FMF i inne Festiwale Muzyki Filmowej oraz Koncerty

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#526 Post autor: Ghostek » sob maja 12, 2012 18:31 pm

No i tak to będzie. Babuch się ze wszystkimi poustawia na Rahmaninova, a jak przyjdzie co do czego, to ucieknie na impreza dla VIPów i tyle będziecie go widzieli. :P
Pod Wawelem macie sporo miejsca, aby obalić zimnego Leszka. ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#527 Post autor: swordfish » sob maja 12, 2012 19:03 pm

Wawrzyniec pisze:W telewizji nie będzie żadnej. Pewnie będzie cud jak wspomnął o Festiwalu w Faktach, Wydarzenia, Wiadomościach, Panoramie, czy Teleexpresie.

Nagrywać nie można.
Kiedyś to były piękne czasy. W 1999 roku Polskie Radio transmitowało na żywo z Poznania koncerty w ramach nieistniejącego już TPSA Film Music Festival i każdy zainteresowany mógł spokojnie nagrać. A wtedy były koncerty Krzesimira Dębskiego, Chucka Mangione i Ennio Morricone.
A jeszcze wcześniej, gdzieś w okolicach 1988 roku z radia jeszcze na Kasprzaku nagrywałem całe soundtracki, które prezentował Tomasz Beksiński (jeszcze zdarzyło mu się mówić: "Uwaga, przygotować się! Start do nagrania!"). Mam jeszcze do dziś takie paskudne nagranie (w tamtych czasach to było mistrzostwo świata) na kasecie "Moonraker" John'a Barry'ego.

A w jakiej telewizji dostępnej w DVB-T MUX-1 i MUX-2 mogę posłuchać muzyki filmowej lub koncertu muzyki jazzowej lub symfonicznej? Z muzycznych rzeczy mam do dyspozycji przez całą dobę POLO TV (współczesna muzyka ludowa) oraz ESKA TV (CHR non stop, o klasykach w stylu Stinga czy Dire Straits można zapomnieć). Czy coś TVP 2 ma takiego w swojej ofercie? O 20:00 tylko "R jak rozwód", bitwy na wyjce i inne głupoty. Pamiętam, że dużo takich artystycznych wydarzeń było w telewizyjnej dwójce. Gdzie to teraz jest?

Dobrze, że w radiu jest jeszcze różnorodność i nadają jeszcze stacje z muzyką jazzową, soulową i chill-outową (Radio RAM, Radio PIN, Chilli Zet), z muzyką klasyczną i filmową (RMF Classic) oraz dużo ciekawych rzeczy można jeszcze znaleźć w Trójce.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#528 Post autor: swordfish » sob maja 12, 2012 19:12 pm

Tomek pisze:Temat ucichł kompletnie, a to przecież już bardzo wkrótce.

Niedługo premierę będzie miał 2-płytowy składak na "cześć" pięciolecia imprezy, współpraca Magnetic Records z podobno Varese. Okładka jest bardzo fajna (jak motyw tegorocznego festiwalu):

Obrazek

a tracklista nast.:

CD1
01. Księżniczka Mononoke - A Legend Of Ashitaka
02. Samotny Mężczyzna - And Just Like That
03. Marzyciel - The Park on Piano
04. Pachnidło: Historia Mordercy- Meeting Laura
05. Czas Honoru - Czas Wojny
06. Czas Honoru - Powrót
07. Kikujiro - Summer
08. Wiedźmin 2. Zabójcy Królów - Howl of the White Wolf
09. Ziemia Obiecana - Walc (1974)
10. Pachnidło: Historia Mordercy - Streets of Paris
11. Bankiet - Only For Love (Theme Song)

CD2
01. Gwiezdne Wojny - Main Title
02. Dzwonnik z Notre Dame - The Hunchback of Notre Dame Suite
03. Duży - Goodbye - Part Two
04. Wehikuł Czasu - I Don't Belong Here
05. Matrix - Ontological Shock
06. Siedmiu Wspaniałych - The Magnificent Seven Theme
07. Obcy Kontra Predator 2- Aliens vs. Predator - Requiem
08. Niewierna- Unfaithful (piano variation)
09. Titanic - Southampton Suite
10. Obcy 3 - Adagio
11. Obcy: Decydujące Starcie- Bishop's Countdown
12. Mucha - The Finale
13. Star Trek: Pierwszy Kontakt- End Title
14. Chłopiec z Bębenkiem - Brand New Day
15. Passchendaele:Trzecia Bitwa- The Cross

Czy na tej płycie znajdują się oryginalne zapisy nagrań z koncertów festiwalowych?

Lepiej jakby wydali koncerty z wcześniejszych lat na płycie.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#529 Post autor: kiedyśgrześ » sob maja 12, 2012 19:18 pm

swordfish pisze:
Czy na tej płycie znajdują się oryginalne zapisy nagrań z koncertów festiwalowych?
NIE :(

Też marzyło mi się coś takiego :)

Obrazek
Obrazek

Mefisto

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#530 Post autor: Mefisto » sob maja 12, 2012 21:01 pm

Wawrzyniec pisze:Nie tak dawno w Warszawie wyrzucili mnie z jednej knajpy, gdyż zapytałem się, czy można byłoby trochę muzykę ściszyć. :)
Aleś zjebał :mrgreen:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#531 Post autor: Koper » sob maja 12, 2012 21:38 pm

Denna ta składanka. Gdyby to były wykonania festiwalowe to by było fajne, a tak to o kant d... obić to i tyle.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Łukasz Wudarski
+ Sergiusz Prokofiew +
Posty: 1326
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 19:41 pm
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#532 Post autor: Łukasz Wudarski » sob maja 12, 2012 21:43 pm

Ty się Tomek o mnie nie martw. Ja obskoczę obie imprezy :) A poważnie miło będzie Wasze mordy zobaczyć i trochę się posprzeczać na temat muzyki. Nie tylko pewnie filmowej :)
Why So Serious !?

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#533 Post autor: Tomek » sob maja 12, 2012 23:03 pm

Wawrzyniec pisze:Teraz trzeba będzie tylko jakiś fajny, klimatyczny lokal znaleźć. 8) Tylko najlepiej taki, w którym muzyka nie będzie nas zagłuszała. Niestety w Polsce robi to się nagminne i nie tylko w klubach, kawiarniach, ale i sklepach muzyka jest tak głośna, że nie słyszy się własnych myśli. Nie tak dawno w Warszawie wyrzucili mnie z jednej knajpy, gdyż zapytałem się, czy można byłoby trochę muzykę ściszyć. :)
Sorry Wawrzek, ale widać, że nie bywasz w knajpach :mrgreen:
Jak będzie gorąco czy ciepło to nie widzę w ogóle sensu siedzieć w pomieszczeniu zamkniętym...
Mefisto pisze:Aleś zjebał :mrgreen:
Mało powiedziane... :mrgreen:
swordfish pisze: Kiedyś to były piękne czasy. W 1999 roku Polskie Radio transmitowało na żywo z Poznania koncerty w ramach nieistniejącego już TPSA Film Music Festival i każdy zainteresowany mógł spokojnie nagrać. A wtedy były koncerty Krzesimira Dębskiego, Chucka Mangione i Ennio Morricone.
I Michaela Kamena, i Maurice'a Jarre'a. Polsat robił retransmisje telewizyjne - nagrywałem na wideo, pamiętam :)
swordfish pisze:A w jakiej telewizji dostępnej w DVB-T MUX-1 i MUX-2 mogę posłuchać muzyki filmowej lub koncertu muzyki jazzowej lub symfonicznej? Z muzycznych rzeczy mam do dyspozycji przez całą dobę POLO TV (współczesna muzyka ludowa) oraz ESKA TV (CHR non stop, o klasykach w stylu Stinga czy Dire Straits można zapomnieć). Czy coś TVP 2 ma takiego w swojej ofercie? O 20:00 tylko "R jak rozwód", bitwy na wyjce i inne głupoty. Pamiętam, że dużo takich artystycznych wydarzeń było w telewizyjnej dwójce. Gdzie to teraz jest?
Nie ma. "Publiczno-kulturalna misja" TVP to mrzonki. Dlatego obstawiam, że ten koncert (tzn. jego mocny skrót ;-) wyemitują albo późną nocą (typu 2:00) albo w porze typu sobota, 13:00. Oczywiście rok po wydarzeniu :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#534 Post autor: Templar » sob maja 12, 2012 23:21 pm

swordfish pisze:A w jakiej telewizji dostępnej w DVB-T MUX-1 i MUX-2 mogę posłuchać muzyki filmowej lub koncertu muzyki jazzowej lub symfonicznej? Z muzycznych rzeczy mam do dyspozycji przez całą dobę POLO TV (współczesna muzyka ludowa) oraz ESKA TV (CHR non stop, o klasykach w stylu Stinga czy Dire Straits można zapomnieć). Czy coś TVP 2 ma takiego w swojej ofercie? O 20:00 tylko "R jak rozwód", bitwy na wyjce i inne głupoty. Pamiętam, że dużo takich artystycznych wydarzeń było w telewizyjnej dwójce. Gdzie to teraz jest?
Na MUX-3 jest TVP Kultura, jazz od czasu do czasu jest i wiele innych dobrych rzeczy :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#535 Post autor: swordfish » ndz maja 13, 2012 02:17 am

Templar pisze:
swordfish pisze:A w jakiej telewizji dostępnej w DVB-T MUX-1 i MUX-2 mogę posłuchać muzyki filmowej lub koncertu muzyki jazzowej lub symfonicznej? Z muzycznych rzeczy mam do dyspozycji przez całą dobę POLO TV (współczesna muzyka ludowa) oraz ESKA TV (CHR non stop, o klasykach w stylu Stinga czy Dire Straits można zapomnieć). Czy coś TVP 2 ma takiego w swojej ofercie? O 20:00 tylko "R jak rozwód", bitwy na wyjce i inne głupoty. Pamiętam, że dużo takich artystycznych wydarzeń było w telewizyjnej dwójce. Gdzie to teraz jest?
Na MUX-3 jest TVP Kultura, jazz od czasu do czasu jest i wiele innych dobrych rzeczy :P
Wiem, że jest na MUX-3 TVP Kultura, ale dostęp do tego będę miał nie wcześniej niż w 2014 roku. Europejska Stolica Kultury 2016 musi obyć się bez TVP Kultury, sygnał z nadajnika w Żurawinie dociera tylko do nielicznych. Czekam na sygnał ze Ślęży, który ma pojawić się w 2014. Dlatego pytam się o dobre programy poświęcone muzyce filmowej na MUX-1 i na MUX-2.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#536 Post autor: Templar » ndz maja 13, 2012 14:07 pm

swordfish pisze:Dlatego pytam się o dobre programy poświęcone muzyce filmowej na MUX-1 i na MUX-2.
No to tam nic nie ma i raczej nie będzie, bo z tych co starali się o miejsce w MUX-1 to nikt takich rzeczy nie puszczał, a pewnie Ci
sami będą starać się ponownie o miejsce jak TVP zwolni MUX-1. Także pozostaje Ci czekać na MUX-3, ale w sumie z tego co widzę, to we Wrocławiu powinno działać, próbowałeś z lepszymi antenami?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#537 Post autor: Wawrzyniec » ndz maja 13, 2012 16:46 pm

Tomek pisze:
Wawrzyniec pisze:Teraz trzeba będzie tylko jakiś fajny, klimatyczny lokal znaleźć. 8) Tylko najlepiej taki, w którym muzyka nie będzie nas zagłuszała. Niestety w Polsce robi to się nagminne i nie tylko w klubach, kawiarniach, ale i sklepach muzyka jest tak głośna, że nie słyszy się własnych myśli. Nie tak dawno w Warszawie wyrzucili mnie z jednej knajpy, gdyż zapytałem się, czy można byłoby trochę muzykę ściszyć. :)
Sorry Wawrzek, ale widać, że nie bywasz w knajpach :mrgreen:
Jak będzie gorąco czy ciepło to nie widzę w ogóle sensu siedzieć w pomieszczeniu zamkniętym...
Mefisto pisze:Aleś zjebał :mrgreen:
Mało powiedziane... :mrgreen: :)
Ale niby co :? Nie rozumiem. I sorry Tomek, ale mieszkać w Berlinie i nie chodzić po knajpach to jak pojechać na Lazurowe Wybrzeże i nie być ani razu na plaży. :) I bywałem w najróżniejszych knajpach i jak muzyka była za głośno, czy klimatyzacja, albo ogrzewanie za mocno włączone to zwracałem na to uwagę i zwykle obsługa najmocniej przepraszała i obiecywała coś z tym zrobić. A ta warszawska knajpa to było coś dziwnego, gdyż z jednej strony lokal był w stylu antykwariatu, z książkami do czytania, elegancko urządzony, wszystko OK, a z drugiej strony muzyka to jakiś Master Blaster i to tak głośna, że aby rozmawiać ze znajomymi trzeba było się wydzierać. Więc kulturalnie się zapytałem, po czym właściciel wyleciał do mnie z mordą, że "co to jest?!" "co za bezczelność", "jak się nie podoba to idź gdzie indziej" i na "wypierdalaj!" się skończyło, ale oczywiście najpierw miałem jeszcze zapłacić.
Ale skoro to normalnie to rzeczywiście jestem jakiś nieżyciowy. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#538 Post autor: Templar » ndz maja 13, 2012 17:16 pm

Wawrzyniec pisze:A ta warszawska knajpa to było coś dziwnego, gdyż z jednej strony lokal był w stylu antykwariatu, z książkami do czytania, elegancko urządzony, wszystko OK, a z drugiej strony muzyka to jakiś Master Blaster i to tak głośna, że aby rozmawiać ze znajomymi trzeba było się wydzierać. Więc kulturalnie się zapytałem, po czym właściciel wyleciał do mnie z mordą, że "co to jest?!" "co za bezczelność", "jak się nie podoba to idź gdzie indziej" i na "wypierdalaj!" się skończyło, ale oczywiście najpierw miałem jeszcze zapłacić.
Antykwariat Cafe na Żurawiej?
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Mefisto

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#539 Post autor: Mefisto » ndz maja 13, 2012 19:24 pm

Wawrzyniec pisze:Więc kulturalnie się zapytałem
Kurna, Wawrzek, ale nie po niemiecku, nigdy po niemiecku!

hp_gof

Re: 5. Festiwal Muzyki Filmowej - Kraków - 24 - 26 Maj 2012

#540 Post autor: hp_gof » ndz maja 13, 2012 20:33 pm

Composer Elliot Goldenthal will be celebrated in concert at the Film Music Festival in Krakow on Saturday, May 26 at the Tinning Plant of ArcelorMittal Poland in Krakow. The concert will be performed by the Polish Orchestra Sinfonietta Cracovia accompanied by Pro Musica Mundi Choir and the boys’ choir Pueri Contores Sancti Nicolai and conducted by composer Diego Navarro. The first part of the concert program – Alien – The Biomechanical Symphony – will be devoted to music from all four Alien films in the sci-fi saga and will feature suites from Goldenthal’s music for Alien 3, as well as from Jerry Goldsmith’s Alien, James Horner’s Aliens and John Frizzell’s Alien: Resurrection scores. The second part of the program – Elliot Goldenthal’s Cinema of Art & Blood – will feature music from some of Goldenthal’s collaborations with director Julie Taymor including Frida (for which the composer received his first Academy Award) and Titus in addition to his music from Neil Jordan’s Interview with a Vampire and Joel Schumacher’s Batman Forever. Movie clips will be featured with live music during the performance.

The festival will also host a birthday gala for Polish composer Wojciech Kilar with the participation of directors, actors and other personalities from the film industry who collaborated with Wojciech Kilar throughout his career. The scores to be played in concert include Dracula, The Ninth Gate, The Portrait of a Lady, Pan Tadeusz, Trędowata (The Leper), The Pianist and Ziemia obiecana (The Promised Land). Kilar will celebrate his 80th birthday on July 17. In addition, the film music festival will also hold the world premiere of the live-to-picture performance of the of the score for the 2006 drama Perfume: The Story of a Murderer composed by Tom Tykwer, Reinhold Heil and Johnny Klimek. The music will be played live by a ninety-person symphony orchestra and a nearly hundred-person mixed choir. To find out more about the Krakow Film Festival, which takes place from May 24-26, visit the official website.



http://filmmusicreporter.com/2012/05/13 ... oldenthal/

ODPOWIEDZ