FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6106 Post autor: Krelian » wt cze 13, 2023 18:21 pm

Ok dzięki, więc było by miło jakby w wolniej chwili podzielił się wrażeniami.

Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1437
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6107 Post autor: Pawel P. » wt cze 13, 2023 18:38 pm

Adam pisze:
wt cze 13, 2023 16:49 pm
Wawrzek był w Niemczech na tym. Jesienią 2022 były 2 koncerty w Londynie na Wembley.
W SSE Arenie, wcześniej znanej jako Wembley Arena - bo "na Wembley" sugegruje, że chodzi o stadion.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6108 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 14, 2023 07:33 am

O tutaj muszę coś sprostować, gdyż ja byłem na koncercie jego niefilmowych kompozycji w Filharmonii Berlińskiej. To był między innymi jego koncert skrzypcowy.
To co tutaj widzę w Londynie to koncert, który bardzo chciałbym zobaczyć. I niestety Danny Elfman jak na razie tylko w Londynie daje takie show. Szkoda, że nie w Europie kontynentalnej, gdyż z tego co widziałem w internecie to show jest to niesamowite.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6109 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 08:50 am

W Pradze było i w Paryżu też. I - ale tutaj nie pamiętam dokładnie - chyba w Hiszpanii.
Także spokojnie, on z tym jeździ regularnie, choć faktem jest, że w Londynie jest najczęściej - 4 koncerty w ciągu 12 miesięcy (!) - jesienią 2022 były dwa (dzień po dniu), i teraz jesienią będą dwa (w jeden dzień).
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6110 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 14, 2023 10:19 am

Z Pragą to trochę zawaliłem. Ale skoro już koncertuje w Europie to powinien o Berlin, lub Wiedeń zahaczyć. Na FMF raczej nie ma co liczyć. Podobno koszty są zbyt wysokie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6111 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 11:19 am

Pemberton sobie zwiedzi całe USA przez 3 msc... Ciekawi mnie jak on chce to ogarnąć wykonawczo, skoro w tym scorze jest stylistyka większości gatunków ? :? Chyba że będzie się to mocno rózniło od oryginalnego scoru nowymi aranżacjami... Bo jak on chce połaczyć na scenie muzykę DJ, klubową, elektroniczną, jazz i symfonikę i to w ten sposób, by to wszystko zgrać nazywo ze sobą do klika pod obraz ?

Obrazek
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6112 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 14, 2023 12:03 pm

Świetna trasa koncertowa... Tylko czemu jest w US&A? Tym bardziej, że z tego co wiem i także słyszałem z kręgów Hansa Zimmera u jego ekipy koncertowej, że tego typu koncerty z muzyką filmową są zdecydowanie bardziej popularne i dochodowe w Europie niż USA.
Ale może Amerykanie przepadają bardziej za Spidermanem.

A co do samego koncertu to nie widzę tutaj problemu co do brzmienia. Pemberton może pójść jak Hans ze swoją trasą, w takie rockowe show. Tylko mam rozumieć, że to będzie tylko muzyka z pierwszej części? Gdyż ja wolę dwójkę, gdzie mamy super duper kawałki nadające się na koncertowanie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6113 Post autor: qnebra » śr cze 14, 2023 12:14 pm

Chyba że to nie będzie pokaz symultaniczny, tylko zwykły koncert utworów ze ścieżki dźwiękowej.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6114 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 12:30 pm

Chłopaki, przecież jak byk jest podane Live In Concert - czyli to będzie symultanka do pierwszego filmu :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6115 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 13:56 pm

LOL, Hansik z Good Taste Productions ładnie chcą wydymać ludzi w Krakowie - proponują w zamian za odwołany koncert Hans Zimmer Live (Hans z rock bandem), koncert za rok w ramach trasy symfonicznej World Of Hans Zimmer z Greenawayem jako dyrygentem (bilety na nią są 2 do 3 razy tańsze, niż na Hans Zimmer Live z rockbandem ! ) i jeszcze dają info, że Hans normalnie na nią nie jeździ, no ale ponieważ nie mógł być w Krakowie, to będzie za rok "na parę" utworów :lol: :lol: :lol: niezła gównoburza jest pod ogłoszeniem tego :mrgreen:

Szkoda tylko, że wiele osób nie ma pojęcia o różnicach muzycznych tych dwóch tras (oraz finansowych), plus nie siedzi w internecie i zostanie naciągnięta na zachowanie swojego biletu, który normalnie by był 2-3 razy tańszy, jakby chcieli go kupić na za rok...

I ciekawostka - w Hamburgu, który też był odwołany, po prostu napisano wczoraj, że koncert jest anulowany i oddają kasę za bilety, nikt tam nie próbuje wcisnąć z zachowaniem biletów tańszej wersji innego typu koncertu... No ale żyjemy w Polsce PIS.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6116 Post autor: SotJ » śr cze 14, 2023 14:29 pm

Ech i tyłem się na słuchał.
Trzeba będzie zwrócić.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6117 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 14:35 pm

Ale takie chamstwo i cwaniactwo to tylko w Polsce jest możliwe.

"Kupiłeś najdroższą wersję iPhone'a, ale wiesz skończyły się nam, to masz w tej samej cenie średniego Szajsunga. Nie podoba się? Aaaa no to wtedy łąskawie możesz się zgłosić do nas po zwrot, ale jak się nie zgłosisz, to pamiętaj, transakacja zachowuje ważność."
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6118 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 14, 2023 19:43 pm

Obrazek

Mail o takiej treści otrzymałem w związku z odwołanym koncertem Hansa Zimmera w Krakowie:
"Szanowni Państwo,
koncert Hansa Zimmera zaplanowany na 30 maja br. w Krakowie nie odbył się z powodu ostrej infekcji artysty, o czym z ogromną przykrością niezwłocznie Państwa poinformowaliśmy. Mamy jednak niespodziankę dla wszystkich fanów Maestro!
12 maja 2024 r. w TAURON Arena Kraków zabrzmi wyjątkowy koncert The World of Hans Zimmer – A New Dimension. Wszystkie bilety na odwołany koncert Hansa Zimmera w maju 2023 roku zachowują ważność i umożliwią udział w koncercie w 2024 roku. Godzina wydarzenia pozostaje bez zmian.
Międzynarodowa trasa koncertowa The World of Hans Zimmer – A New Dimension rozpocznie się w Europie w marcu przyszłego roku. Hans Zimmer jest kuratorem tego wydarzenia i zwykle nie występuje podczas tego projektu na scenie osobiście. Jednak artysta pojawi się gościnnie w Krakowie, aby specjalnie dla fanów wykonać na żywo wybrane utwory spośród wielu światowej sławy przebojów. Będzie to więc zupełnie wyjątkowe wydarzenie, w którym będziecie mogli wziąć udział zachowując swój bilet.
W przypadku, gdy nie będą mogli Państwo uczestniczyć w koncercie w nowym terminie, należy skontaktować się bezpośrednio z Eventim Polska pod adresem cc@eventim.pl w celu uzyskania zwrotu pieniędzy. W razie problemów uprzejmie prosimy o wiadomość.
Wierzymy, że zaproponowane rozwiązanie spełni Państwa oczekiwania i spotkamy się w Krakowie.
Dziękujemy za wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.
Zespół Good Taste Production
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
SotJ
Gość od wnoszenia fortepianu
Posty: 98
Rejestracja: śr sty 17, 2018 20:39 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6119 Post autor: SotJ » śr cze 14, 2023 20:29 pm

Też taki dostałem, zobaczymy jak sprawnie dzialq5u nich ta procedura.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#6120 Post autor: Adam » śr cze 14, 2023 20:53 pm

2 tygodnie na zwrot, oczywiście ewentualne ubezpieczenie i opłaty przepadają. czystą cenę biletu zwracają.
ale tak jest zawsze w takich przypadkach, więc to nie powinno dziwić obrażonych.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ