HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
hp_gof

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#781 Post autor: hp_gof » sob lip 28, 2012 17:54 pm

Uprzedzam, że Bladu wrzuca prawdziwe spojlery!
Słuchaliście już utworu Aurora, który Zimmer nagrał w hołdzie ofiarom strzelaniny w kinie?
http://www.youtube.com/watch?v=LIseL1_l ... r_embedded#!
Myślałem, że coś oryginalnego, ale zdziwiłem się, że udałoby mu się coś nagrać w tak krótkim czasie, a okazuje się, że to muzyka z TDKR na chór. I tyle. Niezłe jako ciekawostka :)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#782 Post autor: Paweł Stroiński » sob lip 28, 2012 17:55 pm

Aurora jest bardzo fajna.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#783 Post autor: DanielosVK » sob lip 28, 2012 17:58 pm

Mi się ten utwór podoba bardziej niż którykolwiek z TDKR. Bardzo fajny pomysł na utwór i świetnie wykonany. Dowód, że Zimmer potrafi jeszcze pisać emocjonalnie, a bez nadętego patosu, o czym ostatnio prawie zawsze zapomina.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#784 Post autor: Templar » sob lip 28, 2012 18:00 pm

Mefisto pisze:
Spoiler:
Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#785 Post autor: Templar » sob lip 28, 2012 18:37 pm

Spoiler:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#786 Post autor: lis23 » sob lip 28, 2012 18:42 pm

DanielosVK pisze:Mi się ten utwór podoba bardziej niż którykolwiek z TDKR. Bardzo fajny pomysł na utwór i świetnie wykonany. Dowód, że Zimmer potrafi jeszcze pisać emocjonalnie, a bez nadętego patosu, o czym ostatnio prawie zawsze zapomina.
Też uważam, że ten utwór jest lepszy, niż cały materiał z TDKR
a co do filmu, ciekawa recka:

http://film.interia.pl/filmy/film/mrocz ... 45,1826412

na razie, bez spoilerów powiem tylko, że po przespaniu się z tym filmem uważam go nie tylko za najsłabszą część trylogii o Batmanie, ale i najgorszy film Nolana od 2005 roku.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7854
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#787 Post autor: DanielosVK » sob lip 28, 2012 18:43 pm

No a w 2005 był Batman Begins właśnie... więc co? BB jest w końcu gorsze czy lepsze? :D
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

hp_gof

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#788 Post autor: hp_gof » sob lip 28, 2012 18:54 pm

No bez przesady, TDKR nie jest aż taki zły. Ma parę nieścisłości, jest pełen patosu i akcji, ale ma też dużo zalet. Na pewno nie dałbym go na szarym końcu. A mnie głowa do dzisiaj boli po tej łupance w IMAXie :P

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#789 Post autor: Templar » sob lip 28, 2012 18:57 pm

BB to najgorsza część, tam to nic ciekawego nie było, TDK najlepsze, za Jokera, a TDKR tuż za nim na 2. miejscu.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#790 Post autor: lis23 » sob lip 28, 2012 19:08 pm

DanielosVK pisze:No a w 2005 był Batman Begins właśnie... więc co? BB jest w końcu gorsze czy lepsze? :D
Toż piszę, że TDKR to najsłabszy film Nolana od 2005 roku, czyli jest słabszy od " Batman Początek ", " Prestiż ", " Mrocznego Rycerza " i " Incepcji "
jak dla mnie, największe wady filmu to infantylny, patetyczny i płytki scenariusz, od połowy filmu widać, że Nolan nie ma pomysłu i po prostu chce zakończyć serię, nie ważne jak, byleby skończyć - druga połowa filmu wygląda trochę tak, jakby była pisana na kolanie - drugą wadą jest całkowity brak emocji, nic, zupełnie nic mnie tutaj nie ruszyło, nie ma scen na miarę pościgu za jokerem, przesłuchania, śmierci Rachel, nie ma nawet takich perełek, jak trup przebrany za Batmana za oknem - żaden z pojedynków, żadna z walk nie jest tak wstrząsająca i emocjonująca, jak pościg za Jokerem,
Spoiler:
Jak już pisałem, w filmie brakuje mi emocji, brakuje ich w najbardziej " epickich " momentach filmu, w zwiastunie owe emocje potęgowała muzyka, w samym filmie już tak dobrze nie ma.

Templar; w BB jest NAJLEPSZY BATMAN, jakiego widziałem w kinie i film ten jest najbardziej zgodny z komiksowym pierwowzorem, dlatego też jest to najlepszy Batman Nolana - dla mnie
TDKR ma dwie zalety; Seline i dobrze zamknięte wątki z BB, właśnie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#791 Post autor: hp_gof » sob lip 28, 2012 19:16 pm

Templar pisze:BB to najgorsza część, tam to nic ciekawego nie było, TDK najlepsze, za Jokera, a TDKR tuż za nim na 2. miejscu.
Zgadzam się w 100% :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#792 Post autor: Templar » sob lip 28, 2012 19:21 pm

lis23 pisze:Templar; w BB jest NAJLEPSZY BATMAN, jakiego widziałem w kinie i film ten jest najbardziej zgodny z komiksowym pierwowzorem, dlatego też jest to najlepszy Batman Nolana - dla mnie
TDKR ma dwie zalety; Seline i dobrze zamknięte wątki z BB, właśnie.
Najlepszy Batman w BB? :lol: Najlepszy to był Keaton, potem długo, długo, długo, ale to bardzo długo nic i jest Bale w TDKR, potem znowu nic i na samym końcu jest Bale z BB/TDK i te pozostałe pierdoły jak Kilmer i Clooney.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#793 Post autor: lis23 » sob lip 28, 2012 19:28 pm

Templar pisze:
Najlepszy Batman w BB? :lol: Najlepszy to był Keaton, potem długo, długo, długo, ale to bardzo długo nic i jest Bale w TDKR, potem znowu nic i na samym końcu jest Bale z BB/TDK i te pozostałe pierdoły jak Kilmer i Clooney.
Keaton to taka ślamazara, że płakać się chce ;)
nie chodzi mi o aktora grającego Bruce'a / Batmana tylko o sposób przedstawienia tej postaci: działanie z ukrycia, z zaskoczenia, w mroku, Zmieniony głos, brutalna fizyczność, znikanie, używanie sztuczek - nigdzie później Batman nie robił takiego wrażenia, jak w BB, gdy łapie i przesłuchuje skorumpowanego glinę, albo gdy wykańcza ludzi głównego bandziora w dokach - Batman w TDK i TDKR to już tylko pomagier policji.

HP_gof - nie chcę filmu o Jokerze tylko o BATMANIE, gdybym chciał filmu o Jokerze, czekałbym na film, pt. " Joker " ;)
i, tak, " Batman Początek " to najlepszy film o BATMANIE.

Gdybym miał klasyfikować filmy Nolana od 2005 roku to wyglądałoby to zapewne tak:

1: " Prestiż "
2. " Batman Początek "
3." Mroczny Rycerz "
4. " Incepcja "
5." Mroczny Rycerz Powstaje "
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13575
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#794 Post autor: Kaonashi » sob lip 28, 2012 19:35 pm

Charczący Batman?? Nie no przecież to była tragedia... A dlaczego Keaton jest lepszy?
http://www.youtube.com/watch?v=_p4VkjZZ5wo 1:25-4:15
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13114
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: HANS ZIMMER - THE DARK KNIGHT RISES (2012)

#795 Post autor: lis23 » sob lip 28, 2012 19:37 pm

Akurat głos Batmana przypadł mi do gustu, pasuje do tej wizji tej postaci
ech, szkoda, że Nolan nie zrobił Batmana a la " Prestiż " z Ridlerem jako przeciwnikiem, to by było coś.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ