FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5656 Post autor: Adam » sob maja 30, 2020 08:10 am

Nie, wszystkie koncerty będą na zawsze na YT, ale dwa pierwsze - Chorale i Lion - są i będą tylko w wersji audio bez obrazu. Cała reszta normalnie obraz plus dźwięk.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5657 Post autor: Wawrzyniec » sob maja 30, 2020 14:31 pm

Wczoraj oglądałem tę Galę, ale jako, że dzisiaj Gala seriali to sobie zobaczę. Głównie dla końcówki z Grą o Tron i sobie przypomnieć i wzruszyć się do "Mhysa". Może też wrócą wspomnienia, gdyż z tego co pamiętam, to na tym koncercie siedziałem obok Marka Łacha i kiedy pojawił się temat Lannisterów, Marek przemówił: "To chyba jedna rzecz jaka Raminowi wyszła.".
Z tego co pamiętam do także muzyka i wykonanie Dextera, przez niestety świętej pamięci Daniela Lichta była naprawdę świetna. A ten mini-koncert Wiedźmina o 17:00 też może być spoko. Oj, chyba spędzę ten weekend przed monitorem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5658 Post autor: narkoman » sob maja 30, 2020 15:41 pm

Adam pisze:
sob maja 30, 2020 08:10 am
Nie, wszystkie koncerty będą na zawsze na YT, ale dwa pierwsze - Chorale i Lion - są i będą tylko w wersji audio bez obrazu. Cała reszta normalnie obraz plus dźwięk.
A no to super. Bo juz się bałem że mi usuną i trzebaby wszystko jakiś zapisać sobie.

Ja na razie oglądałem tylko Cinematic Piano z Bernardem ( uwielbiam ten koncert przez słabość do pianina) oraz to Together at home Orchestra ze suitą do Ukrytej Gry. Jestem pod wrażeniem jak fajnie im to wyszło. Na 10 gale jeszcze przyjedzie czas
Wawrzyniec pisze:
sob maja 30, 2020 14:31 pm
Z tego co pamiętam do także muzyka i wykonanie Dextera, przez niestety świętej pamięci Daniela Lichta była naprawdę świetna. A ten mini-koncert Wiedźmina o 17:00 też może być spoko. Oj, chyba spędzę ten weekend przed monitorem.
Wiedźmin rzeczywiście może być ciekawy, ale teraz mi przypomniałeś że na tej gali seriali była właśnie Muzyka z Dextera. Jezu jak ja ją uwielbiam! Jak sobie tylko przypomnę jak oglądałem serial i zachwycałem się muzyką. A na koncercie to dosłownie lewitowalem jak grali muzę z Dextera. Uwielbiam ją tak samo jak nieodżałowanego Daniela Lichta z którym nawet udało mi się zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kurcze. Niby tylko 5 lat temu była ta gala a wracam do tego jak by to było wieki temu. 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5659 Post autor: Adam » pn cze 01, 2020 15:50 pm

Zmiana - koncert Fmf disneya będzie tylko Live i to tylko na Fb, nie YT, a potem nie będzie go w ogóle.. dziś to podali :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5660 Post autor: Adam » sob cze 13, 2020 16:20 pm

Oba Londyńskie koncerty Joe niestety przełożone z września 2020 na sierpień 2021, bilety zachowują ważność.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13056
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5661 Post autor: lis23 » sob cze 13, 2020 16:22 pm

Adam pisze:
pn cze 01, 2020 15:50 pm
Zmiana - koncert Fmf disneya będzie tylko Live i to tylko na Fb, nie YT, a potem nie będzie go w ogóle.. dziś to podali :roll:
Co to w ogóle za koncert?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33729
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5662 Post autor: Wawrzyniec » ndz cze 14, 2020 13:29 pm

To były powtórki koncertów z ostatnich Gal na FMFie:. Tutaj trochę o tym koncercie Disney'a napisałem:
https://filmmusic.pl/index.php?act=arty ... e=2&id=203
#WinaHansa #IStandByDaenerys

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5663 Post autor: mixon » śr lip 01, 2020 21:06 pm

Tak zapytam, czy wszyscy już dostaliście zwroty z FMF?
Mój wniosek z połowy maja dalej gdzieś wisi....

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1145
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5664 Post autor: galljaronim » śr lip 01, 2020 21:38 pm

mixon pisze:Tak zapytam, czy wszyscy już dostaliście zwroty z FMF?
Mój wniosek z połowy maja dalej gdzieś wisi....
To jeszcze pewnie trochę sobie poczekasz. Ja wysłałem wniosek na początku kwietnia i mój dzisiejszy trzeci telefon do nich dopiero coś ruszył. Pierwszy telefon był jakieś 3 tygodnie temu. Byłem ciekawy na jakim etapie jest proces zwrotu pieniędzy. Kiedy pani dyspozytor oznajmiła mi, że pieniądze są już na moim koncie od końca maja, to nie wytrzymałem. Oczywiście nic nie otrzymałem. Cały czas czekam na zwrot.
Regulamin mówi, że mają na to pół roku.

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5665 Post autor: mixon » śr lip 01, 2020 21:46 pm

galljaronim pisze:
śr lip 01, 2020 21:38 pm
mixon pisze:Tak zapytam, czy wszyscy już dostaliście zwroty z FMF?
Mój wniosek z połowy maja dalej gdzieś wisi....
To jeszcze pewnie trochę sobie poczekasz. Ja wysłałem wniosek na początku kwietnia i mój dzisiejszy trzeci telefon do nich dopiero coś ruszył. Pierwszy telefon był jakieś 3 tygodnie temu. Byłem ciekawy na jakim etapie jest proces zwrotu pieniędzy. Kiedy pani dyspozytor oznajmiła mi, że pieniądze są już na moim koncie od końca maja, to nie wytrzymałem. Oczywiście nic nie otrzymałem. Cały czas czekam na zwrot.
Regulamin mówi, że mają na to pół roku.
Dzięki za info jak to na "teraz" wygląda. Ehhhhh.... :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5666 Post autor: Adam » śr lip 01, 2020 22:12 pm

Podziękujcie rządowi, który podpisał tą ustawę na która się podczepiają teraz wszystkie firmy eventowe. „Mamy na zwrot pół roku bo nam tak Morawiecki ustawą covidową ułatwił , sorry Winnetou i co nam zrobisz”. Najgorzej jest z biletami na koncerty muzyki rozrywkowej, a żeby było śmiesznie za anulowany koncert w Czechach dostałem po 4 dniach zwrot na kartę łącznie z opłatami serwisowymi i nikt mnie o nic nie pytał ani nie musiałem nic pisać. A ta sama filia tej firmy, tylko że w Polsce najpierw przez 2 tyg nie informuje o niczym, potem pisze bzdurnego maila czy może byśmy chcieli voucher, a jak im od razu odpisałeś że nie, to po kolejnych 2 tyg przychodzi mail że oni maja pół roku na zwrot i nara (oczywiście już bez opłat serwisowych za które będziesz stratny co podkreślają że tak przecież regulamin mówi). No ale to jest właśnie Polska, kraj 3 świata.
#FUCKVINYL

mixon
Szofer w RCP
Posty: 190
Rejestracja: ndz paź 19, 2014 17:31 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5667 Post autor: mixon » czw lip 02, 2020 20:33 pm

Adam pisze:
śr lip 01, 2020 22:12 pm
Podziękujcie rządowi, który podpisał tą ustawę na która się podczepiają teraz wszystkie firmy eventowe. „Mamy na zwrot pół roku bo nam tak Morawiecki ustawą covidową ułatwił , sorry Winnetou i co nam zrobisz”. Najgorzej jest z biletami na koncerty muzyki rozrywkowej, a żeby było śmiesznie za anulowany koncert w Czechach dostałem po 4 dniach zwrot na kartę łącznie z opłatami serwisowymi i nikt mnie o nic nie pytał ani nie musiałem nic pisać. A ta sama filia tej firmy, tylko że w Polsce najpierw przez 2 tyg nie informuje o niczym, potem pisze bzdurnego maila czy może byśmy chcieli voucher, a jak im od razu odpisałeś że nie, to po kolejnych 2 tyg przychodzi mail że oni maja pół roku na zwrot i nara (oczywiście już bez opłat serwisowych za które będziesz stratny co podkreślają że tak przecież regulamin mówi). No ale to jest właśnie Polska, kraj 3 świata.
Ale to było coś w tych wszystkich tarczach i nie tarczach o zwrotach za bilety itp? Bo mi się wydaje, że tylko regulamin i ustalenia Festiwalowe z "bileterem"

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5668 Post autor: Adam » pt lip 03, 2020 10:35 am

tak, nasze bileterie powołują się na naszego kochanego premiera

przeklejam maila z połowy kwietnia - oczywiście dalej nie dostałem hajsu, przyjdzie na bank dopiero pod koniec 5 miesiąca czyli końcem września.

"Dziękujemy za wiadomość.

Zgodnie z Ustawą o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (tak zwaną Ustawą o Tarczy Antykryzysowej), otrzymają Państwo zwrot kosztów za zakupione bilety pomniejszony o koszt poniesionych opłat administracyjnych (zgodnie z naszym regulaminem) w ciągu 180 dni od daty otrzymania tej wiadomości."


I dla przypomnienia - to samo Live Nation, tylko że Czeskie, w kwietniu, po 4 dniach od anulowania koncertu w Pradze zwróciło mi na kartę wszystkie koszty - biletu i oplat administracyjnych wtedy poniesionych - i nie musiałem nic pisać, odpowiadać, ani się upominać, ot nagle przyszedł przelew bez zapowiedzi.

Polska to chory kraj.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13559
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5669 Post autor: Kaonashi » śr lip 08, 2020 19:35 pm

FIMUCITE opublikowało nagrania dwóch suit Ennia - "Coś" i "Red Sonja". Jakość jak sprzed 10 lat a waltornistę na drugim filmiku należałoby zwolnić, ale szacunek już za samo to, że wykonali praktycznie nigdy niegrywane w aulach koncertowych tematy Ennia (poza "Bestiality").


youtu.be/bp6c1UetC78

youtu.be/1dRdnnFV1FA
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58147
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#5670 Post autor: Adam » śr lip 08, 2020 21:22 pm

Kaonashi pisze:
śr lip 08, 2020 19:35 pm
a waltornistę na drugim filmiku należałoby zwolnić
może to ten sam pożyczony z Transatlantykowej "orkiestry" Jana AP ? :mrgreen:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ