NAGRODY BRANŻOWE

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1261 Post autor: DanielosVK » czw sty 16, 2014 17:23 pm

No pewnie. Doczekaliśmy się docenienia kultowej pieśni na cześć cierpienia krasnoludów, którą będą wspominać co najmniej trzy kolejne pokolenia. :mrgreen:
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58274
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1262 Post autor: Adam » czw sty 16, 2014 18:21 pm

brak noma dla Hansika to jest mega szok, od lat takiego nie było żeby pewniaka w zestawieniu nie było - reszta, zgodna z tym co przewidywałem - te same tytuły, tylko Her wskoczyło zamiast Zniewolonego. oskara dostanie albo Price, albo własnie to Her.

z piosenką było by bardziej ekscytujaco gdyby z U2 mógł powalczyć Sheeran. Nie ma go, więc U2 ma pewnego Oskara, tym bardziej z uwagi na około-mandelową ostatnio sytuację.

a Hansik ponoć dziś wyjebał pół rcp, wszystkich swoich agentów, i bidny siedzi i się tnie :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23325
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1263 Post autor: Mystery » czw sty 16, 2014 18:33 pm

Nie widziałem i nie słuchałem Her, a tak poza tym to z nominowanych najbardziej zasługuje Newman i tu będę trzymać kciuki, mimo, iż Price jest tu murowanym faworytem.

Co do piosenek to rzadko się zdarza, ale aż 3 mi się podobają (Happy, Let it Go, Ordinary Love) i jak dla mnie każda z nich może wygrać.

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Odp: NAGRODY BRANŻOWE

#1264 Post autor: WhiteHussar » czw sty 16, 2014 18:33 pm

Zamiast się ciąć to niech się weźmie za robienie Nowych soundtrack ów a nie kopii

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58274
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1265 Post autor: Adam » czw sty 16, 2014 18:34 pm

z takiego obrotu sprawy cieszy się tylko Price, bo jego szanse przez brak Hansika wzrosły do jakichś 60-70% :mrgreen:
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1266 Post autor: Mefisto » czw sty 16, 2014 19:31 pm

Mystery pisze:poza tym to z nominowanych najbardziej zasługuje Newman i tu będę trzymać kciuki, mimo, iż Price jest tu murowanym faworytem.
Jak go wezmę i zamuruję w piwnicy, to będzie murowanym faworytem :) Only Tomek.

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1267 Post autor: Łukasz Wudarski » czw sty 16, 2014 19:42 pm

Wygra Price i U2. Grawitacja najbardziej efektownie oddziałuje w filmie (nie znaczy to że najlepiej - ale słychać tę muzykę, czuć, myślę więc że krytycy to docenią). A U2 wygra bo Mandela. Choć piosenka jest fajna i daję radę. Ogółem niezłe te nominacje:)
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23325
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1268 Post autor: Mystery » czw sty 16, 2014 21:01 pm

Nie patrząc na poziom muzyki, a Oscarowe realia ostatnich lat, Williamsa i Newmana Akademia zawsze nominuje jak ma do tego okazje, Oscarów już nie daje, a ostatnio do tego grona dołączył Desplat (6 nominacji w ostatnich 8 latach, też bez statuetki). Price to natomiast perfidny przykład newcomera którego zazwyczaj się nagradza (Santaolalla, Rahman, Reznor/Ross, Bource, Ebert). Do tego pochodzi z zagranicy, nie licząc Reznora do spółki z Anglikiem Rossem, w ciągu ostatnich 10 lat jedynym Amerykaninem z Oscarem był Giacchino). Do tego za Stevenem stoją liczne wygrane wśród kół krytyków, no i sam film, który najpewniej nie wygra w głównej kategorii, a jak pokazywało wiele roczników, jest w tym pewna zależność, toteż wszelkie "za" stoją za Brytyjczykiem, a w dalszej kolejności za "Her", który jeśli chodzi o muzykę byłby takim tegorocznym "All Is Lost" Oscarów.

Co do piosenki to prasa zagraniczna przyznała Globa U2 za Mandele, normalka, myślę, że Członkom Akademii, bliżej będzie jednak do Animacji Disneya, niż do gościa którego zagrał kiedyś Morgan Freeman :wink: Tym bardzie po sukcesie kasowym filmu i soundracka Frozen i ogólnej popularności, na yt Ordinary Love 4.8 mln odtworzeń, Let it Go 40.8 mln.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1269 Post autor: kiedyśgrześ » czw sty 16, 2014 23:01 pm

mogłem się z Mysterym o piwo założyć, że nudziarz dostanie noma, nieważne, nie ma Lany, nie ma oglądania, finito! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58274
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1270 Post autor: Adam » pt sty 17, 2014 08:13 am

Price wygrywa CCMA :!: Steven Price was honored with the Critics’ Choice Movie Award in the Best Score category for his music for Alfonso Cuaron’s Gravity at tonight’s 18th Annual Critics’ Choice Movie Awards ceremony in Los Angeles. oskary is coming - nigdy zwycięzca nie był tak blisko 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1271 Post autor: kiedyśgrześ » pt sty 17, 2014 13:45 pm

poświęciłem się dla forum i obejrzałem ten (tą) HER, tam nie ma muzyki, tam jest muzak, formalnie takie rozwiązanie ma w tym (swoją drogą bardzo dobrym) filmie sens, ale to jest bardziej liryczna odpowiedź na Gravity, miłośnicy dziewiętnastowiecznego brzmienia z ciężką orkiestrą i jakimiś motywami do gwizdania pod prysznicem nie mają tu czego szukać. temat możnaby osobny założyć, wiem, że na forum są miłośnicy "pana pianisty z pięciogwiazdkowej restauracji nie specjalnie zaprzątającego swoim grajkowaniem uwagi gości" a z czymś takim mamy przez większość czasu projekcji właśnie do czynienia :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26146
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1272 Post autor: Koper » pt sty 17, 2014 19:43 pm

Tjaa... nawet widziałem na YT jak ktoś próbował zrobić zestawienie fragmentów nominowanych scorów, to "Her" to nie dość, że z filmu musiał wycinać, to jeszcze z dialogami, chyba nie ma w tym filmie lepszej ekspozycji scoru, co? Czyli, że trzeba było to "Her" nominować, no to wymyślili, że nominują za score. Cóż, w tym roku, jak nigdy, życzę zwycięstwa Newmanowi. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23325
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1273 Post autor: Mystery » ndz sty 19, 2014 12:11 pm

FYC Promo Her w sieci, świetna jakość, 40 minut, będzie można obadać co to takiego :)

1. Sleepwalker
2. Milk & Honey
3. Loneliness #3 (Night Talking)
4. Divorce Papers
5. Morning Talk/Supersymmetry
6. Some Other Place
7. Song On The Beach
8. Loneliness #4 (Other People's Letters)
9. Owl
10. Photograph
11. Milk & Honey (Alan Watts & 641)
12. We're All Leaving
13. Dimensions

Mefisto

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1274 Post autor: Mefisto » ndz sty 19, 2014 17:30 pm

Takie tam popierdywanko elektroniczne. Ale w sumie ciekawsze i mające więcej klasy od Gravity.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: NAGRODY BRANŻOWE

#1275 Post autor: Wawrzyniec » ndz sty 19, 2014 19:12 pm

O widzę, że Twój Gravity-Hejt dalej trwa. :P A zważywszy na tematykę filmu to raczej należało się spodziewać elektropierdów. Plus ponoć film bardzo dobry.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ