HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#46 Post autor: Wawrzyniec » ndz gru 04, 2011 17:50 pm

Hans Zimmer opowiada o pomyśle z tymi dziwnymi okrzykami/chórem w "The Dark Knight Rises":

http://collider.com/hans-zimmer-dark-kn ... ew/130271/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#47 Post autor: Adam » pn gru 05, 2011 09:01 am

bez czytania wiem że nie powiedział prawdy. a jaka jest prawda? tylko jedna - kolejny świetny chwyt marketingowy jego i Warnera - pół roku przed premierą filmu nakręcanie machiny i informowanie po stronach netowych na całym świecie o soundtracku i tym samym o filmie i rozbudzanie nadziei wśród szarych ludzi że się załapią. kolejny szacun dla Hansa za odwagę, no ale za takie bezpośrednie ruchy go nie lubią tam właśnie.
czekamy teraz na blizniaczą akcję - "nagraj kopniak z półobrotu a Nolan weźmie cie do filmu na statystę do waznej sceny" 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#48 Post autor: Marek Łach » pn gru 05, 2011 16:04 pm

Wawrzyniec pisze:Hans Zimmer opowiada o pomyśle z tymi dziwnymi okrzykami/chórem w "The Dark Knight Rises":

http://collider.com/hans-zimmer-dark-kn ... ew/130271/
Na razie strasznie enigmatycznie. Na tyle enigmatycznie, że albo to będzie sukces na skalę roku albo zupełna porażka. Zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#49 Post autor: Paweł Stroiński » pn gru 05, 2011 21:31 pm

Adam pisze:bez czytania wiem że nie powiedział prawdy. a jaka jest prawda? tylko jedna - kolejny świetny chwyt marketingowy jego i Warnera - pół roku przed premierą filmu nakręcanie machiny i informowanie po stronach netowych na całym świecie o soundtracku i tym samym o filmie i rozbudzanie nadziei wśród szarych ludzi że się załapią. kolejny szacun dla Hansa za odwagę, no ale za takie bezpośrednie ruchy go nie lubią tam właśnie.
czekamy teraz na blizniaczą akcję - "nagraj kopniak z półobrotu a Nolan weźmie cie do filmu na statystę do waznej sceny" 8)
Nie masz tu racji. Zimmer dokładnie to samo mówił na sesji nagraniowej i mi prywatnie na Facebooku, zaznaczając przy tym, bym nikomu nic nie mówił.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#50 Post autor: Adam » wt gru 06, 2011 09:31 am

A co Ci miał powiedzieć? :) przecież to jasne jak słońce że nakręcili sobie machinę promocyjną na długo przed filmem - zabieg celowy i doskonale przemyślany. Dlaczego znów akurat Hansu wpada na taki marketingowy pomysł? Mógł sobie iśc do knajpy i nagrać to, albo zrobić to wśród znajomych - choćby w 5 minut skrzyknąć swoich padawanów z rcp żeby pogardłowali trochę.. czemu np. Williams czy Shore nie robili takiej ściepy międzynarodowej (dodatkowo tak rozpropagowywanej po necie jak tutaj z banerami i oficjalnymi prasówkami po dosłownie każdej stronie która choć trochę zajmuje się filmem czy zyciem gwiazd) do swoich chórów w wazniejszych i większych historycznie scorach niż jakiś enty batman? Weź czasem na chłodno podejdź do tematu, bo za chwilę Ci Hans powie że za darmo pracuje i uwierzysz :) Intencji nie kwestionuję, bo sytuacja jest taka że mozna się bronić dobrem szarych ludzi którzy się załapią na to i fajnie że rzeczywiście kogoś zwykłego ze świata sobie wezmą do tego projektu, ale efekt i cel na starcie został postawiony - i czy to był pomysł Hansa czy marketingowców z Warnera to nie ma znaczenia, bo szacun za tą decyzję się im należy, bo przemysleli to mistrzowsko. Nawet mój ojciec który nie wie kto to Hans i kompletnie się tym nie interesuje zadzwonił do mnie i mi mówi "tee na onecie piszą na głównej że w batmanie możesz zaśpiewać. słuchasz tych gówien i jeździsz na te jakieś nagrania muzyki, to weź się zgłoś może się załapiesz" Newsy o tym były dosłownie wszędzie nieprzydkowo. I żeby było jasne - nie mam nic do tej decyzji i pomysłu, spoko, tylko chodziło mi o to żeby podejśc na chłodno bo pomysł to stricte marketing tylko i wyłącznie.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#51 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 06, 2011 17:20 pm

Ale trochę Cię nie rozumiem Adam :? Gdyż nie wiem czy w końcu krytykujesz i naśmiewasz się z Zimmera, czy go chwalisz :? Z jednej strony naśmiewasz się, że to ściema, a z drugiej strony chwalisz za tę ściemę. :?
A po za tym to jest "Batman" najsłynniejszy komiksowy bohater, wielki film, blockbuster pełną gębą to naturalnie akcja promocyjna musi być i jest.
Ja tam jestem pozytywnie nastawiony, a chór w Batmanie to jak najbardziej nowość i coś ciekawego. Po za tym zważywszy, od jak wczesnego stadium powstawania tego filmu Zimmer już się zajmuje muzykę to napawa mnie jeszcze większym optymizmem odnośnie tej pracy. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#52 Post autor: DanielosVK » wt gru 06, 2011 17:24 pm

Dałbym głowę, że w Batman Returns słyszałem chórek. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#53 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 06, 2011 17:26 pm

Czy dzisiaj mamy mikołajki, czy dzień łapania za słówka? Naturalnie chodzi mi o Batmany od Nolana. :) Chociaż wiem, że zaraz ktoś mi napisze, że w "Batman Begins" jest leciutki chórek słyszalny.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#54 Post autor: Paweł Stroiński » wt gru 06, 2011 17:28 pm

Danielos ma rację, nie mów zbyt generalnie o "świecie Batmana", bo Batmany Elfmana miały dużo partii chóralnych.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#55 Post autor: Wawrzyniec » wt gru 06, 2011 17:48 pm

Skończmy te niepotrzebne ploty, a propos Zimmera i "Supermana", proszę.
THR: The internet is buzzing with rumors that you’ve signed on to Zack Snyder’s Superman project. Any truth to that?

Hans Zimmer: You know, it’s like some dirty quote taken out of context. Let’s just be absolutely straight here: I have never in my life met Zack Snyder. I think I need to give him a ring. But here’s the thing: No Ronni [Chasen]. Suddenly all sorts of stuff starts flowing around with no warning.

THR: So if Ronni was still around this probably wouldn’t be happening?

Zimmer: No! Absolutely not! You know, I can’t even remember ever talking about Superman. It's a little bit, you know, it’s a little bit like "guilty by association" isn’t it?

THR: Because of Batman?

Zimmer: I met Chris Nolan once and he knows Zack Snyder and therefore I’m doing Superman. You know that’s all it is.

THR: It may stem from the fact a lot of people would like to see you take that project. Based on the Batman films.

Zimmer: How can I say it: My heart belongs to Batman. I wouldn’t even know how to go and give voice to it. I haven’t thought about it.

THR: Not to mention following in the footsteps of John Williams.

Zimmer: Right! John Williams, the greatest living composer -- full stop. And that happens to be one of his greatest themes. So no. And I’m not thinking of rewriting Beethoven’s ninth either. It just sounds like a thankless task, you know? So that’s unequivocally a no. I have never spoken with Zack Snyder.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#56 Post autor: Koper » wt gru 06, 2011 18:25 pm

Holsta, Morricone, Góreckiego... :D :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33863
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#57 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 08, 2011 19:35 pm

Templar pisze:Za poprawianie Elfmana też nie powinien się brać, bo coś mu nie wychodzi :mrgreen:
Zauważ tylko, że score Elfmana zupełnie by nie pasował do filmu Nolana. Muzyka Zimmera jest taka, jaką film wymaga. A to się liczy najbardziej.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#58 Post autor: Adam » pt gru 09, 2011 10:37 am

nie zgodze sie Wawrzyńcu, bo włącz sobie choćby geniusz Chase z Peacemakera. I teraz ten utwór wstaw sobie do pościgu z Dark Knight w tunelu czy do kolejki w Beginsie. Wyszło by nieporównywalnie lepiej niż Dog Chasing Cars i to bez przesadnych cięć montazowych :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#59 Post autor: Templar » ndz gru 11, 2011 01:14 am

Ja obstawiam, że będzie taka sama lipa jak pierwsza część, druga to megakult tylko z powodu Heatha :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#60 Post autor: DanielosVK » ndz gru 11, 2011 01:16 am

Druga część to akurat była lipa (muzycznie, może poza Why So Serious? i kilkoma nowymi pomysłami), za to BB to dobry score.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ