NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 944
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4141 Post autor: dougan » ndz wrz 08, 2019 02:49 am

Ależ Joker chyba miał też solowe komiksy. Filmu nie oglądałem, ale nawet w trailerze mamy bodajże szpital Arkham, młodego Bruce'a i jego starego, który ponoć jest istotny dla fabuły.
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4142 Post autor: swordfish » ndz wrz 08, 2019 07:28 am

lis23 pisze:
sob wrz 07, 2019 22:06 pm
W ogóle mnie ten film nie przekonuje już od momentu, gdy ogłoszono, że powstaje.
Co to jest za moda? "Gotham" bez Batmana, "Venom" bez Pająka, a teraz "Joker" bez Batmana ...
Przepraszam. W "Gotham" jest młody Bruce Wayne i wiemy, że on kiedyś stanie się Batmanem. W "Venom" jest Pająk. Po napisach końcowych jest zapowiedź animowanego "Spider-Man Uniwersum" - pokazano scenę z cmentarza.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4143 Post autor: lis23 » ndz wrz 08, 2019 12:48 pm

Chodzi o to, że przeciwnicy Batmana pojawili się w odpowiedzi na jego działalność. Wcześniej w Gotham kwitła przestępczość ale to była zwykła przestępczość, mafia, itp. Dopiero po tym, jak Bruce wziął się za zwalczanie zbrodni, pojawili się "przebierańcy".
Jeśli idzie o Jokera, to ja wolałbym adaptację komiksu "Człowiek, który się śmieje" lub coś w tym stylu, a nie po prostu filmu o samym Jokerze. Nie jest to postać, która mnie interesuje w oderwaniu od świata i mitologii Mrocznego Rycerza, nie jest to postać, której ja, jako widz będę kibicował, bo to przecież złol nad złole, a nie jakiś skrzywdzony biedak. Ja nie mówię, że to jest zły film, może być świetny, ale nie jest to film kierowany do mnie, nawet jako fana komiksów.
Poza tym, DC i Warner mają problem nadmiarem Jokerów; inny był w "Legionie Samobójców", inny jest tutaj, inny będzie w nowym "Batmanie' i inny zapewne będzie w nowym "Legionie", a gdzie w tym wszystkim widz?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4144 Post autor: Radek » ndz wrz 08, 2019 14:51 pm

lis23 pisze:
ndz wrz 08, 2019 12:48 pm
Chodzi o to, że przeciwnicy Batmana pojawili się w odpowiedzi na jego działalność. Wcześniej w Gotham kwitła przestępczość ale to była zwykła przestępczość, mafia, itp. Dopiero po tym, jak Bruce wziął się za zwalczanie zbrodni, pojawili się "przebierańcy".
Jeśli idzie o Jokera, to ja wolałbym adaptację komiksu "Człowiek, który się śmieje" lub coś w tym stylu, a nie po prostu filmu o samym Jokerze. Nie jest to postać, która mnie interesuje w oderwaniu od świata i mitologii Mrocznego Rycerza, nie jest to postać, której ja, jako widz będę kibicował, bo to przecież złol nad złole, a nie jakiś skrzywdzony biedak. Ja nie mówię, że to jest zły film, może być świetny, ale nie jest to film kierowany do mnie, nawet jako fana komiksów.
Poza tym, DC i Warner mają problem nadmiarem Jokerów; inny był w "Legionie Samobójców", inny jest tutaj, inny będzie w nowym "Batmanie' i inny zapewne będzie w nowym "Legionie", a gdzie w tym wszystkim widz?
Nie wiem czemu nie możesz spojrzeć na to jako takie świeże spojrzenie na tę postać i jego origin. Jak dla mnie rozbudowanie jego character arcu w ten sposób jest mega interesujące, na pewno dużo bardziej od tego przypadkowego wpadnięcia do kadzi z chemikaliami. A to, że twórcy chcą najpierw wywołać u nas współczucie dla tej postaci, tylko ją pogłębi i sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej ciekawa. A jakieś elementy z komiksów tutaj są, motyw niespełnionego komika na przykład. Ogólnie to mam już tak podkręcony hajp na ten film, że bardziej już się nie da, zwłaszcza po tym Lwie :P

hp_gof

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4145 Post autor: hp_gof » ndz wrz 08, 2019 16:57 pm

Gdyby to był film Disneya, to Lisu piał by z zachwytu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4146 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 08, 2019 20:54 pm

Zaczynamy oceniać film,który jeszcze do kin nie wszedł?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4147 Post autor: lis23 » pn wrz 09, 2019 17:08 pm

Radek pisze:
ndz wrz 08, 2019 14:51 pm


Nie wiem czemu nie możesz spojrzeć na to jako takie świeże spojrzenie na tę postać i jego origin. Jak dla mnie rozbudowanie jego character arcu w ten sposób jest mega interesujące, na pewno dużo bardziej od tego przypadkowego wpadnięcia do kadzi z chemikaliami. A to, że twórcy chcą najpierw wywołać u nas współczucie dla tej postaci, tylko ją pogłębi i sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej ciekawa. A jakieś elementy z komiksów tutaj są, motyw niespełnionego komika na przykład. Ogólnie to mam już tak podkręcony hajp na ten film, że bardziej już się nie da, zwłaszcza po tym Lwie :P
Problem w tym, że ja nie miałem hajpu na ten film już w momencie, gdy ogłoszono nad nim prace i Disney nie ma tu nic do rzeczy ( Disneya też krytykuję, np. za słabego "Aladyna" ), po prostu nie interesuje mnie sam Joker jako postać, bohater filmu, ja ogólnie nie lubię filmów o czarnych charakterach, lubię typowy, czarno biały podział na dobro i zło, a Joker nie jest bohaterem i tyle. Czekam na nowego Gacka ale już się mówi, że Gordon i Catwoman mają zmienić kolor skóry, więc to też nie będzie zbyt kanoniczny film ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4148 Post autor: Radek » wt wrz 10, 2019 00:14 am

lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 17:08 pm
Radek pisze:
ndz wrz 08, 2019 14:51 pm


Nie wiem czemu nie możesz spojrzeć na to jako takie świeże spojrzenie na tę postać i jego origin. Jak dla mnie rozbudowanie jego character arcu w ten sposób jest mega interesujące, na pewno dużo bardziej od tego przypadkowego wpadnięcia do kadzi z chemikaliami. A to, że twórcy chcą najpierw wywołać u nas współczucie dla tej postaci, tylko ją pogłębi i sprawi, że stanie się ona jeszcze bardziej ciekawa. A jakieś elementy z komiksów tutaj są, motyw niespełnionego komika na przykład. Ogólnie to mam już tak podkręcony hajp na ten film, że bardziej już się nie da, zwłaszcza po tym Lwie :P
Problem w tym, że ja nie miałem hajpu na ten film już w momencie, gdy ogłoszono nad nim prace i Disney nie ma tu nic do rzeczy ( Disneya też krytykuję, np. za słabego "Aladyna" ), po prostu nie interesuje mnie sam Joker jako postać, bohater filmu, ja ogólnie nie lubię filmów o czarnych charakterach, lubię typowy, czarno biały podział na dobro i zło, a Joker nie jest bohaterem i tyle.
No to może właśnie po tym filmie ta postać bardziej Cie zainteresuje, bo podejście do niej jest dużo ciekawsze od tego komiksowego.
lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 17:08 pm
Czekam na nowego Gacka ale już się mówi, że Gordon i Catwoman mają zmienić kolor skóry, więc to też nie będzie zbyt kanoniczny film ...
Czytałem o tym, ale mi kolor skóry w ogóle nie przeszkadza, ważne żeby aktor oddał dobrze postać w jaką się wciela. Wyszła też plota, że ten film to ma być jakieś rozbudowane śledztwo. I mam nadzieję, że to prawda, bo to świetny pomysł. Czekam na jakąś mega obszerną i zajmującą historię, w trakcie której Batman będzie spotykał po drodze kilka ikonicznych czarnych charakterów, którzy "pomogą" mu rozwikłać sprawę, coś a la Długie Halloween, czy nawet tak jak było w grach Arkham. I believe in Matt Reeves :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4149 Post autor: lis23 » wt wrz 10, 2019 00:57 am

Problem w tym, że to nie będzie TEN Joker, tylko jakaś postać na nim wzorowana i nie będąca częścią czegoś większego, więc tym bardziej mnie ten film nie kręci, bo dla mnie, to po prostu film o świrze i tyle.

Też nie przeszkadza mi kolor skóry ale jednak Jim Gordon zawsze był biały, Denta grał kiedyś Lando ale Gordona powinni zostawić w spokoju, Selina może sobie być czarnoskóra ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4150 Post autor: swordfish » wt wrz 10, 2019 02:46 am

Ale na jaki kolor skóry ma zmienić Catwoman? Bo biała Catwoman była (Michelle Pfeiffer, Anne Hathaway) i czarna również (Eartha Kitt, Halle Berry). Teraz jakaś Azjatka ma być Kobietą-Kot?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13111
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4151 Post autor: lis23 » wt wrz 10, 2019 18:06 pm

swordfish pisze:
wt wrz 10, 2019 02:46 am
Ale na jaki kolor skóry ma zmienić Catwoman? Bo biała Catwoman była (Michelle Pfeiffer, Anne Hathaway) i czarna również (Eartha Kitt, Halle Berry). Teraz jakaś Azjatka ma być Kobietą-Kot?
Catwoman ma być czarnoskóra, podobnie jak Gordon, ale to na razie są plotki, takich aktorów szuka reżyser.

Reżyser 'Jokera" wypowiedział się na temat tego, czy jego Joker może funkcjonować w świecie, w którym Batmanem będzie Pattinson i Jego zdaniem, absolutnie nie, więc jeszcze bardziej mnie ten film nie interesuje. Poza tym, pojawiły się też negatywne opinie:
Odnaleźć możemy jednak także negatywne recenzje, które odnoszą się do sposobu, w jaki film stawia na piedestale szaloną postać Jokera. Jedna z dziennikarek w swojej recenzji dla Time pisze, że przez pewien moment można odnieść wrażenie, że całość przyklaskuje postawie tytułowej postaci, co powinno budzić wśród widzów niesmak. Wymieniając wady tej produkcji, komentujący skupiają się głównie na tym aspekcie oraz powierzchowności w traktowaniu problemów, czy słabe zarysowanie motywów Jokera. Są to jednak nieliczne głosy w porównaniu do tych pozytywnych, które płyną z Festiwalu w Toronto.
https://naekranie.pl/aktualnosci/joker- ... 1568129456

Tego się właśnie obawiam, idealizowana postać szaleńca.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4152 Post autor: Mystery » śr wrz 11, 2019 12:10 pm

Nominacje The World Soundtrack Academy 2019:

Discovery of the Year:
Michael Abels: For Us
Segun Akinola: For The Last Tree
Kris Bowers: For Green Book
Anne Chmelewsky: For Where Hands Touch
Disasterpeace: For Under the Silver Lake

Public Choice Award:
Capernaum – Khaled Mouzanar
Captain Marvel – Pinar Toprak
How to Train Your Dragon: The Hidden World – John Powell
Minuscule – Mathieu Lamboley
Zwingli – Diego, Nora & Lionel Baldenweg

Best Original Score for a Belgian Production:
Frédéric Vercheval: Duelles
Soulsavers: Un Ange
Dorrit Kleijnen & Alexander Reumers: Niet Schieten

SABAM Award for the Most Original Composition by a Young International Composer:
– Pierre Charles
– Yu-peng Chen
– Zuzana Michlerová

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4153 Post autor: Mystery » ndz wrz 15, 2019 09:16 am

Saturna za najlepszą muzykę zgarnął Marc Shaiman — Mary Poppins Returns
Pozostali nominowani:
Danny Elfman — Dumbo
Bear McCreary — Godzilla: King of the Monsters
Alan Menken — Aladdin
Alan Silvestri — Avengers: Endgame
Alan Silvestri — Ready Player One

Rozdano też pierwszą pulę nagród Emmy, z kategorii nas interesujących "Outstanding Music Composition for a Documentary Series or Special (Original Dramatic Score):" zwyciężyli Marco Beltrami & Brandon Roberts za Free Solo.
Pozostali nominowani:
Game of Thrones: The Last Watch – Music by Hannah Peel
Hostile Planet – “Oceans” – Music by Benjamin Wallfisch
Love, Gilda – Music by Miriam Cutler
Our Planet – “One Planet” – Music by Steven Price
RBG – Music by Miriam Cutler

Pozostałych zwycięzców poznamy dziś.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4154 Post autor: Adam » ndz wrz 15, 2019 09:29 am

w obu kategoriach wygrani to jakiś dramat. powinien wygrać Price, a w filmach wszystko poza Dumbo, bo było lepsze.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2847
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4155 Post autor: swordfish » ndz wrz 15, 2019 11:44 am

"Free Solo" ma całkiem zgrabną muzykę i film jest emocjonujący z dużą dawką adrenaliny. Czasem wracam do tej ścieżki, aby ponownie poczuć dreszczyk przygody.

ODPOWIEDZ