Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Marta
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 27, 2006 21:39 pm

#16 Post autor: Marta » ndz lip 30, 2006 17:34 pm

Ups o jedno "e" za dużo mi wskoczyło:) Oczywiście wszyscy wiemy, że pisze się Tennessee :wink:
All You have to decide is what to do with a time which is given to You...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#17 Post autor: Tomek » ndz lip 30, 2006 20:25 pm

Marta pisze:Ja się przyznaję, że ostatnio w kółko słucham The Promise Badelta:)
Oczywiście przesłuchałam też muzykę z drugiej części Piratów, ale specjalnie mnie nie zachwyciła (poza utworem Davy Jones-niesamowity!!)

Poza tym standardowo na mojej playliście zawsze znajdują się takie utwory jak Bearing the Cross, Crucifixion i Resurrection z Pasji, A Way of Life- Ostatni Samuraj, czy Tenneessee z Pearl Harbor. I wiele wiele innych... :D
Bardzo ładny avatar Marto :) A wybory muzyczne również na poziomie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#18 Post autor: Ghostek » ndz lip 30, 2006 22:56 pm

No już byś się nie podlizywał kobiecie, Tomek :P Poza tym i tak każdy wie że najładniejszy avatar to ja tu mam... jeżeli nie... to informuję :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

#19 Post autor: Łukasz Wudarski » ndz lip 30, 2006 23:21 pm

Pozwolisz Tomaszu (Al) że się z Tobą nie zgodzę w kwestii avataru... Przynaję iz jest on niezgorszy, jednak mój muszę uznać za lepszy, fajnieszy i w ogóle.... :twisted:
Why So Serious !?

Mefisto

#20 Post autor: Mefisto » pn lip 31, 2006 00:10 am

Tomasz de facto ładnie avatarkowo, ale lepiej w stopce ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#21 Post autor: Ghostek » pn lip 31, 2006 00:38 am

Cóż, "trzymam Skynet za jaja" :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#22 Post autor: Paweł Stroiński » pn lip 31, 2006 17:15 pm

Wracając do tematu:

Jerry Goldsmith - The Russia House (teraz) - zapomniałem jaki to dobry score, przepiękna tematyka, chociaż w środku album jest trochę monotonny.

Christopher Young - An Unfinished Life (odrzucone) - mi się ten score podoba, chociaż przede mną jeszcze nowa wersja Deborah Lurie. Generalnie lubię taką wyciszoną muzykę, która prowadzi w sposób naturalny do wybuchu emocji (chociaż bez popadania w łatwy patos) na końcu.

James Newton Howard - Sixth Sense - recenzja w weekend :P

John Barry - fragmentarycznie Tamarind Seed - nieznany ogółowi score do zupełnie niezłego filmu szpiegowskiego Blake'a Edwardsa (dlaczego nie Henry Mancini?). Partytura trzeba powiedzieć całkiem dobra, czwórkowa.

Awatar użytkownika
Marta
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 27, 2006 21:39 pm

#23 Post autor: Marta » śr sie 02, 2006 18:07 pm

Dobra chłopaki wszyscy macie fajne avatry :D
A co do muzyki, to dodam jeszcze kolegę, który zamieścił swoje utworki na forum- Roberto Ignis. Naprawdę jestem pod wrażeniem:)Także jego dwa kawałki też się ostatnio na mojej playliście znalazły :)
All You have to decide is what to do with a time which is given to You...

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#24 Post autor: Marek Łach » czw sie 03, 2006 15:57 pm

Czy to motyl z gatunku Nabokov? :wink:

A ja ostatnio:

John Ottman - Superman Returns - przeciętne, raczej bezstylowe rzemiosło z kilkoma bardzo fajnymi momentami

Ennio Morricone - I Guardiani del Cielo - ciekawa, bardzo ładna muzyka do filmu TV, ze ślicznym tematem głównym; niedługo recenzja.

Ennio Morricone - Guns for San Sebastian - WYBITNY score, przepiękne tematy, świetna akcja, Morricone w top formie:)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#25 Post autor: Paweł Stroiński » czw sie 03, 2006 16:53 pm

Marek Łach pisze:Czy to motyl z gatunku Nabokov? :wink:
Nie rób z koleżanki takiej Lolity :twisted:
Marek Łach pisze:John Ottman - Superman Returns - przeciętne, raczej bezstylowe rzemiosło z kilkoma bardzo fajnymi momentami
Zdecydowanie się zgadzam, może zaznaczając przy tym, że bardzo fajne momenty = powtórzenia tematu Williamsa :D
Marek Łach pisze:Ennio Morricone - I Guardiani del Cielo - ciekawa, bardzo ładna muzyka do filmu TV, ze ślicznym tematem głównym; niedługo recenzja.
To czekam na recenzję :)
Marek Łach pisze:Ennio Morricone - Guns for San Sebastian - WYBITNY score, przepiękne tematy, świetna akcja, Morricone w top formie:)


Zachęciłeś mnie :D

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

#26 Post autor: Marek Łach » czw sie 03, 2006 17:05 pm

Paweł Stroiński pisze: Nie rób z koleżanki takiej Lolity :twisted:
A jeśli była niegrzeczną dziewczynką? :twisted:
Paweł Stroiński pisze: Zdecydowanie się zgadzam, może zaznaczając przy tym, że bardzo fajne momenty = powtórzenia tematu Williamsa :D
Wejścia tematu Williamsa to tutaj... taki powiew świeżości :mrgreen:
Paweł Stroiński pisze: Zachęciłeś mnie :D
No dobra, wybitny bez dużych liter, żebyś się czasem nie rozczarował:wink: Ale jak lubisz klimaty westernów Ennio, jego etnikę i epicki rozmach, a do tego jego love themes, to na pewno Ci się spodoba:P

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#27 Post autor: Tomek » czw sie 03, 2006 20:27 pm

Paweł Stroiński pisze:
Marek Łach pisze:John Ottman - Superman Returns - przeciętne, raczej bezstylowe rzemiosło z kilkoma bardzo fajnymi momentami
Zdecydowanie się zgadzam, może zaznaczając przy tym, że bardzo fajne momenty = powtórzenia tematu Williamsa :D
Mogę się też zdecydowanie zgodzić? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 37
Rejestracja: czw lip 27, 2006 21:39 pm

#28 Post autor: Marta » pt sie 04, 2006 13:06 pm

Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się jaki to gatunek, ale skoro twierdzisz, że Nabokov, to chyba powinnam to uznać za komplement :wink: Ponieważ gatunek ten jest bardzo rzadki i piękny, a najpiękniejszy motyl podobno nazywa się Lolita...może zmienię nicka?? :wink:

A wracając do tematu głównego to ostatnio przeczytałam gdzieś, że The Time Machine Badelta jest super, no i sprawdziłam. Najbardziej przypadł mi do gustu utwór Godspeed. Pewnie go już wszyscy znacie, bo jesteście takimi specjalistami, że naprawdę podziwiam :)
All You have to decide is what to do with a time which is given to You...

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10218
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#29 Post autor: Ghostek » pt sie 04, 2006 13:43 pm

Czego słucham ostatnio? Nie mogę się odpędzić od Wyatt Earp Newtona Howarda oraz Dreamcatcher (czytając powieść Kinga pod tym samym tytułem :D ).

Poza tym standardowo troche niszy, troche kliszy :P
:arrow: Armand Amar - Bab' Aziz
:arrow: Michael Stearns _ Baraka (świetny film, audiowizualna uczta :) )
:arrow: Alan Williams - Kilimanjaro, Amazon, Disconnect
:arrow: Jerry Goldsmith - First Knight
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#30 Post autor: Tomek » sob sie 05, 2006 01:14 am

Tomasz Goska pisze:oraz Dreamcatcher (czytając powieść Kinga pod tym samym tytułem :D ).


Książka zdecydowanie lepsza niż fatalny film... Powinieneś ją czytać w zimie :-P A muzyka dość ciekawa, niby nic takiego specjalnego, ale dość ciekawe rzemiosło :)
Tomasz Goska pisze: :arrow: Michael Stearns _ Baraka (świetny film, audiowizualna uczta :) )
Trochę zawiodła mnie Baraka. Dużo formy, dużo nudy... Słuchałem takich klimatów w ciekawszym wydaniu ;) [Glass w trylogii Qatsi i nie tylko]. A może tak jest bo filmu nie widziałem...
Obrazek

ODPOWIEDZ