Game Of Thrones & House of the Dragon - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

Tutaj dyskutujemy o poszczególnych ścieżkach dźwiękowych napisanych na potrzeby kina.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1306 Post autor: Wojteł » śr cze 22, 2016 19:41 pm

Może mu Hans ghostował :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1307 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 22, 2016 20:41 pm

Mystery pisze: "Light Of The Seven", Einaudi+Glass w Grze? WTF Ramin? :D
https://www.youtube.com/watch?v=MFK0yG8xG5I
WTF :?: :!: :? :shock: I jeszcze do tego organy :shock: Co tu się wyrabia? :?
Wygląda jakby Djawadi zainwestował całą swą siłę w ten sezon i może przez to trochę zlał "Warcrafta".

Cholera i jak to ocenić? :? :shock:

To teraz tylko czekam na opinię Marka :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9826
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1308 Post autor: Wojteł » śr cze 22, 2016 21:53 pm

Może miałeś rację i Ramin faktycznie przez cały ten czas rokował? :P

Ten kawałek, który zalinkowałeś jest naprawdę fajny. I nie RCP-fajny, że dajemy im 3 gwiazdki i mówimy "brawo Ramin/Heniu/Balfe", tak samo jak się chwali obrazki dzieci z klasy specjalnej i jest się dumnym z tego, że wreszcie nauczyły się same wiązać buty, tylko fajne-fajne, jakbym nie wiedział, że to Ramin, uznałbym, że niezły klimatyczny kawałek z minimalistycznymi wstawkami :P
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1309 Post autor: qnebra » śr cze 22, 2016 22:37 pm

Jak się słucha tego soundtracku to odnosi się wrażenie, że oprawa do 10 odcinka będzie w stylu Glassa. Dwa utwory mają ewidentne wpływy i nawiązania do jego stylistyki muzycznej, oraz jeszcze ich nie było w tym sezonie.

https://youtu.be/xHnFhooKHk0

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1310 Post autor: Templar » czw cze 23, 2016 00:32 am

Obrazek

Ramin chyba jakiegoś "autora widmo" wynajął :P Ostatnio prawie w każdym odcinku zwracam uwagę na muzykę i dla pewności jeszcze sprawdzam w napisach, czy kompozytora nie zmienili, ale tam ciągle Ramin widnieje :D Szkoda, że takiej oprawy nie robił od początku, tylko musieliśmy, aż 6 sezonów na coś takiego czekać.

A tak poza tym to nie rozumiem tego czepiania się ostatniego sezonu, dla mnie bardzo dobry, ostatni odcinek świetny, podoba mi się, że dalej kontynuują wskrzeszanie starych bohaterów, ta scena jak w czasie bitwy przybywa Ned Stark na odsiecz - rewelacja:

Obrazek
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1311 Post autor: Adam » czw cze 23, 2016 13:37 pm

Wawrzyniec już pompuje balonik :D :mrgreen: Dżawad raz dobrze zerżnął na scorze Glassa i tego Włocha i już wielkie peany :roll: to tylko GoT... chyba żaden z wielkich seriali nie miał tak słabej muzyki we wszystkich sezonach więc o czym tu gadać.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1312 Post autor: DanielosVK » czw cze 23, 2016 14:03 pm

True. Fakt, udał się kawałek Raminowi i jest on całkiem niezły, ale to faktycznie takie Einaudi + Glass, które w dodatku nijak nie zachwyca, po prostu jest fajnie zrobione. Ja już prawie zapomniałem. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1313 Post autor: Adam » czw cze 23, 2016 14:30 pm

Wawrzyn już wrzucił do topów 8) :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1314 Post autor: Wawrzyniec » czw cze 23, 2016 17:41 pm

Ale czy ktoś tutaj to wrzuca do TOPów roku? :? Po prostu dobry utwór i ogólnie cały sezon jest nieźle umuzyczniony, to po prostu zamiast karcić, doceniamy starania i tylko tyle. Niektórych to nigdy nie zadowoli. Jak jest źle, to źle, że jest źle, a jak jest w porządku, to źle, że nie jest wybitnie. :roll: Czasami trzeba cieszyć się drobnymi rzeczami, a jak na Ramina i jak na ten sezon, to jest postęp.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1315 Post autor: DanielosVK » czw cze 23, 2016 17:47 pm

Ramin musiałby drugie TTRL napisać, by mi odpłacić za dostarczone w życiu cierpienia. :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23206
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1316 Post autor: Mystery » pt cze 24, 2016 11:48 am

Jak na Grę i Ramina jest to score bardzo dobry. Ogólnie dobry, jeden z najlepszych z tego roku. Bonusy wyraźnie odstają tu od reszty, ale od 1 do 19 utworu nie ma ani jednej słabszej kompozycji i każda ma coś do zaoferowania, score jest równy, różnorodny, akcja dobra, przebojowych utworów nie brakuje i Ramin pokazuje, że jednak zbudował tu sporą flotę tematów. Najlepiej błyszczy jak zwykle temat Daenerys i najjaśniejsze momenty to właśnie jego aranżacje, ogólnie album jest tak skonstruowany, że słucha się tego tak jak był by to temat przewodni tej ścieżki (2, 10, 13, 19 wszystkie znakomite!). Temat Snowa (My Watch Has Ended) który jest tu nowy również robi dobre wrażenie i dobrze wybrzmiewa w utworach akcji (14, 15). Tak jak pisałem to nie tylko najlepszy score z Gry, który brzmi jak "The Best Of" serialu, ale i kompozytora. Teraz tylko czekać na ostatni odcinek, z którego z tego co się zapowiada, pochodzi wiele kompozycji z tego albumu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1317 Post autor: Adam » pt cze 24, 2016 12:20 pm

Ramin at his best 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1318 Post autor: Adam » sob cze 25, 2016 10:19 am

Vol 6 CD u nas od 15.07, Sony. 40 zł.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1319 Post autor: Adam » ndz cze 26, 2016 09:16 am

Score z 6 sezonu jest rzeczywiście dobry, najlepszy ze wszystkich zdecydowanie. Wreszcie dobra, porządna, równa muzyka. Kupiłem S2 który uważałem dotąd płytowo za najlepszy, żeby mi Ramin podpisał, ale teraz dałbym ten. Cd zamówione.. Czy to najlepszy jego score w ogóle? Trudno mi oceniać. Ja tam chyba wole Iron Mana :P Ale Top3 jego prac to na pewno, przy czym ta praca to słuszna czwórka. Nie wiem jak w serialu bo zatrzymałem się na 5 odcinku i czekam do jutra na finał.. Szkoda że w Warcrafcie nie pokazał takiego geniuszu :roll:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Game Of Thrones - Ramin Djawadi (dyskusja o score i serialu)

#1320 Post autor: Paweł Stroiński » ndz cze 26, 2016 11:48 am

Bo Ramin i epika to totalna pomyłka. On ma na epikę zbyt subtelny styl (a tak, ma własny styl). W sumie najciekawszy pod jakimkolwiek względem w Warcrafcie jest ten oldschoolowy niski fortepian w pierwszym kawałku. Szósty sezon GoT (poza tym słyszałem tylko pierwszy) jest faktycznie dużo dojrzalszy od Warcrafta pod jakimkolwiek względem. Ale, paradoksalnie, jeśli styl Djawadiego kształtuje właśnie ten serial, to tym bardziej epika nie jest dla niego. W dramatach Djawadi by się moim zdaniem bardzo dobrze odnalazł, jeśli by skorzystał z osiągnięć Medal of Honor (temat!) i z czasem dość ciekawej harmonii, jaką ma w GoT, czasem w Warcrafcie czy nawet Pacific Rim. To jest coś jednak zbyt subtelnego, by utrzymać epicki score. W przypadku lekkiego funu, jakim z założenia miał być Pacific Rim coś takiego jak w Mako np., przejdzie, ale w Warcrafcie jeśli nie dopracujesz orkiestracji tak, by odpowiednio ten score brzmiał... już nie.

Do rozwoju Ramina warto przytoczyć jeden score. Cokolwiek by się dało powiedzieć o rozwoju muzyki do Gry o tron (ekspertem nie jestem, bo słuchałem pierwszego sezonu i ostatniego, co jest akurat dość ciekawe; serialu nie oglądam, poza pierwszymi trzema odcinkami i paroma scenami, które robiły ostre wrażenie - po pierwszej powieści obejrzałem sobie "złotą koronę" i oczywiście MUSIAŁEM zobaczyć Red Wedding), warto zestawić nawet Warcrafta z Clash of the Titans. Ramin się mocno rozwinął. Myślę (tu bym musiał posłuchać pozostałych albumów), że ten serial go wiele uczy.

ODPOWIEDZ