameron je olali, nie pojawiając się osobiście na gali, mimo kilku nominacji na ich koncie…
Obaj mieli po jednej nominacji, w kategorii Najlepszy film. Jako producenci.

Ale zgadzam się, Oscar za muzykę dla "Na Zachodzie bez zmian" to kuriozum.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5411 Post autor: lis23 » pn mar 13, 2023 10:18 am

swordfish pisze:
ndz mar 12, 2023 16:24 pm
A w piosenkach? Rihanna czy "Naatu Naatu"?
Lisu, a co w animacjach? Wszyscy są zgodni, że "Pinokio Del Toro" i "Chłopiec, kret, lis i koń". Ten krótki metraż z AppleTV+ jest cudowny, dawno nie widziałem tak pięknej i stonowanej opowieści. "My year of dicks" jest nieporozumieniem, zrealizowany dla beki przez feminazistki.
Obstawiałem te filmy, które wygrały ale po cichu liczyłem na "To Niewypanda" i "Kot w Butach: Ostatnie Życzenie" - Panda porusza tematykę nieobecną w animacji a Kot to ogromny progres względem pierwszej części, która jest uważana raczej za porażkę. W przypadku krótkiej animacji to mam książkę na podstawie której powstała ;P

W kwestii muzyki to jestem rozczarowany bo wybrali chyba najgorzej jak mogli.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5412 Post autor: Mystery » pn mar 13, 2023 10:29 am

Adam pisze:
pn mar 13, 2023 08:32 am
Z tego co czytam, to w tym roku nawet Tom Cruise i James Cameron je olali, nie pojawiając się osobiście na gali, mimo kilku nominacji na ich koncie…
Kimmel dobrze ich podsumował “The two guys who insisted we come to the theater didn’t come to the theater.” :mrgreen:

Ja też nie zerwałem nocki i też nie żałuje. Już wczoraj dobrze Oscary podsumował kolejny raz nominowany za zdjęcia Deakins. Zapytano go jaki film miał najlepsze zdjęcia, a ten odparł, że film który nie został nawet nominowany czyli Batman, przywołał również Mavericka, a członków Akademii wyzwał od snobów :wink:
https://deadline.com/2023/03/roger-deak ... 235286295/

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5413 Post autor: Mystery » pn mar 13, 2023 10:46 am

Cieszy mnie szczególnie nagroda dla Frasera. "Wszystko wszędzie naraz" zdominowali, ale czy aż tak słusznie? Za film, montaż, scenariusz, reżyserię, niech mają, ale czy role Yeoh, Quana i Curtis były naprawdę takie Oscarowe? Poza tym rozdania ogólnie bez większych zarzutów, choć wielkich przegranych bez żadenej statuetki było wielu (Duchy, Fabelmanowie, Tar, Elvis), a co do muzyki to dopiero po Oscarze przypomniał mi się casus zagranicznego kompozytora, że to właśnie ten zazwyczaj wygrywa :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5414 Post autor: lis23 » pn mar 13, 2023 11:35 am

Zaskoczyła mnie porażka "Elvisa" i filmu Spielberga, który był lansowany na Jego najlepszy film - "Lincoln" też miał wiele nominacji ale przynajmniej dostał Oscara za najlepszą rolę, tu byłem pewien, że "Elvis" jednak wygra i teraz wychodzi na to, że z filmów muzycznych Oscara dostał aktor, który tylko naśladował Mercurego i to w przeciętnym filmie ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#5415 Post autor: Pawel P. » pn mar 13, 2023 11:54 am

lis23 pisze:
pn mar 13, 2023 11:35 am
Zaskoczyła mnie porażka "Elvisa" i filmu Spielberga, który był lansowany na Jego najlepszy film
I znowu ta "porażka". Żaden z tych filmów nie poniósł porażki. Nominacja czy nominacje do Oscara to nie jest porażka, nawet jeśli nie zamieniają się na statuetkę. To są ogromne wyróżnienia. Jeśli mielibyśmy to nazywać porażką, to Williams jest najbardziej porażkowym artystą w historii Akademii Filmowej. Generalnie jego Oscarowy dorobek to jedna wielka porażka, żal w ogóle wspominać.

Litości...

ODPOWIEDZ