NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3916 Post autor: Jedi-Master » wt sty 22, 2019 15:39 pm

Skoro Ludwiczek jest nominowany, to może wydadzą Black Panther na CD?
Własnie na to liczę :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3917 Post autor: Ghostek » wt sty 22, 2019 15:51 pm

Jedi-Master pisze:
wt sty 22, 2019 15:39 pm
Skoro Ludwiczek jest nominowany, to może wydadzą Black Panther na CD?
Własnie na to liczę :D
Zapomnijcie.
Nawet jak Oscara dostanie to wątpię aby jakikolwiek kręgosłup w HR i Marvel Studios ugiął się pod naporem tego wydarzenia. Kiedy otworzy się wór z prezentami dla wytwórni fanowskich, wtedy będzie można liczyć na takie wydanie. Ale póki co decydenci twardo stoją przy polityce digital + winyl
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3918 Post autor: Mystery » wt sty 22, 2019 16:14 pm

Ciekawe czy Cauron zdobędzie 5 Oscarów :mrgreen: (2xfilm, scenariusz, zdjęcia, reżyseria)

Fajnie, że jest Otmann, liczyłem na niego jako ciekawostkę :)

Duże zaskoczenie, że nie ma Hurwitza, ale Oscara ma, niech walczą inni, tak jak od samego początku trzymam kciuki za Britella.

Ogólnie nominacje w porządku, a z Panterą mogli bardziej przesadzić, a tak dopiero 5 film pod względem tegorocznych nominacji , największa ulga, że nie ma noma z efekty.

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3919 Post autor: Wojteł » wt sty 22, 2019 17:18 pm

Adam pisze:
wt sty 22, 2019 14:34 pm
powaliło ich totalnie - First Man BEZ noma za zdjęcia :shock: :? :lol:
Może ich też wkurwiał shaky cam w każdej możliwej scenie?
Ghostek pisze:
wt sty 22, 2019 14:51 pm
Ktoś mi wyjaśni co w nominowanych za efekty robi Solo, skoro wykluczyli ten film, bo studio za późno zgłosiło go do walki o nagrody?
Ja nie wiem w ogóle, co on robi w efektach, bo ten film był taki ciemny, że połowę czasu trwania nie wiedziałem, kto strzela do kogo :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3920 Post autor: hp_gof » wt sty 22, 2019 17:43 pm

Dobra, jeśli chodzi o moją ocenę szans dzisiejszych nominowanych - krótka analiza zgodna z moją niezawodną teorią ;)

Black Panther - 7 - BP
BlacKkKlansman - 6 - BP, BD, BAS, BSA
Mary Poppins Returns - 4
If Beale Street Could Talk - 3 - BAS, BSA
Isle of Dogs - 2

* BP - best picture, BD - best directing, BAS - best adapted screenplay, BSA - best actor/actress in a supporting role

Wychodzi na to, że pojedynek rozstrzygnie się pomiędzy Czarną Panterą a Czarnym Bractwem ;) Porównywalna liczba nominacji (Pantera ma jedną więcej, ale Bractwo ma nominację aktorską, a aktorzy to największa branża); Bractwo ma więcej prestiżowych nomów, w tym za reżyserię, Pantera głównie w kategoriach technicznych; Pantera ma plus w postaci etniki, ale Bractwo ma klimaty jazzowe i też się wyróżnia w obrazie, chociażby głównym tematem. No i dochodzi jeszcze do tego, że Blanchard jest czarny, więc może być chęć docenienia czarnoskórego kompozytora, bo takowych w mainstreamie jest mało. Plus do tego Akademia nie daje statuetek za muzykę blockbusterom zbyt chętnie, chyba że ten film liczy się w najbardziej prestiżowych kategoriach (film, reżyseria), czego Pantera nie spełnia. Wychodzi mi więc na chwilę obecną zwycięstwo Blancharda :)

Arthur.Flowerkis

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3921 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt sty 22, 2019 18:03 pm

Szanse Britell'a na wygraną wynoszą 99%, tylko Ludwig może mu zaszkodzić. I jednak nie spotka się z Hurwitzem, jak w 2017.

Arthur.Flowerkis

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3922 Post autor: Arthur.Flowerkis » wt sty 22, 2019 18:06 pm

swordfish pisze:
wt sty 22, 2019 15:00 pm


Nominacje dla jednego ze słabszych filmów Spike'a Lee, głównie za atak na Trumpa z końcówki "BlacKkKlansman" (pokazanie manifestacji antytrumpowych).
Dla mnie najlepszy film Spike'a od czasów 'malcom x", ale najsłabszy wśród nominowanych - niestety szanse wygrania w głównej kategorii wynoszą 99,5%, a 'Roma', 'Faworyta" i "Green Book" to tysiąc razu lepsze filmy.

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3923 Post autor: hp_gof » wt sty 22, 2019 18:06 pm

Arthur.Flowerkis pisze: Szanse Britell'a na wygraną wynoszą 99%
Tak samo, jak szanse Hurwitza wynosiły 99% ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3924 Post autor: Adam » wt sty 22, 2019 18:13 pm

Britel ma szanse, ale nie największe. Jest jak napisał HP - podziękować możemy tylko temu półgłówkowi Trumpowi - każdy film z akcentem przeciw niemu, lub o czarnych, jest teraz politycznie promowany. Dlatego ja stawiam że wygra Terence, później Pantera (nagroda pocieszenia bo przegra pewnie wszystkie inne kategorie) i potem Britell (też film o czarnych! trzy filmy o czarnych!) Pozostała dwójka się nie liczy.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3925 Post autor: hp_gof » wt sty 22, 2019 18:19 pm

Jedynym filmem o białych jest Mary Poppins, bo w Pieskach są żółci (i pieski) :mrgreen:
PS. W ogóle mi nie przeszkadza, że są 3 filmy o czarnych. Kompletnie nie patrzę na filmy pod kątem rasy. Zazwyczaj jest pięć filmów o białych i nikt nie widzi problemu :P A jak 3 filmy o czarnych, to już wielkie larum :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3926 Post autor: Adam » wt sty 22, 2019 18:20 pm

to whatever, ale z czarnymi w tym roku zrobili epidemię. dlatego dla mnie cała ta trójka ma równe szanse. mi to tez nie przeszkadza, ale te nomy są nie za jakośc muzy, a za film o czarnych.
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3927 Post autor: hp_gof » wt sty 22, 2019 18:25 pm

Oj, nie przesadzaj z tym brakiem jakości... Moim zdaniem nomy są solidne, w miarę różnorodne, świeże i ciekawe. Cała nominowana piątka mieści się w opublikowanej przeze mnie parę postów wcześniej liście sześciu nazwisk, których się spodziewałem. Nie ma samych leśnych dziadków, są też nowe nazwiska. I chcę przypomnieć, że tylko jeden czarnoskóry kompozytor dostał noma. Pozostali dwaj piszący do filmów o czarnych są biali :P

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3928 Post autor: Adam » wt sty 22, 2019 19:10 pm

O, a dziś Hurwitz ma 34. urodziny. Taki mu prezent zrobiły, skur****
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3929 Post autor: Mystery » wt sty 22, 2019 19:21 pm

Juz bez przesady z tym Hurwitzem, to jeszcze nie półka Newmana czy Desplata by dostawać nominacje z automatu :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#3930 Post autor: Koper » wt sty 22, 2019 19:35 pm

A tu widzę dalej podnietka decyzjami Akademii, która sama siebie co roku mogłaby nominować do "żenady roku" za nominacje.
:P
Hurwitz oczywiście do normalnej nagrody nominowany być powinien, ale do Oscara? Ani to musical, ani o czarnych, ani on czarny, ani nie nazywa się Desplat czy Williams. To za co? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ