Trzęsienie ziemi.

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Hawooaha!!!
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 17:13 pm

Trzęsienie ziemi.

#1 Post autor: Hawooaha!!! » pn kwie 17, 2006 17:30 pm

Witam wszystkich. :D Bardzo lubię muzykę w której występują mocne i szybkie uderzenia orkiestry i bombastyczne wręcz chóry. Chciałbym prosić o nakierowanie mnie na konkretne soundtracki. Najlepiej takie żeby poprostu spadły mi buty :twisted: a sąsiedzi wnieśli pozew o eksmisję. Szczególnie podobają mi się kawałki typu: Dies Irae Verdi'ego (soundtrack do Battle Royale), albo Lacrimosa z trailera do Spidermana 2.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

#2 Post autor: Paweł Stroiński » pn kwie 17, 2006 19:28 pm

Hans Zimmer - Mission Impossible 2 - Bare Island, nieorkiestrowe, ale buty spadną
Elliot Goldenthal - SWAT - Bullet Frenzy (BARDZO głośno :D)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#3 Post autor: Tomek » wt kwie 18, 2006 13:16 pm

Paweł Stroiński pisze:Hans Zimmer - Mission Impossible 2 - Bare Island, nieorkiestrowe, ale buty spadną
Elliot Goldenthal - SWAT - Bullet Frenzy (BARDZO głośno :D)
Co takie "cieniachy" poleciłeś :D (przy moim wielkim szacunku zarówno dla Hansa jak i Elliota):
Neodammerung - The Matrix Revolutions
Battle of the Heroes - Star Wars: Revenge of the Sith
Arthur's Farewell - First Knight
Riders of Doom - Conan the Barbarian
Duel of the Fates - Star Wars: The Phantom Menace
The Battle - Cutthroat Island
orkiestrowa wersja Requiem for a Dream z zwiastuna The Two Towers

Więcej grzechów nie pamiętam... (na chwilę obecną) :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 02, 2005 20:25 pm

#4 Post autor: Patryk » wt kwie 18, 2006 14:17 pm

Tomek już potężną dawkę zapodał

Można by jeszcze dodać:

City of Angels z Kruka Revella
Transylvania 1887 z Van Helsinga
Navras z Matix Revolutions
You have the Power z Dark City Jonesa
W Red Sonji Morricone jest poteżny chór. Nie powiem ci dokładnie jaki utwór, bo mam mocno dziwnego bootlega (dwie główne suity podzielone na kilkanaście pojedyńczych tracków)
The 6th day z wiadomego filmu - T.Rabin :lol:


Z mniej głośnikojebnych, ale nadal w kategorii "głośnych" można by dorzucić Riding the Fire Mares z Krulla, Pogoń z Bandyty, Attack on Murron z Braveheart (bardzo głośny moment kulminacyjny w okolicy 2 minuty :D), Temat Batmana Elfmana...
Swoją drogą to i stare klasyki typu main title z Magnificent Seven czy też Raisuli Attacks z Wind and the lion mają ostrego powera, choć niewątpliwie innego typu

Pozdr

Mefisto

#5 Post autor: Mefisto » wt kwie 18, 2006 15:34 pm

Patryk pisze:City of Angels z Kruka Revella
osobiście polecam całą płytkę z drugiej odsłony tego filmu, a więc właśnie The Crow: City of Angels - przebija oryginał pod każdym względem.
A co można jeszcze dodać ?
End Credits i Tarawa - ostatnio popularna - ze Snow falling on Cedars
Red Planet Graeme Revella i np The Inferno
tegoż pana Chronicles of Riddick i Negotiator - jest tam parę wybuchowych fragmentów
Knives and Bullets z Vendetty
i można jeszcze powymieniać trochę z Kamena, Goldsmitha i przede wszystkim Zimmera :D

Gość

#6 Post autor: Gość » wt kwie 18, 2006 18:05 pm

Jestem bardzo wdzięczny. Postaram się to wszystko sprawdzić.
Jak narazie zdążyłem sprawdzić Bullet Frenzy (dobre połączenie orkiestry z gitarami) i kawałek Bare Island.

Właśnie pobrałem z e-mule płytkę grupy Immediate Music - to jest to czego szukałem - dużo chórów i potężne brzmienie (i w końcu mam pełną wersję Lacrimosa ze Spidermana 2)

A że mało jest filmów których nie obejrzałem, przypomniało mi się, że w Omenie jest od cholery chorałów. Tak więc jest to następna pozycja na e-mule.

Hawooaha!!!
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 17:13 pm

#7 Post autor: Hawooaha!!! » wt kwie 18, 2006 18:08 pm

Shit, wpisałem się jako Gość :oops:...

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

#8 Post autor: Tomek » wt kwie 18, 2006 21:05 pm

Mefisto pisze:osobiście polecam całą płytkę z drugiej odsłony tego filmu, a więc właśnie The Crow: City of Angels - przebija oryginał pod każdym względem.
Hmm... Nie sądzę by mogłoby tam być coś co przebije przepiękne 'Return to Grave' :wink: Ale, skoro mówisz... :wink:
Mefisto pisze:Red Planet Graeme Revella i np The Inferno
Przepiękne partie 'operowe' w wykonaniu Emmy Shaplin ale czy to aby wbijające w fotel chóry, o jakie dopytywał się autor wątku? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryk
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 24
Rejestracja: pn maja 02, 2005 20:25 pm

#9 Post autor: Patryk » wt kwie 18, 2006 22:47 pm

Oj nie przeczytałem dokładnie, że chóry również mają być obowiązkowo :roll: . Z tych co podałem zostaje tylko Red Sonja i Navras, choć z resztą również można się zapoznać :wink:

Łosiu
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 22:43 pm
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

#10 Post autor: Łosiu » śr kwie 19, 2006 00:00 am

Witam (pierwszy wpis :) )

Kolejne utwory mogące wcisnąć w fotel to też np Descent into mystery z Batmana, oraz kilka mrocznych chóralnych kawałków ze Stargate Arnolda.
pzdr
Łosiu

Mefisto

#11 Post autor: Mefisto » śr kwie 19, 2006 00:19 am

Tomek pisze:Nie sądzę by mogłoby tam być coś co przebije przepiękne 'Return to Grave' :wink: Ale, skoro mówisz...


no mi się dwójeczka jako całość bardziej podoba
Przepiękne partie 'operowe' w wykonaniu Emmy Shaplin ale czy to aby wbijające w fotel chóry, o jakie dopytywał się autor wątku? :)
mnie tam w fotel wbija, szczególnie właśnie Inferno

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#12 Post autor: Thedues » śr kwie 19, 2006 14:10 pm

Ktoś chce posłuchać trzęsienia ziemii to niech zapozna się z pracą Steve Burke zatytułowaną Kameo: Elements of Power Original:P To jest dopiero kopniak dobrej i szalonej muzyki, z perfekcyjnie działającym chórem;)

Poleciłbym jeszcze:
Klausa Badelta i jego K-19: Journey
Marco Beltramiego Hellboy: Evil Doers
Eflman Spider-Man: Main Title
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

#13 Post autor: Łukasz Waligórski » śr kwie 19, 2006 19:00 pm

A ja mam taką płytę: "Director's Cuts - Epic choral" - Media Ventures i więcej nic nie trzeba mówić :wink:

Awatar użytkownika
Thedues
Site Admin
Posty: 299
Rejestracja: śr lip 13, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Kraków(9miesiecy w roku:D)
Kontakt:

#14 Post autor: Thedues » śr kwie 19, 2006 19:06 pm

Lukasz Waligórski pisze:A ja mam taką płytę: "Director's Cuts - Epic choral" - Media Ventures i więcej nic nie trzeba mówić
Gdzieś ją dorwał:>??

jeszcze poleciłbym ze swojej strony np muzyke do Trailerów, chociąż może sie ona szybko znudzić, ale warto posłuchac dokonań Immediate Music: Themes For Orchestra & Choir i X-Ray Doga a tam to już trzeba wybierać z płyt;) bo nie wszystkie kawałki to mocna dawka epickiej muzyki w połączeniu z mocnym chórem.
psychiczny redaktor & admin portalu filmmusic.pl

Hawooaha!!!
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 17:13 pm

#15 Post autor: Hawooaha!!! » śr kwie 19, 2006 19:55 pm

A ja mam taką płytę: "Director's Cuts - Epic choral" - Media Ventures i więcej nic nie trzeba mówić
Co do Media Ventures to oni wydali kilkanaście woluminów z serii Epic Choral. Na e-mule widzę tylko vol. 17. i 19., ale mają bardzo mało źródeł więc będą sciągać się do czasu, aż będzie grane requiem na moim pogrzebie. :lol: [/quote]

ODPOWIEDZ