DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#1 Post autor: Tomek » czw cze 21, 2012 19:14 pm

Fanboje Marianelliego, powstańcie i łączcie się! 8)

Kolega Łach, w rozmowie zdradził mi, że oczekuje tego score'u najbardziej w tym roku. Cóż, ja chyba też :wink: . Pojawił się zwiastun nowego filmu Joe Wrighta: http://www.youtube.com/watch?v=rPGLRO3fZnQ.

Zapowiada się wizualny majstersztyk i dramat historyczny w stylu starych filmów Davida Leana (Doktor Żywago oczywiście). Widać również, że emocje będą również duże. Naturalnie oczekuję, że będący w super-wysokiej formie w ostatnich latach Włoch-Anglik podoła i stworzy melodramtyczny, silny w emocje score, czyli nawiąże do chwalebnych dokonań z poprzednich filmów Wrighta ("Dumy i uprzedzenia" i "Pokuty"), "Agory" a może i doda szczyptę mroku "Jane Eyre". Zastanawiam się, czy te partie fortepianowe w trailerze to oryginalny score, bo brzmi to lekko marianelliowsko. Ostrzę sobie zęby na muzykę filmową wysokich lotów. Premiera we wrześniu, więc na wczesną jesień można się już spodziewać płyty. Dario, nie zawiedź ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#2 Post autor: DanielosVK » czw cze 21, 2012 19:17 pm

Ja tu tylko Shore'a i Armstronga oczekiwałem, a zapomniałem, że Marianelli jeszcze jest. W takim razie to wskakuje u mnie na 3 miejsce zamiast TDKR w liście najbardziej oczekiwanych score'ów. Go, Dario, go!
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

hp_gof

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#3 Post autor: hp_gof » czw cze 21, 2012 19:27 pm

No no, kolejne kostiumowe świecidełko z brytyjskim akcentem na podstawie rosyjskiej powieści. Mieszanka zaskakująca :P
I znów u Wrighta występuje K(e)ira. Nie no, takiego projektu powinien pozazdrościć każdy kompozytor, jest na co czekać, a Marianelli ma co robić. Uuuuuuu, potencjał jest ogromny, oby nasze marzenia się spełniły!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#4 Post autor: Adam » czw cze 21, 2012 19:34 pm

hp_gof pisze:No no, kolejne kostiumowe świecidełko z brytyjskim akcentem na podstawie rosyjskiej powieści. Mieszanka zaskakująca :P
dokładnie... do tego z zaszufladkowaną już Kirą w kolejnej tej samej rólce w prawie tej samej koronkowej kiecuni.. która to już ekranizacja? 10 czy 15?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Arthur
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1135
Rejestracja: śr paź 20, 2010 21:16 pm
Lokalizacja: Pzn

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#5 Post autor: Arthur » czw cze 21, 2012 19:57 pm

Dario uratuje ten rok 8)
Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli. - Albert Schweitzer

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#6 Post autor: Wojteł » czw cze 21, 2012 20:12 pm

Wiadomo już, kiedy to wychodzi? Sam film również zapowiada się ciekawie, Jude z brodą też jakoś tak większy respekt wzbudza :D
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

hp_gof

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#7 Post autor: hp_gof » czw cze 21, 2012 20:12 pm

Adam pisze: dokładnie... do tego z zaszufladkowaną już Kirą w kolejnej tej samej rólce w prawie tej samej koronkowej kiecuni.. która to już ekranizacja? 10 czy 15?
Ale nic nie przebije zielonej kiecuni z Pokuty, która stała się już legendą. Jak wpisujesz w google słowa 'Keira' i 'Atonement', od razu wyszukiwarka sugeruje Ci 'green dress' :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#8 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 21, 2012 23:11 pm

Też bardzo tego score'u oczekuję.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#9 Post autor: Ghostek » czw cze 21, 2012 23:43 pm

A ja nie, bo wiem, że będzie ino subtelnym plumkadełkiem - bardzo lirycznym i nie stroniącym od emocji, ale zupełnie rozmijającym się z moimi zapotrzebowaniami muzycznymi ostatnimi czasy.
;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#10 Post autor: Łukasz Wudarski » pt cze 22, 2012 00:12 am

no nie jest to na bogatości....
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#11 Post autor: Adam » pt cze 22, 2012 08:31 am

... ani Brajan :) ja oczywiście również nie czekam, na film szczególnie nie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#12 Post autor: Koper » pt cze 22, 2012 08:46 am

Hmm... Marianelli do końca mnie nie przekonuje ale po score z ciekawością sięgnę, chociaż spodziewam się czegoś a'la Jane Eyre w wersji rosyjskiej. Czyli ładne, emocjonalne, klasowe, ale z drugiej strony nic szczególnie nowego. No ale zobaczymy, może Dario zaskoczy. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#13 Post autor: Ghostek » pt cze 22, 2012 09:16 am

Takie scory leżą u mnie na półce "bedtime story". Kiedy kładę się spać zapodaję sobie plumkadełko a la Pokuta, które genialnie mnie relaksuje i oddaje w objęcia Morfeusza. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#14 Post autor: Marek Łach » pt cze 22, 2012 11:50 am

No super, nawet williamsowski Lincoln tak nie rozbudza moich muzycznych oczekiwań. A film wydaje się niestandardowy, popatrzcie na scenografię, to jakiś miks tradycyjnej fabuły i teatru. Jak Dario się postara, to będzie pięknie. 8)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: DARIO MARIANELLI - ANNA KARENINA (2012)

#15 Post autor: Mystery » pt cze 22, 2012 12:37 pm

Obecnie, najodpowiedniejszy kompozytor do takiego filmu, a kolaboracja z Wrightem wróży tylko dobrze. Mam ogromne wymagania co do muzyki, a zwiastun tylko je podsycił. Liczę na naprawdę dobry temat przewodni, tudzież miłosny, a co do samej muzyki to mam nadzieję, że będzie nie tylko kameralnie, ale Dario postawi również na symfonikę, a rosyjskie wpływy będą odrywać znaczną rolę. Po Pride & Prejudice i Atonement, Oscarową nominację Dario ma już chyba w kieszeni.

ODPOWIEDZ