Czego ostatnio słuchaliście?

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4141 Post autor: Mystery » sob lis 01, 2014 11:16 am

Taki gatunkowy miszmasz, z fajnie wcielanym ciekawym pomysłem wyjściowym, gdzie jak łyknie się konwencję, to idzie się bawić ino przednio :)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4142 Post autor: Koper » sob lis 01, 2014 15:57 pm

Mi się film podobał, aczkolwiek podejrzewam, że wielu miłośnikom kina mainstreamowego ze względu na gatunkowy miksik nie podejdzie. Natomiast muzyka choć sama w sobie porządna, to generalnie moim zdaniem średnio, w filmie schowana trochę i tam bardziej wybijają się piosenki, choć i one nie mają jakieś wielkiej funkcji i ogólnie strona wizualna wypada ciekawiej jak muzyczna.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4143 Post autor: Mystery » sob lis 01, 2014 16:32 pm

Racja, score na sucho smakuje lepiej niż w filmie, gdzie postawiono raczej na songtrack, choć i tam z łatwością przyszło wyłapać temat przewodni czy miłosny. Słucham sobie jeszcze raz i muza jest naprawdę dobra i chyba pierwszy raz w tym roku jakiś soundtrack wydaje mi się za krótki :wink:

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4144 Post autor: Mefisto » sob lis 01, 2014 18:14 pm

Film to jedno wielkie WTF? choć pierwsza połowa fajna. Natomiast muzycznie dość przeciętne toto - na ekranie raczej nie zapisuje się w pamięci, płyta po mnie spłynęła. Maniac był lepszy.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23256
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4145 Post autor: Mystery » czw lis 20, 2014 11:46 am

Carlos Rafael Rivera - A Walk Among the Tombstones
Rzetelna, klimatyczna oprawa thrillera, przy czasie trwania 30 minut, bardzo dobrze wchodząca, a do tego obdarzona świetnym tematem przewodnim, który szczególnie po filmie cały cały dzień za za mną chodził, ogólnie może nie jest to nic wielkiego, ale, że obniżać też nie mam za co, to ocenę rzędu solidnego 3.5 mogę przyznać.

Nieco o temacie od samego kompozytora
https://www.youtube.com/watch?v=JvTBiVS3Zbw

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4146 Post autor: Mefisto » czw lis 20, 2014 19:15 pm

The Railway Man - łojezu, jaka kalka stylu Newmana, przynajmnie w liryce. Stricte dosłownych kopii może nie ma, ale miejscami blisko. W ogóle oryginalność nie jest siłą tej ścieżki, a i w sumie nic innego też nie. Ładne granie, ale bez krzty charyzmy. No i materiału ciutkę za dużo.

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4147 Post autor: Mefisto » czw sty 22, 2015 17:43 pm

Into the Woods - musiałem na trzy razy. Masakra. Już sam fakt, że zaczyna się to 15 minutową litanią tekstów przeplatanych z piosenkami czyni tą pozycję WTF? nie wiem do kogo skierowanym. Potencjalni fani filmu zapuszczą sobie raczej film, a nie jego radiowe nagranie. Piosenki są zresztą do bólu tradycyjne, ograne, nijakie i tylko mordy w nich cały czas drą. A score, cóż - po prostu jest. Odradzam.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4148 Post autor: Wawrzyniec » czw sty 22, 2015 18:35 pm

A czy jak w Les Miserables to są piosenki śpiewane na żywo na planie filmowym, czy jednak nagrywane w studio?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Mefisto

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4149 Post autor: Mefisto » czw sty 22, 2015 19:26 pm

Tego to nie wiem, ale album sprawia wrażenie po prostu nagrania wyciągniętego z filmu - nawet raz czy dwa słychać narratora :P

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4150 Post autor: WhiteHussar » czw sty 22, 2015 20:30 pm

Wawrzyniec pisze:A czy jak w Les Miserables to są piosenki śpiewane na żywo na planie filmowym, czy jednak nagrywane w studio?
Ponoć większość była nagrywana w studiu

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4151 Post autor: qnebra » pt sty 30, 2015 16:13 pm

Pewnie nie nadaje się do tego działu, ale mój ulubiony muzyk/artysta/grajek od muzyki elektronicznej robi score do serialu "Fortitude". Na razie mamy opublikowany ten jeden fragment, a jak brzmi całość okaże się po premierze serialu, która zresztą już była wczoraj:

https://soundcloud.com/benfrost/ben-fro ... tude-score

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4152 Post autor: Paweł Stroiński » sob sty 31, 2015 00:02 am

Czy to serial wojenny?

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4153 Post autor: Paweł Stroiński » sob sty 31, 2015 00:03 am

Niestety nie :(

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4154 Post autor: qnebra » sob sty 31, 2015 09:03 am

Jeżeli cały score będzie na tym poziomie co ten utwór, to może być dobrze. Do thrillera rozgrywającego się w realiach skandynawskich niepotrzebna jest bombastyczna muzyka. To oczywiste.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2994
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Czego ostatnio słuchaliście?

#4155 Post autor: qnebra » wt lut 03, 2015 22:13 pm

No i mamy mniej więcej czego się spodziewać. Muzykę słychać rzadko i bliżej jej do klimatów ambientu, ale jednocześnie nie jest spychana na bardzo daleki plan i nadaje serialowi klimatu mroźnej północy. Po prostu jak się pojawia, to wiadomo że tam jest i ją dobrze słychać. Instrumentalnie to spokojne, elektroniczne melodie ze sporą dawką instrumentów smyczkowych i rytmicznym beatem do podkręcania tempa w niektórych momentach.

ODPOWIEDZ