NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4861 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 27, 2021 13:29 pm

Jeżeli Oscary chcą zyskać oglądalność to muszą zaprosić Ricky'ego Gervaisa jako prowadzącego. Od razu skoczy im oglądalność, tylko wtedy to byłoby mniej rozdanie nagród, a bardziej roast i tutaj raczej Akademia nie ma jaj na coś takiego. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4862 Post autor: Koper » wt kwie 27, 2021 17:27 pm

Adam pisze:
pn kwie 26, 2021 20:33 pm
przecież to było rozdanie oskarów dla filmów niezależnych :P
nic w kinach nie było, więc kogo obchodziła taka gala, gdzie w najważniejszej kategorii prawie same indie filmy.
ja sobie smacznie spałem. z tego co widać nie tylko ja :)
No właśnie. Nominowali niemal same małe filmy (wiadomo, pandemia) których przeciętny widz nie zna, to co się dziwić, że nikt nie ogląda. Ale oczywiście na forach utyskiwanie, że to wszystko przez politykę, lewactwo a w ogóle kiedyś to były Oscary, heh...
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4863 Post autor: MichalP » wt kwie 27, 2021 17:37 pm

Z jednej strony to dobrze, ze sie wielkie Hollywood musialo przystopowac co pozwolilo wiekszej ilosci filmow niezaleznych zablysnac troche i moze dzieki temu znajda wieksze grono odbiorcow, ale z drugiej strony jak widac, sporej ilosci widzow to zwisa i powiewa - i filmy i uroczystosc. Co ich wczesniej przyciagalo - wielkie nazwiska, rozmach i popularnosc.

To tak troche jak w koncowce Truman Show - wielki dramat, emocje i popularnosc - walka naszego bohatera o wolnosc wyboru. A jak sie wszystko skonczylo to ludzie/widzowie po prostu znalezli sobie inne zainteresowania. I to troche pokazuje stosunek ludzi do Hollywoodu i kina blockbusterowego. Poki sie to kreci to jest szum i popularnosc - jakby z dnia na dzien cale Hollywwod po prostu zniknelo z planety, to przez pare tygodni by troche poszumialo a potem wszyscy by zapomnieli, ze cos takiego w ogole istnialo :|

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4864 Post autor: Wawrzyniec » wt kwie 27, 2021 22:23 pm

Koper pisze:
wt kwie 27, 2021 17:27 pm
No właśnie. Nominowali niemal same małe filmy (wiadomo, pandemia) których przeciętny widz nie zna, to co się dziwić, że nikt nie ogląda. Ale oczywiście na forach utyskiwanie, że to wszystko przez politykę, lewactwo a w ogóle kiedyś to były Oscary, heh...
Tak, ale według mnie prawda leży gdzieś po środku. Podczas ostatnich Oscarów jakie ja widziałem na żywo, bawiłem się ze znajomymi w drinking-game za każdym razem ktoś powie coś politycznego i w połowie gali musiałem przerwać. Dlatego wiadomo same filmy jakie się w tym roku ubiegały grało sporą rolę, ale też całkowicie nie przekreślałbym, że Oscary na przestrzeni lat stały się strasznie moralizatorskie i to jest trochę nieznośnie. Nie wspominając już o całkowitym przeinaczeniu słów Dr. Martina Luthera Kinga, gdzie teraz ocenia się ludzi nie po ich talencie, ale kolorze skóry i genitaliach. Dlatego też w sumie najlepsze w tym Oscarach było zakończenie, gdzie specjalnie pozmieniali kolejność, gdyż byli pewnie, że Chadwick Boseman zgarnie Oscara, a tu ku mojemu zaskoczeniu Akademia nagrodziła najlepszego aktora. :shock: I aby było jeszcze zabawniej Anthony Hopkins też był pewny, że nie wygra i po prostu ten czas spędził śpiąc w łóżku w rodzinnej Walii. :D

A muzycznie to się dziwię, że w ogóle nikt tutaj nie pisze, jaka okropna piosenka wygrała, kiedy inne nominowane były naprawdę dobre.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Arthur.Flowerkis

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4865 Post autor: Arthur.Flowerkis » śr kwie 28, 2021 10:38 am

Wawrzyniec pisze:
wt kwie 27, 2021 22:23 pm


gdzie teraz ocenia się ludzi nie po ich talencie, ale kolorze skóry i genitaliach.

Akademia nagrodziła najlepszego aktora. :shock:
Lecz w innych kategoriach (no, może poza muzyką, tutaj wiadomo komercja) twórcy też zostali ocenieni po talencie, nie tylko w kategorii Best Actor (w której, jeszcze przy okazji nominacji zabrakło Madsa za Another Round).

Rola Chadwicka dla wielu (w tym dla mnie) też wspaniała i w pewnej chwili myślałem, że będzie remis. Osobna kwestia, to że niektórzy chcieli, by został nagrodzony, lecz w nagrodach Tony- jest to kreacja bardziej teatralna niż filmowa.

Zwycięstwo Hopkinsa (zaznaczam zasłużone) to też lekka ironia, gdyż w udostępnionych Oscars Ballouts, wielu członków wyjaśniała, że głosowało na niego, licząc, że inni zagłosują na Chadwicka :D Chcieli wygranej jednego, podświadomie nagrodzili drugiego.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4866 Post autor: Wawrzyniec » śr kwie 28, 2021 11:54 am

Arthur.Flowerkis pisze:
śr kwie 28, 2021 10:38 am
Zwycięstwo Hopkinsa (zaznaczam zasłużone) to też lekka ironia, gdyż w udostępnionych Oscars Ballouts, wielu członków wyjaśniała, że głosowało na niego, licząc, że inni zagłosują na Chadwicka :D Chcieli wygranej jednego, podświadomie nagrodzili drugiego.
Masz gdzieś linka do tych informacji? Gdyż szczerze mówiąc to trochę mnie smuci, ale też nie jakoś specjalnie zaskakuje. :( Przede wszystkim, gdyż chwaliłem Akademię, że podjęli słuszną decyzję wyłącznie w oparciu o kreację aktorską, a tutaj wynika z tego, że to przypadek. :(
A nie dziwię się, gdyż już czytałem sporo artykułów, wywiadów z członkami Akademii, którzy bardzo krytycznie wyrażali się o formule głosowania i ogólnie osobach, które w tym głosowaniu biorą. Przede wszystkim ktoś szczerze powiedział, że on nie daje radę tego wszystkiego obejrzeć i tak ma też większość członków Akademii. A więc to, że np. opiekunki do dzieci, czy znajomi to oglądają i potem ich się pyta co wybrać, jest normalne. Inny członek Akademii podawał przykład, że wielu jego znajomych, którzy są w Akademii nie widzieli np. "12 Years A Slave", gdyż bali się ukazanej w nim przemocy, ale uznali, że to film ważny to na niego oddali głos.

Nie wspominając już o soundtrackach, gdzie też wątpię, aby one były tak słuchane i analizowane jak my na stronie i forum to robimy. I dlatego też taki Reznor nie dziwi, gdyż to znane nazwisko w muzyce, plus też wpisuje się w próbę, aby właśnie zaciekawić szerszą grupę ludzi do śledzenia Oscarów, gdzie większość nie wie kim jest taki James Newton Howard, ale Trenta Reznora z Nine Inch Nails kojarzą.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Arthur.Flowerkis

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4867 Post autor: Arthur.Flowerkis » śr kwie 28, 2021 17:53 pm

Wawrzyniec pisze:
śr kwie 28, 2021 11:54 am


Masz gdzieś linka do tych informacji?
O, tu jest analiza z linkiem - cytat z posta: "Anthony Hopkins prowadzi zdecydowanie z Chadwickiem Bosemanem; większość osób z ballotów mówi tak: "wiem, że Boseman wygra, ale głosuję na Hopkinsa"

Cóż, po prostu lubili naprawdę role Antka, ale też chcieli być trochę "poprawni" i przypadkowo wyszło, jak wyszło (na plus). Gdyby spytali wszystkich, jak głosowali, to pewnie by na przymus zmieniali.

https://www.facebook.com/sezonnagrodfil ... __tn__=K-R

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4868 Post autor: swordfish » czw kwie 29, 2021 00:29 am

Wawrzyniec pisze:
wt kwie 27, 2021 22:23 pm
A muzycznie to się dziwię, że w ogóle nikt tutaj nie pisze, jaka okropna piosenka wygrała, kiedy inne nominowane były naprawdę dobre.
W tym roku piosenki były naprawdę świetne. "Fight For You" dobrze została wyprodukowana i zmiksowana. Te dudniące basy bardzo mi się podobają. Ciepłe, mięsiste, nieinwazyjne. Do tego kobiecy śpiew soulowy. Pewnie mam skrzywienie hirkowronkowe, ale uwielbiam czarne brzmienie a'la lata 70. z lekką domieszką disco i jazzu.

Jeśli oceniać piosenki po wykorzystaniu w filmie, powinno wygrać "Husavik", które jest integralną częścią scenariusza i pojawia się w kulminacyjnym momencie opowieści, a nie jak wiele w napisach końcowych, gdzie wychodzi się z kina.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4869 Post autor: Mystery » czw kwie 29, 2021 12:03 pm

Oglądalność chyba nie powinna dziwić, wystarczyło spojrzeć na nasze forum, gdzie większość w tym ja, galę sobie odpuściła i tak to się przekładało na cały świat, a przyczyn tego jest tak wiele, że naprawdę sporo by wymieniać, choćby i tak prozaiczny powód jak późny termin. Sami zwycięzcy bez niespodzianek i większości przypadków zasłużeni, nagrody za scenariusze, efekty, zdjęcia, scenografię, montaż, dźwięk, kostiumy, charakteryzację, film zagraniczny, dokument, no nie mam się gdzie przyczepić. A to że Nomadland, Zhao i McDormand wygrają Oscary mówiono już rok temu. Drugi plan w tym roku się nie wyróżniał, także niech będzie wygrana Kaluuya i Youn, choć równie dobrze, mogłaby i być inna dwójka, np Cohen i Colman, choć wtedy może byłaby za mała dywersyfikacja :wink: Najlepsza oczywiście była wygrana Anthony Hopkinsa, w takim wieku, za taką rolę, po takiej karierze, Oscar za główną rolę po prostu mu się należał i za to wielkie brawa, no i cieszy kolejny Oscar dla familii Giacchino :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4870 Post autor: lis23 » czw kwie 29, 2021 19:25 pm

Oglądalność nie była słaba ze względu na to, że nikogo to nie interesowało, skoro od ok.roku nie można iść do kina? Gdzie ludzie mieli te filmy obejrzeć?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4871 Post autor: Mystery » czw kwie 29, 2021 19:39 pm

Trial of the Chicago 7 czy Manka choćby na Netflix, zresztą już widzę te tłumy na Minari, Sound of Metal czy Father. W tym roku przeważały głównie skromne niezależne filmy, to i skromna widownia gali, nie było żadnych wielkich tytułów, gwiazd, rywalizacji, które ściągnęłyby szerszą widownię, jak chociażby rok temu, gdzie głośnymi tytułami były Joker, 1917, Parasite, nowe filmy Scorsese i Tarantino, a przed dwoma laty Czarna Pantera, Bohemian Rhapsody czy Star Is Born.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4872 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 30, 2021 13:13 pm

Mystery pisze:
czw kwie 29, 2021 12:03 pm
Oglądalność chyba nie powinna dziwić, wystarczyło spojrzeć na nasze forum, gdzie większość w tym ja, galę sobie odpuściła i tak to się przekładało na cały świat, a przyczyn tego jest tak wiele, że naprawdę sporo by wymieniać, choćby i tak prozaiczny powód jak późny termin.
Amen, dokładnie powodów było wiele i po prostu w tym roku to się wszystko skumulowało. Chociaż prawda jest taka, że z roku na rok oglądalność leci na łeb na szyję. I to nie są też czasy Titanica, Gladiatora, czy Władcy Pierścieni, gdzie nominowane były filmy, które tłumy widziały. Przy czym tutaj też pewnie pojawia się to na co zwracam często uwagę - hermetyczność współczesnego kina, gdzie albo mamy komiksowe blockbustery, albo typowe podnagrodowe dramaty, czy skromne kino niezależne. W sumie trudno sobie wyobrazić, aby teraz jakiekolwiek studio wydało pieniądze na takiego Gladiatora.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4873 Post autor: Wawrzyniec » wt maja 11, 2021 00:16 am

Mam nadzieję, że kompozytorzy nie będą się wygłupiać i oddawać swoje Globy. :? Co to w ogóle się odrabia?
https://spidersweb.pl/rozrywka/2021/05/ ... teractions
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4874 Post autor: Mystery » wt maja 11, 2021 07:10 am

Hipokryci. Całe życie było wspaniale, splendor, imprezy, prezenty, nagrody, wyróżnienienia, podziękowania, nagle wiaterek zawiał inaczej i zmiana o 180 stopni :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#4875 Post autor: Adam » wt maja 11, 2021 08:51 am

Czyżby czarni za mało kategorii wygrali ?
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ