Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 3001
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4096 Post autor: qnebra » pn lut 17, 2014 19:14 pm

Paul Leonard-Morgan Walking with Dinosaurs 3D

http://www.youtube.com/watch?v=O9czSOqp ... re&index=2

Co by tu napisać o tej muzyce?

Nie ma w niej praktycznie żadnej elektroniki i nie ma nic wspólnego z Dreddem. Oprócz osoby kompozytora. Natomiast sama ścieżka to dobre, symfoniczne granie z wielką dawką familijnego uroku i tak zwanego mickey'mousingu. Jednak nie myślcie, że nie ma tu bardziej dramatycznych utworów.

Na razie słucham, dokładniejsza recenzja później. Niemniej to jest dobre, nie reprezentuje ta muzyka poziomu arcydzieła i nie stanie się klasykiem. Po prostu dobrze się tego słucha.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4097 Post autor: Mystery » sob lut 22, 2014 12:01 pm

Walking with Dinosaurs 3D to solidna pozycja, choć tracklista pozostawia nieco do życzenia, za to "Patchi The Hero" jest świetne, kawałek godny lepszych animacyjnych scorów.

Pompeii - Clinton Shorter
Brzmi lepiej od "The Legend of Hercules", ale poziom i wrażenia na podobnym poziomie, czyli zauważalne tematy, orkiestra, chóry, wokalizy, orientalne akcenty, sama muza trochę bardziej w RCP mode, ale mamy tu 44 minuty niezobowiązującego przebojowego scoru i trójeczkę można śmiało postawić, poniżej tytułowy utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=ACdu1Y76ZdI

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4098 Post autor: Mefisto » pn lut 24, 2014 19:17 pm

Cosmic Wonder - ależ fajne! 25 minut na maksa relaksującej muzyczki do jakiegoś dokumentu. Hipnotyzujący rytm w stylu Solaris plus anielskie chóry. Mniam!

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10234
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4099 Post autor: Ghostek » śr lut 26, 2014 17:44 pm

Mystery pisze: Pompeii - Clinton Shorter
Brzmi lepiej od "The Legend of Hercules", ale poziom i wrażenia na podobnym poziomie, czyli zauważalne tematy, orkiestra, chóry, wokalizy, orientalne akcenty, sama muza trochę bardziej w RCP mode, ale mamy tu 44 minuty niezobowiązującego przebojowego scoru i trójeczkę można śmiało postawić, poniżej tytułowy utwór:
http://www.youtube.com/watch?v=ACdu1Y76ZdI
Dokładnie! Score całkiem przyjemny w odsłuchu. Odrobinkę lepszy technicznie i zdecydowanie tematycznie od "Immortals" Morrisa. Jutro gonię na film i jak się uda, to jakiś tekst wskoczy na dniach.
Obrazek

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4100 Post autor: WhiteHussar » śr lut 26, 2014 17:53 pm


Awatar użytkownika
Marcin
Początkujący orkiestrator
Posty: 538
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 16:59 pm
Lokalizacja: Gąsawa

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4101 Post autor: Marcin » śr lut 26, 2014 23:05 pm

Tuomas Kantelinen - Quest for a Heart - nie przesadzę, jeśli powiem, że właśnie przed chwilą przesłuchałem jedną z najwspanialszych ścieżek dźwiękowych napisaną na potrzeby bajki :!: :shock: :!: :shock: :!: OMG, co za wykonanie! Co za maestria! Jaka brawura!!! Niesamowite!! To trzeba po prostu usłyszeć!! Właśnie wracam do kolejnego odsłuchu i jak najbardziej POLECAM :!:
PS: A wszystko dzięki Wurgerowi :wink:
Będę szczery, Tylko Jerry 8)

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4102 Post autor: Mefisto » ndz mar 02, 2014 02:58 am

Necessary Roughness - ależ zajebioza :D Świetne, rockowe granie z całą masą energicznych, pełnoorkiestrowych tematów (wiadomo, lata 90 8) ). Wiadomo, bonusy w sumie zbędne, no ale to bonusy - bez nich długość jest całkiem odpowiednia, mimo że score nie daje przez ten czas praktycznie wytchnąć, bo cały czas napieprza. Bardzo fajnie, że to wydali, bo to jeden z lepszych Conti jakie słyszałem.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13577
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4103 Post autor: Kaonashi » ndz mar 02, 2014 19:28 pm

Kaonashi pisze:Svoy sredi chuzhikh, chuzhoy sredi svoikh - Edward Artemyew

http://www.youtube.com/watch?v=t9WFEqbxWWk Jakieś 50 razy pod rząd :P Ten track poraził mnie swoim geniuszem :shock: Najlepsze co słyszałem od dłuższego czasu 8)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LsikQ#t=17 Tutaj fajny wykon, w dużo lepszej jakości, ale chyba nie z takim powerem jak oryginał.
Tak a propos cytowanego postu:
http://www.youtube.com/watch?v=v_z6XuJzTD4
8)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4104 Post autor: Mystery » wt mar 04, 2014 21:03 pm

John Ottman - Non-Stop
Ottman dla Serry, w dodatku do tak hermetycznego thrillera, to nie mogło się udać i się nie udało. Elektroniczna underscorowa tapeta i tylko pierwszy kawałek jest tu wart uwagi, choć na zachodzie donoszą, że to zrzyna z Hobbita.

Ben Foster - Hidden Kingdoms
Muzyka z 3 odcinkowej dokumentalnej serii BBC. Ben Foster to osoba odpowiedzialna za brzmienie Doctora Who, toteż już można się spodziewać jaka porcja bombastycznie wykonanej muzyki nas tu czeka. Tracklista składa się z 48 utworów, ale tak świetnie się tego słucha, że chciałoby się i więcej, najlepsza pozycja jaką w tym roku poznałem i już nie mogę się doczekać na kolejny odsłuch, choć już z własną tracklistą :wink:

Do obadania klip z muzyką, aż się chcę zobaczyć całość :)
http://vimeo.com/84849132

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4105 Post autor: Mefisto » śr mar 19, 2014 21:04 pm

Mystery pisze:Tuomas Kantelinen - The Legend of Hercules
Przebojowe symfoniczno-chóralne granie z drobnymi orientalnymi wstawkami w stylu serii God of War, ale niestety tak jak tam, nieco do życzenia pozostawia brzmienie orkiestry z naciskiem na dętą blachę. Mamy tu epicki temat przewodni ("The Fall of Argos"), ale miłą niespodzianką wyróżniającą ten score od innych podobnych gatunkowo jest ładny liryczny temat Herculesa, gdzie Fiński kompozytor przemycił nieco europejskiego uroku (Hercules Returns). Jak na taki film nawet pozytywne zaskoczenie.
Zgadzam się, a od siebie dodam, że słuchało mi się tego z niekłamaną przyjemnością (mimo, że to na dobrą sprawę taka napierdalanka), a album nawet szybko zleciał. Ale mimo wszystko trójkowy score.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4106 Post autor: kiedyśgrześ » sob mar 22, 2014 23:42 pm

Il Giorno Prima (Control) by Enrike vel Eniusz, z lat osiemdziesiątych, bardzo fajne, dzisiaj zmęczę film znaleziony na Youtube
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4107 Post autor: Mystery » wt mar 25, 2014 18:26 pm

Obrazek

No i znów zatęskniłem za Flight Of The Conchords :( Bret kolejny pokazał klasę i tak jak za "Man or Muppet" dostał Oscara, tak tu już widzę potencjalne 3 nominacje, "Something So Right", "We're Doing a Sequel", "I'll Get You What You Want (Cockatoo in Malibu)" i ciekawe jak będą pamiętać o tym filmie w przyszłym roku. Szczególnie te dwie ostatnie są świetne, a "I'll Get You What You Want (Cockatoo in Malibu)" jest w ogóle mega, polecam zapoznanie się :)
http://www.youtube.com/watch?v=H4g4oV8lK4s

http://www.youtube.com/watch?v=HXppfX-mBsE

Ogólnie album lepszy i zabawniejszy od poprzednika, film ponoć również.


Obrazek

"Man or Muppet" wygrał Oscara właśnie w pojedynku z "Real in Rio" i tym roku również przedstawiciel Muppetów bije piosenkę z Rio 2 "What Is Love", choć ta też może przypaść do gustu. Ogólnie wrażenia podobne jak przy części pierwszej, ulotne, ale całkiem przyjazne granie z fajną egzotyką, wokalami i scorem Powella. W "Don't Go Away" uroczo śpiewa Hathaway, więc Wawrzyniec niech się szykuje :wink:

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33938
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4108 Post autor: Wawrzyniec » wt mar 25, 2014 22:27 pm

Mystery pisze:W "Don't Go Away" uroczo śpiewa Hathaway, więc Wawrzyniec niech się szykuje :wink:
No ba.

Obrazek

A i ja sam na Twoim miejscu to wypowiedź o songtracku podciągnął do osobnego tematu o "Rio". Wszak i one są częścią muzyki jaką usłyszymy w filmie. Jakby co to zawsze Moderatorzy mogą przenieść.:)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13159
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4109 Post autor: lis23 » śr kwie 23, 2014 16:24 pm

Słucham sobie właśnie "Nixona" Williamsa i o ile brakuje mi tu wyrazistego motywu ("Main Title... The White House Gate" jest słabe) o tyle nie spodziewałem się, że całość muzyki będzie tak potężna, dynamiczna, wręcz mocarna, tak więc, podobnie jak w przypadku "War of the Worlds", brak mocnego motywu przewodniego nie niweluje przyjemności z odsłuchu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4110 Post autor: Mefisto » śr kwie 23, 2014 16:30 pm

lis23 pisze:Słucham sobie właśnie "Nixona" Williamsa i o ile brakuje mi tu wyrazistego motywu ("Main Title... The White House Gate" jest słabe)
Obrazek

ODPOWIEDZ