FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1321 Post autor: Tomek » pn wrz 30, 2013 20:01 pm

Adam pisze:Matrix jako partytura pod względem techniki i tego co i jak on tam zrobił i jak to rozpisał na tych karteczkach, zjada na śniadanie w zasadzie wszystko łącznie ze Star Warsami i Lotrami. Prawdopodobnie to najwybitniejsza filmowa partytura pod względem technicznym ever, przynajmniej takie wnioski dało się słyszeć z ust kompozytorów znających się w temacie. A słyszałem to i z ust polskich jak i zagranicznych nie tylko na tym tegorocznym festiwalu.
Ta wielka oczywistość była przed nami ukryta i dopiero można było się jej dowiedzieć z ust rodzimych jak i zagranicznych kompozytorów ;-)
Dexter pisze:Nie było źle, po prostu Howard z samej tylko współpracy z Shyamalanem ma o wiele ciekawsze rzeczy do zaprezentowania.
Bo to była próbka - za rok będzie się działo ;-) Miejmy nadzieję z Dinozaurami, Znakami, Wodnymi światami czy innymi Tarawami na czele.
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1322 Post autor: Adam » pn wrz 30, 2013 20:05 pm

nie od dziś. ale może nie każdy sobie zdaje z tego sprawę bo fani najczęściej podchodzą do tematu od strony słuchalności. do tego nie każdy zna się technicznie na nutkach, orkiestracji itd. ja przez lata jak pytałem wielu, serio wielu kompozytorów, również zagranicznych na każdym fmf-ie, który score uważają za najlepszy ever, to z tego co pamiętam dosłownie każdy w zasadzie bez dłuższego zastanowienia wymienił mi trylogię matrixa jako najlepszą ever. oczywiście po dopytaniu mnie przed odpowiedzią, czy chodzi mi o technikę (i tu odpowiedź dotyczyła zawsze matrixa własnie) czy o to jak się tego słucha pod względem nazwijmy to fanowskim i rozpoznawalności w popkulturze. wybił się z tego ongiś tylko Serra z tego co pamiętam, bo wskazał technicznie Ben Hura.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1323 Post autor: Templar » pn wrz 30, 2013 20:10 pm

Dexter pisze:Obraz raczej był w wysokiej rozdzielczości
No HD to chyba nie było, wyglądało jak DVD.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1324 Post autor: Marek Łach » pn wrz 30, 2013 20:12 pm

Templar pisze:Dreamland - ten koncert mnie zaskoczył całkiem pozytywnie, dobra muzyka i dobre wykonanie, przyjemnie mi się jej słuchało, a końcówka (z dedykacją dla Marka :mrgreen: )
Hłe hłe :P Ale jak sprawdzałem oryginał, to brzmi dość odmiennie, rytm może ten sam, ale na koncercie zrobili jednak z tego coś o trochę innym charakterze. ;)

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1325 Post autor: Michał Turkowski » pn wrz 30, 2013 20:29 pm

Co Davis walnął o Tylerze bo jestem ciekaw ?:D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1326 Post autor: Adam » pn wrz 30, 2013 20:30 pm

przecież masz komiks wyżej :P

"kto? Brian Tyler? Panie idź pan w chuj..." :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1327 Post autor: Templar » pn wrz 30, 2013 20:34 pm

Michał Turkowski pisze:Co Davis walnął o Tylerze bo jestem ciekaw ?:D
To co na obrazku :P

Dokładnie to była tam jakaś rozmowa i ktoś powiedział, że w Iron Manie 3 była fajna muzyka, na co Wawrzek powiedział, że jemu się nie podobała, a Davis zapytał się kto robił do tego muzykę i nie wiem czy to Wawrzek czy ktoś inny powiedział "Brian Tyler", a Davis na to chyba "Eeeee" w stylu meh :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1328 Post autor: Adam » pn wrz 30, 2013 20:34 pm

raczej "ehhhhhhh" z machnięciem ręką :) inna sprawa że muzy jak widać nie zna. oceniał nazwisko :P
#FUCKVINYL

Mefisto

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1329 Post autor: Mefisto » pn wrz 30, 2013 20:42 pm

Adam pisze:mi udało się być na połowie soboty i całej niedzieli ale z tego co wiem nie straciłem za wiele :mrgreen:
Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz :mrgreen:

Festiwal w tym roku sucks, ale towarzystko było mega :D Nie będę jednak dziękować, bo same z Was chamy i prostaki, co to tylko chleją wódę i myślą o napletkach :D Aha, dobra, jednak podziękuję Templarowi za ostatnią wspólną noc, kiedy to najpierw odstawił sen w śmiechu we śnie, a potem z iście angielską gracją wyszedł bladym świtem, dając mi do zrozumienia, że właśnie przespałem ledwie godzinę, a przede mną jeszcze góra 2 tej przyjemności :P

P.S. Wojtuś, pozdrów Ewcię ;) :* mrrraaau!

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1330 Post autor: Adam » pn wrz 30, 2013 20:43 pm

Mefisto pisze:Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz :mrgreen:
miałem tam na myśli wyłącznie sprawy oficjalnego programu imprezy :)
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1331 Post autor: hp_gof » pn wrz 30, 2013 20:46 pm

Mefisto pisze:Nie będę jednak dziękować, bo same z Was chamy i prostaki, co to tylko chleją wódę i myślą o napletkach :D
Nie przypominam sobie wódy :P A jeśli były drinki to znakowane i jak Wawrzek wrzuci zdjęcia to będzie widać ślady na języku u tych co pili najwięcej :mrgreen:

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1332 Post autor: Templar » pn wrz 30, 2013 20:55 pm

Mefisto pisze:Festiwal w tym roku sucks, ale towarzystko było mega :D Nie będę jednak dziękować, bo same z Was chamy i prostaki, co to tylko chleją wódę i myślą o napletkach :D Aha, dobra, jednak podziękuję Templarowi za ostatnią wspólną noc, kiedy to najpierw odstawił sen w śmiechu we śnie, a potem z iście angielską gracją wyszedł bladym świtem, dając mi do zrozumienia, że właśnie przespałem ledwie godzinę, a przede mną jeszcze góra 2 tej przyjemności :P
Ta wczorajsza noc to w sumie chyba nawet jeszcze większe WTF niż zestaw (Herzog & Reijseger + pieśni u Iglesiasa) :P Sorry za pobudkę nad ranem, do tego poszła na marne, bo spóźniłem się jakieś 10-15 sekund na pociąg i musiałem czekać i tak ponad 1,5h na kolejny :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

hp_gof

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1333 Post autor: hp_gof » pn wrz 30, 2013 20:58 pm

Uwaga, uwaga. Jakby ktoś miał ochotę przeżyć sobotni koncert raz jeszcze, to proszę zgłaszać chęć na privie ;) Jeśli ktoś jest hardcore fanem Iglesiasa to też mogę mu pomóc :mrgreen:

Awatar użytkownika
Łukasz Waligórski
Początkujący orkiestrator
Posty: 617
Rejestracja: śr maja 18, 2005 12:27 pm
Kontakt:

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1334 Post autor: Łukasz Waligórski » pn wrz 30, 2013 21:47 pm

Davis to niezły agent. Tak się akurat złożyło, że całkiem sporo z nim rozmawiałem. Najpierw wywiad, potem spotkanie ze SST a potem bankiet po sobotniej gali. Gość ma specyficzne poczucie humoru i zdanie o kolegach z branży. W sobotę (a w zasadzie już niedzielę) po kilku (nastu?) piwach zaczął opowiadać jakim sąsiadem jest Horner (bo mieszkają obok siebie). "He's weird". Ponoć od kilku lat się nawet nie wiedzieli.

Generalnie każde spotkanie z nim budziło mój niepokój, bo co chwilę robił sobie jaja z rozmówcy, co dało się poznać podczas Q&A (motyw z szalem). Nawet podczas wywiadu nie do końca wiedziałem czy mówi serio...

Davis zabił mnie jednak swoim stwierdzeniem, że przez całe życie sądził iż Chopin jest Czechem. Słowik świadkiem, jakie było jego zaskoczenie gdy mu oznajmiliśmy, że to jednak Polak. Szczerze nie wiem, czy gość sobie po raz kolejny jaja z nas robił, czy rzeczywiście ma taką lukę w wiedzy. Chociaż przyznam, że wiedzę muzyczną ma ogromną.

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

#1335 Post autor: Marek Łach » pn wrz 30, 2013 22:05 pm

Mefisto pisze:Aha, dobra, jednak podziękuję Templarowi za ostatnią wspólną noc
To Paweł Ci nie wystarczył? :P

ODPOWIEDZ