FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1771 Post autor: Łukasz Waligórski » czw lip 17, 2014 06:18 am

Kto wybiera się w tym roku na Transatlantyk będzie mógł zebrać całkiem sporo autografów. Do tej pory ujawniono, że na festiwal przyjedzie Peter Golub, Michael Price i Bruce Broughton. Wczoraj na konferencji prasowej potwierdzono też przyjazd Johanna Johannssona. A już wkrótce ujawnimy ostatnie i najważniejsze nazwisko. Mogę tylko zdradzić, że będzie to kompozytor związany z pewną serią filmów o superherosach... ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1772 Post autor: Adam » czw lip 17, 2014 09:30 am

niestety i tak to najsłabsza translantykowa obsada w historii festiwalu, wyjątkowo kiepsko to wygląda bym powiedział.. i jedno komiksowe nazwisko (Elfman? Brajan? - wątpię bo ma premiery 3 filmów w ciągu 2 tyg sierpnia...) tego nie zmieni specjalnie... szkoda że Kaczmarek uparcie nie chce rozwijać tej odnogi swojego festiwalu, a zamiast tego odnosze wrażenie że zmniejsza ją coraz bardziej. całościowo i tak festiwal jest zajebistym , wielokulturowym i wielotematycznym pomysłem, prawdopodobnie najbardziej unikatowym i ciekawym w całej europie, tylko że ja tu oceniam wyłącznie samolubnie z perspektywy fana filmówki :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1773 Post autor: Łukasz Waligórski » czw lip 17, 2014 13:43 pm

Adam pisze:tylko że ja tu oceniam wyłącznie samolubnie z perspektywy fana filmówki :)
I oceniasz też jako Krakowiak - co też ma spore znaczenie ;)

Powiem szczerze, że bawią mnie komentarze typu "najsłabsza translantykowa obsada w historii festiwalu". Pisząc w ten sposób oceniasz książkę po okładce. Stawiasz kreskę na festiwalu, który nawet jeszcze się nie odbył. Oczywiście - każdy chciałby największych nazwisk. Często są one jednak przereklamowane. My wybieramy gości, którzy mają coś do powiedzenia i nie boją się interakcji z publicznością. Tacy są ostatecznie najlepsi. Może ich nazwiska nie wyglądają dobrze w programie, ale ostatecznie warte są znacznie więcej.

Jeśli chodzi o rozwój... Sam wspomniałeś, że Transatlantyk znacznie bardziej wielowątkowy Festiwal. Nie jesteśmy drugim FMF i nie chcemy być. W przeciwieństwie do Krakowa nie biadolimy też, że mamy w tym roku strasznie obcięty budżet i mało brakowało Festiwalu by nie było. Robimy co się da, żeby program był atrakcyjny, a pomysły których nie damy zrealizować w tym roku odkładamy na kolejny.

Osobiście najbardziej czekam na Talking Piano. To mój pomysł, który pilotuję od samego początku z Timem Burdenem. Będą to cztery spotkania z kompletnie różnymi kompozytorami. Coś dla koneserów i coś dla zwykłej publiczności. Kompozytorzy będą grali swoje kompozycje na fortepianie i opowiadali o nich. Znam listę tych utworów i nie mogę się doczekać. Szczególnie, że będzie kilka premier.

To by było tyle ode mnie. Zapraszam do Poznania.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1774 Post autor: Adam » czw lip 17, 2014 15:40 pm

nie chodzi o kwestię dużych nazwisk, krakowskości, bo to wcale nie jest najważniejsze. na co mi jakaś gwiazda która wysiądzie z samolotu, podwiozą ją do hali koncertowej, postawią na końcowe brawa na scenie, zapakują w auto i odwiozą na lotnisko? (a tak już bywało kiedyś choćby na fmf i nie tylko)... tu chodzi o to żeby fani filmówki mieli czego posłuchać. gdzie jakiś duży symfoniczny koncert w programie? to już wystarczyło by np tego samego Broughtona ściągnąć bo ma co pokazać, a kosztem innych zrobić jemu właśnie duży koncert :) z całym szacunkiem ale kto to jest np Price poza tym że to kumpel i ghost Arnolda i robi additionale do Szerloka? Golub i Burden to osoby związane z filmówką ale nie od strony komponowania (ok Golub może i coś tam kiedyś robił ale od dawna nie komponowanie mu w głowie tylko co innego), bo jeden to menadżer a drugi dziennikarz, więc to tak jakby jakiś inny festiwal jako gościa dnia reklamował takiego Burdena to jak by to wyglądało? Nie przeczę że to osoby które mają coś do powiedzenia, to fachowcy oczywiście, i fajne że będą, ale takich ludzi się zaprasza na konferencje czy akademie jako dodatki do tortu, a nie podczepia ich jako sam tort. talking piano to b.fajny pomysł i w tej chwili to jedyna rzecz która by mnie skłaniała by się zjawić w Poznaniu, poza Maćkiem Zielińskim z którym się od zimy nie widziałem więc fajnie by było się spotkać wreszcie - ale znów - talkin piano to jest tylko i aż meeting, idealny na wartsztaty w ciągu dnia a nie jako gwóźdź programu.

oczywiście to nie są pretensje do Ciebie czy zarzuty, po prostu stwierdzenie faktu. na transatlantyku robiło się zawsze więcej gadki i spotkań, albo konkursów dla stricte młodych kompozytorów, a muzyki filmowej do posłuchania, podziwiania, koncertowania, jak było mało, tak teraz jest coraz mniej. czyż nie?
Ostatnio zmieniony czw lip 17, 2014 15:44 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1775 Post autor: Wojteł » czw lip 17, 2014 15:42 pm

Nawet bym to rozważał, ale mi się nie opłaca kisić w pociągu 7 h dla dwóch godzin muzy :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1776 Post autor: Łukasz Waligórski » czw lip 17, 2014 17:16 pm

Koncerty są drogie. Bardzo drogie. Myśleliśmy żeby w tym roku zrobić coś w skali FMF. Kontaktowałem się z menagerem Jamesa Hornera w sprawie symultanicznego wykonania muzyki z Avatara z jednoczesną projekcją filmu. Za samo przygotowanie partytur zażądali 200 000 $. Z kolei agencja posiadająca prawa do koncertów z muzyką Danny'ego Elfmana do filmów Tima Burtona wyceniła projekt na 30 000 $ performace rider jakby przyjeżdżała gwiazda rocka. Ludovico Einaudi z siedmioma muzykami zażądał 30 000 Euro. Clint Mansell to również 30 000 $ i performace rider jakiego w życiu nie widziałem - niemal połowa miejsc na publiczności miała być do jego dyspozycji...

Innymi słowy. Na dobry koncert muzyki filmowej trzeba mieć spory budżet. Sama orkiestra to koszt do 20 000 zł a do tego trzeba liczyć produkcję, salę, licencje itd... Za te pieniądze woleliśmy w tym roku zaprosić kilku dodatkowych gości, którzy wymagali Business Class (koszt ok. 20 000 zł w dwie strony z USA).

Będzie nie tylko Maciek, ale też Bartek. Może uda się też ściągnąć Antka Łazarkiewicza.... no i nasz tajemniczy kompozytor od superbohaterów. Zgadniecie jaki? ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1777 Post autor: Adam » czw lip 17, 2014 17:20 pm

ale ja wiem że takie są ceny.. i z tego co napisałeś w zasadzie zaskoczyło mnie tylko to że Mansell ma tak liczne grono znajomych :mrgreen: tylko że widzisz - zamiast fundować takiemu Burdenowi pobyt i wycieczkę, można by to przeznaczyć na koncert. I jeszcze kilka takich przykładów i 100k pln by się uzbierało.
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1778 Post autor: Mefisto » czw lip 17, 2014 17:41 pm

Dobra, nie trolluj, ić wkleić jakąś okładkę pikną lepiej :P

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1779 Post autor: DanielosVK » czw lip 17, 2014 17:48 pm

Łukasz Waligórski pisze:no i nasz tajemniczy kompozytor od superbohaterów. Zgadniecie jaki? ;)
Henry Jackman. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1780 Post autor: Łukasz Waligórski » czw lip 17, 2014 19:47 pm

DanielosVK pisze:
Łukasz Waligórski pisze:no i nasz tajemniczy kompozytor od superbohaterów. Zgadniecie jaki? ;)
Henry Jackman. :P
Nie

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1781 Post autor: Templar » czw lip 17, 2014 19:48 pm

Ottman?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1782 Post autor: Łukasz Waligórski » czw lip 17, 2014 20:04 pm

Templar pisze:Ottman?
yes sir ;)

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1783 Post autor: hp_gof » wt lip 22, 2014 01:49 am

OMG!!! Jest program koncertu Desplata z LSO!!!
Harry Potter and the Deathly Hallows
The King's Speech
The Queen
Philomena
Argo
The Imitation Game
Twilight: New Moon
Fantastic Mr Fox
The Curious Case of Benjamin Button
Coco before Chanel
Girl with a Pearl Earring

Alexandre Desplat conductor
London Symphony Orchestra
Cieszy oficjalne potwierdzenie, że dyrygować będzie osobiście Desplat, cieszy obecność Pana Lisa (to chyba pierwszy koncert, na którym go zagrają), cieszy Benjamin Button, cudowną niespodzianką jest premierowe wykonanie Imitation Game, natomiast jestem trochę zawiedziony brakiem GBH, RotG!!! i Ghost Writera. To duży minus. Miło by było posłuchać też Godzilli i Monuments Men. Jak widać zdecydowali się na bardziej stonowany, "plumkający" koncert. Ale nie wszystkie scory były nagrywane przez LSO.

Jeszcze dopisek:
From The King’s Speech to the final adventures of Harry Potter, the LSO celebrates the wonderfully immersive music of one of Hollywood’s most sought-after film composers with a selection of his favourite scores, introduced and conducted by Alexandre Desplat himself.
A ja będę siedział w jednym z pierwszych rzędów!!! Na wyciągnięcie ręki :D


Mefisto

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1785 Post autor: Mefisto » wt lip 22, 2014 02:38 am

to Jack Black?

ODPOWIEDZ