FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6001 Post autor: Adam » ndz wrz 18, 2022 12:46 pm

Powtarzam - on tak gadał już nie raz i nikt z tego afery nie robił, zresztą brytyjskie media pisały, że to nie pierwszy raz.
Ale po latach musiał trafić na przewrażliwiona Australię, gdzie np ostatnio ludzi zamknęli na 2 lata w domach, a jeden przypadek covida zamykał całe Sydney :P
A u nas to takie artykuły są, jak ktoś Jezuska śmie obrazić ze sceny :D

I najważniejsze - nigdzie nie ma cytatów tej wypowiedzi, a wg artykułów słowo "homophobic" jest w cudzysłowiu, co oznacza, że odbiór takich wypowiedzi jest dowolny. Czyli cancelowanie za słowa, które każdy może odebrać inaczej. Na bondowskich forach ludzie piszą, którzy byli na tym koncercie, że nie mówił nic na gejów, ale owszem - chwalił się podbojami miłosnymi z kobietami i powiedział, co myśli o królowej. No i co z tego ? Nie wolno powiedzieć publicznie z kim się spało i co się myśli o jakimś polityku ?

A jak to wyglądało rzeczywiście, to wywiad w śniadaniówce na żywo z poprzedniej zakładki daje duży pogląd - w pewnym momencie Lazenby zaczyna w nim mówić, jak mu producenci załatwiali kobiety do pokoju (nie użył słowa prostytutki itp) - prowadząca mało się nie zakrztusiła i weszła mu w słowa zmieniając temat.

I to samo było na scenie zapewne, tylko tam mu nikt nie przerwał. Straaaaszne rzeczy, normalnie homofobia i mizoginia level hard :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6002 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 18, 2022 13:51 pm

Mówić można wszystko i ja jestem jak najbardziej za wolnością słowa. Przy czym to też działa w obie strony, że jak ktoś powie coś głupiego, to druga strona ma prawo wykorzystać swoją wolność słowa i taką osobę skrytykować. Plus nie twierdzę, że trzeba kochać, czy wielbić monarchię, ale też nie trzeba być przy tym dupkiem. I akurat kilka dni po śmierci królowej, krytykowanie jej i ubliżanie jej, jest po prostu dupkowatym zachowaniem. Tym bardziej dla osoby, której cała kariera opiera się na filmie pt. w "Służbie Jej Królewskiej Mości". Cóż, ale George Lazenby od zawsze był człowiekiem "trudnym" o czym też Diana Rigg wspominała.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6003 Post autor: Adam » ndz wrz 18, 2022 13:54 pm

Tylko widzisz, to że pocisnął Królowej, akurat Australijczyków nie wzburzyło, bo nie o tym piszą w artykułach przede wszystkim :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6004 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 18, 2022 13:57 pm

Być może, ale mnie za to, to wzburzyło!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6005 Post autor: Koper » ndz wrz 18, 2022 14:34 pm

Ja tam do Elki nic nie mam, i niech jej ziemia lekką będzie, ale tak generalnie posiadanie jakichś króli, królowych i cała ta otoczka, to tak trochę śmiesznie... mamy XXI wiek a nie XIX. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6006 Post autor: Wawrzyniec » ndz wrz 18, 2022 18:44 pm

Oczywiście można tak tłumaczyć, ale jeżeli to trzymało jakieś państwo w jedności, to chyba dobrze. Plus nawet na tym forum my sami mamy kompozytów, których traktujemy jak królów, a czasami wręcz bogów.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6007 Post autor: Kaonashi » ndz wrz 18, 2022 19:07 pm

"Tak generalnie posiadanie jakichś carów, caryc i cała ta otoczka, to tak trochę śmiesznie... mamy XX wiek a nie XIX" - Włodzimierz Koperowicz Lenin, 1918 rok.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6008 Post autor: Adam » ndz wrz 18, 2022 19:11 pm

Widzisz Koper, stalinisto! :P Zara będą o Tobie artykuły :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6009 Post autor: Koper » pn wrz 19, 2022 16:43 pm

Jak będzie rewolucja, to Kaonashi pierwszy na Sybir, ja już mam to w kajeciku odnotowane. :P
Wawrzyniec pisze:
ndz wrz 18, 2022 18:44 pm
nawet na tym forum my sami mamy kompozytów, których traktujemy jak królów, a czasami wręcz bogów.
chyba Ty :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6010 Post autor: Wawrzyniec » pn wrz 19, 2022 19:44 pm

To boję się, że jak Koper wprowadzi koperyzm , to ja będę następny w kolejce. Jako, że koperyzm nie toleruje żadnych form kultu, a więc i famboizm będzie zabroniony. :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6011 Post autor: Koper » pn wrz 19, 2022 23:21 pm

Wawrzyniec pisze:
pn wrz 19, 2022 19:44 pm
To boję się, że jak Koper wprowadzi koperyzm , to ja będę następny w kolejce. Jako, że koperyzm nie toleruje żadnych form kultu, a więc i famboizm będzie zabroniony. :shock:
W koperyzmie nawet fanatyczni koperyści nie są mile widziani. :D ;)

No dobra, za wyjątkiem młodych kobiet gotowych na poświęcenia godne prawdziwych fanatyczek... ;) :P :D

A swoją drogą co to za fabrykowanie cytatów? :P Jeszcze może mi rewolucję francuską przypisze Kaonashi. :P W sumie w Europie jeszcze trochę się tych królów i królowych ostało, ale to w sumie dziś taka dekoracja, trzymanie się jakiejś tradycji bez praktycznego sensu, co by gawiedź miała o czym czytać i plotkować. Widział kto monarchów w Star Treku na przykład? W Star Warsach owszem, jak nie królowa Amidala, to jakiś Imperator... tam to i zakony rycerskie, i dlatego się napieprzają non stop, planety wysadzają, a w Star Treku spokój, ludzie bez żadnych monarchów przemierzają wszechświat celem zdobywania wiedzy. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6012 Post autor: Wawrzyniec » wt wrz 20, 2022 00:26 am

Koper pisze:
pn wrz 19, 2022 23:21 pm
Widział kto monarchów w Star Treku na przykład? W Star Warsach owszem, jak nie królowa Amidala, to jakiś Imperator... tam to i zakony rycerskie, i dlatego się napieprzają non stop, planety wysadzają, a w Star Treku spokój, ludzie bez żadnych monarchów przemierzają wszechświat celem zdobywania wiedzy. :P
W sumie kiedyś widziałem pracę magisterską, gdzie ktoś argumentował, że Star Trek, to futuro-komunizm, tak też ten tego:
Kaonashi pisze:
ndz wrz 18, 2022 19:07 pm
"Tak generalnie posiadanie jakichś carów, caryc i cała ta otoczka, to tak trochę śmiesznie... mamy XX wiek a nie XIX" - Włodzimierz Koperowicz Lenin, 1918 rok.
:P :wink:

W Diunie też mamy tytuły, rody i Imperatora. I tak sobie w ogóle się zastanawiam, czy dla Ciebie Władca Pierścieni ma szczęśliwe zakończenie? I czy zamiast "Powrotu Króla", nie wolałbyś "Ścięcia Króla"? :P :wink:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6013 Post autor: swordfish » wt wrz 20, 2022 06:56 am

Czy my piszemy o zachowaniu Lazenby, który grał w Bondzie, gdzie było najwięcej lasek w jednej scenie i praktycznie każda wzdychała, aby iść z nim do łóżka? Najbardziej ociekający heteroseksualnym seksem odcinek z serii 007. Ta część powstawała w szczycie rewolucji seksualnej.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6014 Post autor: kiedyśgrześ » wt wrz 20, 2022 13:50 pm

Koper pisze:
pn wrz 19, 2022 16:43 pm
Jak będzie rewolucja, to Kaonashi pierwszy na Sybir, ja już mam to w kajeciku odnotowane. :P
Kaonashi będzie miał bliżej do Japonii niż z Polski, nie przemyślałeś tego Koper 😊
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6015 Post autor: Koper » wt wrz 20, 2022 17:50 pm

Przez Syberię na piechotę... powodzenia. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ